Şimdi Ara

Monster Tulpar T5 v4.1 GTX970m inceleme videosu 'Oyun canavarı test masamızda'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
3
Favori
4.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Teknik özellikler:

Intel® Core™ i7-4710HQ 4-Cores; 6MB L3; 2.50GHz > 3.50GHz; 47W; 22nm

Intel® HM87 Express Chipset

3GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX970M 192-Bit DX11.2

15.6" Full HD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran

2x Sata, 2x M2Sata, 2x DDR3 Slotu

Arkadan Aydınlatmalı Klavye (Türkçe Q) + Ayrık Numerik Tuşlu Klavye Yapısı

Kaydırma ve Çoklu Hareket Algılama Özellikli Touchpad

HD Kamera

Intel® Dual Band Wireless-AC 7265 802.11ac, Dual Band 2x2 Wi-Fi + Bluetooth 4.0

SOUND BLASTER® X-FI™ MB3 + Stereo ONKYO Hoparlör

385 (W) x 271 (D) x 25 (H) mm / 2,5Kg

Video metni: 

Merhaba ben Mesut Çevik, bu videomuzda Monster’ın Tulpar V4 model isimli dizüstü bilgisayarını inceleyeceğiz.

Ülkemizde oyuncu dizüstü bilgisayarı dendiğinde akla ilk gelen firmalardan olan Monster’ın GTX970M ile güçlendirilen yeni Tulpar V4 serisi, donanımına nazaran ince hatlara sahip alüminyum kasa, mat full HD ekran, arkadan aydınlatmalı klavye, bellek, ram ve sabit disk gibi bileşenlere hızlı erişilebilen yapısıyla dikkat çekiyor.

Monster gibi yerel bilgisayar markalarında da metal alaşımlı malzeme kalitesi bu denli yüksek kasalar görebiliyor olmak sevindirici.

15,6” bir ekrana sahip olmasına rağmen kalın çerçeveleri nedeniyle büyük hatlara sahip olan bilgisayarda, Onkyo üretimi hoparlörler kullanıcıya bakacak şekilde konumlandırılmış. Hoparlörlerin ses çıkış kalitesi ortalama düzeyde.

Arkadan aydınlatmaya ve ayrı bir numarik tuş takımına sahip olan klavye alçak yapılı olmasına rağmen tuş geri beslemesi yeterli düzeyde. WASD butonlarının kırmızı oklarla süslenmesi ise oyuncu dizüstü bilgisayarı temasını güçlendirmiş.

Parmak izi entegreli touchpad geniş ve kullanması kolay fakat sağ ve sol fare tuşları çok içeri gidiyorlar ve bu da deneyimi kötü etkiliyor.

Geniş bilek boşluklarına sahip olan kasada durum ledleri kullanıcıya bakacak şekilde sol ön köşeye konumlandnrılmış.

Sağ köşede analog-dijital ses giriş çıkışları, kart okuyucular, usn portları ve ethernet girişi yer alıyor. Dizüstü üzerinde optik sürücü bulunmamakta.

Sol tarafta display port yuvaları, HDMI çıkışı ve 1 adet usb 3.0 portuna yer verilmiş. Buradaki geniş hava boşluğu ise sıcak havanın dışarı atılması için kullanılıyor.

Arka tarafta da yine geniş bir hava çıkış kanalı yer almakta. Güç girişi ve esata portunun arkada bulunması ise kullanımı kolaylaştıran detaylar.

Clevo üretimi kasada herhangi bir bileşene ulaşmak için alt kapağı tamamen çıkartmanız gerekmekte. Cihazda işlemci ve GPU anakarta tümleşik olarak konumlandırılmış daha sonra değiştirilemiyor. 

Batarya her ne kadar dahili olsa da ufak bir soketle anakarta tutunuyor ve değiştirilmesi gerektiği durumlarda rahatlıkla yenisini takmak mümkün. 

Anakart üzerinde 2 tane m2, 2 tane sata, 2 tane de bellek slotuna yer verilmiş. Bize gönderilen modelde 120GB Kingston Msata SSD’e WD’nin Black serisi 750GB’lık mekanik diski eşlik ediyor.

