Şimdi Ara

Gtx970 4gb Vram Kullanımı [ Oyundan Görüntülerle Beraber ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
1.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forum üzerinde kafası karışık bir sürü kullanıcı görmekteyim, bir de üzerine provokatörler var kullanıcıları yanlış bilgiler ile yanıltmaya çalışan.

Bunun üzerine konuya açıklık getirmek adına Gtx970 Serisi kartların 4Gb vram'e sahip olduğunu ve oyunlarda herhangi bir probleme yol açmadığını göstermek adına 2 kısa video hazırladım. 4k'da Fps değerleri kayıt hızından düşük olduğundan kayıtta kaymalar oluşuyor, eğer bir çözüm bulabilirsem onları da ekleyeceğim.

Oyun çözünürlükleri DSR ile ayarlanmış olup 2880x1620'dir yani doğal 2k'dan daha yüksektir.

Video boyutları çok büyük olmasın diye orta kalitede kayıt yaptım ancak yeterli görsellik ve okunabilir olan sayısal değerler bir problem oluşturmuyor.

Konuyu açmaktaki amacım kartı yüceltmek değil kart ile ilgili verilen yanlış bilgilerin önüne geçmektir. Zira satıştan sorumlu görevliler bile kart zaten 3,5gb gibi saçma yorumlarda bulunuyormuş. Kartta bize belirtilmeyen bir farklılık olsa da oyunlarda negatif bir etkisini görmüyoruz, zaten bu kartların genel amacı da oyun oynamak olduğundan bir memnuniyetsizlik söz konusu değil. Birkaç gün sonra bu bilgisayara SSD takıp bir de Assasins creed unity'i de testlerime ekleyeceğim. Böylece kayıttan kaynaklı oluşabilecek ufak takılmaların da önüne geçmiş olur ve daha geniş bir oyun yelpazesi sunabilirim. Güncel bir çok oyunda 2,5-3gb Vram ihtiyacından yukarısını görmek epey zor, o yüzden fazla çeşit henüz koyamadım. Boş vakitlerimde daha uzun, detaylı ve çeşitli videolar ile konuyu destekleyeceğim.

Konumda marka tartışması istemiyorum. Kartı kullanan kişiler kendi istekleri doğrultusunda konuya katkı sağlayabilirler iyi ve ya kötü yönlerde. 1. elden kullanmadığınız kartın başka sitelerden bulduğunuz yorumları ile konuyu kirletmeyiniz.

2560x1440 Benchmarklar
     Gtx970 4gb Vram Kullanımı [ Oyundan Görüntülerle Beraber ] Gtx970 4gb Vram Kullanımı [ Oyundan Görüntülerle Beraber ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lamb0fGod -- 10 Şubat 2015; 9:55:04 >

• shadow of mordorda 2k çözünürlükte o fps çok düşük değilmi?
  • Frametime testi yaparsan daha anlamlı olur. Ayrıca, open world oyunları, birkaç farklı mekanda tur atarak test etmelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 9 Şubat 2015; 21:22:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Frametime testi yaparsan daha anlamlı olur. Ayrıca, open world oyunları, birkaç farklı mekanda tur atarak test etmelisin.

Gezerken çektiğim 1-2 video daha eklerim aklımda bulunsun. Ben aksiyonlu bir sahnede dönüşler vs. olacağından orada yapmayı tercih etmiştim Ancak haritalar büyük, video boyutları inanılmaz büyüyor süre uzadıkça. Orta yollu bir şeyler yapmaya çalışırım
  • Aşağıdaki videoya bakarsan senin dediğin çözünürlükte full ayarlarda gtx 980 ile adam ortalama 60-70 fps arası oynamış oynamış oyunu nadir olarak 60 fps altına
    düşümüş.
    Senin videonun ortalama 40 fps civarlarında olduğunu düşünürsek bariz %50-60 fark var normalde gtx 970 vs gtx 980 arasında %15-20 oynamalıydı diye biliyorum.

burada da r9 290 ile 50-60 fps den düşmemiş 1440p de

senin kartın değerleri bana düşük geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 9 Şubat 2015; 21:40:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: black37

shadow of mordorda 2k çözünürlükte o fps çok düşük değilmi?

Sahne ile alakalı biraz düşüklük söz konusu farklı bölgelerde 38-45 arası geziniyor diyebilirim. İnternetteki testlerde Stock kart bulmanız çok zor onlarla karşılaştırmayın
  • cobi C kullanıcısına yanıt
    1080p'de 70 civarlarında oynatıyor kart zaten. Ben DSR ile oynuyorum çözünürlük 2880x1620 yani gösterdiğiniz testten daha yüksek.

2. videoda 2.22'ye bakarsanız çözünürlük 1080p. Yani ezbere iş yapmayın başka konuları kirletebilirsiniz. Konumu bir daha kirletmeyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lamb0fGod

1080p'de 70 civarlarında oynatıyor kart zaten. Ben DSR ile oynuyorum çözünürlük 2880x1620 yani gösterdiğiniz testten daha yüksek.

