Şimdi Ara

Hgs Ödenmezse Ne olur?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
1
Favori
9.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biraz önce babamın aracını sorguladım 4 adet kaçak geçiş,toplam 306 tl borç gözüküyor.Normalde araçta hgs takılı ama galiba takma yeri yanlış olduğundan okunma ile ilgili sıkıntısı var.Babam artık bu aracı ömrü yettiği sürece kullanacak.Hgs yatırmasa ne olur faiz mi gelir.Ceza tebliğ edilir mi?Adamlar bir hgs yapmış o da doğru düzgün çalışmadığı için ceza ödemek zorunda kalıyoruz.

• HGS yeri yanlış dahi olsa sistem kameradan plakayı tespit eder ve HGS hesabınızdan geçiş ücretini alır. Eğer HGS sitesinden sorgulama yapıp kaçak geçiş görüyorsanız, itiraz ederseniz düzeltirler. Cezayı silerler.

Öyle sanıyorum ki babanız HGS olduğu halde OGS gişesinden kaçak geçiş yapmış. Bu durumda yapacak bir şey yok. Ödemezseniz faiz işletip, icra takibine geçebilirler. Muayenede de sorunla karşılaşabilirsiniz.

Kolay gelsin...
  • bu sorun benim de canımı çok sıkmaya başladı. son 2-3 haftadır her köprü, otoyol çıkışında kaçak geçiş yazıyor ve ceza yiyorum. aracımda hgs mevcut.

ayrıca hgs nin resmi sitesinden plakamla sorgulama yaptığımda hala hiç bi ceza görünmüyor.

bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

eğer hgs de limitim yok diye kaçak geçiş oluyorsa neden sistemde gözükmüyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: speaker

HGS yeri yanlış dahi olsa sistem kameradan plakayı tespit eder ve HGS hesabınızdan geçiş ücretini alır. Eğer HGS sitesinden sorgulama yapıp kaçak geçiş görüyorsanız, itiraz ederseniz düzeltirler. Cezayı silerler.

Öyle sanıyorum ki babanız HGS olduğu halde OGS gişesinden kaçak geçiş yapmış. Bu durumda yapacak bir şey yok. Ödemezseniz faiz işletip, icra takibine geçebilirler. Muayenede de sorunla karşılaşabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Muayene de sorun çıkmıyor. Test ettim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.