Şimdi Ara

(SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
11
Favori
21.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    (Italyan TV üretici Lenuss firmasının cihazıdır)

*İşlemci NEC 1080P upscale
    *HDMI IN (Ses meraklıları için düşünülmüş.AV receiver dan gelen ses için) ve HDMI OUT(Tv ye giden) olmak üzere 2 adet HDMI port mevcut.
    *4 tunerli bir cihaz.Cift dvb-s2 tüner,kablo ve karasal tüner mevcut.
    *Kullanımı çok kolay.Menuler arası geçiş hızlı.
    *Görüntü kalitesi özellikle HD lerde coşuyor SD ler de ise Technisat ve Kathrein gibi cihazlardan kalır yanı yok.Ozellikle sd lerde birden fazla gözün mukayese etmesi daha doğru.Bu nedenle sübjektif bir yorum yapmak istemiyorum.
    *Ses kaliteside birçok cihazdan daha dolgun ve gürültülü.
    *Cihazın kumandası her türlü tv yi programlayabiliyor ve evrensel kumanda özelliği var.Kumanda pilleri saat piileri tipinde olan en buyuk 032 modelinden 2 adet.
    Inanılmaz şık ve alımlı bir kumandası var.Tuş düzeni kullanıcı dostu.
    *Cihazın tuneri hassas ve desibel ölçü değerleri gerçeğe yakın.Abartılı sinyal değerleri yok.
    *Cihazda çift CI+ cam modül girişi ve çift kart girişi mevcut.HD+ kartı ve başka kartlarla fırsat buldukça dener sonucu yazarım.
    *Filbox modül ile cihaz çalışıyor.Dsmart yayınlarına(HD-SD) cihaz kilitleniyor.Dsmart modül olan birisinden dener neticeyi yazarım.
    *Cihazın temel görevlerinden birisi kayıt yapabilmesi ve seyyar Goflex harddisk ile kayıtların bu harddiske kaydedilmesidir.
    *Cihazın kanal geçişleri çok hızlı

-Cihaz herhangi bir şifreli yayını çözmez.Yalnız aşağıda vereceğim bazı multicas yazılımlar ile bazı şifreli yayınlar çözülmekte fakat denemişliğim yok.Firma yetkilisi bu yazılımların firma ile alakası olmadığını beyan etmektedir
    (Illegal iş yapıyoruz diyecek halleri yok :)

-Cihazın transponder değiştirme kısmı biraz sıkıntılı ama birden fazla uydu isminden tüm transponderleri değiştirebiliyorsunuz.Diseqc 1.0-1.1-1.2 ile tam uyumlu.

< Bu konunun sahibi kamaxx iken kamaxx tarafına aktarılmıştır -- Oca 17 2016 12:31PM >

• üstad elinize sağlık sayenizde bu tip cihazları tanıyabiliyoruz
    anladığım kadarıyla ses kalitesini hdmi çıkışından test ettiniz acaba cihazın optik çıkışından ses kalitesi fark eder mi?
  • MTV Dance kanalı; şifreli olmasına rağmen ve cihazda emu özelliği olmamasına rağmen nasıl açık sorabilir miyim?
  • Öncelikle hayırlı olsun.
    Cihaz üzerindeki ekranda kanal isminin yazması süper bir şey. Keşke normal sınıf cihazlara sevensegment ekran yerine böyle ekran koysalar.
    Bir de bu ekrandan acil durumlarda bazı menülere falan girilebilirse tadından yenmez. Sinyal seviyesi falan gösterebilirse çatıya tv çıkarmak gerekmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 2 Şubat 2015; 12:19:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

MTV Dance kanalı; şifreli olmasına rağmen ve cihazda emu özelliği olmamasına rağmen nasıl açık sorabilir miyim?

Modül takılıdır belki.
  • dream tv nin logosundan bir ekran görüntüsü koyarmısın.(yakından)

mtv paketi 1w de şifresiz şuan arkadaşlar.belki astrradada şifresizdir
  • @umut_baris olabilir evet..

@e_capkan o da olabilir evet
  • kaça geliyor tr ye 500 üstüyse hiç gerek yok katrihn le 1000 tlik cihazı neta 6400 ü aynı tvde kullandım c650 neta 6400 le ıhım şıhım bir fark yoktu.sd de logolar biraz daha belirgindi okadar abartıldığı kadar bulmadım..150 tlik ichazlar bille (ali sunplus hariç) ozellikle hd de takılcak abartılcak bi fark yok..12-13 cihaz denemişimdir...hd de mstar ve adroid bazlı cortex işlmcileri daha bile başarılı buldum denediğim tüm sti lerde soft bir hd var zaten koyduğun fotodan bile belli sti lerin hd sini beğenmiyorum ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 2 Şubat 2015; 18:20:04 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 30 Kasım 2015; 18:08:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamaxx

Herkese Merhaba,

Sırası ile cevap vereyim.

*Mtv dance ve diğer ORF HD sifreli kanallar.Zaten Skinde anahtar işareti mevcut.Modul takıp izlenebiliyor.

*Sinyal barını maalesef ekran olmadan göremiyorsunuz.Yalnız aletin tuneri çok iyi.En zayıf aldığım Thor 11823 den bile sağlıklı sinyal alıyor.

*Sanırım Turksat Dream müzik kanalından bahsediyorsunuz.Resimleri biraz acele ile az once çektim.Dışarının ışığı vuruyor.Fırsat bulursam tekrar çekerim.

