Şimdi Ara

Fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri, '4 Şubat 2015'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri, '4 Şubat 2015'

Fotoğraf makineleri, objektifler, yeni yazılım güncellemeleri, dedikodular ve yeni donanımlar ile beraber fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri.   

Sony

Sony A7000'nin yeni teknik detayları ortaya çıktı

Sony'nin sevilen aynasız fotoğraf makinelerinden A6000'in yerini alması beklenen A7000 için yeni teknik detaylar yayınladı. SonyAlphaRumors sitesine isimsiz bir kaynak tarafından yollanan bu bilgilere göre 24MP çözünürlükte yeni bir sensör ile geleceği söylenen A7000, ayrıca dahili titreşim önleme sistemi kapalı olduğunda CIPA standartları çerçevesinde 460 fotoğraf çekiminin altından kalkabilecek, bağlı her lens ile aktif çalışma gösterebilen 3 eksenli görüntü sabitleme sunacak, dokunmatik ekran barındıracak, 118 x 67 x 42mm gövde boyutuyla A6000'e oranla daha ince olacak ve dünyayı 2.3 milyon piksellik OLED vizöründen gözler önüne serecek. Makinenin resmi satış fiyatı ve tarihi hakkında ise şimdilik herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Olympus

Olympus E-M5II hakkında da yeni bilgiler yayınlandı 

Aynasız fotoğraf makinesi pazarının önemli oyuncuları arasında yer alan ve 5 Şubat tarihinde yeni ürün duyurularıyla karşımıza çıkması beklenen Olympus, 4/3Rumors sitesinin haberine göre yeni geliştirdiği E-M5II modelinde saniyede 10 kare seri çekim ve 1/16.000 perde hızı gibi oldukça yüksek teknik detaylara yer verecek. E-M1'e oranla çok daha iyi görüntü sabitleme (5 durak önlemeden bahsediliyor) yapabileceği de gelen bilgiler arasında yer alan yeni fotoğraf makinesi, 420 gram gövde ağırlığıyla klasik tasarım anlayışını da devam ettirecek. Şubat ayı sonunda dağıtımına başlanacağı söylenen E-M5II modelinin fiyatı ise gövde olarak 1099 Euro seviyesinde olacak.

Canon

Canon’un yeni aynasızı için ilk fotoğraflar yayınlandı

Aynasız fotoğraf makinesi sektöründe Nikon ile beraber Sony, Olympus ve Fujifilm gibi firmaların gerisinde kalan Canon, bu alana yönelik geliştirmelerine devam ediyor. Pazarda EOS M serisi ile yer alan dünya devi, ilk görseli yukarıda yer alan EOS M3 modelini de 6 Şubat tarihinde kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. EOS M ve EOS M2’ye göre daha ergonomik olduğu görülen ve daha fazla manuel kontrol tekerleği taşıyan M3, söylediği kadarıyla da daha profesyonel kullanıcılara yönelik bir seçenek olarak geliyor. Makinenin teknik detayları ise henüz tam olarak netleşmiş değil.

• Pentax 70-200 dfa 2.8. 150-450 4.5-5.6 lenslerini ve FF i duyuracak sanırım. (12 saat içinde)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Can sayende buralar canlanmaya başladı.
  • alcest kullanıcısına yanıt
    Birçok Pentax kullanıcısının uzun zamandır sabırsızlıkla bekledikleri şeyler. Ben de performanslarını merak ediyorum. Bakalım ne çıkacak...
  • A7000 aynasızların kralı olmaya aday, Titreşim engellemei gövdeye de koymuşlar baya iyi olmuş.

Canon un aynasızınıda merak ediyorum, yabaştan geliyor oda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Canon kullanıcısı olarak beni en çok heyacanlandıran ürün profesyone kullanıma daha da fazla imkan veren Canon EOS M3 oldu. Canon EOS M3 modeli Canon un pazardaki en önemli kozu olan EF ve EF-S lenslerini adaptörsüz kullanılabilmesi olacaktır. Ama ne yazıkkidir ki EOS M3 de küçük çaplı EF-M yuva ile gelecktir. O yüzden heyacanımm kursağımda kalmaktadır.

EF-M yuvaya karşı değilim ama Canon un EF ve EF-S yuvalı bir aynasız model çıkartması hem bizim için hem de geride kaldığı aynasız pazar için kendi geleceği açısından çok önemli bir ürün olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elefue -- 4 Şubat 2015; 14:45:18 >
  • M3'te inşallah Eos M gibi ucuz olur, gerçi profesyonellere yönelik demişler bu yüzden pek ucuz olacak gibi de durmuyor ama çokta yüksek olmaz inşallah, olmaz dimi la? Olmaz olmaz ehehe

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gözlerime inanamıyorum. bir asker gördüm sanki :))
  • OM-D E-M5 II'i merak ettim doğrusu. Gövde fiyatı 1100euro olacak ise OM-D E-M1 ne olacak onun gövde fiyatıda hemen hemen aynı çünkü.
  • Sen askerden geldin mi ya :)
  • Hosgeldin @Sh@rKs-PoWeR

Canon azcik da karizmaya onem verse keske. @Elefue oyle birsey mumkun degil fiziksel olarak, bayonet sensor arasi mesafe degisik. Yaparlarsa Pentax K01 gibi sacma bir sey olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skylineGTR_34

Hosgeldin @Sh@rKs-PoWeR

Canon azcik da karizmaya onem verse keske. @Elefue oyle birsey mumkun degil fiziksel olarak, bayonet sensor arasi mesafe degisik. Yaparlarsa Pentax K01 gibi sacma bir sey olur.

Ben çok saçma bir durum olacağını düşünmüyorum. Bilindiği üzere DSLR kasalı SONY A3000 var. Sizin dedğiniz gibi kalınlık artsa bile EOS 100D boyutunda bir aynasız bana göre hiç bir sorun teşkil etmeyecektir.
  • Hoşbulduk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pentax FF makine ve 70-200 Lens çıkaracağı duyuruldu. Sene sonunda deniliyor...

Pentax Full Frame DSLR Officially Announced!

http://www.pentaxforums.com/articles/pentax-news/pentax-full-frame-officially-coming-cpplus-2015.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stainless.. -- 5 Şubat 2015; 0:43:23 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.