Şimdi Ara

(SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
11
Favori
21.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hhan

Değerli üstadlar..
    Openbox sx9 veya showbox vitamin 5000 veya kathrein 913 veya 916 veya techni. Hangisi önceliğiniz... görüntü ve oscam?
    Bir de nereden alabilirim? Openbox sx 9 için ulaşamadım bir siteye???
    Saygılarımla..
    Bir dipnot yoksa hiç macera yaşamadan next machina 3d mi?
    :(
    Kusuruma bakmayın hakikaten kafam karışık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:18:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamaxx

quote:

Orijinalden alıntı: hhan

Değerli üstadlar..
    Openbox sx9 veya showbox vitamin 5000 veya kathrein 913 veya 916 veya techni. Hangisi önceliğiniz... görüntü ve oscam?
    Bir de nereden alabilirim? Openbox sx 9 için ulaşamadım bir siteye???
    Saygılarımla..
    Bir dipnot yoksa hiç macera yaşamadan next machina 3d mi?
    :(
    Kusuruma bakmayın hakikaten kafam karışık

Openbox sx9
    +Çift CI+ modül slotu ve sorunsuz modül uyumu
    Aynı anda dsmart+filbox çalışırmı bilmiyorum.
    +Görüntü kalitesi
    -Kanal geçişleri yavaş ve sharing yavaş çalışıyor
    -Kumandası kullanışsız ve her açıdan çekmez
    -Menuler ve kanal skin belki itici gelebilir

Showbox Vitamin 5000
    +Çift modül slotu var.
    Aynı anda dsmart+filbox calisiyor fakat dsmart kanallarında e-06 yazdımı okey tuşuna basman gerekiyor.
    +Görüntü kalitesi çok iyi.
    +Cccam sharing+Emu desteği var(biss,cryptoworks vs)
    Cccam.prio dosyalarını güncelleyebilirsem cccam daha iyi calisacak.Su an cihaza dışarıdan cccam.prio yüklenmiyor.
    O nedenle bazı platformların caid değerleri eski.
    -Cihaza uzun zamandır fabrika yazılım verilmiyor verilmeyecekte.Yalnız enigma2 yazılım devam ediyor.2015 yılında cikan yazılımlar var.
    Bu sayede cccam,oscam,iptv vb sınırsız destek var.
    +Cihazın kumandası her açıdan komut veriyor.

Kathrein ufs-913
    +Aynı anda dsmart+filbox calisiyor ama cihazı stand by dan acarsanız dsmart kanalları her defasında e-06 uyarısı vermekte.
    +Görüntü kalitesi
    +Kumandası her açıdan komut ediyor
    +Oscam çok iyi calisiyor.
    -EPG sıkıntısı hep var ve olacakta.

Kathrein ufs-916
    -Aynı anda dsmart ve filbox sıkıntılı
    +Oscam güzel calisiyor.Sadece ilk açılışta geç açılıyor(cihazın acilisi değil oscam start)
    -Cihazda birçok bug(yazılımsal hata) var.Düzelirse ne ala.Fima 6 aydan once yazılım vermez ve versede kendi
    hatalarını yazanlara garip cevap vermekte üstlerine yoktur.

Next Machina
    Tahminimce sharing çok iyi calisiyordur.Yalnız müdahale edemediğin cihaz cihaz değildir.
    Görüntü kalitesi hiçbir zaman yukarıdaki cihazlara eşdeğer olamaz.

Beklentiniz daha çok paylaşımdan yana ise Next machina alın.

Üstadım iyi ki varsınız..
    Çok teşekkür ederim...
    O zaman mantıklı olarak özellikle showbox ve kati913 almalıyım çok boyutlu düşününce..
    Ama showbox'ı nerden bulacağım? Katiyi 913 bulması da güç?
    Eğer satın alma hususunda yol gösterebilirseniz memnun olurum üstadım...
    Son olarak (bıkmadıysanız:( ) bir de machina 3d nin görüntü kalıtesı e2 dekı gıbı barız kötü mü, söze gore?
    Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:19:40 >
  • Çok teşekkür ederım değerli ustadım..
    Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hhan -- 31 Temmuz 2015; 20:26:59 >
  • kamaxx K kullanıcısına yanıt
    Kamaxx hocam bu showbox vitamin ilgimi çekti. Cihaz hakkında detaylı şeyler yazmışsınız ancak benim merak ettiğim bir kaç nokta var, onları sormak istiyorum size.

