Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (106. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.721
Cevap
128
Favori
522.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ayrıntı için teşekkürler, yeni kadjar kullanıcıları en azından daha az zorlanır artık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CinliUV

quote:

Orijinalden alıntı: dedalus4040

Start stop devreye girince el freni otomatik devreye girmiyor demişsiniz. Araç çalışınca normalde el freni zaten Çekili oluyor. Orada neyi kastettiginizi tam anlayamadım.

simdi soyle bir durum ile karsilastim , bu yorumu yazdiktan sonra kesfettim.

start stop devredeyken surus halinde bir isiga geldiniz ve durdunuz. frenin 3 kademesi var.

1-eger sadece arabayi kaydirmayacak sekilde hafif fren yaparsaniz start stop devreye girmiyor
    2-biraz daha basarsaniz start stop devreye giriyor ancak ayaginizi frenden cekerseniz arac calisiyor. yani isikta bekleme suresince ayaginizla frene basmak zorundasiniz. bu Wv grubunda ve yeni bazi modellerde otomatik park freni devreye giriyor ve ayaginizi frenden cekebiliyorsunuz
    3-son kademede sonuna kadar frene basiyorsunuz ve park freni devreye giriyor, ic aydinlatma isiklari yaniyor ve gostergede "p" ye aliniz yazisi cikiyor.. yani arac seni park etti zannediyor. bu durumda gaza basmak frene basmak vs fayda etmiyor arac tekrar calismiyor. tekrar calistirmak icin "P" aliyorsunuz frene basip start tusuna basiyorsunuz arac calisyor tekrar "d" ye aliyorsunuz ve gidiyorsunuz tabi bu sirada arkadaki araclar kornaya basiyorlar...

bu yukaridaki durum bugun en az 4 kez basima geldi sonunda nasil devreye girdigini ogrendim ancak cok kullanissiz bu gercekten buyuk bir eksi..

Ek olarak start stop belirli bir mesafe yapınca yani turbo aktif kullanılırsa ışıkta durduğunuzda araç kendini stop etmiyor turbo ömrü için start stop devreye girmiyor bu çok hoşuma gitti. Bir de sormak istediğim ben aliExpress te bu dikiz aynalarinin aracı kilitleyince otomatik kapanan kitini buldum acaba sağlıklı olur mu siparis edip aracıma uygulatsam? Oradan alınan malzeme kalitesi nasıl ne kadar süre dayanır mesela?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CinliUV

quote:

Start stop devreye girince el freni otomatik devreye girmiyor demişsiniz. Araç çalışınca normalde el freni zaten Çekili oluyor. Orada neyi kastettiginizi tam anlayamadım.

simdi soyle bir durum ile karsilastim , bu yorumu yazdiktan sonra kesfettim.

start stop devredeyken surus halinde bir isiga geldiniz ve durdunuz. frenin 3 kademesi var.

1-eger sadece arabayi kaydirmayacak sekilde hafif fren yaparsaniz start stop devreye girmiyor
    2-biraz daha basarsaniz start stop devreye giriyor ancak ayaginizi frenden cekerseniz arac calisiyor. yani isikta bekleme suresince ayaginizla frene basmak zorundasiniz. bu Wv grubunda ve yeni bazi modellerde otomatik park freni devreye giriyor ve ayaginizi frenden cekebiliyorsunuz
    3-son kademede sonuna kadar frene basiyorsunuz ve park freni devreye giriyor, ic aydinlatma isiklari yaniyor ve gostergede "p" ye aliniz yazisi cikiyor.. yani arac seni park etti zannediyor. bu durumda gaza basmak frene basmak vs fayda etmiyor arac tekrar calismiyor. tekrar calistirmak icin "P" aliyorsunuz frene basip start tusuna basiyorsunuz arac calisyor tekrar "d" ye aliyorsunuz ve gidiyorsunuz tabi bu sirada arkadaki araclar kornaya basiyorlar...

bu yukaridaki durum bugun en az 4 kez basima geldi sonunda nasil devreye girdigini ogrendim ancak cok kullanissiz bu gercekten buyuk bir eksi..

Ek olarak start stop belirli bir mesafe yapınca yani turbo aktif kullanılırsa ışıkta durduğunuzda araç kendini stop etmiyor turbo ömrü için start stop devreye girmiyor bu çok hoşuma gitti. Bir de sormak istediğim ben aliExpress te bu dikiz aynalarinin aracı kilitleyince otomatik kapanan kitini buldum acaba sağlıklı olur mu siparis edip aracıma uygulatsam? Oradan alınan malzeme kalitesi nasıl ne kadar süre dayanır mesela?

bu tarz sonradan eklenen seyler ariza isigini yakabiliyor.. ben de tam bilmiyorum nereye monte ediliyor. eger cok ucuzsa denemek icin alinabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Yakın zamanda icon paket ve opsiyonlu otomatik dizel fiyat alan oldu mu? Ben bugün icon donanım otomatik dizel metalik renk full opsiyon 19 jant hariç 113.000 tl fiyat aldım sizce nasıl?

98.500e aldık dediğiniz aracın emsalini.

Sadece deri döşeme yerine yarı deri var ve koltuk ısıtma yok ama ekstra olarak 19 jant var.
  • Arkadaşlar araçlarınızın lastik basınçlarını hiç ölçtünüz mü? Benim araçtan çok yoğun yol sesi geliyordu bir ölçtureyim dedim 55 psi çıktı. Gittim lastik basınçlarını kapı üzerinde yazan değerlere düşürdüm lastik sensörleri uyarı vermeye başladı. Hatta lastik patlak aracı durdurun uyarısı verdi. Ben de önleri 40 arkaları 38 yaptım sensörler uyarıdan düştü böyle bir sıkıntı yaşayanınız var mı?

