Şimdi Ara

Yeni Renault KADJAR Tanıtıldı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
5
Favori
7.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gemsaz

quote:

Orijinalden alıntı: ozerkut

Sol ayna camı titriyordu değişim yapıldı titreme azaldı ama sanırım açıyı kaldırım görmek için daraltınca ve o ayna açısında yükek hıza çıkınca titreme yaptığını gözlemledim.ayna açısını yola doğu genşletip yüksek hıza çıkınca titremiyor...
    Büyük ihtimal araç suv olduğundan nispeten rüzgardan kaynaklanıyor.ben sorun etmiyorum.

Kadjar şu an 110 bin tl civarında satılan tek full+ suv araç..
    Ben son derece memnunum verdiğim parayı fazlasıyle hakeden bir araç.Araç yüksek hızda diğer suvlar gibi rüzgarı yemiyor 170 kmh hıza çıktım rüzgar hissetmiyorsunuz çünkü tasarım eğimli ve araç çok yüksek değil 160 cm yükseklik ve oval tasarımlar rüzgar yememesini sağlamış..bence crv ve tiguandan kullanmış biri olarak söyleyim aşağı değil yukarda bir araç.
    Kadjarın seneye bu fiyatalrda olması imkansız mumkün değil.Full ü 125 130 a kadar çıkar.

Ara sıra yazıp paylaşımda bulunmanız çok yararlı oluyor...

Öte yandan, 95 bin TL lik İcon baz modelin donanımı da bence yeterli...

Tabiki yazarım ilk kadjar kullanıcılarından olduğum ve araçtan fazla olmadığı için yorumlarım faydalı olabilir diye objektif değerlendirmelerde bulunuyorum.
    Bende icon alacaktım ıvır zıvır doldurup fazla para harcamak istemiyordum sonuçta 110 bin tl yi bir arabaya vermek şu aşamada istediğim bir durum değildi.
    Fakat show roomda full dolusu vardı özel sipariş donanım için 2 ay kadar beklemek istemedim.Bütçeyi zorladık mecburen.

EXtra donanımlarda gereksiz değil aslında mesela deri koltuk çok güzel,cam tavan,virajla dönen led farlar,farlar gece otomatik yanıyor,otomatik silecek,geri görüş kamerası,tavan barları vs.
    ekonomisini zorlayamacak olan bence full alsın.

• Bende aranıza katıldım. Eski aracım c max dizel cvt...
    Kırmızı ıcon 1,5 dizel edc 17 '' jant ,.. hiç bir exrtra yok...95 kTL .... Bütçe meselesi ama bu donanın da gayet yeterli.
    Aracı eşim kullanacak. Tekerinin tozu ile Ankara yaptım. Toplam da 850 km nin 100-150 km si Ankara içi digeri otoyol.
    Oto yolda cruse kontrol çok rahat 125 km / saat ile konforlu bir yolculuk oldu. Gidişte klima hep açık dönüşte zaman zaman açık
    Ortalama yakıt tüketimi yol bilgisayarında 4,9 lt/ 100 km olarak gösteriyor. Bence rodaj süresince çok çok iyi.
    Premium beklentisi olmayan, 180-240 km/saat hız beklentisi olmayan ekonomi isteyen yerden yüksek olsun isteyen herkese tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazaik

Bende aranıza katıldım. Eski aracım c max dizel cvt...
    Kırmızı ıcon 1,5 dizel edc 17 '' jant ,.. hiç bir exrtra yok...95 kTL .... Bütçe meselesi ama bu donanın da gayet yeterli.
    Aracı eşim kullanacak. Tekerinin tozu ile Ankara yaptım. Toplam da 850 km nin 100-150 km si Ankara içi digeri otoyol.
    Oto yolda cruse kontrol çok rahat 125 km / saat ile konforlu bir yolculuk oldu. Gidişte klima hep açık dönüşte zaman zaman açık
    Ortalama yakıt tüketimi yol bilgisayarında 4,9 lt/ 100 km olarak gösteriyor. Bence rodaj süresince çok çok iyi.
    Premium beklentisi olmayan, 180-240 km/saat hız beklentisi olmayan ekonomi isteyen yerden yüksek olsun isteyen herkese tavsiye ederim.

CVT yerine EDC'yi tercih ederek, bence doğru bir seçim yapmışsınız...

Aracınızı güle güle, kazasız belasız, güzel günlerde kullanın...

Bendeki de aynı araç, şu anda şehiriçi tüketimi 5.2 lt / 100 km...

