Şimdi Ara

Samsung Galaxy S6 lansmanı için ipuçları gelmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung Galaxy S6 lansmanı için ipuçları gelmeye başladı

Bugün sizlere ulaştırdığımız Samsung'un iki kenarı kavisli ekrana sahip akıllı telefon prototipi Galaxy S6 ile ilgili kafalarda soru işareti uyandırırken, Samsung lansmana ilişkin görseller paylaşmaya başladı. 

Görselde ortaya doğru parlayan metalik renginde bir çizgi görülüyor. Ancak dikkatli bakıldığında görüntünün Galaxy Note Edge modelinde hatırlayacağımız kavisli ekran olduğu ortaya çıkıyor. Bu da şimdiye kadar ki iddiaları doğruluyor gibi. 

Galaxy S6 amiral gemi modelinin ekranı kavisli Edge versiyonunun olacağı bu görselle kesinleşmiş oldu. Görselin montaj ile çalışan bir cihaz eklenmiş hali de bu yönde bir sonuç veriyor. Ancak bu ayrı bir versiyon mu olacak yoksa sadece kavisli ekranlı Galaxy S Edge modeli mi karşımıza çıkacak şimdilik belirsiz. 

Samsung'un ilk kez CES 2013 fuarında görücüye çıkardığı Youm adını taşıyan kavisli ekran teknolojisi yavaş yavaş akıllı telefon pazarının nabzını tutmaya başlamış görünüyor. Tüketicinin gösterdiği ilgiye göre Samsung bu ekranları daha fazla kullanmaya başlayacaktır. Galaxy S6 lansmanı 1 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.  

Samsung Galaxy S6 lansmanı için ipuçları gelmeye başladı 

• Acaba bir tek benim mi hoşuma gitmiyor şu yanda bulunan ekran? Nedendir bilmiyorum.Örneğin YOTAPHONE 2'deki e mürekkepli ekran ikincil ekran olarak çok hoşuma gitmişti ama şuna bir türlü ısınamadım.

• Onu nasıl tutcaz tartisilir. Bugun modelleri incelemeye gittiğimde note edge goremedim. O yuzden tam bir muamma benim icin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanmadan peşin bir hüküm vermek zor. Lakin Telefonlarda 4K çözünürlüğün gereksizliği gibi bu kavisin de gereksiz olduğunu düşünüyorum. Lg nin tamamı kavisli ekranı da oldukça amaçsız geliyor bana.

Benim beklentim daha çok katlanabilir, giyilebilir ekranlar-telefonlar olacaktır.

Bu tür telefonlar da büyük ihtimal basamak olacak.

• iki tarafıda kavisli olursa kullanımı çok zor olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok guzel bir detay gibi gorunse de cok tutulacak bir ozellik degil yandaki ekran

• Telefonları kavısli yapacağına ekranlarını daha sağlam yap..Yere düştüklerinde tek seferde çatlamasın kırılmasın.. Yada safir ekranlı yap... Bataryayı daha iyi yap.. Daha sağlam bir malzeme kalitesi olsun. Ama ekranı kavisli yapmana gerek yok. Bence kavis gereksiz olmuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Telefonları kavısli yapacağına ekranlarını daha sağlam yap..Yere düştüklerinde tek seferde çatlamasın kırılmasın.. Yada safir ekranlı yap... Bataryayı daha iyi yap.. Daha sağlam bir malzeme kalitesi olsun. Ama ekranı kavisli yapmana gerek yok. Bence kavis gereksiz olmuş...

Biraz arastirsan iyi okusan oturduğun yerden ahkam kesmeden oncede boyle bir yorum yapmasaydin keske. Adi ustunde esnek hamur ekran teknolojisi yani bu ekranlar okadar yumusakki kirilma vs olmaz.i

• Faydalı bir özellik değil ekranın kavisli olması. Kullanışlı da değil ayrıca. Bence tutmayacak bir yenilik.

• Bence arkayıda komple ekran yapsınlar adıda galaxy dürüm olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: lido

Bence arkayıda komple ekran yapsınlar adıda galaxy dürüm olsun

• galaxy fork:-)

• tutmayacak ellerinde patlayacak bu ürünler.

• Bu ekranları arkaya tam kıvırıp çerçevesiz telefon yapmak mümkün değil mi ?

• Kavis olayını bende mantıklı bulmuyorum, ama bi denemem lazım, kullanmadan net bir yargıda bulunmak doğru olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahmat_78 -- 3 Şubat 2015; 13:46:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

quote:

Orijinalden alıntı: wolf silver

Telefonları kavısli yapacağına ekranlarını daha sağlam yap..Yere düştüklerinde tek seferde çatlamasın kırılmasın.. Yada safir ekranlı yap... Bataryayı daha iyi yap.. Daha sağlam bir malzeme kalitesi olsun. Ama ekranı kavisli yapmana gerek yok. Bence kavis gereksiz olmuş...

Biraz arastirsan iyi okusan oturduğun yerden ahkam kesmeden oncede boyle bir yorum yapmasaydin keske. Adi ustunde esnek hamur ekran teknolojisi yani bu ekranlar okadar yumusakki kirilma vs olmaz.i

Yanılmıyorsam kavisli ile bükülen telefonları karıştırdınız yada ben yanlış anlattım... Benim demek istediğim Note EDGE gibi olursa şimdilik işe yaramaz. Çünkü Note Edge de düşerse çabuk kırılabiliyor.O yan taraflar esnek değil CAM dir. Sizin söylemek istediğiniz plastik Oled teknolojisidir... Tamam kullansın ama bunu amiral gemisinde kullanmasın sırf kavisli olduğu için gidip almam..Ama bataryasi iyiyse tasarımı güzelse telefon soyulmuyorsa (s3 te çok yaşadım) gidip alabilirim.

• Abi samsung birşey buldummu heryere sokuyor onu. Gelene geçene kavis :D

• sadece s5'in fiyatının düşmesi için beklediğim bi telefon
    şu an 1800TL gibi satılıyor s5, fiyatı düşer mi s6'dan sonra ve tahminen ne zaman düşer daha öncelerden takip etmiş olanlar var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seviyeli Yarbay -- 3 Şubat 2015; 18:28:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan...

Bu ekranları arkaya tam kıvırıp çerçevesiz telefon yapmak mümkün değil mi ?

Samsungdan dediğiniz fikirle ilgili bir sızıntı gelmişti, buyrun;

http://m.donanimhaber.com/haberler/Samsungun-iki-kenari-kavisli-ekran-patenti-ortaya-cikti.htm

• İki kavisli ekran güzelmiş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.