Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.720
Cevap
128
Favori
523.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blyss

arkadaş renonun siteden hiç bir şey anlaşılmıyor teknik veriler e-katalogtan buldum da bu aracın ağırlığı ne kadar hiç bir yerde yazmıyor

http://www.renault.fr/e-brochure/FEH_1/index.html?utm_source=Ebrochure&utm_medium=e-mail&utm_content=Ebrochure-FEH_1&utm_campaign=Ebrochure-conf-view#p=43

• Arkadaslar heyecanla bekledigim ve inceledigim kadjar dun itibariyle satis elemaninin aymazligi nedeniyle benim icin bitmistir.. bu firmalardan neden milletin illallah dedidigini, neden alman arac tercih edildigini bu 4 aylik surecte daha net anlamis oldum.. hoscakalin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeni kasa ve yani motor (1.6 dizel de dahil olmak üzere)bu senenin sonunda geliyor.fiyatlarınında bu civarlarda olacağını tahmin edıyorum.bence beklemeye değer.sadece otomatık isteyenlere bir şey diyemeyeceğım dsg cesaret işi doğrusu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesajda söz edilen araç vw tiguandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: 10-EMRE

Mesajda söz edilen araç vw tiguandır.

Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU Sayfa: << < önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

yanlış geldiniz sanırsam
  • Yanlış gelmedim bir çok arkadaş bu araçta beklediğini bulamadigini ve hayal kırıklığına uğradığını yazıyor ki bunlara bende dahilim.bu fiyatlara çikildiktan sonra secenek olarak Tiguan beklenebilir. Bunu söyledim.

• quote:

Arkadaşlar yeni kasa ve yani motor (1.6 dizel de dahil olmak üzere)bu senenin sonunda geliyor.fiyatlarınında bu civarlarda olacağını tahmin edıyorum.bence beklemeye değer.sadece otomatık isteyenlere bir şey diyemeyeceğım dsg cesaret işi doğrusu.

Emre Bey yeni tiguanı bende çokbeğendim çok şekil ama bu sene sonunda gelmiyor maalesef

2016 ortası veya sonu dediler.. En az 3ay sıra beklemeyide hesap ederseniz 2017 başına doğru..

Ankara WW doğuş aradım Passat sordum adamlar bırak sıraya sokmayı spariş almıyoruz dedi
  • Yeni tiguan otomatik dizel boş hali bile 100 bini aşar bence.

• Satış temsilcilerinin verdiği bilgiler çok doğru değil çünkü doğrusunu onlarda bilmiyor.dogus son ana kadar bayilere bilgi vermez.yeni passata da öyle diyorlardı.2014 eylülde tanıtımı yapıldı.aralik 2014 de bayilerdeydi.tiguandada aynısı olacağına inanıyorum.9.ayda tanitilir.sene sonuna bayilere gelir.ama fiyatına bir şey diyemem. Ortada 100-110 nun altında SUV yada benzeri kalmadı.120 bile deseler denecek bir şey yok.

• Passatın 2-3bin altı olur diye düşünüyorum
  • merhaba arkadaşlar, bugün samsun bayisinde aracı incelemeye ve test sürüşüne gittim, sonuç hüsran!

iç mekan kalitesiz hafif çukur yollarda gezdim, trim sesleri ilk haftasında başlamış, sadece malzeme değil montajda da ciddi sorunlar var,
    motor 110 bg ve edc vites çok cansız daha atak bekliyordum
    süspansiyonları sert ve sesli çalışyor ve darbe sonumlemede bence yetersiz,
    en sevdiğim yeri dijital kadranı güzel renkler vardı
    ilk kez edc kullandım , açıkçası geçişler fena değildi,
    bugünün şartlarında 70-75 bin edecek bir araç fazladan 20 bini var.almaktan vazgeçtim.
  • Merhabalar,

Bugün aracı ben de inceledim. Gittiğim otomobil bayileri içerisinde en ilgili kişilerdi. Uzunca aracı inceledim. Test sürüşü teklif edildi, yaptım. İki tane de uygun araç buldum istediğime göre.

Önce olumsuzlarla başlayacağım diyeceğim ama gördüğüm tek olumsuzluk var. Aracın iç malzemeleri. Biraz daha kaliteli olabilirdi. Vitesin etrafındaki parçanın açılıp içine çift taraflı bant yapıştırmak gerekir ki ses kesilsin (Insignia'da böyle yapmıştım. Tam işe yarar mı emin değilim).

Motorun biraz daha canlı olmasını beklerdim ama bir yandan da 1500kg'luk bir arabadan bahsediyoruz. Benim 1.3 Astra'mdan sonra çok iyi geldi açıkcası. 4.5 litre gibi bir yakıt verisinden bahsediliyor, doğru ise çok güzel. Araç kesinlikle panoramik cam tavan ve 360 derece görüş sistemli paketlerle alınmalı. Ama standart donanımları da çok yeterli.

İki araç arasında gidip geliyorum. Önümüzdeki hafta içerisinde karar vereceğim. Yüksek ihtimalle de satın alacağım.

• Merhabalar,

Araç ile bende ilgileniyorum. Henüz inceleme fırsatım olmadı. İncelediğimde sizlerede buradan yazacağım. Aracın fiyatı beklediğim civarda geldi. Ben açıkcası bu modelin tutmasını bekliyorumdum. İyi satış rakamlarına ulaşması durumunda 100 - 110 bin tl civarında bir fiyata çıkmasınıda bekliyordum. Ancak okuduğum yorumlardan sonra (her ne kadar tarzını sevmesem ve bazıları çocukca da olsa) tüketicelerin beklentilerini karşılamadığı yönünde. Fiyatından dolayı alternatif araçlara bakılması (mazda cx-3, 3008 belki c4 picasso) önümüzdeki dönemde satış açısından çok verimli geçmeyeceğini düşündürdü bana.

