Şimdi Ara

Nvidia, GTX 970'deki Bellek Sorunları için Güncelleme Yayınlamayacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•      Oyuncular tarafından fark edildikten sonra forumlarda paylaşılan ve sonrasında yayılan GTX 970'in bellek kullanım sorunu için Nvidia'nın bir güncellemeyle durumu çözmesi bekleniyordu. Ancak görünüşe göre firma böyle bir adım atmayacak.

Firma tarafından atılan tweet direkt olarak GTX 970 sahiplerini hedef alıyor:

"Sürücü güncellemeleriyle her zaman performansı artırırız ama GTX 970'e özel bir güncelleme hazırlama planımız yok."

Yani şu aşamada, 4 GB bellekli olarak satılan kart bunun yalnızca 3.5 GB'ını kullanmaya devam edecek.

• 980 alınır bu durumda oda pahali bi sonraki nesil artik bekleriz
  • Kullanıcıyı memnun edecek bir çözümleri yok ise çok yazık olur NVİDİA ya .
  • Demek ki gtx 980'în downgrade edilmiş hali bu. Zaten öyle olduğu biliniyordu ama kendine has bir kart değil onu anlamış olduk. AMD'ye laf atardık örneğin fx9590 - fx8350 nin o.c. yapılmış sürümü derdik, şimdi gördük ki aynı boku nvidia'da yemiş.

Ama adamları da suçlayamayız, babasının hayrına üretmiyor her şey para para para. İlla ki daha pahalı bir alternatif sunacaklardı, bunun yolu da aynı ürünün kısılmış halini piyasaya sürmekten geçiyor daima.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metal-Gear

Demek ki gtx 980'în downgrade edilmiş hali bu. Zaten öyle olduğu biliniyordu ama kendine has bir kart değil onu anlamış olduk. AMD'ye laf atardık örneğin fx9590 - fx8350 nin o.c. yapılmış sürümü derdik, şimdi gördük ki aynı boku nvidia'da yemiş.

Ama adamları da suçlayamayız, babasının hayrına üretmiyor her şey para para para. İlla ki daha pahalı bir alternatif sunacaklardı, bunun yolu da aynı ürünün kısılmış halini piyasaya sürmekten geçiyor daima.
    970 sahipleri için sıkıntılı bir durum,sonuçta herkes aldığı karttan maximum'u bekler.
  • Vay arkadaş ya adamlar sorunlu ekran kartı üretiyor sonra da düzeltme planımız yok diyor vay arkadaş ya vayy :(
  • Bilseydim giderdim GTX 780 6GB lik alırdım. GTX 970 elimizde patladı
  • gtx 970 almayi planliyordum ama 4 deyip 3.5 vermeleri gercekden cok kotu yazik oldu
  • Yeni gelicek driver guncellemesi tum kartlaricin yayinlanacak olandan bahsediyorum. Iste o guncelleme icinde geliyor bu kartin probleminin cozulmesi.

Nerden mi biliyorum. Gidin son beta surucunun info.txt dosyasini okuyun zaten icinde yaziyor 970 bellek problemi fixed diye.

Bilgisayarciyim PC'yim diyenlerin haberi yok olaydan oda guzel.
  • Nvidia'nın bu durumdan dolayı başı ağrır muhtemelen
  • Şu 970'de şu anda bilinen sorunlar: Coil whine, Bellek veri yollarının daraltılması sonucu ortaya çıkan kartın 4 GB bellek yerine 3.5 GB kullanması. Buna rağmen editörlerin bile gözüm kapalı alırım bu kartı demeleri çok garip cidden, kendi isteğinizle gidiyorsunuz bozuk kart alıyorsunuz sonra düzelir elbet bir yamayla diye umutla bekliyorsunuz. Bunu yapmak yerine gidip aynı veya diğer markanın sağlam bir kartını alın insanların bazı konularda bu kadar gözü kapalı olmasını anlayamıyorum. Bunu gören firma ne yapsa yeri, neden düzeltmeye çalışsınki diye sormadan edemiyorum kendime.
  • Yalnız son haberlere göre kartın üzerinde 4 gb belleğin bile olmadığı söyleniyor. Sanal bellek ile 4 gb yaptığı falan söyleniyor pagefile'a abanıp.

Bu da kanıtı oldu. Sürücülük bir şey değil. O kadar kırpılmasına rağmen 980'e çok yakın bir kart, kaldı ki 980'nin o fiyat segmentindeki yerini sarsıyor.

Kart bildiğin 980'ni satamayız maksadı ile makas vurulmuş hali. Kalk sen bunu 4 gb diye sat.

İyi oldu Nvdia'ya , rekabetsizlikten iyice salmışlardı. İngiltere'de Almanya'da avukatlar falan toplanmış bile. Sadece Nvdia değil kartı satanlar dahi cayır cayır yanıyor.

Birde bizim buralara bak kimsenin umurunda değil
  • Bence hala kesinlikle alinir performansi ilk alindigindada cok iyi ama fiyati inmesi lazim hicbisey olmamis gibi devam edilirse olmaz.amd de dusuk guc tuketimli kart cikarsada alinsa onlarda akilsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Bilseydim giderdim GTX 780 6GB lik alırdım. GTX 970 elimizde patladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fierro35 -- 2 Şubat 2015; 12:47:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fierro35

quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Bilseydim giderdim GTX 780 6GB lik alırdım. GTX 970 elimizde patladı

• Ben sorunun donanımsal olduğunu zannediyorum,eğer öyleyse güncellemeyle zaten çözülemez
  • Çare R9 ...
  • zaten nvidia nın biçtiği fiyattan belliydi bir sorun olduğu gtx 780 bu kart .ıktığın da daha pahalı satılıyordu yanlış bilmiyorsam belliymiş bir sorun olduğu zaten
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrowMeister -- 14 Aralık 2015; 11:28:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrowMeister

...
    Nvida icin güzel bir video daha hazirlanmis :D
    videoda 20. saniyede anlatiliyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 2 Şubat 2015; 13:42:51 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.