Şimdi Ara

.thumbnails/.thumbdata3---...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
8.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün telefonumda resimleri ve videoları hafıza kartına taşıdıktan sonra hala telefon hafızasının çok dolu olduğunu farkettim.Biraz dosyaları kurcaladıktan sonra gizli dosyaları göster dediğimde .thumbnails adlı bir dosyanın 2.2gb yer kapladığını görünce şok oldum resmen işin kötü yani yüzlerce resim olmasına rağmen içerisinde sadece 2 dosya (.thumbdata3-17..... ve .thumbdata3-19...) dosyalarının 1.2 ve 1 gb yer kaplaması.Internetten biraz araştırdım ama çözümünü bulamadım silersek bile tekrar oluşan bir dosyaymıs acaba ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dexsia D kullanıcısına yanıt
    Bu dosyada telefonunuzda bulunan resim ve videolarının galeri programları tarafından görüntülebilmesi için oluşturulan küçük resimler bulunur. Silerseniz geri gelir, tek çözümü telefonunuza çok fotoğraf/video koymamak
  • Bunu çözdüğünü iddia edenler var. 0 kb boyutlu isimsiz thumbdata... uzantili salt okunur bi dosyayı oraya atınca üstüne tekrar yazamadigini, böylelikle dertten kurtulduğunu anlatmış birisi. Bende çözüm olmadı. Yine üstüne yazıyor. 1.1gb yer kaplayan lanet dosya oluşuyor. Hergün silip duruyorum. EDİT:
    ------ DİKKAT ----
    .thumbdata3--1967290299 vb dosyanın yer kaplamasından measjın başındaki yöntemle kurtuldum. sorun salt okunura çevirdiğim dosyayı evdeki win 7 li pcde yapmıştım. kontrol ediyorum aynı pcde salt okunur görünüyordu. xpli pcde de.. arkadaşın win 7 de bi baktım salt okunur görünmüyor. orda yaptım ve dert bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozrock -- 8 Şubat 2017; 8:45:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozrock

Bunu çözdüğünü iddia edenler var. 0 kb boyutlu isimsiz thumbdata... uzantili salt okunur bi dosyayı oraya atınca üstüne tekrar yazamadigini, böylelikle dertten kurtulduğunu anlatmış birisi. Bende çözüm olmadı. Yine üstüne yazıyor. 1.1gb yer kaplayan lanet dosya oluşuyor. Hergün silip duruyorum. EDİT:
    ------ DİKKAT ----
    .thumbdata3--1967290299 vb dosyanın yer kaplamasından measjın başındaki yöntemle kurtuldum. sorun salt okunura çevirdiğim dosyayı evdeki win 7 li pcde yapmıştım. kontrol ediyorum aynı pcde salt okunur görünüyordu. xpli pcde de.. arkadaşın win 7 de bi baktım salt okunur görünmüyor. orda yaptım ve dert bitti.

Hocam ben ccleaner'da 4 küsür gb iki adet thumbdata3 dosyası görünce dumur oldum. Sildim ama yer açılmadı, üstüne yazdığınız yönetimi yapayım dedim şimdi de dosyalar yok. Fikriniz var mı?

Edit: Salt okunur dosyayı attım şu an 0 kb. Fakat silinen 4 gb dosyaya rağmen hafıza hala aynı görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Conqueror -- 30 Mayıs 2017; 18:36:33 >
  • The Conqueror kullanıcısına yanıt
    Sorun aynen devam. Bir müddet çözdüğümü sandım. Birkaç gun sonra sorunun aynen devam ettiğini gördüm.. çözüm yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.