Şimdi Ara

Buderus Kombi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 125m2 güney cephe giriş kat kastamonundan bir ev aldım sizden istediğim evin özelliklerine göre sizden yoğuşmalı kombi önerilerini almak istiyorum alman markasına güvendiğim için buderus ve bosch kombilerin modellerinden öneriler almak istiyorum bu kombiler hakkında fazla bilgi sahibi olmadıgım için size danışmak istedim inşallah yardımcı olursunuz... şimdiden teşekkürler... arkadaslar birde şu kombide karar verdim sizce nasıl Buderus GB 012-25 kw BasicPlus 22.000 Kcal/h Yoğuşmalı Kombi
    benim ev için yeterlimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byloger2012 -- 9 Şubat 2015; 0:04:08 >

• byloger2012 kullanıcısına yanıt
    Uzak dur ondan ben aldım pişmanım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ne gibi bi sorun oldu ki
    Yoğuşmalı almayı düşünüyorsanız ilk tercihiniz GB072, ikinci tercihiniz GB062 olsun. GB012 ara nesil düz yoğuşmalıdır ve performansı iyi değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 9 Şubat 2015; 9:07:09 >
  • Merhabalar rc 20 oda kumandası üzerindeki günlük çalışma programlarını nasıl bulabılırim ( öğleden önce açılması yada kapanması) bu konu hakkında elınde tablosu olan varmı?
  • Peki solediginiz modeller eve yetermi petekler cok kucuk 1m civarinda odalarda buyuk birde ben demir dokum nitron 1.800 civari verdi eca confeo plus 28 kw 1.350 fiyat verdi bu kombiler hakkinda dusunceleriniz neler sizin gorusleriniz dogrutulsunda almayi dusunuyorum mesela 012 den caydim :))
  • beyler bi öneri yapsanız ???
    Premix yoğuşmalı kombi ilk tercihiniz olsun, petekler yetersiz kalırsa ilerleyen zamanlarda büyütürsünüz kaldı ki premix özelliğinden her zaman faydalanabilirsiniz. Gönlünüzden geçen Buderus veya Bosch olduğundan Bosch Condens 2500W tavsiye ederim illaki konvansiyonel almayı düşünüyorsanız Bosch Class 6000W tercih edebilirsiniz.
  • şimdi ben premix konvansiyonel terimlerini bilmiyorum bana yoğuşmalı kombi iyi dediler. size göre nasıl bir tercih yapmalıyım en iyisi sizce hangisi yani enerji tasarrufu bakımından olsun evi ısıtmasından olsun ne tür bir kombi tercih etmeliyim ve bunun dogrultusunda bana bi kombi önerisi yaparsanız çok iyi olur ona göre bende kombiyi bir an önce almam lazım şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byloger2012 -- 19 Şubat 2015; 23:10:19 >
    Premix - hava ve gazın yanma odasına girmeden en verimli şekilde karıştıran sisteme denir, kombi verimini %5-%10 arası artırır.
    Konvansiyonel - premix ve yoğuşma özelliğine sahip olmayan hermetik kombilere denir.

Buderus GB072 veya Bosch Condens 2500W tavsiye ederim.
  • buderus gb062 almış ve kurdurmuş bulunuyoruz, bugun montajını yaptılar bilmemiz gereken veya önerileriniz var mı ? Yoğuşma açısını servis geldiğinde kontrol ediyor mu ?
  • mavifatih M kullanıcısına yanıt
    servisler genelde bakmaz o işlere , siz yoğuşma giderinin eğimli bir biçimde gidere bağlandığından emin olun kombi o suyu tahliye edemezse bir süre sonra hata verip çalışmayı bırakır. eğer yoğuşma hortumu duvardan gidiyorsa ilerde bir sorun olmaması için duvara kelepçelerle eğimli bir biçimde sabitlenmesini sağlarsanız sorun yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mephisto26

servisler genelde bakmaz o işlere , siz yoğuşma giderinin eğimli bir biçimde gidere bağlandığından emin olun kombi o suyu tahliye edemezse bir süre sonra hata verip çalışmayı bırakır. eğer yoğuşma hortumu duvardan gidiyorsa ilerde bir sorun olmaması için duvara kelepçelerle eğimli bir biçimde sabitlenmesini sağlarsanız sorun yaşamazsınız.

Yarın fotoğraflarını çekeyim , yorumlarınızı beklerim. Tesekkurler
  • Meraba arkadaşlar.Eve kombi alacağım tez zamanda acil taşınmam lazım .burda bütün yazıları okudum hiç ilerleme kaydedemedim.7 düvele sordum ne kombi alacağımı bilmiyorum .160m2 eve buderus geldi baktı gb012 kombi önerdi.evde tesisat var 5500 tl fiyat verdiler.tam alacağım o kombinin yarı yoğuşmalı oldugunu öğrendim.viesman vaillant buderustan 2200 e kadar bi kombi modeli ne önerirsiniz .başka önerilerinize de açığım.saolun.
  • seyit022002 kullanıcısına yanıt
    160m² net alan mı? Yer neresi? Radyatörlerin (peteklerin) toplam uzunluğu kaç metre? GB012 için 5500TL fahiş bir fiyat.
  • evin net duvarlar hariç oturumu 140 metrekare balkonlar hariç bölge mersin bölgesiradyatörlerin uzunluğu 9 buçuk metre kare cevabınızı bekliyorum hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seyit022002 kullanıcısına yanıt
    Buderus GB012'den uzak durun, bütçenizi zorlamayacaksa Buderus GB072 alın alternatif olarak Buderus GB062 veya muaddili Bosch Condense 2500W alabilirsiniz. Diğer alternatifler Vaillant ecotec Plus 236/5-5 ve Viessmann Vitodens 50 olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.