Şimdi Ara

Gallipoli - Gelibolu (2015) İlk bölüm yayınlandı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
7
Favori
4.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Deadline dizisinin, bu dizi kadar tarafsız ve gerçekleri olduğu gibi anlatan bir dizi olacağını sanmıyorum nedense.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

Biraz önce bitirdim diziyi, mükemmel bir final yaptılar. Çok kaliteli bir iş çıkarmışlar helal olsun baştan sona mükemmel. Büyük ihtimalle bizim tarihimiz olduğundandır Band of Brothers, The Pacific ve diğer izlediğim savaş dizilerinden çok daha iyi geldi bana.

@Papa Emeritus II Dizi toplam yedi bölüm, finalini yaptı. Kesinlikle tavsiye ederim. Deadline Gallipoli daha çıkmadı onu da izleyip karşılaştırırız.

Hocam senin zevkin uyuyor bana. İzleyeyim o halde yavaş yavaş ben de. Teşekkür ederim.

• quote:

Biraz önce bitirdim diziyi, mükemmel bir final yaptılar. Çok kaliteli bir iş çıkarmışlar helal olsun baştan sona mükemmel. Büyük ihtimalle bizim tarihimiz olduğundandır Band of Brothers, The Pacific ve diğer izlediğim savaş dizilerinden çok daha iyi geldi bana.

@Papa Emeritus II Dizi toplam yedi bölüm, finalini yaptı. Kesinlikle tavsiye ederim. Deadline Gallipoli daha çıkmadı onu da izleyip karşılaştırırız.

Hocam konu disinda gorunmuyorsunuz ozledik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar harika dizi yapmış, bugün bitirdim ve acayip duygulandım.

“Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar! Burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yanyana, koyun koyunasınız. Uzak diyarlardan evlâtlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlâtlarınız bizim bağrımızdadır. Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat uyuyacaklardır. Onlar, bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlâtlarımız olmuşlardır.”

Atatürk, 1934
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamil611

Atatürke nişan alıyor ıskalıyor ya anzak askeri Atatürk hiç istifini bozmadan kafasını çevirip askere doğru bakıyor,o sahne harikaydı :)

O sahnede benim de içim bir garip oldu.
  • Dün gece bitirdim diziyi. Muazzam.

Şöyle ki basit bir tarihi belgesel izlemiyoruz. Hem bir tarihi olmasını gerektiği gibi anlatan bir yapım, tamamen objektif, hem de Anzaklar gözünden anlatılırken seçilmiş bir Anzak askeri etrafında dönen muazzam bir dram var. Tolly'nin iç dünyası, yaptıkları, son bölümde abisine saldırması muazzam bir karakter tahlilini getiriyor. Beni tarihin yanında 1. sınıf diyebileceğim dram yönüyle de çok etkiledi dizi.

Mutlaka tavsiye ediyorum.
  • tv2'den her çarşamba izleyenlerin yorumlarını merak ediyorum. Dünkü bölümünü daha izlemedim.
  • band of brothers ayarında bir mini dizi olacak sanırım.ilk bölümü şimdi izledim gayet başarılı buldum.
  • Yeni bitti, gerçekten güzel diziydi.
    Bu vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin ruhları şad olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrazzerstakiKelAdam -- 4 Nisan 2015; 3:00:46 >
  • beyler :(
     Gallipoli - Gelibolu (2015) İlk bölüm yayınlandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukaraça

beyler :(

Hahaha

• kukaraça kullanıcısına yanıt
    Sir Ian Hamilton'u oynayan adam galiba ama benziyor evet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Classico

quote:

Hocam konu disinda gorunmuyorsunuz ozledik

Böyle iyi valla,ben de neden konu dışının kalitesi arttı diyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kukaraça

beyler :(

İlk önce bakınca anlayamadım. Sonra çaktım. Yuh be ya

• dizi gerçekten olabildiğince tarafsız yapılmaya çalışılmış. yalnız şöyle bir izlenim yaratılmaya çalışılmış "türkler daha donanımlı vedaha güçlü bir ordu" gibi gösterilmiş. şu anda 2 bölüm izledim ve beğendim. çanakkale adına yapılan tüm filmlerin en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barzan87

bence ya türkler tarafından yada avusturya turk ortak yapımı canakkane destanını anlatan ozel bır fılm cekmelıler
    konusuda billy sing lakaplı keskın nısancı ıle korkunç abdul lakaplı türk keskın nısancının duellosu anlatılmalı ıkısıde kahraman olmusdur ve kımse bunlardan bahsetmıo ..
    amerıkalılar bıle bırakın askerı sıvıllerı bıle olduren bırını kahraman sayarak oscar odulu almasını saglayacak kadar guzel fılm cekmısdır

ruslar da stalıngrad savaşındakı keskın nişancılarını anlatan fılm yapmısdır
    ayrıca almanlarda

Arkadaşın bahsettiği keskin nişancıyı 4. bölümde görüyoruz zaten.
  • Link verin beyler

• drejtc kullanıcısına yanıt
    Hocam, torrent kültürüne aşinaysanız turkdepo davetiyesi verebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofrhye

Bilgisayarım yok :) sen yinede at ilerde lazim olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drejtc -- 18 Nisan 2015; 18:26:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

quote:

Orijinalden alıntı: sonofrhye

Bilgisayarım yok :) sen yinede at ilerde lazim olur

PM
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.