Şimdi Ara

Taahhüt bitti, numara taşıdım, tam fatura geldi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Avea 25 TL Mega Kamu tarifesindeydim, "Taahhütünüz fatura kesim tarihiniz olan 10 Ocak'ta bitecek, uzatmak için ....." diye mesaj geldi. Ertesi günü Turkcell'e taşıma için başvrudum ve 4 gün sonra Turkcell'e geçtim.
    Yani 10-14 Ocak arasında Avea'da kaldım. Bugun Avea'dan 38 TL fatura geldi.
    Kullanmadığımız günler için de mi fatura ödüyoruz?

• Fatura kesim tarihinden sonra geçiş olduysa bir aylık fatura gelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke arayıp fatura kesim tarihinden itibaren faturasız hatta geçiş yapacağınızı söyleseydiniz, daha sonra hattınız zaten taşınır sizde fatura ödemezdiniz hocam.
    Maalesef hangi oparatör olursa olsun fatura kesim tarihinden itibaren 1 saat bile kalmış olsanız 1 aylık, indirimsiz tam ücreti yansıtıyor..
  • Taahhütümüz bittiği halde, kullanmadığımız faturayı ödemek mantıklı gelmiyor. Tüketici Hakem Heyeti'ne yol göründü.
  • Son fatura döneminin içindeyken fatura kesimine 7 gün kala tasimaniz gerekirdi arayıp müşteri hizmetlerine sorsanız soylerlerdi.Madem yeni fatura donemindesiniz o hakları birkaç günde de tuketebilirsiniz hattiniza hepsi yüklendiğinde tam ücret alınır

• quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Taahhütümüz bittiği halde, kullanmadığımız faturayı ödemek mantıklı gelmiyor. Tüketici Hakem Heyeti'ne yol göründü.

Nereye giderseniz gidin maalesef ödemek zorundasınız.

• bu konuyu taşımadan önce açsaydın ya
  • Hakem heyeti sizi başınızdan savacaktır muhtemelen. Tam fatura taahütlr alakalı değil hesap kesimiyle alakalı, 6 sında kesilen hesabınız için hattınızı ayın 3 ünde taşırsanız muhtemelen 7 si sabahı taşınacak ve birkaç saat için tam fatura ödeyeceksiniz. Bundan kaçışınız yok malesef

• quote:

Orijinalden alıntı: djcool

quote:

Orijinalden alıntı: Simitci01

Keşke arayıp fatura kesim tarihinden itibaren faturasız hatta geçiş yapacağınızı söyleseydiniz, daha sonra hattınız zaten taşınır sizde fatura ödemezdiniz hocam.
    Maalesef hangi oparatör olursa olsun fatura kesim tarihinden itibaren 1 saat bile kalmış olsanız 1 aylık, indirimsiz tam ücreti yansıtıyor..

Avea'da faturasıza geçiş ücreti 20 lira diye biliyorum. Bu da çözüm değil. Taahhütün bitmesine 6-7 gün kala geçiş yapılsa, yani 1-2 gün kala taahhüt bozulsa son ayın faturasını alır sadece. Yani bir kayıp olmaz diye düşünüyorum. Tüm 12 ayın indirimleri son ay faturasından yüksek ise müşteri lehine son ay faturasını tahsil edebilir sadece. Doğru mu mantık?

Hocam kusura bakmayın ben o faturasıza geçiş olayında 20 tl ücret aldıklarını bilmiyordum..
    Mantıklı ama , 1-2 gün kala iptal edilirse, tarifede aldığı indirim ücreti var ise 12 aylık bedelini almıyorlar mı ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.