Şimdi Ara

Türkiye'de üretilen Cosa Akıllı Kombi kiti hakkında her şey bu röportajda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemiz insanında çok fikir ve buluş var fakat bunların çok azının ticarileştiğini görüyoruz. Cosa Akıllı Kombi Kiti de ticarileşebilme başarısını gösterenlerden biri. Bu videomuzda kiti geliştiren ekip ile birlikte geliştirme sürecini, üretim aşamasını ve fikri nasıl hayata geçirdiklerini konuşuyoruz.

Kombi kiti incelemesi

• çok güzel fikir bulmuşlar. bendeki buderus'un kendi digital termostatı olmasaydı bu cihazı kesin alırdım.

• İki aya yakındır kullanıyorum. Gerçekten başarılı bir ürün. Tasarımı da çok güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşin açığı bende bi dönem kombiyi sürekli kurcalamamak ve konfor için oda termostatı araştırmıştım. Her marka kendi kombisi için dandik oda termostatı yapmiş. Benim ki wiessmandı kablolular çok saçma kablo doşemek gerekiyor kombiye wireless ı ise ateş pahası 350-500 lira arasında değişiyor. Bu yuzen almaktan vazgeçmiştim ve baya sinirlenmiştim bunların bu tekelci tutumuna. Vallahi çok güzel üürün yapmışlar kesinlikle alınabilir cihaz hem fiyat hem fonsiyon hem tasarım 10 numara olmuş.

Yanlız bence geniş halk kitlelerine ulaşmak için kombi bayileriyle anlaşma yaparlarsa çok iyi olur aksi halde orta yaşlı insanlara pek ulaşamazlar.

• Adamlara helal olsun. Ama windows8 ve windowsphone8 uygulamalarınıda geliştirmelerini bekliyoruz.

• Öncelikle kendilerine başarılar diliyorum bu süreçte, güzel bir iş ortaya koydukları kesin. Yeli malı konusunda ki duyarlılıkları için de teşekkür ediyorum kendilerine.

Ben şunu merak ediyorum Mesut abi,

Sistem tamamen Cloud üzerinden işliyor, bugün Apple bile iCloud un güvenliğini sağlayamıyor iken örneğin kötü niyetli bir hacker' in sistemi hackleyip Mesut Çevik'in evindeki kombiyi kontrol etmesi sonucu en iyi ihtimal ile yüksek sıcaklıklarda çalıştırıp sizi maddi zarara uğratması çok basit, sizin evden çıkışınızı sistemden görebiliyor ona göre işlem yapabiliyor sonuçta sistem hacker' in elinde ! yada en kötü ihtimal kombinin sınırlarını bir şekilde zorlayıp patlatmaya varacak şeyler yapması imkansız gözükmemekte. Yada daha farklı zararlar verebilir benim aklıma şu anda bunlar geldi..
    Yine apple dan bir örnek vereceğim eskiden Donanım Haber de okumuştum şimdi aklıma geldi; Bir hacker Macbook lardaki şarj kontrol ünitesini hackleyip bataryaya zarar verecek kadar şarj olmasını sağlamıştı hatırlarsanız.

Sonuç itibariyle bu tip senaryolara karşı bir güvenlik sistemi geliştirilmişmi ? ya da bu ve benzeri senaryolar önceden düşünülmüş mü ?

Bu güzel video için teşekkür ediyorum tekrardan

Saygılar hepinize

• helal.

• Adam bakışları sevmedim kötü bakıyor

• Resimde sağdaki dayı çok fena çıkmış
  • Fikri, ürünü ve daha ziyade firma yöneticilerinin kalite hassasiyetini çok beğendim. Keşke videoda komponentleri sağladığınız veya ortak çalıştığınız firma isimlerini söylemekten kaçınmasaydınız. Zira burası tv değil. O konuda bir kısıtlama yok. Sizin gibi birşeyler üretme fikri olanlar için kolaylık olurdu. Umarım herşey dilediğiniz gibi olur..

• Fiyati?

• Fiyatı 249 TL
  • Umarım şimdi burun kıvıran kombi üreticilerine ürünleri üzerine "Cosa ile uyumludur." etiketi basmalarını sağlarlar ve ürünlerini ihraç da ederler.

• Güzel iş çıkarmışlar gibi görünüyor

• ayakta alkışlıyoruz efem...

ÖNEMLİ NOT: ses çöp, montaj çalışmıyor...

• gerçekten süper bir olay. şu an şantiye çalışmak için geçici bir evde kalıyoruz. bütün kışı burda geçirecek olasaydım alırdım kesin giderkende söker alırdım yanıma

• Doğru söyle abisi,
    o fotoğrafı çektirdikten sonra adamlar giriştiler mi?
  • Güzel bir cihaz seyahat edenler için birebir. Ama şu anlık durumda bana uymuyor.

• Adamlar seri katil gibi çıkmışlar resimde

• adamları tebrik etmek lazım, kombi firmaları benzer ürünleri 500-600 tl den satıyorlar.
    yerli olmaları hasebi ile 2. ve 3. serileri ile birlikte bu piyasada ciddi anlamda yer edinirler..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.