Şimdi Ara

ROLANTİ VE YAKIT SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim öncelikle 2 tane sorum var aracım 97 model clio 1 energy motor 1.4 sabah ilk çalıştırmada ayagım gazdan çekince istop ediyor ısınınca düzeliyor rolantisini yukselttik yinede rolantı 500de çalışmaya başlıyor ısınınca 1200 kadar yukselıyor. İkinci sorum ise lpgde bu araç 35 kuruş yakıyor acaba bu kış aylarında bu yakıt normal mi ve sorun neden kaynaklanıyor yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

• LPG yüzünden stop ediyor olabilir. Yakıt ile de alakalıdır. Yani daha detaylı bakılmalıdır. Basit görünür ama daha sonra başınız ağrır.
  • Güncel fiyatlarla o aracın 35 kuruş yakması imkansız. Motor ısınana kadar stop etmesi hususuna gelince aracın jikle tertibatını kontrol ettirin bence görevini yerine getirmiyor gibi.
  • Yakıt sarfiyatıyla ilgili ben de geçtiğimiz haftalarda büyük sıkıntı çektim. Tüketim, normal zamana göre neredeyse %100 artmıştı. Bir hafta kadar öyle kullandıktan sonra bakıma götürdüm. Bujilerden ve yakıt filtresinden kaynaklanıyormuş. Bujilerin 4' ünü de değiştirdiler. 30,00TL' ye mal olan gaz filtresini de değiştirttikten sonra tüketim hızlı şekilde düştü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.