Şimdi Ara

Singapur'lu öğrenciler 'yazdırılabilir' güneş enerjili otomobil geliştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Singapur'lu öğrenciler 'yazdırılabilir' güneş enerjili otomobil geliştirdi

Daha önce "Dünyanın ilk 3D yazıcıdan üretilen aracı Strati görücüye çıktı" başlığı ile 3 boyutlu yazıcıların otomobil sektöründe de aktif olarak kullanılabileceğini sizlere aktarmıştık. Bu kez ise Singapur'lu bir öğrenci grubu bu durumu bir adım daha ileri taşıyor. Nanyang Teknoloji Üniversitesi mühendislik öğrencileri Güneş enerjisi ile çalışan yazdırılabilir araç NTU Venture 8 (Solda) ve NTU Venture 9 (Sağda) adındaki iki aracını duyurdu.

Önümüzdeki ay Shell Eco-marathon* Asya etkinliğinde yarışacak araçlar füturistik görünümleri ile dikkat çekerken V8 günlük kullanıma uygun araçlar kategorisinde ve üç tekerlekli V9 modeli ise yarış araçları kategorisinde yarışacak.

V8 modeli 3 Boyutlu yazıcıda yazdırılan 150 parça ve güneş panelleri ile oluşturulurken saatte 60 km hıza ulaşabiliyor. İlginç tasarıma sahip aracın bu tasarım sayesinde iç mekanda daha fazla boşluk bulundurabildiği söyleniyor. Cihazın Nanyang Teknoloji Üniversitesinin 5 Milyon dolar maliyetle açtığı "Katkı Üretim Merkezi"nde yazdırıldığı açıklandı.

*Shell Eco-marathon : Gençleri alternatif enerji ile çalışan araçlar geliştirmesi için teşvik eden her yıl düzenlenen uluslar arası bir yarışmadır.

• Adamlar yazıcıdan araba çıkarıyorlar bizim daha araba markamız yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka gezegenden gelmiş gibi, yarışmayı shell in düzenlemesi de ayrı bir tuhaf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeker Hapı -- 7 Şubat 2015; 18:26:00 >
  • Tasarıma bak

• Bizdeki projeler ...

• kamyon direksiyonu değil mi o :D:D as950 :D

• renault twizye tasarım olarak benzetmişler

• Bizim tasarim resimlerindeki otobus koltugu beni benden aldi.

• Baslik hatasina devam...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Bizim tasarim resimlerindeki otobus koltugu beni benden aldi.

Para veren mi var?

Birileri en azından yapmaya çalışıyor. Diğerleri gibi maaşını almıyor sadece.

Ülkedeki çoğu meslek lisesinin hali belli.

İnşaata para yatırmak varken neden argeye para verelim ki? Teknokent diye kurdukları yerler iş hanından farksız.

http://aethewulf.tumblr.com/post/57890648940/hayat-m-za-dair-ac-gercek-steve-jobs-nas-l

• quote:

Orijinalden alıntı: sél@h@ttin

Baslik hatasina devam...

Merhaba,
    başlıklar ana sayfada düzgün gözüküyor fakat forum arayüzünde karakter sınırına takılıyor, sondaki harfin çıkmaması buna bağlı bir şey. Daha anlaşılabilir ve kısa bir başlık bulursam güncelleyeceğim, ilginiz için çok teşekkürler,
    Eğer farklı bir hatadan söz ediyorsanız lütfen belirtin düzelteyim
  • Okisht kullanıcısına yanıt
    Herkesin bi mecrasi vardir ya benimki de bu...

• quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

quote:

Orijinalden alıntı: sél@h@ttin

Baslik hatasina devam...

Merhaba,
    başlıklar ana sayfada düzgün gözüküyor fakat forum arayüzünde karakter sınırına takılıyor, sondaki harfin çıkmaması buna bağlı bir şey. Daha anlaşılabilir ve kısa bir başlık bulursam güncelleyeceğim, ilginiz için çok teşekkürler,
    Eğer farklı bir hatadan söz ediyorsanız lütfen belirtin düzelteyim

Yazıdırılabilir yazılmış.Sondaki kelime ile alakali degil hata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 7 Şubat 2015; 20:06:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim düzenledim, böylece sınırlama da son harfi kesmiyor
    Kusura bakmayın gözümden kaçmış
  • Adamlarda para var

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Para veren mi var?

İnşaata para yatırmak varken neden argeye para verelim ki? Teknokent diye kurdukları yerler iş hanından farksız.

http://aethewulf.tumblr.com/post/57890648940/hayat-m-za-dair-ac-gercek-steve-jobs-nas-l

100 bin tl sermayemle kurdugum aylik sabit 5000 tl giderim olan bir sirketimden devlet stopaj ve vergi olarak ilk ay karim 2000 tl olmasina ragmen 3000 tl vergi aldi. Buyur . Bu ulkede neden yatirim yapilmaz sorusuna canli cevap verdim.

• quote:

quote:

quote:

Para veren mi var?

100 bin tl sermayemle kurdugum aylik sabit 5000 tl giderim olan bir sirketimden devlet stopaj ve vergi olarak ilk ay karim 2000 tl olmasina ragmen 3000 tl vergi aldi. Buyur . Bu ulkede neden yatirim yapilmaz sorusuna canli cevap verdim.

Kaçıracaksınız.

Aylık 5000 gelire razı olup vergi veriyorsun.

Gerekirse çatışacaksın.

Herkes bir şeyleri beklesin ne güzel.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Para veren mi var?

Kaçıracaksınız.

Aylık 5000 gelire razı olup vergi veriyorsun.

Gerekirse çatışacaksın.

Herkes bir şeyleri beklesin ne güzel.

neyi kaçıracak?

• Arabalar bilim kurgu filmlerindeki arabalara benziyor

• Biz hep diyiyoruz üniversite yapıyor çirkin oluyor diyiyoruz ama şimdi bide şunlara bakın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.