2. videoda 2.22'ye bakarsanız çözünürlük 1080p. Yani ezbere iş yapmayın başka konuları kirletebilirsiniz. Konumu bir daha kirletmeyiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=MyEEj0XWJtg
    adam r9 290 ile 15 fps fark atmış?
  • Herkese boyle hitap etcekseniz hic konu acmamaniz daha iyi olur.Gereksiz kirlilik yapiyorsunuz,sizin deyiminizle.Adam guzelce bir bilgi paylasmis aciklamis.Yok konumu kirletmeyin vs vs.2015'teyiz artik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir gtx970 sahibi olarak, konu başlığı arkadaş yoğurdum ekşi dememek için üşenmemiş kendini rezil etmiş, guru3d deki üstadlardan daha mı iyi biliyorsun? gtx970'nin sorunlu olmadığını kanıtlamak uğruna kazdığın kuyuya düşmüşsün.
  • quote:

Önce çözünürlükleri bir öğren istersen 2k çöznürülük 2560 x 1440p demektir bir araştır.Oraya 2k diye yazıp ta soran biri birşey koyunca 2880x1620 demeyeceksin
    ikincisi ilk videoda ciddi fark yemiş gtx 970; gtx 980'den %50 civarı neredeyse.
    üçüncüsü konumu kirletmeyin felan ne demektir koymuşssun testini gtx 980 den %50 az performanslı çıkmış kartın bayağı bir kasılmış ;
    Öyle ispat için video koyarsan başkası da başka video kyunca kızmayacaksın kaldıramıyorsan eleştiriyi açmayacaksın konuyu.
    Forum kimsenin malı değil öyle konu açarım eleştirene konumu kirletme derim diyince olmuyor bu işler
    Neticede gtx 980 vs gtx 970 de %50 fark var bu da ya senin oyunda sıkıntı olduğunu yada senin gtx 970'in problemli olduğunu gösterir.
    Her ne kadar ispat için konu açmaya çalışmışssan da olmamış be malesef.

• Haa bu kadar editör kartı sorunlu bulmuş nvidia bile itiraf etmiş durumu toplamaya çalışıyor. Bizimkiler kart sorunsuz diyor acaba bu olay amd cephesinde yaşansa ne yorumlar yapacaktınız sizler başta möhendis arkadaş gibi ?
  • Nvidia'nın kabullendiği hatayı yoksayıyorsun yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeezy

Herkese boyle hitap etcekseniz hic konu acmamaniz daha iyi olur.Gereksiz kirlilik yapiyorsunuz,sizin deyiminizle.Adam guzelce bir bilgi paylasmis aciklamis.Yok konumu kirletmeyin vs vs.2015'teyiz artik.

Herkes çok bilmişlik yapıyor ve insanı geriyorlar. 1 önceki videoda 1080p'de 55-60 fps alan kart bir alttaki videoda 2k'da ne hikmetse 45-50 fps alıyor. Laf anlatmaya açıklamaya çalışsak gerçekten çok vaktimi alacak.
  • SLaYeR KiNG kullanıcısına yanıt
    Sanıyorum konunun amacını anlayamadınız. Ben gösterilen videolardan daha yüksek bir çözünürlükte 4gb Vram kullanırken vram ile alakalı bir takılma ya da sıkıntı olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Altta da kartı yüceltmeye calışmadığımı, oyun oynayacak kişilere hitap ettiğimi açıklamaya çalıştım.
    Bulunduğum bölgede daha düşük fps aldığımı, videodaki karttan daha yüksek çözünürlükte oynadığımı belirttim. Yani doğru çözünürlükte doğru koşullarda fark %20 sularını geçmeyecektir.
  • quote:

Sanıyorum konunun amacını anlayamadınız. Ben gösterilen videolardan daha yüksek bir çözünürlükte 4gb Vram kullanırken vram ile alakalı bir takılma ya da sıkıntı olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Altta da kartı yüceltmeye calışmadığımı, oyun oynayacak kişilere hitap ettiğimi açıklamaya çalıştım.

sorun şu ki 1080p de gtx 970 r9 290 nın önündeyken(gtx 970 sorunlu vram kısmına ulaşmamışsa) 2k da r9 290 dan fark yiyor bunun açıklamasını yaparmısınız?
    https://www.youtube.com/watch?v=MyEEj0XWJtg izleyin derim

• quote:

Bulunduğum bölgede daha düşük fps aldığımı, videodaki karttan daha yüksek çözünürlükte oynadığımı belirttim. Yani doğru çözünürlükte doğru koşullarda fark %20 sularını geçmeyecektir.

tamam işte böyle yaz tartışalım doğrusunu bulalım ; sanki ben gtx 970 düşmanıyım
    öyle konumu kirletmeyin tarzı hiç hoş olmuyor.Baksana konuda kim ne yazmışssa ters cevap vermişssin
    alttarafı gtx 970 ,r9 290x karttan başka birşey değil nedir yani bu kadar ciddi olan.
  • Benchmark testini gerçekleştirdim ve 44 Average Fps elde ettim. Daha yüksek bir çözünürlük için gayet normal değerler diyebilirim.
    Herkesle sizin gibi anlaşılamıyor malesef hocam, kusuruma bakmayın. Ben Nvidia'nın yaptığı durumu savunmak adına bir konu açmıyorum zaten, sadece kartım ile istenilen değere ulaşabildiğimi ve bir sorun olmadığını belirtmeye çalıştım. Konuya gelen yorumlar insanı yorar nitelikte, cevap verirken celalleniyor insan ancak altı üstü bir ekran kartı, altı üstü bir forum kullanıcısı. Daha dikkatli olmak lazım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.