Ancak malumunuz kasım ayı gibi oyak kampanyası var. Burada kampanyaya dahil edilmesi durumunda - ki yine fiyatlar bu kadar yüksek olursa ilgi görmeyeceği kanaatindeyim - belki istemiş oldukları satış rakamlarına ulaşabilirler.

Renault markası malaasef malzeme kalitesi yönüyle namını olumsuz şekilde duyurmuş durumda. Birde TR üretim yapılırsa o vakit geçmiş olsun.

Alanlara şimdiden hayırlı olsun. İnternet üzerinden yapmış olduğum araştırmalarda alınabilir bir araç olarak görüyorum. Tabi Oyak kampanyası olur ve fiyatlar aşağı çekilirse daha yüksek bir ihtimal.

• Aracı dun inceledim,henuz test aracı olmadigini haftaya gelecegini ilettiler
    Bayiye 5 tane arac gelmis hepsi satılmıs,diger parti temmuzdaymis

Aracın disi oldukca guzel fakat ic mekan plastikleri cok kalitesiz,
    Gostergeler ve dokunmatik ekran guzel, koltuklar fena degil.Arka diz ve bas mesafesi iyi.

Yumusak olan yerlerdeki malzeme bile diger araclardan daha kotu gibi gorunuyor,
    Alt kısımlar,vites bolumu ve kapılardaki plastikler de sert ama bana diger araclardan oldukca farklı cok daha kalitesiz hissettirdi ,parcalar cok esniyor
    Bu aracın içi Turkiye yollarına dayanmaz gibi gorunuyor,

karsilatiriken uzun sure kullandigim araclardan bazıları golf v,passat cc,kuga 2,yeni leon
    son donem incelediklerim yeni 308,yeni i30

karar icin bekledigim arac yeni ix35/tuscon,
    kuga 2,tuscon ve bunun arasindan secim yapacagim,benim icin bu aracin digerlerine gore artilari az yakmasi ve bakım araligiinin 20 bin olmasi.
    diger 2 arac ise 4x4,daha performansli ama daha cok yakiyorlar,kuga kadjardan birkac kademe daha kaliteli ,tusconu gelince gorecegiz,

• Clio icon aldığımda 42bin clio ya verilir mi diye başımın etini yemişlerdi çecremdekiler 3 sene sorunsuz keyifle 45bin km sürdüm ve bu gün 42bin TL ye sattım aracımı kadjar almak için. Bende 3008 ve kadjar arasında kaldım çok gittim geldim ikisine de hanım kadjar gördükten sonra çok beğendi bende kadjar da karar kıldım 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: goofyitu

Aracı dun inceledim,henuz test aracı olmadigini haftaya gelecegini ilettiler

Gostergeler ve dokunmatik ekran guzel, koltuklar fena degil.Arka diz ve bas mesafesi iyi.

Alt kısımlar,vites bolumu ve kapılardaki plastikler de sert ama bana diger araclardan oldukca farklı cok daha kalitesiz hissettirdi ,parcalar cok esniyor

karsilatiriken uzun sure kullandigim araclardan bazıları golf v,passat cc,kuga 2,yeni leon

kuga 2,tuscon ve bunun arasindan secim yapacagim,benim icin bu aracin digerlerine gore artilari az yakmasi ve bakım araligiinin 20 bin olmasi.
    diger 2 arac ise 4x4,daha performansli ama daha cok yakiyorlar,kuga kadjardan birkac kademe daha kaliteli ,tusconu gelince gorecegiz,

He he bende zilyon tane arac denedim. Yapacaginiz seyi simdiden soyleyeyim, kuga'yi denedikten sonrasi surus dinamikleri onemli ise baska arac cook zor.

• goofyitu G kullanıcısına yanıt
    tuscon ne zaman geliyor motor seçenekleri nedir.
  • quote:

Yanlış gelmedim bir çok arkadaş bu araçta beklediğini bulamadigini ve hayal kırıklığına uğradığını yazıyor ki bunlara bende dahilim.bu fiyatlara çikildiktan sonra secenek olarak Tiguan beklenebilir. Bunu söyledim.

Tiguan'daki DSG biraz farklı.. Test sürüşünde gaza basıyorum.. Araç önce bir bekliyor, sonra tepki veriyor..

Arabam.com'daki test yorumunu okudum. Testi yapan da aynı tespiti yapmış.. Jetta'daki DSG'n'nin tepkileri ise iyiydi...

Tiguan'nın ve opsiyonlarının fiyatının pek makul olacağını sanmıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blyss

arkadaş renonun siteden hiç bir şey anlaşılmıyor teknik veriler e-katalogtan buldum da bu aracın ağırlığı ne kadar hiç bir yerde yazmıyor

Kasa Tipi Crossover
    Kapı sayısı 5
    Lastik Ebatları 215/60 R 17
    İstihap Haddi 530
    Boş Ağırlık 1421
    Azami Yüklü Ağırlık 1943
    Yürür Vaziyette Azami Ağırlık 3401
    Maksimum Hız (km/s) 181
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: goofyitu

Aracı dun inceledim,henuz test aracı olmadigini haftaya gelecegini ilettiler

He he bende zilyon tane arac denedim. Yapacaginiz seyi simdiden soyleyeyim, kuga'yi denedikten sonrasi surus dinamikleri onemli ise baska arac cook zor.

Kuga'da 150binden aşağı fiyatı yok dizel otomatikte :(
    İkinci elleri bile el yakıyor 200bin yapmış araçlar 80-90binden gidiyor

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.