Şimdi Ara

Sony'den son çeyrekte 6.4 milyon PS4 satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sony'den son çeyrekte 6.4 milyon PS4 satışı

Geçen yılın son çeyreğini 12 milyon Xperia akıllı telefon satışı ile kapatarak faaliyet karını pozitife çeviren Sony, en başarılı satışlarını ise konsol kısmında yapıyor. Firma geçen yılın son çeyreğinde 6.4 milyon adet PS4 satışı yaptığını açıkladı. 

Yıl bazında yüzde 45 civarında artış yakalayan firma, özellikle kış tatili dönemini iyi değerlendirmişe benziyor. Bu sayede firmanın aylık ortalama satışı da 2.1 milyon seviyesine çıktı ki geçen yılın ilk aylarında bu rakam 1.1 milyon civarındaydı. Bu bakımdan firmanın ivmesini artırdığını söyleyebiliriz. Bu ivme 2015 yılını satış rakamı bakımından rekorla kapatmasını sağlayabilir. Zira firma gelir bakımından bir türlü zarardan kurtulamadı. 

Bununla birlikte PS3 konsol satışlarında azalma var. Son çeyrekte 1.1 milyon PS3 konsolu satılırken, yıl bazında yüzde 65 civarında bir düşüş sözkonusu. Tüketicilerin daha çok PS4 konsoluna yöneldiği için PS3 satışlarının düşmeye devam edeceği tahmin ediliyor. 

Microsoft'un ise son çeyrekte tüm konsol satışları 6.6 milyon olmuştu. Bunun içerisinde Xbox One ne kadar yer tutuyor açıklanmadı. Ayrıca rakamlar raflara çıkan konsolları ifade ediyor. Son kullanıcıya ulaşan rakamlar değil. 

Bir diğer üretici Nintendo'nun Wii U satışları da 1.91 milyon olarak geçen yılın son çeyreğini kapattı. Böylece Sony muhtemelen rakiplerinin toplamından daha fazla PS4 konsolu satmış oldu.  

• Tüm alanlarda sony den kar bekliyoruz.Özellikle TV bölümü satışlarını arttırması gerekiyor .CES fuarında tanıttıgı yeni tv ler oldukça güzel bunları rekabetçi fiyatlarla müşterilere sunabilirlerse.Tv bölümüde kar açıklamaya başlayacaktır.Özellikle samsung ve lg ile aynı fiyatları yakalayabilirse bir çok insan sony tercih edecektir.Umarım 2015 sony için başarılı bir yıl olur.
  • Sony illuminatidir

• quote:

Orijinalden alıntı: Technotronic

Tüm alanlarda sony den kar bekliyoruz.Özellikle TV bölümü satışlarını arttırması gerekiyor .CES fuarında tanıttıgı yeni tv ler oldukça güzel bunları rekabetçi fiyatlarla müşterilere sunabilirlerse.Tv bölümüde kar açıklamaya başlayacaktır.Özellikle samsung ve lg ile aynı fiyatları yakalayabilirse bir çok insan sony tercih edecektir.Umarım 2015 sony için başarılı bir yıl olur.

Sony zaten tüm alanlarda 2014 3.çeyreğinde kar etti.

TV Bölümü 209 milyon dolar kâr etti. Sony batıyor mu? konusunda yazdım diğer kar oranlarını da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zılatan

quote:

Tüm alanlarda sony den kar bekliyoruz.Özellikle TV bölümü satışlarını arttırması gerekiyor .CES fuarında tanıttıgı yeni tv ler oldukça güzel bunları rekabetçi fiyatlarla müşterilere sunabilirlerse.Tv bölümüde kar açıklamaya başlayacaktır.Özellikle samsung ve lg ile aynı fiyatları yakalayabilirse bir çok insan sony tercih edecektir.Umarım 2015 sony için başarılı bir yıl olur.

TV Bölümü 209 milyon dolar kâr etti. Sony batıyor mu? konusunda yazdım diğer kar oranlarını da.

Hocam hangi konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

Sony illuminatidir

?

• quote:

Orijinalden alıntı: S A M C R O

quote:

Orijinalden alıntı: Zılatan

quote:

Hocam hangi konu.

http://forum.donanimhaber.com/m_102302856/f_//tm.htm#102302856

Bu konu. Konuyu baştan sona kadar okumanızı tavsiye ederim :)

• birşey soracağım bazı telefonlar tasarım olarak çok başarılı ama yazılım işletim sistemi olarak stabil değil işletim sistemi yapmak çok mu zor şu android ne zaman stabil olacak bu androidi yapan kim hiç mi ios dan ders almıyorlar ciddi ciddi telefon tuşuna basıyoruz iki saat geçiyor ekran gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: jamiryo87

birşey soracağım bazı telefonlar tasarım olarak çok başarılı ama yazılım işletim sistemi olarak stabil değil işletim sistemi yapmak çok mu zor şu android ne zaman stabil olacak bu androidi yapan kim hiç mi ios dan ders almıyorlar ciddi ciddi telefon tuşuna basıyoruz iki saat geçiyor ekran gelsin

İos dediğin çok mu stabil? Ağzınıza yapışmış ios stabil stabil. Xperia kullandın mı bilmiyorum. Ya da Xperia tipo mu kullandın ondan böyle diyorsun. Üç sene önce aldığım Xperia s telefonumla üç sene önceki ip4s i koyalım son resmi güncellemelerle bakalım hangisi stabil. Bırakın arkadaşlar şu muhabbetleri azıcık gerçekçi olun. Birşeye iyi demek için +2500 tl vermeniz gerekiyorsa siz verin. Para siZin.

