Şimdi Ara

Windows 10 işletim sistemi Raspberry Pi 2 için ücretsiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Windows 10 işletim sistemi Raspberry Pi 2 için ücretsiz

Kısa bir süre önce kendi geliştirici kartı ile fiyat açısından olmasa da fonksiyonellik açısından Raspberry Pi ve türevlerinin karşısına çıkan Microsoft, bu segmente daha da fazla destek olacağının işaretlerini veriyor. 

Firmadan yapılan duyuruda Raspberry Pi 2 için Windows 10 işletim sisteminin ücretsiz olarak sağlanacağı bildirildi. Aslında bu bir doğrudan geliştirici kartına yönelik destek değil. Firma, Maker adını verdiği ve geliştirici kartları veya bileşenleri üzerinde çalışan kişileri biraraya getirdiği topluluğuna Windows 10 işletim sistemini ücretsiz olarak sunacak. Raspberry Pi 2 desteği de badındıran Windows 10 bu sayede dolaylı yoldan bu sisteme ücretsiz sunulmuş olacak. 

Firma bu hamlesini Nesnelerin İnterneti kapsamında yaptığı yatırımlara dahil ediyor. Özellikle bağlı cihazlar konusunda büyük bir potansiyel gören firma, Windows 10 desteği ile geliştirici topluluklarının başarılı projeler üretmesinin önünü açmayı amaçlıyor. Firma bu amaç için Raspberry Vakfı ile işbirliği yaptı. Önümüzdeki aylarda bu yeni destek ile ilgili detaylı bilgiler verilecek. 

• ne güzel
  • 1gb ram ile nasıl çalışacakmış win10? 2gb ram ile iyi bir web server olurdu bu cihazdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: xabc

1gb ram ile nasıl çalışacakmış win10? 2gb ram ile iyi bir web server olurdu bu cihazdan.

Gelen sürüm nesnelerin interneti (internet of things) üzerine gömülü (embedded) bir sürüm olacak.

Evlerde kullandığımız gibi değil yani.
  • Raspberry Pi ye de versinler yav, donanım falan düşük ama koskoca Microsoft bu, bulur bir yolunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 10 standart windows değil costomize edilmiş bir windows olacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.