Şimdi Ara

Samsung'dan 34-inç boyutta 3440 x 1440 piksel çözünürlük sunan yeni kavisli monitör: S34E790CN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung'dan 34-inç boyutta 3440 x 1440 piksel çözünürlük sunan yeni kavisli monitör: S34E790CN

Görüntüleme sektörünün şeklini değiştiren kavisli panel teknolojileri, günümüzde artık bilgisayar monitörlerinde de sık şekilde karşımıza çıkıyor. Kullanıcılarına çok daha etkileyici ve doğal (İnsan gözünün doğal eğriliğine bağlı olarak) bir görüntü deneyimi sunan kavisli monitörler arasına eklenen en yeni model ise dünya devi Samsung'dan geliyor.

Samsung'un "Ultra WQHD S34E790CN" model ismiyle karşımıza çıkardığı yeni kavisli monitör modeli, 34-inç boyutta 3440 x 1440 piksel çözünürlük sunuyor. Şık tasarımıyla göz dolduran ve konumlandırıldığı noktalarda dikkat çeken ürün, PIP (Picture in Picture) ile Split-Screen teknolojileri sayesinde de tek panel üzerine birden fazla görüntüyü aktif olarak taşıyabiliyor. 21:9 en-boy oranıyla özellikle döküman düzenleme ve video işleme gibi alanlara büyük çalışma alanı sunan S34E790CN, teknik olarak 178/178 derece görüş açısı, 300cd/m2 maksimum parlaklık, griden griye 4ms tepki süresi ve 60HZ tazeleme değeri gibi detaylarla geliyor. Sunduğu görsel deneyimi bünyesinde taşıdığı 2 x 7W hoparlörleri sayesinde işitsel seviyede gösteren kavisli monitör, çift ses işleme motoruyla da oldukça zengin bir akustik oluşturabiliyor. Eklenen oyun moduyla oyuncuların ihtiyaçları doğrultusunda kendisini optimize edebilen ürün, giriş/çıkış açısından ise 4 adet USB 3.0, Display Port 1.2 ve iki adet HDMI 1.4 portlarıyla geliyor.

821.5 mm x 275.5 mm x 552 mm boyut ve ayak bölümü dahil 9.9 kg ağırlık değerleri bulunan Samsung'un yeni kavisli monitör modeli Ultra WQHD S34E790CN, resmi satış fiyatı açıklanmamış olsa da 15 Şubat tarihinden sonra raflardaki yerini alıyor.

Samsung'dan 34-inç boyutta 3440 x 1440 piksel çözünürlük sunan yeni kavisli monitör: S34E790CN

• Panel tipinden bahsedilmemiş sanırım.Film harici artık 21:9 oranında oyunların da gelmesi bu monitörlerin kullanımını daha da efektif kılar diye düşünüyorum.4 ms tepki süresi gayet yeterli.fiyatı da güzel olursa tercih edilir..

• bıze boyle monıtorler gereklı
  • kavisli monitörlerin asıl kullanılabileceği yer masaüstü pc ekranlarıdır, çünkü pc ekranı tek kişi tarafından ve 1 mt mesafeden kullanılır ve kavis buna çok uygundur,
    güzel olmuş böyle teknolojiler tadından yenmez renk gamutu açıklanmamış o da iyi seviyede ise ne ala...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VLCplayer -- 3 Şubat 2015; 19:29:11 >
  • bakalım fiyatı nasıl olacak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: devilonur

Panel tipinden bahsedilmemiş sanırım.Film harici artık 21:9 oranında oyunların da gelmesi bu monitörlerin kullanımını daha da efektif kılar diye düşünüyorum.4 ms tepki süresi gayet yeterli.fiyatı da güzel olursa tercih edilir..

2. paragrafın 2. satırında yazıyor. 21:9 cidden çok güzel bir deneyim bütçe sıkıntım olmazsa geçmeyi düşünüyorum .
  • VA Panel bilginize...

• Gozlerim kaldi bi saglam onlarida bozdurucaklar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İNSAN ALACAK ŞEKİLDE FİYAT VERİRLER UMARIM!

• yine kallavi bir fiyat biçerler yine zengin bebeleri alır orta halli insanlarımız ise anca avuçlarını yalar :) bkz:ben
  • Televizyondan pahalıdır bunlar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheDivision -- 4 Şubat 2015; 1:59:16 >
  • "15 Şubat tarihinden sonra raflardaki yerini alıyor.

Bayanlara acımış üreticiler. Yoksa 14 Şubat'ta satışa sunulsa, hediye olarak bekleyen erkekler olur.

Hanımlara resmen "Hayatım o monitörü alacaktım ama satışa yarın sunuluyormuş"
    bahanesi vermişler.

• monitörü almak kolay da bunu oyunlarda dolduracak sistemi kurmak sorun
  • bunların fıyatları cok pahalıdır en az 1500 tl dır bunun yerıne biraz daha verip 4 k tv alsak daha mantıklı olmazmı acaba

• Bu monitörü amazondan tam almak üzereydim ki forumları araştırınca kullanan Kişilerin yorumlarında dikkatim
    Çeken birşey oldu. Oda hareketli Görüntülerin ciddi derecede gmiştiniz e sahip olduğu. Bu nedenden vazgeçtim. Bu arada Ürünün paneli VA. Gerçek kontras Değeri ise 3000:1. Bu iki özelliği ön plana çıkıyor ama rahatsız edici Gnostisizm olması beni soğuttu. Ürünün yurtdışı fiyatı 1300$ - 1300€
  • quote:

Orijinalden alıntı: joe_santana

bunların fıyatları cok pahalıdır en az 1500 tl dır bunun yerıne biraz daha verip 4 k tv alsak daha mantıklı olmazmı acaba

Keşke 1500 tl olsa hemen alırdım ama 3500tl civarı bir fiyatı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: __BadblooD__

quote:

Orijinalden alıntı: devilonur

Panel tipinden bahsedilmemiş sanırım.Film harici artık 21:9 oranında oyunların da gelmesi bu monitörlerin kullanımını daha da efektif kılar diye düşünüyorum.4 ms tepki süresi gayet yeterli.fiyatı da güzel olursa tercih edilir..

2. paragrafın 2. satırında yazıyor. 21:9 cidden çok güzel bir deneyim bütçe sıkıntım olmazsa geçmeyi düşünüyorum .

hocam o satırda panel teknolojisinden bahsetmiş..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarcenk

VA Panel bilginize...

sağolasın serdar hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilonur -- 5 Şubat 2015; 8:40:37 >
  • O para etmez. İps panel olup fiyatıda 1999TL olsa güzel olurdu.
  • Her ne kadar şu an kullandığım monitör Dell U3014 AH-IPS panel olsa da, IPS panellerin halen yemesi gereken bir fırın ekmek var, bu nedenle üreticilerin biz son kullanıcıları düdüklemesini önlemek için kendi adıma adam gibi bir panel teknolojisi çıkmayana kadar monitör değiştirmeyeceğim. Neden derseniz tepkime süreleri iyileştirilmiş olsa bile halen film/oyun sonrası çıkan jenerik yazılarda gözleriniz resmen ızdırap çekiyor -tecrübe ile sabittir-...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.