Şimdi Ara

'512 MB RAM'li cihazlarda bazı Windows 10 özellikleri kısıtlanabilir'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• '512 MB RAM'li cihazlarda bazı Windows 10 özellikleri kısıtlanabilir'

Geçtiğimiz gün Windows Phone kullanıcılarını heyecanlandıran Windows 10 mobil versiyonun sızıntılarını "Windows 10 Mobil sürümünü ekran görüntüleri sızdırıldı" haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Windows 10 mobil sürümün de Şubat ayı içinde yayınlanacağı açıklanmıştı. Ön izlemenin yayınlanmasına sayılı günler kala Windows Phone cihazların tanıtımı ve tasarımından sorumlu Joe Belfiore 512 MB bellekli cihazlara sahip kullanıcıları üzecek bir açıklama yaptı.

Windows Phone işletim sistemli cihazlar arasında en çok satış rakamına ulaşan Lumia 520 modeli ile birlikte diğer 512 MB bellekli cihazlar da büyük bir paya sahip. Microsoft'da bu cihazlara verdiği güncelleme sözünü tutarak Windows 10 mobil sürümüne güncelleneceğini açıklamıştı. Joe Belfiore attığı tweette 512 MB bellekli cihazlar için çalıştıklarını, bu cihazlar için Windows 10'un kullanılabilir olması konusunda oldukça hevesli olduklarını dile getirirken Windows 10 mobilin bazı özelliklerinin kesintiye uğrayabileceğini belirtti.

Şimdilik ne gibi özelliklerin kısıtlanabileceği bilinmiyor, ancak Windows 10 mobil ön izleme sürümünün yayınlanmasıyla bu ayrımın daha detaylı şekilde ortaya çıkacağını düşünüyorum. Lumia 520 dışında, Lumia 530,620,625,630,720  modelleri de 512 MB bellek bulunduruyor.

'512 MB RAM'li cihazlarda bazı Windows 10 özellikleri kısıtlanabilir'

• Böyle olacağı zaten belliydi. Ne kadar stabil olursa olsun lumia cephesinde de 512mb ram telefon alınmaz. L520 yeri ayrı tabi. Çünkü çıktığı dönemde o fiyata alternatif yoktu.

• Bunlar tamamen ürün stratejisi, yoksa 1gb ram koymak fiyatı çok artıracağından değil. 512mb cihazları sattılar şimdi yeni cihaz aldırmak için sebep olacak işte.
    Her firmada aynısı var, apple yada android tarafında da örnekleri mevcut. Güncelleme konusunda evladiyelik cihaz yapsalar aç kalırlar çünkü...
    Ama apple ve microsoft yine güncelleme konusunda iyi en azından, bazı kısıtlamalarla da olsa son sürümü veriyor. Senesi dolmadan cihazını öldürenler de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rucuer20002

quote:

Orijinalden alıntı: GOTHAM CITY

Hani nerede WP10 hepsine gelecek içiniz rahat olsun diyenler

WP bu güven olmaz kırpa kırpa verir asıl güzel olanı kendi yeni çıkardığı telefonlara verir

Siz de sap gibi kalırsınız :))))

Zeki kısıtlanıcak diyor windows 10gelmicek demiyor.
    Hemen şikayet et hadi .
    Sütünü içmeyi unutma

Ha gelmemiş ha kısıtlanarak gelmiş ne farkeder güzel kardeşim?

Sözünde durup adam gibi daha önceden söyleseymiş benim canım kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOTHAM CITY -- 9 Şubat 2015; 19:23:38 >

• quote:

quote:

WP bu güven olmaz kırpa kırpa verir asıl güzel olanı kendi yeni çıkardığı telefonlara verir

Hemen şikayet et hadi .
    Sütünü içmeyi unutma

Ya sözünde dursaymış yada adam gibi kısıtlanarak geleceğini söyleseymiş kardeşim.

• quote:

quote:

quote:

Hemen şikayet et hadi .
    Sütünü içmeyi unutma

1gb ramli pc ye 3gb ram isteyen oyun yüklersen pc kaldırmaz windows10 ona göre gelicek o cihazlara telefonun stabil olması için hem windows 10da ne kısıtlanıcak daha belirtilmemiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GOTHAM CITY kullanıcısına yanıt
    "Hocam" de,"canım kardeşim" deme çok itici geliyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hemen şikayet et hadi .
    Sütünü içmeyi unutma

1gb ramli pc ye 3gb ram isteyen oyun yüklersen pc kaldırmaz windows10 ona göre gelicek o cihazlara telefonun stabil olması için hem windows 10da ne kısıtlanıcak daha belirtilmemiş

Beni ilgilendirmez kardeşim. Ona göre önceden basın açıklaması yapacaktı WP kardeşim. Benim bir sürü kardeşim belki de gitti 512 Ramli cihaz aldı WP10 gelecek ümitleriyle kardeşim.

Ayrıca WPye güven olmaz bir sürü şey kısar kardeşim WP bu kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Bu laf benim yaşam biçimim,hayat felsefem kardeşim. Bu söz öbeği olmasaydı GOTHAM CITY efsanesi de olmayacaktı benim biricik kardeşim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Bu laf benim yaşam biçimim,hayat felsefem kardeşim. Bu söz öbeği olmasaydı GOTHAM CITY efsanesi de olmayacaktı benim biricik kardeşim.

