Şimdi Ara

(SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
11
Favori
21.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kardanad

abiler herkese selam acil tavsiye lutfen mukemmel goruntu kalıtesi iki kayıt yapabilen (kayıtlarda sorun çıkartmıcak) sadece yerlı hd kanalları izlicem sadece bu ozellıklerını kullanabılıceğim bir alıcı tavsiye edermısınız parasına takılmıyorum bu arada tv lg 55eg 960 oled 4k şimdiden saolun

elımde almanyadan getırtdığım OPTICUM HD 9600 PIRIMA cıhaz, STI 7105 işlemcılı(katreindaki aynı işlemcı) kullanılmiş 55 ınçlık panele gereklı olduğunu söylıyebılırım, iki kart ve iki modul girşlı,oldukça kalıtelı bır şase uzerı montjlanmış cccamda başarılı, kayıttada oldukça başarılı, ıp tv,vede başka oyuncaklar ararsan yok, temız kullanılmış sıfır ayarında bana malıyetı 125 euyro,bırazda başka denızlerde yuzmek ıçın satabılırım.gereklı kırıtığı kamax hoca yapmaya mezundur!!

muammer ekşıoğlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2eksi2 -- 24 Şubat 2016; 15:13:25 >

• kamaxx,albani bu işin profosyonel amatörleridir,her ikisi de uydu dünyası'nın tabiri caiz ise ciğerini bilir,bu üstatlara laf söyleyen adamların dikili bir konusu varmı forum da merak ediyorum..
  • Herkese selamlar,
    birkaç ay önce yeni bir tv arayışına girdiğimde (emekli olmanın getirdiği zaman bolluğu avantajıyla) albani hocanın ilgili tüm mesajlarını okudum Edindiğim bilgiyi cebimdeki paraya ekleyerek kötünün iyisi düşüncesiyle Sony 50W805C aldım.
    Ya şansımdan ya da pek fazla didiklemediğimden alet sorunsuz çıktı. Görüntü kalitesinden memnunum.
    Sorunum dahili recevier:
    1- Çok yavaş
    2- Kanal düzenlemek veya eklemek nerdeyse imkansız
    3-Bazı kanallarda sinyal zayıf uyarısı veriyor (eski Philips de bu kanallar açılıyordu)

Bu durumda kaliteli bir recevier arayışına girip DH deki ilgili başlıkları okudum.
    Aradığım özellikler:

1-Hız
    2-Çok iyi görüntü kalitesi
    3-Kolay kanal düzenleme
    4-Sağlamlık (ne demekse) ve duraylılık yani ikide bir kitlenmeme
    5-Ekonomik (aslında olamayacağını biliyorum)
    6-Bir de (ileriye dönük) UHD-->FHD yaparsa deymeyin keyfime

Albani ve Kamaxx 'ın görüşleri doğrultusunda aşağıdaki linkteki ürünü buldum. Yorumlarınızı bekliyorum.
    Yanlız bu alet bütçemi fazlasıyla zorluyor daha hesaplı önerilere de açığım.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-uydu-ekipmanlari-technisat-4k-279127098/detay

• @muyasar,

Televizyonunuz hayırlı olsun! Güle güle kullanın

6)Ben en son 6.maddeden başlayayım.
    UHD bir receiver alacaksanız bence biraz bekleyin.Hem çeşit yok hemde fiyatlar doğal olarak aşırı pahalı.
    Yalnız linkteki satan kişiyi tanırım.Dürüst bir arkadaştır.Canı sıkıldıkça cihaz değiştirir ve yeni arayışları olduğunu düşünüyorum.

