Şimdi Ara

İPhone 4-8GB | Neden kasar ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2-3 hafta önce ikinci el olarak güzel hayallerle aldım ama son zamanlar hiç memnun değilim ; telefon can sıkıcı biçimde kasıyor. Hareketi azalt vb ayarları yaptım ama etkili bir fark olmadı. Telefondan soğudum resmen pişmanmışım gibi hissediyorum galiba. Bunun sebebi ne olabilir,ne yapabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gastarbeiter -- 1 Şubat 2015; 17:09:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam malesef bisi yapamazsınız ip4 iOS 7 ile öldü normal uygulamalarda pek sıkıntı olmaz ama biraz performans isteyen uygulamarda kasar muhtemelen arka planda uygulama yenilemeyi kapatın hareketi azaltın saydamlığı kapatın biraz düzelicektir

• o cihaz ios 7 ile öldü yapacak bi sey de yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Neden kadar" "Telefon soğudum"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazdıktan sonra fark ettim ama düzeltemiyorum hocam mobildeyim hata veriyor.

• Clariyt C kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizin hepsini yaptığım halde durum böyle hocam. Böyle satış politikası olmaz olsun.

• Gastarbeiter kullanıcısına yanıt
    Hocam satış politikası ne alaka, aldığınız cihazdan sonra 4S, 5, 5S, 5C, 6 ve 6+ çıktı. Elinizdeki cihaz eski bir cihaz artık. Kasması normal.

• CnnRose kullanıcısına yanıt
    Olaya şu açıdan bakmaya çağırıyorum sizi ; bu cihazda iOS 6 varken neden kasmıyor ve Apple iOS 6 sürümüne geri dönmemize neden izin vermiyor ?

Elbette ticari kaygılar var,iOS 6 da olsanız bu kez birçok uygulamayı yükleyemeyeceksiniz çoğu uygulama iOS 7 ve üstü Sürüm istiyor.

• Uacellat_62 kullanıcısına yanıt
    Ben buna satış politikası yeni cihaz aldırmaya yönelik çakallık olarak görüyorum.

Elbette satış politikası var apple iPhone 4s 5 5s 6 çıkarmış insanların hala iPhone 4 kullanmasını ister mi? Şirket doğal olarak kullanıcıların en yeni cihazları kullanmasını ister.Bunlar ticari bir şirket bunu kabul edelim önce, ticari kaygılarının olması çakallık,sahtekarlık olarak değerlendirilemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uacellat_62 -- 1 Şubat 2015; 18:51:53 >
  • Uacellat_62 kullanıcısına yanıt
    Ticari çakallığın kibar adı ticari kaygı olsa gerek.

• 5 yıl öncesinin cihazı normal -

diğer markalara bakıyorum 5 yıl önceki akıllı telefonları! kasıyor mu diye -

aa akıllı telefonları yok
  • 5 yil onceki cikan cihaz niye kasiyor diye soruyorsunuz. Sizcede kasmasi normal degilmi. Bence kasmazsa sorun var. İphone 4 hala kasmayacaksa 4s, 5, 5s, 6, 6+ niye cikti ve bu modelleri insanlar niye aldi. 5 yil onceki telefon kasar tabiki ama gecen sene cikan model niye kasiyor derseniz o zaman bisey diyemem.

• ahmckr kullanıcısına yanıt
    iOS 6 dönüş izni neden verilmiyor peki hocam ? 5 senelik telefon olabilir hala popüleritesi var ona lafım yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gastarbeiter

iOS 6 dönüş izni neden verilmiyor peki hocam ? 5 senelik telefon olabilir hala popüleritesi var ona lafım yok.

Demek istedigim sudur: eger 5 sene onceki cikan modele ona uygun yazilimi yukleyip sorunsuzca kullanabilme ihtimaliniz varsa yeni cikan modeli almanin ne anlami var?

Teknik özelliklerin geliştirilmesi insanları üst model almaya yönlendiriyor ; megapixel artışı,touch ıd,inç genişlemesi vs.

• 5 yıl önce çıkmış telefonu alıyorsunuz ve hala kasıyor diyorsunuz. Çok olağan dışı bir şey sanki.

Evet olabilir. Ama stabil sorunsuz kasma olmayan bir cihaz benim icin cok daha onemli. Apple kullanilari olarak zaten biz teknik ozellik ve donanim olarak cok geriden geliyoruz. Apple kullanicisida bunun farkinda. NFC bile iphone 6 ile geldi. Ayrica NFC'yi istediginiz gibi kullanamiyorsunuz. Nabiz olcer hala yok, olmayanlar var yani. Ama apple kullanicisi icin esas olan stabil olmasidir. Yoksa apple ile android bir cihazi donanim olarak karsilastiramayiz bile bununda farkindayiz.

Telefonu zorlayacak sürümü veriyorlar eski sürümlere dönüş izini vermiyor ki üst model alasın diye bu etik değil hocam vakti zamanında kaç lira verilip almışsınız sonuç olarak.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.