• Satışlar iyi gidiyor galiba.Ankara trafiğinde hergün 2 3 tane görüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: rozturk82

Arkadaşlar araçlarınızın lastik basınçlarını hiç ölçtünüz mü? Benim araçtan çok yoğun yol sesi geliyordu bir ölçtureyim dedim 55 psi çıktı. Gittim lastik basınçlarını kapı üzerinde yazan değerlere düşürdüm lastik sensörleri uyarı vermeye başladı. Hatta lastik patlak aracı durdurun uyarısı verdi. Ben de önleri 40 arkaları 38 yaptım sensörler uyarıdan düştü böyle bir sıkıntı yaşayanınız var mı?

Sensörlerin uyarı sınırı ayarlanıyordur. Muhtemelen 55 psi iken ayarlamışlarsa ondandır

• rozturk82 R kullanıcısına yanıt
    kardeş 55 psi nedir ya?
    40 ta fazla eğer 16 inç değilse
    sen kapı üzerindekileri ayarla sonra ekrandan araç ayarlarına gir lastik basınçlarına gir sıfırla diye buton var ona basınca senin normal değerlerini ölçü almaya başlayacak
    daha sonrasında o değerlere göre uyarı verir.

• dedalus4040 kullanıcısına yanıt
    Subaru XV kullanıcısıyım,yakıt tüketiminden dolayı aracımı değiştirmeyi düşünüyorum ve bir süredir kadjar forumunun gölge takipçisiyim,neredeyse forumu baştan sona okudum.
    Aliexspreten XV için ayna katlama modülü ve başka parçalar aldım,ayna modülünü kendim monte ettim ve sorunsuz çalışıyor.
    Kadjar alırsam bu modülden alıp takmayı düşünüyorum yanlız kadjar parçaları XV'ye göre oldukça pahalı geldi bana.
  • MaD85 M kullanıcısına yanıt
    Aracı yeni aldım. O haliyle üzerindeki lastiklerin basıncı 55 psi civarı gelmiş. Çok gürültü olunca bir baktırayim dedim. O şekilde farkına vardım. Yarın kapidaki değerlere getirip sıfırlayacağım. Teşekkürler.

• rozturk82 R kullanıcısına yanıt
    banada yüksek geldi ama 40 falandı araç baya sertti 2 günde bütün çukurları ezberledim gittim baktımda düzelttik durumu ama senin baya fazlaymış.
    duran araçlara fazla hava basılır ama bunlar abartmış.
    büyük ihtimalle hava basan arkadaş psi ile bar birimlerini karıştırıyor.

• Kadjar da hava basıncı değerlerini göstermiyor mu acaba? İzlediğim videolarda görmüştüm basınçları lastik lastik gösteriyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: dendesox

Kadjar da hava basıncı değerlerini göstermiyor mu acaba? İzlediğim videolarda görmüştüm basınçları lastik lastik gösteriyordu.

Gösteriyor
  • Bugün servise gittim geçen toprak yola girmiştim araçla yol bayagi bi berbattı. Sanki araçta birden amartisorler yok olmuş gibi hissettim. Bugün aracı servise götürdüm. Aracımda bilmediğim bir özelliği daha öğrendim. Araç çok zorlu koşullarda eğer ki amartisorler zarar görecekse amartisorleri yukarı kaldırıp devre dışı bırakıyormuş. Serviste arkadaşla daha engebesiz bir toprak yola girdik hakikaten araç yumuşadı biraz daha engebeli bir alana girdik tekrar amartisorler devre dışı kaldı bunu birebir hissettim. Ben bu özelliği bilmiyordum yeni keşfettim çok hoşuma gitti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bugün servise gittim geçen toprak yola girmiştim araçla yol bayagi bi berbattı. Sanki araçta birden amartisorler yok olmuş gibi hissettim. Bugün aracı servise götürdüm. Aracımda bilmediğim bir özelliği daha öğrendim. Araç çok zorlu koşullarda eğer ki amartisorler zarar görecekse amartisorleri yukarı kaldırıp devre dışı bırakıyormuş. Serviste arkadaşla daha engebesiz bir toprak yola girdik hakikaten araç yumuşadı biraz daha engebeli bir alana girdik tekrar amartisorler devre dışı kaldı bunu birebir hissettim. Ben bu özelliği bilmiyordum yeni keşfettim çok hoşuma gitti.

Amortisörler zarar görmesin diye, aracın kareoseri mi zarar görsün yani.

Bunu mu düşünerek yapmışlar???

Bence yoktur böyle bişey hiç sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

Bugün servise gittim geçen toprak yola girmiştim araçla yol bayagi bi berbattı. Sanki araçta birden amartisorler yok olmuş gibi hissettim. Bugün aracı servise götürdüm. Aracımda bilmediğim bir özelliği daha öğrendim. Araç çok zorlu koşullarda eğer ki amartisorler zarar görecekse amartisorleri yukarı kaldırıp devre dışı bırakıyormuş. Serviste arkadaşla daha engebesiz bir toprak yola girdik hakikaten araç yumuşadı biraz daha engebeli bir alana girdik tekrar amartisorler devre dışı kaldı bunu birebir hissettim. Ben bu özelliği bilmiyordum yeni keşfettim çok hoşuma gitti.

Amortisörler zarar görmesin diye, aracın kareoseri mi zarar görsün yani.

Bunu mu düşünerek yapmışlar???

O kadar irdelemedim açıkçası nasıl bi mekaniği var ama ben buna şahit oldum yani teyit ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black_Mamba24

Bence yoktur böyle bişey hiç sanmıyorum.

Ben de servisin bana dediğini söyledim inanin nasıl bir mekanizma bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: beout

Gülünecek birsey göremedim ben ama.

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.