• quote:

Orijinalden alıntı: travers

quote:

birşey soracağım bazı telefonlar tasarım olarak çok başarılı ama yazılım işletim sistemi olarak stabil değil işletim sistemi yapmak çok mu zor şu android ne zaman stabil olacak bu androidi yapan kim hiç mi ios dan ders almıyorlar ciddi ciddi telefon tuşuna basıyoruz iki saat geçiyor ekran gelsin

İos dediğin çok mu stabil? Ağzınıza yapışmış ios stabil stabil. Xperia kullandın mı bilmiyorum. Ya da Xperia tipo mu kullandın ondan böyle diyorsun. Üç sene önce aldığım Xperia s telefonumla üç sene önceki ip4s i koyalım son resmi güncellemelerle bakalım hangisi stabil. Bırakın arkadaşlar şu muhabbetleri azıcık gerçekçi olun. Birşeye iyi demek için +2500 tl vermeniz gerekiyorsa siz verin. Para siZin.

ben telefona 2500 lira vermedim elime bir imkan geçti ip6 kullanıyorum ama 2500 lira vermedim bir telefona da 2500 lira hayatta vermem telefona verilebilecek maks. ücret 1500 lirayı geçmemeli doğruya doğru bence ios androide göre daha stabil ama bu android kötü demiyorum ayrıca sadece sony nin değil hangi android telefonuna bakarsam bakayım telefon tuşu varya yeşil arama simgesi genelde sağda altta oluyor ona bastığımda böyle 3 saniye 4 saniye donma oluyor sende olmuyor mu?

• quote:

quote:

quote:

ben telefona 2500 lira vermedim elime bir imkan geçti ip6 kullanıyorum ama 2500 lira vermedim bir telefona da 2500 lira hayatta vermem telefona verilebilecek maks. ücret 1500 lirayı geçmemeli doğruya doğru bence ios androide göre daha stabil ama bu android kötü demiyorum ayrıca sadece sony nin değil hangi android telefonuna bakarsam bakayım telefon tuşu varya yeşil arama simgesi genelde sağda altta oluyor ona bastığımda böyle 3 saniye 4 saniye donma oluyor sende olmuyor mu?

Bunun nedenini eski i5s kullanıcısı yeni Zenfone 6 kullanıcısı olarak ben vereyim.
    İphone her modeli çıktığında en pahalı telefondur. Ama kıyaslanan android telefonlar hep 3/1 fiyatına satılan telefonlardır. Şöyle örneklersek sen i6 kullanıyorsun 3 bit tl sınırına dayanmış bir telefon. 2200 tl ye satılan note 4 daha yavaş ya da daha az stabil değil. 2000 tl ye satılan z3, m8 daha az stabil ya da daha yavaş değil. Aynı hızdalar.
    Androidin 600 liralık cepini kullanıp 3 bin liralık ios ile kıyaslarsan elbette ios stabil ve daha hızlı gelir. Bana da öyle geliyor mesela. i5s zenfone 6'dan daha hızlıydı. Ama 3 tane zenfone 6 fiyatına satılıyor.

• quote:

quote:

quote:

Yok öyle birşey yaşamadım. Hele ki z serisi çok daha hızlı ve akıcı. Geçenlerde bir arkadaşa zorla z3 compact aldırdım bu hafta o da zorla kuzenine aldırdı :) Xperia ayrı bir dünya.

• Yinemi ios-android için birbirini yiyenler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sony in iyi yaptığı düşünülebilecek işlerden biri oyun konsollarıdır ama tv mobil sektörde beter olsunlar çünkü fiyatlandırma çok kötü xperia z2 alıyordun 2200 tl veriyon içinden kulaklık çıkmıyor niye vergiymiş falanmış 600 700 tl satılan üründe bile standart bu tvler yüzde elli pahallı diğer lg samsung yada philips gibi markalar ile kıyasla sony kaliteli güzel ürünler sunuyor ama sonuçta kullanıcı bunu elinde olan para ile alacak rüyasında olan ile değil vaio serisi ne oldu bu kafa ile giderlerse global üretici olarak bir çok alanda küçülmeye gidecekler mobil alanda sensörler kamera modülleri işinde ellerine kimse su dökemez bu gerçek ama bazı hatalarından ders çıkarmaları lazım

• Güzel satış, karda açıkladılar zaten, hadi hayırlısı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.