Şimdi Ara

UYDUNET - SUPERONLINE FIBER ? HANGISINE GECEYIM ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Su an 8Mbit e kadar 75GB AKN TTnet ADSL kullanıyorum, ayda yaklasık 75+15 = 100 TL veriliyor ve malesef hız 3-4 mbiti zor bulurken son zamanlarda 1.5 mbitlere düştü.
    Bu verilen para iyi bel bükmeye başladı alınan hız da ortada. Şu an apartmanda uydunet de superonline fiber de bulunuyor. Ikisinden birinde uygun bir tarifeye geçeyim istiyorum ama karar veremedim. Oyun oynamam, genelde , torrent, dizi, web, youtube, hd film vesaire takılırım. Ucuz bir tarife ile (meseia 10mbit-75gb ya da 25mbit- 50 ya eda 75gb akn gibi ) ihityacım oldugu surece ayda 2-3 kere uydunet olursa nitro, superonline fiber olursa turbo hizmetini satın alabilirim. Hangi internet sağlayıcı ve paket secilmeli sizce ? Bu arada çok 24 ay taahhut taraftarı değilim, 12 olsa daha iyi olur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 5 Şubat 2015; 22:04:53 >

• Uydunet.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • millet senelerdir uğraşıyor en azından biri olsun binama gelsin de geçeyim diye

sen de ikisi de var

sen ttnet kullanıyorsun

televizyon benim için önemli diyorsan uydunet kullan

teledünya falan güzel

ikisi de güzel benim gönlüm uydunetten yana

ama bölgesel sorunlar oluyormuş uydunette araştır mahallende komşularında kullananlar memnun mu
  • unpop kullanıcısına yanıt
    Eğer adsl de kararlıysan turkcell de adsl nette tt altyapısını kullanıyor fiberini bilmiyorum. Hız düşüklüğü altyapı sorunuysa yine aynı kalır yani. Bende ttnet kullanıyorum bu pakete yeni geçtim 60 ₺ 25 mbps hız 75 gb akk ben memnunum hızın tamamını alıyorum ana akk ye yapıcak bişey yok 2 hf bile zor gidiyo bu arada daha taahhhüt süren varsa aynı bölümde hız sorunu bölümlerinde anllatım bi kaç yol bak son yorumlara görürsün, onları uygula belki çözüm olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O onun altyapısını kullanıyor bu onun altyapısını kullanıyor diyerek bu işe girersek bir yere varamayız. Ayrıca böyle bir durum söz konusu değildir.
    Açıklık getirmek gerekirse; Superonline sadece ve sadece telefon hattını turk telekomdan almakta(zaten onuda kiraliyor). Fiber ve ya ADSL ayrı iki firmanındır.
    Küçük örnekler mevcut; Ttnet'in il geneli veya bölge geneli bir çok arızası olmuştur ve devam etmekte ama Superonline hattı bundan etkilenmemektedir. madem aynı altyapı
    neden superonline da etkilenmiyor? Neyse.

Sorunun cevabına gelirsek; Superonline, TV+ paketleri bulunmakta fiberde. Onu da fiberden almaktadır. eğer ki televizyonuda istiyorsan TV+ paketlerine bakabilirsin.
    Uydunet demek isterdim,istiyorum fakat arkadaşın bahsettiği gibi bölgesel olmakta dahil birçok sorunu var. Sürekli böyle değil tabii ki. Ama her ikiside olabilir. Hiçbir yönden
    sıkıntı etme. Hangisi daha uygun geliyorsa onu al. Ama çevrene uydunet'i bir soruştur derim.

• Arkadaşım zaten ben yukarıda adsl altyapısını kullanıyor dedim superonline turkcellin fiber servisidir ayrıca adsl de de kullandığından eminim bir çoğunda da yazar zaten tt altyapısı kiranmaktadır diye, e kiralandığında da o hat zayıfsa veya arızalıysa şitket değiştirmek bir işe yaramazz bir de adsl zaten geçmişte döşenmiş telefon hattını kullanır yeni kabloya gerek yoktur fiberdeki gibi bakır teller yeterlidir

• Hocam demek istediğim ikisi de aynı altyapı kullanmamaktadır. Gerekli araştırma yapılırsa zaten Superonline'nın pek yakında olmasa da kısa bir süre önce
    tamamen kendi altyapısına geçmiş olduğu sonuçuna ulaşırsınız. Ayrıca konunun farklı yere çekilmesinden hiç hoşnut değilim arkadaşa da ayıp olacaktır. Size
    derin araştırmalar yapmanızı öneriyorum. ama düşüncenize de saygım sonsuzdur birşey diyemem. Arkadaşa da kolay gelsin seçimde.
  • Hem sol fiberin hem de uydunetin bolgenizde iyi calistigini düşünerek söylemek gerekirse uydunet fiyat olarak daha avantajlı. Online oyun oynasaydiniz Superonline derdim çünkü pingler çok daha düşük.