Efsane ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rawden

Şu foruma yönetici olursam her gün 1 günlük ban atacağım GOTHAM CITY'ye. Ertesi gün ban süresi dolacak hemen bir daha atacağım. Her gün bu zevki tadacağım.

biz bıktık adam yazmaktan bıkmadı merak ediyorum kaç kişi bloklamış bereket versin en azından alıntılı mesajlarını görebiliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar güncellemeyi vereceğiz demiş veriyorlar işte. Özellik kısıtlama olayını denim ile de yaşadık. 4k çekme özelliği Lumia 520 ye gelmedi. 4k gelmedi diye kullanıcıları kandırmış mı oldular şimdi
  • wp stabil falan hikaye. anneme kullansın diye l620 aldım. sade, ufak ve şık bir telefon. wp kullanması da kolay olur dedim. en son çıkan büyük güncellemeden sonra (cyan mıydı neydi) telefon kasıyor. 2dk görüşme yapıyorsun alev alacak neredeyse. pili de az kullanımla ancak 1 gün gidiyor. internette baktım bu konuda çok şikayet var. madem cihaz kaldırmıyor çıkarmasaydı o zaman microsoft ya da zamanında "az donanımla iyi çalışyor" diye artistlik yapmak için düşük donanım koymasaydı. ben 500liraya almıştım ama 750liraya falan da satıldı bu cihaz. hatta aynı donanımdaki bazı üst modeller 1000liraya kadar çıktı. hem ucuz değil hem dandik. neyse gittim servise verdim bakalım ne olacak.

• GOTHAM CITY kullanıcısına yanıt
    Niye hakkımı kötüye kullanmış olayım ki. Banlanmayı hak ediyorsunuz.
  • İlk yasaklar hayırlı olsun

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hemen şikayet et hadi .
    Sütünü içmeyi unutma

eğer firma 1 gb ramli pc satıp yapacağı oyunun sattığı 1 gb'lık pc'lerde çalışacağını açıkladıktan sonra "yhhaaa biz 1 gb ramli pclere de chıkaracagız ama bası oselliklri kıstlı olcak .s" derse sözünde durmamış olur. 625 aldım, aldığıma alacağıma pişmanım. sürdürülüyor yazısı olsun, 1 gb ram olmayınca çalışmayan uygulamalar/oyunlar olsun... kimse kendini kandırmasın beyler. alınacak iki tane lumia var. 525(520) ve 925. gerisi hikaye. gidip windows phone işletim sistemli telefona 1000 lira gömen adam mantıklı bir iş yapmıyor. her wp konusunda "wp f/p yeeea" diyerek savunmayın şunları. 625'i alalı 7 ay oluyor, hiç de ucuza almadım. s3 neo alabiliyordum o paraya. almayan aklımı

• quote:

Orijinalden alıntı: bamberg

quote:

quote:

quote:

quote:

Hemen şikayet et hadi .
    Sütünü içmeyi unutma

eğer firma 1 gb ramli pc satıp yapacağı oyunun sattığı 1 gb'lık pc'lerde çalışacağını açıkladıktan sonra "yhhaaa biz 1 gb ramli pclere de chıkaracagız ama bası oselliklri kıstlı olcak .s" derse sözünde durmamış olur. 625 aldım, aldığıma alacağıma pişmanım. sürdürülüyor yazısı olsun, 1 gb ram olmayınca çalışmayan uygulamalar/oyunlar olsun... kimse kendini kandırmasın beyler. alınacak iki tane lumia var. 525(520) ve 925. gerisi hikaye. gidip windows phone işletim sistemli telefona 1000 lira gömen adam mantıklı bir iş yapmıyor. her wp konusunda "wp f/p yeeea" diyerek savunmayın şunları. 625'i alalı 7 ay oluyor, hiç de ucuza almadım. s3 neo alabiliyordum o paraya. almayan aklımı

Bende de 625 var. Tutup gerekli bir özelliği çıkarırlarsa bir daha içinde ms geçen cihaz almam, aldırmamda. Telefondan memnunum, şuan stabil bir şekilde çalışıyor. Gelecek güncelleme ile ms nin sozunu ne kadar tutacağını göreceğiz. İşlemci de S400. Ordan da bahaneyi Qualcomm'a atıp sıyrılamaz. Mesela telefonda nfc yok onu eklemez anlarım. Veya 4K çekim yapamaz onu da anlarım. Kesilecek ozellik var kesilmeyecek ozellik var. Tutup arayuzun görselliği gibi önemli yerden kısarlarsa o an benim için bu sistem biter. Hoş diğer telefonum nexus 4 beni çok etkilemez. Telefon dolabımda E250 ve 5800 ın yanında microsoftun kullanıcılara attığı kazık olarak yer alır. Ancak bir daha da wpye bulaşmam, bulaştırmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkHellKnightX

Adamlar güncellemeyi vereceğiz demiş veriyorlar işte. Özellik kısıtlama olayını denim ile de yaşadık. 4k çekme özelliği Lumia 520 ye gelmedi. 4k gelmedi diye kullanıcıları kandırmış mı oldular şimdi

arkadaşım sen bunu ciddi demiyorsundur umarım :) o özellikten kısmak olmuyor giriş seviyesi telefonda 4k video çekimi olmaz.. belki 2 sene sonra olur.. işletim sisteminden cok işlemcinin 4k video çekmeyi desteklemesi gerek yani kabaca bir tabirle gücünün yetmesi gerek.. buda giriş seviyesi telefonlardaki işlemcilerde olmaz... en ucuz 4k video cekebilen telefon şu an meizu mx4 oda 1000 tl ve kaliteyi dusurmeden cekebiliyor daha düşük boyutta çekebiliyor işlemcisinin h265 ile 4k kodlamayı desteklemesi sayesinde şimdi diyebilirsinki sana bunları sordukmu ? ama anlattım işte :)

• Alt seviye Windows cihaz kullananlar yandı

• crazy585858 kullanıcısına yanıt
    Latife yapmış hocam anlamadınız sanırım

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.