Şimdi Ara

EA Yetkilisi: 'Oyunlarımızı Öğrenmek Hâla Çok Zor'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     DICE etkinliğinde konuşan sektörün önemli firmalarından Electronic Arts'ın CCO'su Richard Hilleman, ilginç açıklamalarda bulundu. Hilleman, Electronic Arts'ın piyasaya sunduğu oyunları öğrenmenin zor olduğunu belirtti.

Yaptığı açıklamalarda Hilleman, "Açıkçası oyunlarımız hâla öğrenilmesi zor bir yapıda. Ortalama bir oyuncu oyunlarımızı öğrenmek için en az iki saatini harcıyor. Bu en basit oyunumuz için de geçerli. Normal aile yaşantısına sahip bir oyuncudan iki saatini bir oyunu öğrenmeye ayırmasını istememiz büyük bir sorun." sözlerine yer verdi.

• < Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Burada yapımcı demiş ki arcade oyunun dibine vuracağız bf hardline daki araç fiziklerini bütün oyunlarımızda göreceksiniz

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • Battlefield gibi geniş silah modifikasyonu sunan bir oyunu zaten 15 dklık tutorial ile bile öğrenmeleri biraz zor. Günde 3-4 bilgisayar-konsol oynayabiliyorsa Battlefield serisinin dışında bir şey oynamalı :)

• Dice,Visceral Games,Respawn Entertainment hepsi de süper firmalar.EA resmen adamları kırbaçlıyor.Dead Space 3 seri ile alakası yoktu ama Dead Space 1 i de Visceral yapmıştı.Veya Battlefield 4 yıkılabilirlik çok azaltılmıştı ama Bad Company 2'yide Dice yapmıştı.Yani sorun paragöz EA de firmalar da değil.Acıyorum yapımcılara.

• Hey gidi eski Half-Life oyunları. İnsana 2 saniyelik canlı tutorial yaşatıyor, fark ettirmeden size oyunu öğretiyor. Gelir mi daha onun gibisi.

• her şeydedemi zıcarsın be ea sen uslanmassın yemin ediyorum

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Ya geç bunları EA. Basit oyun istemiyoruz biz. Nerede o eski oyunlar, bölümü geçmek için uğraştığımız bulmacalar. Şimdi varsa yoksa mouse tuşuna bas adamı öldür silah açacağım diye uğraş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu adam oyuncu değil

• Normal aile yaşantısına sahip biri BF veya Dragon Age gibi oyunlar oynamasın zaten DAI de bi görevi almaya gidiyorsun yolda çıkan görevler le bile 3 saatin hacanıyor zaten.
    Bu oyunların yapısı böyle yapımcıları zorlayıp kolay bir oyun yaptırmaya çalışırlarsa geriye sadece isimleri kalır zaten.

• ''2 Saatini istememiz uzun bir süre'' derken? Ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamadım Arcade oyun mu oynayacağız 2 dakika da mı oynayacağız Tetris gibi? Ne olacak ya!?

• quote:

Orijinalden alıntı: Doctor Strange

''2 Saatini istememiz uzun bir süre'' derken? Ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamadım Arcade oyun mu oynayacağız 2 dakika da mı oynayacağız Tetris gibi? Ne olacak ya!?

Alıştırma kısımları, oyunu öğrenme aşamaları için söylenmiş bu sözler yanlış anlamayın. :)
  • EA artık Casual oyun yapmak istiyorsa, hemen söylesinde EA'den uzak duralım bundan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quirah

quote:

''2 Saatini istememiz uzun bir süre'' derken? Ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamadım Arcade oyun mu oynayacağız 2 dakika da mı oynayacağız Tetris gibi? Ne olacak ya!?

Alıştırma kısımları, oyunu öğrenme aşamaları için söylenmiş bu sözler yanlış anlamayın. :)

Biliyorum neyden bahsettiğinizi aslında siz beni yanlış anlamışsınız

Tetris'te bir amaç vardır belli sürede kutucukları aşağı indirmek. Nasıl yapılacağını öğrenmek zor değil mesela. Prof. içinde çok uzun süreler sürmüyor.

BF gibi oyunlarda, oyunun nesini basit yapacaklar? 2 saatte öğrendiğimiz o kadar çok yenilik mi getiriyorlar ki zaten?

Nesi zormuş birader oyunlarının ya? Ortalama bir oyuncu zaten oynadığı an neyin ne olduğunu bakar öğrenir hemen.

• En cok acidigimda Bioware'in bu EA altinda kalmasi, EA gibi bir firmanin baskisi olmasa cok daha efsane isler yapabilicek bir firma Bioware benim gozumde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quirah

quote:

oyunu zaten tutorial de tamamen öğrenme diye birşey yok ki. Tutorila sadece ısınma turu, oyunu oynadıkça zaman geçtikçe tamamen kavrarsın. Bu açıklamanın bence tek anlamı var o da: Mass effect, bf serisi, dragon age gibi oyunları çoluk combalak oynayamıyor bundan sonra bu serilere çıkaracağımız oyunlar daha yüzeysel tablet tadında bir yapı sunacak şimdiden söylüyorum sonra hargür çıkmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FantasyFiRe -- 6 Şubat 2015; 19:50:21 >

• Bir dağıtımcı'nın böyle konuşması direk sahip olduğu stüdyolara baskı anlamına geliyor. Bioware ile Dice'ı başkası alabilse keşke.
  • Çocuklar tamam artık ea'nın hedefi bebekler, bu açkılamadan onu anlıyorum
  • Casual kitleye de ulaşıp daha çok satmak istedikleri için her çıkan Battlefield bir öncekini aratıyor. Kendilerine bir çeki düzen vermeli ve "kendi fanlarını" dinlemeliler.
  • Daha ne kadar Casualleştirebilirsiniz. ve normal aile yaşantısına sahip biri niye oynasın ki battlefield. Gider Little Big Planet oynar, Mario Kart oynar

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.