• quote:

Orijinalden alıntı: gemsaz

quote:

CVT yerine EDC'yi tercih ederek, bence doğru bir seçim yapmışsınız...

Aracınızı güle güle, kazasız belasız, güzel günlerde kullanın...

Bendeki de aynı araç, şu anda şehiriçi tüketimi 5.2 lt / 100 km...

Teşekkür ederim.
    Sizde kazasız belasız sağlıklı günlerde kullanın.

• Merhabalar, ben halen benzinli Nissan Qashqai kullanıcısı olarak Touch 1.5 dCi 110 Manuel Kadjar modeline geçiş yapmayı düşünüyorum. Acaba hiç fiyat alan var mı bu donanımda. Liste fiyatından ne kadar duşurebiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: merterz25

Merhabalar, ben halen benzinli Nissan Qashqai kullanıcısı olarak Touch 1.5 dCi 110 Manuel Kadjar modeline geçiş yapmayı düşünüyorum. Acaba hiç fiyat alan var mı bu donanımda. Liste fiyatından ne kadar duşurebiliriz

Fiyatların lansman fiyatı olduğunu söylüyorlar ve hiç indirim yapmıyorlar.
    Belki tanıdık var ise olabilir ama ne kadar olur bilemem.

• quote:

Aracınız hayırlı olsun.Benim kadjar 1.5 edc karısık tüketim en sonki seyahatimde 5.6 litre.Sanırım 19 janttan kaynaklanıyor birazda hızlı gittim.yinede bu cüsseye 1500 kg bir suv a göre çok iyi değerler.
    İyi seçim yapmışsınız kazasız belasız kullanın.

• quote:

quote:

Aracınız hayırlı olsun.Benim kadjar 1.5 edc karısık tüketim en sonki seyahatimde 5.6 litre.Sanırım 19 janttan kaynaklanıyor birazda hızlı gittim.yinede bu cüsseye 1500 kg bir suv a göre çok iyi değerler.
    İyi seçim yapmışsınız kazasız belasız kullanın.

Temennileriniz için teşekkür ederim. Bu forumlardan çok şey ögreniyoruz bilgi alıyor bilgi veriyoruz. 19 '' jant ın sadece göze hitabettiğini bunun yanında yakıtı arttırıp konforu olumsuz etkilediğini öprendim. Ben konfor ve yakıt tasarrufunu tercih ettim.

• quote:

Merhabalar, ben halen benzinli Nissan Qashqai kullanıcısı olarak Touch 1.5 dCi 110 Manuel Kadjar modeline geçiş yapmayı düşünüyorum. Acaba hiç fiyat alan var mı bu donanımda. Liste fiyatından ne kadar duşurebiliriz

Alabiliyorsanız edc alın.Benim aldıgım ilk otomatik sanzıman aracım.önyargı ile bakardım ama büyük konformus gerçekten:)
    Daha önce kısa süreli kullanmıştım ama edc gerçekten çok başarılı vites geçişleri diğer sanzımanalra göre daha sessiz ve sarsıntısız.Passat cc dsg kullandım ama edc dsg yi aratmıyor.
    Eskiden düz vites daha az yakar otomatik çok yakardı artık tam tersi bunuda unutmayın.Teknolojik sistem kendi devrini kendi ayarlıyor düz viteste tüketim bizim kullanımımıza baglı.
  • quote:

quote:

Alabiliyorsanız edc alın.Benim aldıgım ilk otomatik sanzıman aracım.önyargı ile bakardım ama büyük konformus gerçekten:)
    Daha önce kısa süreli kullanmıştım ama edc gerçekten çok başarılı vites geçişleri diğer sanzımanalra göre daha sessiz ve sarsıntısız.Passat cc dsg kullandım ama edc dsg yi aratmıyor.
    Eskiden düz vites daha az yakar otomatik çok yakardı artık tam tersi bunuda unutmayın.Teknolojik sistem kendi devrini kendi ayarlıyor düz viteste tüketim bizim kullanımımıza baglı.

Hocam ben de EDC isterim fakat şuan ancak manueli alabilirim. Tavsiye için teşekkürler

• Ankara git gel 850 km yaptıktan sonra arabayı hanıma verdim hala kullanıyor akşam baktım toplam 1020 km olmuş 140 km daha gider yazıyor.
    Artık hanım nasıl kullanıyor ise MAŞALLAH diyelim. Net hesap depoyu tekrar fulleyince ortaya çıkacak.

