Şimdi Ara

İdeallerin peşinden gitmek mi Para kazanmak mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi para kazanacağımı bilsem fizik okurum veya bilgisayar mühendisliği gel gör ki türkiye ideallerin peşinden gidilecek ülke değil diyorlar bunları bir kenara bırakıp tıp mi okusam (tabi kazanabilirsem) ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zorluprens -- 1 Şubat 2015; 22:54:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Yok mu bir fikri olan?

• Up

• Her işte para vardır önemli olan o işin iyisi olmak. Amerika Birleşik Devletleri'nde ödüller alan birçok Türk bilim adamı var. Dünyaca ünlü şirketlerde çalışan birçok bilgisayar mühendisi var

• En zor meslek gazetecilik. Ailem zengin değil ama ben ideallerinin peşinden gidip gazeteci olacağım inşallah. Bunun için doğduğuma inanıyorum ve hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum. Herkes başarısız diye benimde başarısız olacağımın bir garantisi yok.

Akıl, yetenek, azim ve çok çalışmak... Bunlara sahipsen zorluklar vız gelir tırıs gider

• Herkea gider hayallerin kalir. Para icinse hayal kurma lutfen.

• Hocam farzet ki bol para kazanacagın bir meslek sectin.

Hayatin para kazan-tatile gidip para harca-para biriktir-para harca seklinde gelip gececek. Daha fazla para kazanmak icin ya da daha iyi olabilmek icin kendinden cok sey feda edeceksin. Zaman aile vs..

Sonra bir gun durup diyeceksin ki

Ulan her sabah saat 6.30da kalkip gidiyorum bazen geceleri de calisiyorum. Peki ama ne icin? Bu soruyu universitete sorarsan okulu birakirsin benim gibi. Ama okulu bitirip de ise basladiginda her sey icin cok gec olur. Askerlik gelir evlilik gelir her sey ust uste biner.

Ama dersen ki ben doktor olucam savci olucam. Su su sunun icin calisip bunun icin bir omur tuketicem. Her sabah kalkip okula giderken bir amacin olur. İse ideallerin icin gidersin. Para kazanma fakir ol demiyorum universite okuyup duzgun bir meslek sahibi olursan hayatini gecindirecegin parayi her halukarda kazanirsin.

Ama insanoglu bir yerden sonra kirilma noktasina geliyor.

Ben sevgilimle evlenebilmek icin isletme yazdim senem yanmasin calisip meslek sahibi olayim diye. Kiz universitede terk etti beni. Kaldik butunlemelerle basbasa. İdeallerin icin yasa ne para icin ne baskasi icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gazisletme

Hocam farzet ki bol para kazanacagın bir meslek sectin.

Hayatin para kazan-tatile gidip para harca-para biriktir-para harca seklinde gelip gececek. Daha fazla para kazanmak icin ya da daha iyi olabilmek icin kendinden cok sey feda edeceksin. Zaman aile vs..

Sonra bir gun durup diyeceksin ki

Ulan her sabah saat 6.30da kalkip gidiyorum bazen geceleri de calisiyorum. Peki ama ne icin? Bu soruyu universitete sorarsan okulu birakirsin benim gibi. Ama okulu bitirip de ise basladiginda her sey icin cok gec olur. Askerlik gelir evlilik gelir her sey ust uste biner.

Ama dersen ki ben doktor olucam savci olucam. Su su sunun icin calisip bunun icin bir omur tuketicem. Her sabah kalkip okula giderken bir amacin olur. İse ideallerin icin gidersin. Para kazanma fakir ol demiyorum universite okuyup duzgun bir meslek sahibi olursan hayatini gecindirecegin parayi her halukarda kazanirsin.

Ama insanoglu bir yerden sonra kirilma noktasina geliyor.

Ben sevgilimle evlenebilmek icin isletme yazdim senem yanmasin calisip meslek sahibi olayim diye. Kiz universitede terk etti beni. Kaldik butunlemelerle basbasa. İdeallerin icin yasa ne para icin ne baskasi icin.

Ya ben sadece para anlamında sormadım amacım bilgisayar mühendisliği ama iyi kazanamazsin vs. Diyen çok ve tıpa garanti meslek diyorlar aklım karıştı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.