Oyun makinesi olduğu için ilk olarak oyunlarla performansını test edeceğimiz Monster Tulpar T5’de Shadow of Mordor’u Full HD çözünürlük ve bütük detay ayarları en üst düzeye getirilmiş şekilde 50 kare/sn üzerinde kare gösterim oranıyla oynayabildik.

En kalabalık dövüş sahnelerinde bile dizüstü bilgisayarın taviz vermemesi oyun zevkinin sürekli üst seviyede kalmasını sağlıyor. Açıkçası bu oyunun 970m için kolay lokma olduğu söylenebilir.

Üst seviye grafiklerle bezeli bir başka oyun Watchdogs’a geçtiğimizde ise yine detayları üst seviyeye alarak yaptığımız testlerde özellikle yükleme ekranlarında FPS düşüşleri yaşasak da genelde akıcı bir deneyim elde edilebiliyor.

Hızla giden araba sahneleri, çarpışmalar ve patlamalar makinenin hızını kesmiyor. Üst düzey grafik ayarların bu oyunun çok güzel göründüğünü de söylemek gerek.

Nvidia kartlarla arası iyi olan bir oyun Metro 2033’de de en üst düzey detay seviyesinde Monster hıçkırmadan oyun deneyimi sunabiliyor. 970M gerçekten güçlü bir GPU, Intel Corei i7 4710HQ işlemci ve 8GB sistem belleğiyle bir çok zorlu görevin altından kolaylıkla kalkabileceğini söyleyebiliriz.

Taşınabilir bilgisayarların bu denli yüksek performansa ulaşmış olmaları sevindirici.

Cinebench test sonuçlarını da kendi bilgisayarınız ile karşılaştırarak dizüstü bilgisayarın render performansı hakkında bir ön fikir sahibi olabilirsiniz.

WEB gezintisi ve Ofis kullanımında 3,5 saat batarya süresi veren bilgisayarda GPU’nun tam güçte çalışabilmesi için güç adaptörünün takılı olması gerekiyor.

2,5KG ağırlığı ile taşımak isteyen kullanıcıları da üzmeyecek olan Tulpar’ın adaptörünün büyük ve ağır oluşu ise kaçınılmaz son oluyor. Güçlü donanım beraberinde yüksek enerji ihtiyacını getiriyor.

Isınma konusunda ise Tulpar T5 v4 sorunsuz bir kasaya sahip. Soğutma sistemi bir oyuncu bilgisayarına nazaran işini sessiz ve iyi bir şekilde görebiliyor. Alüminyum kasa soğumaya yardım ederken, elinizle değdiğiniz noktalarda ise rahatsız edici bir sıcaklık hissetmiyorsunuz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1
    Monster Tulpar T5 v4.1

• İnceleme için teşekkürler.
  • Güzelmiş fiyatı ne kdr acaba

• Fiyat?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba,

İncelemeler en az 1 yıl güncelliğini koruyacağı için fiyat bilgisi paylaşmıyoruz.

Aşağıdaki adresten fiyat öğrenilebilir:
    http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=472329&kat=6453&lang=tr-TR#.VNPbxp2sVmw

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • Soğutması iyi duruyor 3 tane fan var sanırım. Keşke bu fiyata 16GB Ramli olaymiş tam FP ürünü oalcakmiş

• Daha bugün sipariş verdim bu canavarı. Mat yerine parlak panel seçtim. Umarım pişman olmayız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dalyarka

Daha bugün sipariş verdim bu canavarı. Mat yerine parlak panel seçtim. Umarım pişman olmayız.

kesinlikle mat ekran tavsiye ederim.. parlak ekranda kendinizi görüyorsunuz hele de gündüz vakti çekilmez oluyor.. mat - parlak deyince sanki parlak daha iyiymiş gibi algılanıyor ama yansıtmasız - yansıtmalı şeklinde düşünülebilir.. güle güle kullanın

