Şimdi Ara

Android 5.1 güncellemesi Endonezya'da başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Android 5.1 güncellemesi Endonezya'da başladı

Geçtiğimiz günlerde 
    bu bağlantıda Android kullanım oranını sizlerle paylaşmıştık. Android 5.0 oranı yükselmeye devam ederken 5.1'in geliştirildiği ile ilgili haberler de son dönemlerde sıkça gündeme geliyordu, hatta öyle ki 5.1 sürümünün Şubat ayında yayınlanacağı söyleniyordu.

Bugün ise Android One Endonezya sitesi Android 5.1'in dağıtımına başlanıldığını duyurdu. Dağıtımına başlanmadan önce herhangi bir bilgilendirilme yapılmayan yeni sürüm dağıtıma başlandıktan sonra sitede yer aldı. Şu an Android One Endonezya sitesinde son sürüm yanında parantez içindeki Android 5.1 ibaresi kaldırılmış olsa da Endonezya dilinde hala gözükmekte.

Ayrıca yeni sürümde uygulamaların aniden kapatılmasının önüne geçildiği, RAM yönetiminin iyileştirildiği, pil ömrü ile ilgili iyileştirmeler yapıldığı belirtildi. Ayrıca önceki Lollipop sürümlerinde zaman zaman görülen wi-fi ve bildirim problemlerinin de aşıldığı söyleniyor. Lollipop 5.1 sürümü şimdilik ilk olarak Endonezya'da Android One projesine dahil cihazlara dağıtılmaya başlandı.

Nexus cihazların veya diğer Android One projesinde bulunan ülkelerde yeni sürümün ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor. 

• hadi hayırlısı bakalım. bize ne zaman gelecek de cihazlara port edeceğiz =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyMagicLife -- 5 Şubat 2015; 1:02:41 >
  • nexus 4 e büyük ihtimal gelmeyecek ama insan bekliyor işte

• Türkiye'yede gönderseler ya azcık ucundan :)

• millet 5.1e geçti ben hala 4.4.2 deyim alacagin olsun samsung..

• quote:

Orijinalden alıntı: CILGIN_TURK_96

millet 5.1e geçti ben hala 4.4.2 deyim alacagin olsun samsung..

Yapmasa cilgin turkkk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gelsin de görelim de 4.4.4 te stabil ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: r4inyd4y

nexus 4 e büyük ihtimal gelmeyecek ama insan bekliyor işte

Büyük ihtimalle gelir dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5.4 e kadar yolu var bununda

• 5.0.2 aospde paylaşıldı ama google derleyip güncellemeyi vermedi. şimdi 100 dolardan satılan cihazlar 5.1le gelirken n4ün 5.0.2de bırakılması talihsizlik olur.

bence n4 lollipop'tan M'ye geçene kadar bütün güncellemeleri alacak
  • Hala ram iyileştirmesi yapılıyormuş :) bu sevda bitmez :))

• hala note 3'e gelmedi :(( bekliyorum :(((

• ben versiyon hastası değilim
    benim tek istediğim etkiye çabuk tepki veren
    ve enerji tüketimi makul olan bir telefon istiyorum hepsi bu

yoksa 5.0 olmuş yarın olacak 50.1 yarın olacak 100.0.1 misali bu işin sonu yok

• 5 yillik android tecrubem.android kullanacaksan nexus kullan.

• Şuan ilk beklentiler yeni android sürümüyle beraber 64 bitlik destek ve batarya kullanim sürelerinin arttirabilirligi.

• Biri de çıkıp dememiş ki bunların demeye çalıştığı 5.0.1 olmasın.

• Android'in yeni sürümünün yeni nexuslar dururken 100$'lık telefonla dağıtıma başlaması biraz garip..Honeycomb gibi sadece Android One projesinde görülecek bir ara sürüm(düşük donanıma uygun optimizasyon) olabilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dokuzcanlicanavar -- 5 Şubat 2015; 10:21:40 >
  • Nexus 4 ara güncellemeleri de alır bence. Darısı s4'ün başına. Gerçi stabil bir sürüm verdi Samsung s4'e şaşırdık doğrusu.

• Hala 64 bit hem donanım olarak hemde yazılım olarak destekleyen bir telefon yok herhalde global pazarda zannedersem.S410 ve androıd 5.0 lı 64 bitli bır cıhaz veya 610 ve 810 lu bir cihaz goremedık.Donanım desteklesede hala snapdragonlu cıhazlar 4.4 veya yazılım 5.0 donanım 32 bit.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmnder16

hala note 3'e gelmedi :(( bekliyorum :(((

Güncellemeyi dene istersen lollipop güncellemesi yayınlandı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.