Showbox vitamin 5000 deki cccam vs. İle Kati 916 daki oscam hızını kıyaslarsak, hangisi daha hızlı ve stabil çalışıyor? Showbox vitamin'deki card sharing original image üstünde çalışıyor mu yoksa sadece e2 kısmında mı çalışıyor?

Bir de benim bildiğim oscam in diğer bütün paylaşımlardan cccam, newcamd vs. daha iyi çalıştığıdır. Bu cihaz açısından değerlendirirsek durum nasıldır? Hangisini kullanmak daha iyi olur? Oscam tercih edilirse stabil çalışır mı ve yine aynı soru, oscam original image üzerine mi e2 üzerine mi kuruluyor?

Original image ile e2 arasındaki görüntü farkını kıyaslar mısınız?

Fabrika yazılım vermiyor demişsiniz. Original yazılımında kullanımı etkileyecek, can sıkıcı bir bug var mı?

Kanal geçiş hızı nasıl?

Ayrıca openbox sx9'da kanal geçiş hızı ve card sharing hızı yavaş demişsiniz. Cihazda yeni bir işlemci ve muadillerine göre güçlü sayılabilecek bir donanım vardı. Bu problemler neden oluştu sizce? Ayrıca menü olayı için skyway droid menüsünü tavsiye etmiştiniz. Menünün görselliği bu şekilde halledilir sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seydibaba -- 1 Ağustos 2015; 1:03:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugünlerde digicorder im gelmek üzere, o yüzden technisat digit isio S1 i satacağım,
    ayrıca machina 3D nin siyah makyajlı kasa ve revize uzaktan kumandalı (twin tunerli) modeli elimde mevcut kullanmıyorum teknosadan hediye çekinin süresi bitiyordu mecburen harcamak için almıştım. Hatta 6 ay server hediyeli yazıyordu aktifleştirilmediği için sanırsam hala kullanılabilir.
     (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI
  • Üstadim fiyat alabilir miyim...?
  • @seydibaba,

showbox orijinal image üzerinde cccam calismaktadır.Cccaö_serverInfo.txt bilgilerini usb ile yada elle(kumanda ile) girebiliyorsunuz.
    showbox da cccam.prio dosyası güncel olmayınca bazı platformlar hiç açılmıyor ama mesela hotbird de polonya,srg swiss gibi platformlar
    ve bazı ları açık ve seri.
    Oscam ile mukayese edersek çok fazla fark yok.Cccam.prio güncelleyebilirsem hiçbir sıkıntı kalmayacak.

Showbox enigma2 yüklenince hem kanal geçişi hızlanıyor hemde sharing hızı

Shoxbox da orginal image üzerinde sadece cccam ve newcamd var.Newcamd daha stabil calismasi gerektiğini düşünüyorum ama server newcamd olması şartı ile.

Showbox üzerine e2 kurarsanız;

*Görüntü kalitesinin çok düşmediğini (ilk defa bir sh4 cihazda orijinal ile farkın az olduğuna şahit oldum)
    *SD HD kanal geçişlerinde 4/3 yayınlarda bir geometri düzeltmesi yapıyor ama tüm sh4 cihazlarda bu var.
    Hiç denemedim ama ayarlarda belki bunu düzelten bir bolum olabilir?
    *Kanal geçişleri sıkıntısız ve hızlı
    *Tüm emulatorler ve iptv çalışır.Ne isterseniz :)

*Orijinal yazılımda cihazı çok kurcalarsanız mesela zırt pırt kanal düzenleme vs uzun süre işlem yapınca
    cihaz donabilir ama hazli hazırda normal çalışmasında bir sıkıntı yok.
    *Kanal geçişleri yavaş değil ama 916 kadar hızlıda değil 912 ayarında diyelim.Ölçmedim ama beni kanal geçişleri rahatsız etmiyor.
    Openbox S/SX serisinde işlemciye çok fazla yük bindiği ve mediaplayer/yok hava durumu yok bilmem ne özelliği çok olduğu için
    kanal geçişleri yavaş.Çok yavaş değil ama günümüz işlemci ve RAM değerlerine göre yavaş.
    Openbox sx9 yerine sx6 almanızı tavsiye ederim.