• Dün akşam kırmızı yanınca depoyu tekrar fulledik. 52,5 lt yakıt aldı. 3,9 TL den 205 TL ödedim. Toplam da 1080 km yapmış oldum.
    Ortalama 4',9 Lt /100km yakıt tüketiyor. Bu deger yol bilgisayarının doğru olduğunu gösteriyor.

• quote:

Dün akşam kırmızı yanınca depoyu tekrar fulledik. 52,5 lt yakıt aldı. 3,9 TL den 205 TL ödedim. Toplam da 1080 km yapmış oldum.
    Ortalama 4',9 Lt /100km yakıt tüketiyor. Bu deger yol bilgisayarının doğru olduğunu gösteriyor.

Teşekkürler.. Böylece, biz de yb'nın doğru gösterdiğinden emin olduk..

Tüketimi, önceki araçlarımdan meg2 %5 eksik, Flu ise %8 fazla gösteriyordu.....
  • Renault fan club'a yazan bazı forum üyeleri 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a yollama yapmaktadırlar..

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, 4077 sayılı Kanun'u yürürlükten kaldırmış bulunmaktadır...

Tüketici mevzuatına göre hak arayacakların taleplerini 6502 sayılı Kanun hükümlerine göre yapmaları gerekmektedir.
  • Aracımı alalı bir hafta oldu. Yakıt tüketimi 4,5-5,2 arası. Icon düz vites aldım. İç donanım ve kullanım beklentilerimin üzerinde çıktı. Bu fiyata daha iyisi yok derim. Fiyatlar yükselmeden alınabilir.

• Aramıza hoş geldiniz. Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız iyi günlerde kullanın. Yakıt tüketimi daha da düşecegini umuyorum.
    Icon donanımı gayet yeterli.

• Bir çok aracı test ettikten sonra kadjar da karar kılan bir de ben varım. Arabalara olan merakım nedeni ile bir çok markanın bir çok modelinin forumlarını da takip ediyorum. 1600 cc altı motor, dizel, otomatik, SUV seçeneklerini incelediğinizde zaten çok secenegimşz yok. Fiyat, performans, kullanma maliyetleri dikkate alındığında benim için kadjar açık ara önde.. Ben icon donanım olanı kullanıyorrum. Araçta bazı eksiklikler yok mu, var tabii keşke şu da olsaydı dediğim bazı eksikler var tabi.ama inanın bunlar çok küçük aksesuar eksiklerinden ibaret. Mekanik olarak henüz tespit edilen bir kronik sorun yok.
    Bugün bir çok premium markanı bazı modelleri( BMW, Mersedes, Audi) kronik sorunlarını ( direksiyon titremesi, rüzgar sesi, şanzuman arızası vb.) hala gideremediler. Kaldı ki renault premium marka değil beklentimiz de ödediğimiz meblağ oranda olmalıdır. Otomatik şanzuman benim için olmaz ise olmaz olduğundan tercih ettim ve çok memnunum. Katalog değerlerine göre otomatik şanzuman manuele göre hem daha iyi hızlanıyor hen de daha az yakıt tüketiyor. Bu da başarılı bir şanzuman olduğunu göteriyor.

• R-link 2, sadece araç dururken video oynatabiliyor. Ben r-link 2 'de araç/araba hareketliyken de sürüş esnasında da video izlemek istiyorum. Bir satış temsilcisi: "emin değilim ancak dışarda yazılım yükleyip çözebiliyorlar galiba 400TL civarına" dedi. Fikri tecrübesi olan var mı acaba? Sırf bu hareketliyken video oynatmama nedeniyle Kadjar'dan vazgeçmek üzereyim.

Tutup kadjar yerine qashqai skypack alıp, dışardan kendi navigasyon- multimedya cihazı mı taktırsam diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cacacan -- 20 Eylül 2015; 18:45:29 >
  • cacacan C kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen güvenlik önlemidir, bence çok mantıklı giden arabada video izlenmez. İlla yolcular için video gerekiyor ise arkaya kafalık ekranları alınır konur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seyir hakinde iken R-link ile video izlemek sürücünün dikkatini dağıttığından son derece tehlikeli olup hem kendi ailenizin hem de diğer sürücülerin hayattına malolabilir. Bu nedenle sistem izin vermiyor. Bence sistemi kırmayı denemeyin. En uygun yer ön koltuk başlık arkalıklarına sonradan montaj yapmak.
    Tavsiyede bulunan satış temsilcisin halt etmiş şikayet halinde kendine başka iş bulur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.