5)Ekonomik bir cihaz elbette var.Goldmaster 1010 ve 3030 serisi (seri no takılmayın.2 side aynı cihaz)
    Geçen gün kardeşime aldım.Çok eski bir makinadır ama hem görüntüsü güzeldir hem tuneri sağlamdır hemde aynı anda hem dsmart+filbox modülü aynı anda çalıştırıyor.
    Fiyatı sanırım 135tl civarında.Gecen bir tane kardeşime aldım.
    Ne gariptir ki sırf biss şifresi çözüyor diye neta 6400 alanlar var.Bu kadar tuneri zayıf,donanımı olmayan ve sadece görüntüsü güzel diye alanlara şaşıyorum.Aynı görüntü
    goldmaster 1010-1050-1060-1070-1080-1090 serisindede var.
    Az once gördüm bir arkadaş Vestel codebox ci+ cihaz bakınıyor.Bir süredir HD firması satıyor.Vestel'de kullanılan broadcom işlemci ile hd ler bir nebze daha keskin olabilir(daha incelemedim) ama sd ler sti lere göre daha flu durmaktadır.
    Vestel firmasının dahili uydu alıcı 9200 serisi 50" UHD tv si var bende.Inanın hem çok kullanıcı dostu hemde hızlı kanal geçişleri olan bir cihaz.Sinyal Barı'ndan tutunda biss şifresi bile çözüyor.Kanalları istediğiniz gibi sıralayabiliyorsunuz(silmeside cabası)
    Çünkü dahili uydu alıcılı tv markalarının hemen hemen hepsinde kanal silinemiyor.

4)SDK sı iyi bir uydu cihazında donanım ile ilgili sıkıntı yok ise kilitlenme olmaz.Driver(makine dili-assembler) ilede zamanlar çözülen bir durum.
    Kafanıza takmayın bu durumu.Yalnız enigma2 cihazlarda bolca mevcuttur kilitlenme.

3)Goldmaster-Kathrein gibi cihazlarda toplu taşıma kanal düzenleme silme gibi işlemler gayet basit.

2)Çok iyi görüntü kalitesi linkte verdiğiniz cihaz haricinde kathrein,openbox gibi cihazlarda mevcut.İşin içine şifre çözme durumu girerse
    iş biraz karışıyor ve maliyet 400-500tl buluyor.

1)Merak etmeyin.Tüm uydu cihazları tv lerin dahili dvb lerinden hızlıdır.

• kamaxx K kullanıcısına yanıt
    Hızlı ve ayrıntılı yanıtınız için çok teşekkür ederim.
    Sanırım bu bilgiler ışığında tekrardan düşünmem gerekecek.
    Eğer olurda ucuz yollu bir technisat alırsam kanal düzenlemede zorluk yaşar mıyım?

Tekrar teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muyasar -- 6 Mart 2016; 23:14:01 >
    Hocam 5 nolu madede Ekonomik uydu alıcı için Goldmaster Spark HD 1200 i sayabilir miyiz? Oda Sti işlemcili ama enigma falan da var. Yada 200 lira ya Çok fonksiyonlu en iyi uydu alıcısı hangisidir. Tavsiyelerini bekliyoruz. İyi geceler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filbox yani discovery snc kanallarini aciyormu peki bu ?

• Technisat,

Sadece görüntüsü ve sesi için alınır.
    Türksatta high bit rate(dvb-s2-8psk-5/6) yayın yapan şifreli platformda tüner sıkıntısı var.(uhd stc+ hariç)
    Kanal taşıma kolay ama ham kanal listesi yapılamaz.Enigma2 mantığı söz konusu.Illede kanallar menüde sol bölümde toplanır ve siz bu kısımdan favori oluşturmak zorundasınız.
    Frekans editleme gibi bir durum söz konusu değildir.Sadece ilgili bölüme frekansı yazıyorsunuz ama kaç frekans(tp) var gibi kısımlar kullanıcı tarafından menüde görülemez.

Goldmaster-Yumatu-Gi 8120 vs vs cihazlar hepsi aynı spark7111 cihazdır.Modul slotu yoktur.Resim kalitesi iyi.
    200TL bandında tr de oyle ekonomik ve kaliteli cihaz var mı? Sanırım sadece goldmaster 1050 var.

Türkçe belgesel kanallarını açmak için powervu çözen cihaz gerekir.
    Astra 5e ve thor 1w uyduları en iyi çözüm bu kanallar için.

Sağolun hocam verdiğiniz değerli bilgiler için. Goldmaster 1050 yi arastirayim.İyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kamaxx

Technisat,

Sadece görüntüsü ve sesi için alınır.
    Türksatta high bit rate(dvb-s2-8psk-5/6) yayın yapan şifreli platformda tüner sıkıntısı var.(uhd stc+ hariç)
    Kanal taşıma kolay ama ham kanal listesi yapılamaz.Enigma2 mantığı söz konusu.Illede kanallar menüde sol bölümde toplanır ve siz bu kısımdan favori oluşturmak zorundasınız.
    Frekans editleme gibi bir durum söz konusu değildir.Sadece ilgili bölüme frekansı yazıyorsunuz ama kaç frekans(tp) var gibi kısımlar kullanıcı tarafından menüde görülemez.