• eğer internetinde problem yaşadığında haftalarca kimse ilgilenmesin istiyorsan, kesinlikle uydunet'i tavsiye ederim. şikayet kayıtlarınla vs. ilgilenmeme konusunda da çok başarılılar.
  • gerek sol fiber gerek uydunet , hangi paketi seceyim, cok taahut istemiyorum mesela universitelere 59 TL ye 12 ay taahutlu 25mbit 75 gb akk li paket var sol fiberin, nasıldır sizce ? gerçi uydunetin kampanyaları daha iyi ama o da 24 ay istiyor.
  • yorum rica
  • Uydunet birakip superonline fiber gectim. Hiz olarak ikisi de yakin, kiyaslarsak superonline kendi yurtdisi cikis var, bazen kurtariyor. Superonline anlik burst ozelligi var, altyapisi daha iyi, ve fiber az da olsa daha iyi...

Teknik destek ikisi de iyidir, uydunet biraz daha iyi idi...

Cok yakinlar birbirlerine ozetle... ben fiber sectim.
  • Etrafindakilere Uydunet'i danis, iyiyse Uydunet. Turkcell upload'a bile kota koyan bir sirket. Ayrica Uydunet'te uyku yok hizmeti alarak geceleri kotaya saymadan download yapabilirsin.

• etrafımda ikisi de var, su an pc den wireless guclerine bakıyorum sol fiberler full dis birsürü gozukrken uydunetler genelde 2-3 diş. Ya sol fiber modemleri bana cok yakın ya da daha iyi çekiyor.
  • Uydunet'in modemleri dandik. Yanında bir de Router alman gerekiyor adam gibi Wireless için. Ama çok download yapan biriysen ben her ne kadar kullanıp memnun kalmasam da Uydunet'i tercih ederim.

Ha, SOL kapıma fiberi çekip gelirse taahhüt parasını dahi ödeyerek geçerim çünkü ping benim için çok önemli.

Ama sen online oyun oynamam diyorsun, o zaman Uydunet. Tarifeleri SOL'a göre çok avantajlı..

Böyle dediğim için de çok korkmana gerek yok. Uydunet ile de çok rahat oyun oynarsın.
  • vxzkpytrwq kullanıcısına yanıt
    ttnet 25 mbps diyip hızı veriyor mu gerçekten öyleyse ona geçmek istiyorum superonline sözde fiber 25 diyip 5 veriyor çünkü.
  • Captain Sword C kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum ttnet hipernet 25 mbps 75 gb akk 60₺ hızımın tamamını alıyorum hatta ıdm indirmelerinde 30 mbps de sabitleniyo bazen. Ama geçtiğinde modemin adsl modemse büyük ihtimalle öyledir vdsl modem alman lazım, yoksa net gelmiyo. Onu da ben tt den aldım nakit satmadılar her ay faturaya 5₺ ekliyolar = 65₺ Bir de adsl de yaşadığım kopma vs. Sıkıntılarının hiçbirini yaşamadım.

hocam bişey sorucaktım şimdi bizim haftaya adsl 24ay sözleşme süresi doluyor fibere gecmek istiyorum bu ttnetin verdiği vdsl modemlerde anten yok biz arkadaşımla ortak kullanıyoruz kesin kötü olucağından eminimde şuanda kullandığımız Tp-Link TD-W8961N adsl modemide zaten yeni aldık sayılır bide ektra 250 vdsl modeme vermeyelim diyoruz ttnetin verdiğne bağlasak routermi nedir tam bilmiyorum işte sinyali tplink gönderse bu 2 modem uyumlu olurmu calışırmı yani tplink cok hız olması gerekmiyo şuan kullandığı kullanılsa yeter
  • godheid kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz modem (Tp-Link TD-W8961N) adsl2+ modem, dediğim gibi bende de vardı ve eve net hiç gelmedi. Ayrıca evet modem antensiz ama sizin mıdeminizle aynı çekim gücüne sahip; AirTies- TTNET 5650v3

teşekkürler dediğiniz gibi olur inş sinyali olmadı router ap bişeyler yapıcaz :) tplink suan memnunuz kablosuz sinyali gercekten mükemmel
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.