• değiştirilemeyen gtx 970 saçma olmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre0102

quote:

Orijinalden alıntı: Dalyarka

Daha bugün sipariş verdim bu canavarı. Mat yerine parlak panel seçtim. Umarım pişman olmayız.

kesinlikle mat ekran tavsiye ederim.. parlak ekranda kendinizi görüyorsunuz hele de gündüz vakti çekilmez oluyor.. mat - parlak deyince sanki parlak daha iyiymiş gibi algılanıyor ama yansıtmasız - yansıtmalı şeklinde düşünülebilir.. güle güle kullanın

Yok biliyorum yansıma yaptığını. 2007'de hp pavillion dv6500et almıştım. Parlak ekran. Renk tonları ve canlılığı çok hoşuma gitmişti. Daha sonra 2012'de asus n55sl mat erkanlı laptop almıştım. Yansıma yapmıyordu güneşte bile. Gözlerim az yoruluyordu. Renk konusunda hüsrana uğradım ama. Çok soluk geldiler bana. Ayarla falan düzelecek birşey de değil. Sanki ince bir buz tabakasından bakıyormuşum gibi. Sonra tulpar almaya karar verdim işte. İnternette mat ekranlısının incelemesini gördüm. Sonra parlakta karar kıldım. Bence mat panel evin içinde gereksiz. Benim için yansımanın önemi yok. Genelde hep evde kullanacağım. Tabi isteyen istediğini alsın ama renk konusunda parlak panellerin önde olduğunu kabul etmek gerek. Teşekkür ederim bu arada.

Not: Tulpar t5 v4.1'in mat paneli ips iken parlak paneli tn. Bunu göz önünde bulundurarak seçim yapın.

• Mesut Abi. Watch Dogs'u ve Metro Last Night'i hangi ayarlarda oynadınız? Bir de msaa falan açık mı söylerseniz sevinirim.

• kısa ve öz inceleme ben beğendim:)

• Aradaki panel farkını bilmiyorum tam olarak, panelden panele farklı olabilir ama mat ekrandan daha çok keyif alıyorum şahsen :) Daha doygun görünüyor renkler bana, yansıtma olayına girmiyorum bile.. İkiside fullHD Asus N53SN ve Monster W150ER kullanmış birisi olarak benim düşüncem bu yönde :) Alacakların test etme şansı varsa bu modeller hakkında daha sağlıklı bilgi almış olurlar, yanıltmak istemem.
  • Her zamanki gibi kısa net ve gayet aciklayici . Teşekkur ediyorum .

• İnceleme gayet net ve açık olmuş gereksiz detaylara girilmemiş.Teşekkürler.

• 3600 tl de az değilmiş. gerçi çok anlamıyorum pc den. belkide F/P ürünüdür
  • Alabilenin 4 yıl kafası rahat olur.. Ama Alabilenin..

• Monster F/P bilgisayarları üretiyorlar ama artık oyuncu bilgisayaları çok inceldi hem asus hem msi monster'ın yarısı kalınlığında pcler üretmeye başladı. Monster'ın tek avantajı olan fiyatı avantajını da kaybedince onu zor günler bekliyor. Umarım bu yorumum değerlendirilir ve monster'dan da ince oyuncu bilgisayaları görebiliriz.

• Bunun birde kalin kasali versiyonu var o clevo degil msi kasali .avantajlari 2+1 subwoferli hoparlor , dvd writer , dokunmatik tuslar , pil ekran karti islemci kisaca hebirseyi upgrade edilebiliyor , ayni fiyat ve ekran karti olmasina ragmen hafizasi bu kasadakilerin 2 kati (gtx970m bu kasada 3gb lik varken kalin kasada 6gb lik versiyon var)..vs vs..tek eksisi kalin ve agir olmasi o yuzden ben bunu degil digerini (t5 v1.4.2) tercih ettim. Ama bu da gercekten cok guzel ..

• guzel cihaz bende monster dusunuyordum fakat asus rog serisinden g750 tercih ettim. arastirdigim kadariyla monsterin klavyesinden sikayetci olanlar var.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.