Goldmaster-Yumatu-Gi 8120 vs vs cihazlar hepsi aynı spark7111 cihazdır.Modul slotu yoktur.Resim kalitesi iyi.
    200TL bandında tr de oyle ekonomik ve kaliteli cihaz var mı? Sanırım sadece goldmaster 1050 var.

Türkçe belgesel kanallarını açmak için powervu çözen cihaz gerekir.
    Astra 5e ve thor 1w uyduları en iyi çözüm bu kanallar için.

Hocam merhaba techinasat uhd stc+ için teledünya kartını kendi gömülü modülünde kartı sokarak izleyebiliyormuyuz ?

• Goldmaster 1050 aldım ve kurdum. Gerekli tüm görüntü ayarlarını yaptım ve şu sonuca vardım:

1-1050 fena bir recevier değil
    2-Ancak benim televizyonumun (sony 50W805C) hakkını ancak kendi receiver'ı verebiliyor. 1050 yi takdığım zaman az da olsa görüntü kaybı var.
    İlgilenenlerin bilgilerine..
  • quote:

Orijinalden alıntı: muyasar

Goldmaster 1050 aldım ve kurdum. Gerekli tüm görüntü ayarlarını yaptım ve şu sonuca vardım:

1-1050 fena bir recevier değil
    2-Ancak benim televizyonumun (sony 50W805C) hakkını ancak kendi receiver'ı verebiliyor. 1050 yi takdığım zaman az da olsa görüntü kaybı var.
    İlgilenenlerin bilgilerine..

Sizde haklısınız :)

Atalarımızın dediği gibi ne kadar ekmek o kadar köfte.
    Iyi bir resim kalitesi için bazen para harcamak gerekiyor(bazen)
  • Hocam spark cihazı için modül slotu yok demiştin ya bu ne işe yarıyor paralı platformlar için ise zaten kullanmayı düşünmüyorum. Başka biseyse bilgi verirsen sevinirim. Iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 14 Mart 2016; 12:56:13 >
  • elinde lenuss L4 receiver olup satmak isteyen varsa alıcıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: emurat

Hocam spark cihazı için modül slotu yok demiştin ya bu ne işe yarıyor paralı platformlar için ise zaten kullanmayı düşünmüyorum. Başka biseyse bilgi verirsen sevinirim. Iyi günler.

Evet paralı platformlar için cam modül yuvası anlamında.

Ilginç bir durum söz konusu;Bu aralar 2.el ilan sitelerinde bolca spark ilanı var.
    Ya alanların çoğu kullanamıyor yada beğenmeyenler var cihazı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amonRa

elinde lenuss L4 receiver olup satmak isteyen varsa alıcıyım.

PM attım size.
  • pm'ni aldım :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

quote:

Hocam spark cihazı için modül slotu yok demiştin ya bu ne işe yarıyor paralı platformlar için ise zaten kullanmayı düşünmüyorum. Başka biseyse bilgi verirsen sevinirim. Iyi günler.

Ilginç bir durum söz konusu;Bu aralar 2.el ilan sitelerinde bolca spark ilanı var.

Üstad Link alabilir miyim? Uygun fiyatlı bulursam bakarım

• Lenuss L4 Quad Receiver cihazı satılıktır. İlgilenen arkadaş olursa benimle iletişime geçebilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_115264151/f_//tm.htm#115264151

Hakan Abi, cihazı incelerken konuya yazdığın cümleleri kullandım, bilgin olsun

Bunu da satarsam elimde cihaz kalmayacak. Artık maçlar başlamadan 4k için organize olmamız lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I.K. -- 14 Mart 2016; 23:03:52 >
  • quote:

quote:

quote:

Üstad Link alabilir miyim? Uygun fiyatlı bulursam bakarım

TF de ve sahibinden de gördüm.Satılanlar olabilir 3-4 tane ilan vardı gecen gün.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.