*Bu cihazın artık uretimi yok.Zaten Almanya'da çok çok az yerde satılıyor.Amazon yada ebay.de de kontrol edin.Daha once 1-2 farklı sitede satıldığını görmüştüm.
    Fiyatı en fazla 130-140euro olsa gerek.

@kerimcem,
    Doğrudur.Ben sizin kadar cihaz denemedim. :)

@hüseyni,
    Fırsat bulursam optic çıkışıda denerim.Optic ve coaxial benim her zaman tercihimdir.Ozellikle coaxial (SPDIF) :)

teşekkürler.
    dream tv nin logosunu yakından çekip koyabilirseniz zamanın olduğunda sevinirim.
    sd kalitesi çok iyi gibi duruyor.de-interlacing konusunda başarılı sanırım

2 adet modül girişi olması güzel.
    ci+ desteği var mı peki ? digiturk modül için

• kamaxx K kullanıcısına yanıt
    elindeki Lenuss L4 e kaliyeti nasıl buldun acaba hd de? nec chip diye hatırlıyom l4 ü sd sormuyorum elbette sd daha onderdir hd olarak sti leri genelde pek başarılı bulmuyorumda acaba sen nasıl buldun ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 2 Şubat 2015; 21:54:37 >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Tüm resimleri inceledim ve bana göre SD ler çok çok iyi.... Fotoğraf çekimi yanıltır ama logo'lar eğriyi doğruyu apaçık çıkarmış ortaya....
  • quote:

@e_capkan,

Cep telefonu ile birkaç resim çektim.Çıplak göz haricinde telefon çekimi sağlıklı olmaz.

Evet SD kalitesi gayet iyi.

De-interlacing yazılımsal olarak birçok cihazda var ama donanımsal olanı olsa bu cihazları tartışmazdık bile.

CI+ desteği yok ama Smit Irdeto ve NDS calistiriyor.DT smit irdeto kullanıyor.Modulu alıp yerinde test etmek daha doğru sonuç verecektir.
    CI+ olmamasının bir güzel tarafı ikide bir modül eşleştirme ve doğrulama olmaması.

Benim kullandığım Lenuss L4 de çift CI+ modül slotu mevcut.Hem DS hemde Filbox calistiriyor.DT denemek lazım.

sd kalitesi süpermiş.
    ekran görüntüleri için teşekkürler.

enigma2 de sd kaliteleri berbat.

diablo cam mi kullanıyorsunuz siz? yaptığı iş cccam ile bire bir aynı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e_capkan -- 3 Şubat 2015; 20:57:20 >

hocam o cihazı birebir kulandım çok eski bir cihaz 2009 mudu nedi dayıma gelişi onun 2012 de kullandım sd si benim kullandığım hiremcoya yakındı nerdeyse puslu puslu soluk şimdi kullandığım neta 6400 ün yanında kamplumbağ kalır sd de.....c650 s2 panelde....bu göüntü kaliteside bence biraz kişisel zevk meselesi...işlemcisi conextandmıydı neydi diğer fta conextandlarıda sd sinde kullandım next olarak şanlıyımdır dayım bayii olunca birçok cihazı geçti elimden....tabi hd sini test etmedim okadar malum fta hdler yaygın değildi ozamanlar sd kalitesi arıyordum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Şubat 2015; 20:59:55 >
  • Merhaba biliyorum komik bi soru olucak ama 79liraya aldigim hd uydu alicisi ile bu bahsettiginiz verilere bakarak bahsettiginiz cihazlarla kiyaslarsak cok fark oldugu asikar. Ancak 40inc led tv de 3 metre izleme mesafesi ile bu farklari gözle gorulur yasiyormuyumdur ben onu merak ettim. Kullandigim cihazin ses ve goruntu kalitesinde bir sorun yasamiyorum ancak alt bantta kayar yazilar gecerken sanki dona dona gecme oluyor. Onu farkettim. Bunun sebebi cihazin 79tl olmasimidir daha ne bekliyon birader mi denmelidir :D teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Unforgivengin -- 26 Şubat 2015; 12:31:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 26 Şubat 2015; 20:22:38 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 26 Şubat 2015; 20:22:58 >
  • quote:

@unforgivengin,

Eğer 79tl lik cihaz seni mutlu ediyorsa hiç macera arama

Bazen ucuz cihazla en pahalı cihaz arasında çok fazla fark göremeyebilirsin bazende dağlar kadar fark var diyenlerden biriside olabilirsin
    O nedenle pahalı methedilen bir cihazı almadan denersin hosuna giderse tamam dersin

Akar band yazıların netliği uydu cihazından değil tv den kaynaklıdır

Dostum tesekkurler yorumun icin lakin ben yuksek fiyatli uydu alıcısı ile hic hd yayin izlememis birisi olarak aradaki farki pek anlayamiyor olabilirim. Yani onceden neredeyse 18 yillik goldmaster sd uydu alici kullandik bu zamana kadar. Yeni aldigim bahsedilen ucuz hd alicida bu akar yazilarin alt bantta olanlari dona dona ilerlemeye basladi. Sd yayinlarda hiç bir sorun yok ama hd kanalda izlerken sanki donmalar yasiyor gibi geldi bana. Bende dusundum ki acaba fiyatina gore bi alici bu kadar oluyor. Tv den kaynakli bi sorun oldugunu sanmıyorum yinede tesekkurler ilgin icin ;)

sx9 için güzel yorumlar aldım. 650 Mhz yeni nesil işlemcili, dahili sata barındıran 500 TL lik fiyatı ile gayet alınabilir geldi bana....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 30 Kasım 2015; 18:09:15 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.