Openbox SX6 Klon cihazlar;
    Skyway Classic 4
    Forever HD 9898 PVR
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • hhan kullanıcısına yanıt
    Technisat 450
    Machina 400

sanalpazar.com (az kargo ücreti ödemek için) veya sahibinden.com dan GET ile ilan açıp taksitlide alabilirsiniz.
  • Pm ustadim...
  • sabitkale kullanıcısına yanıt
    Gökhan kardeşim gelecek Techni cihazın hayırlı olsun şimdiden. Hatırlarsan bir dönem ben de kullanmıştım satacağın cihazı. Sonrasında emulu cihazlara yöneldim. Şifre-Emu ile işi olmayan ve salt görüntü kalitesi arayıp, stabil cihaz isteyenlere şiddetle tavsiyemdir Technisat Digit Isio S1. Fiyatı da makul düzeyde bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinyorahıskalı -- 3 Ağustos 2015; 0:31:29 >
  • Beyler ben asıl BDP-9700 ü görünce kendimden geçtim, bu aletin kalitesi anlatılmaz, millet oppo der durur ya şimdi anlıyorum milletin neden oppo türküsü söylediğini bu cihazında oppodan geri kalmadığı yazılır çizilirdi çünki. daha önce BDP-8000 vardı, FIAT dan inip MERCEDESe binmek gibi birşey. W905 im ile bdp9700 den müthiş resim alıyorum. Ama bence bu cihazın asıl iyi olduğu konu iyi bir müzik sistemine bağlandığında vereceği ses kalitesi, benim kıytırık ve ucuz ses sistemimde bile farkı hissettiysem kaliteli AVR ve hoparlörlü bir sistemde yine çok daha iyi olacağını hissediyorum.

(SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI
  • Gökhan selam

-9700 hayırlı olsun ama benim tavsiyem her zaman Pany 500/700 olacaktır

-bir ara konuştuğumuz 2.el Pany BD işi ne oldu acaba? o cihaz alındımı?

-Techni üzerine Receiver tanımam hele de "kayıt" işiyle işiniz varsa,Techni tek geçilir+resim kalitesi+yazılım v.s herşey de en iyisi bu meret
    ben STC işini hala yedekte tutmaktayım,acelem yok ama ilk alacağın cihaz STC olacaktı yine de

-Sağolsun Kamax Hoca 916 yi iyi hale getirdi ama bana göre resim kalitesi olarak zaten çok çok iyiydi no-name veya macera markalar bana yaramaz,zaten uğraşmıyorum
    dolayısıyla bildik-güvenilir markalar dan şaşmam

916 yı da satıştan çektim,CS işine bununla ileri de devam edeceğim

-Kullandığınız panel de resim kalitesi de çok çok önemlidir+SD kriteriniz varsa(benim vardır!)+natural/soft-mat çok daha doğru resim takıntınız varsa benim gibi,panel çok ciddi
    önemlidir,ben her iki Tosh panelim den bu anlam da müthiş memnunum bir çok yere gidiyorum kurulum veya test v.s için(en son Samy 55J75 de denedim)Tosh daki resim kalitesini
    alamıyorum;renkler anime/aşırı canlı/vivid v.s çıkıyor! ayarları kısınca iyice çuvallıyor piyasanın "en iyisi denen" paneller;ama millet acaip abartıyor

-9700 de şöyle bir şey duydum Gökhan o alet 2Tb ext.HDD takınca tanımıyormuş ki sanırım bunu da sitesinde teknik spek.ler de yazıyormuş max.1Tb desteği var diye,denedinmi bu durumu???
    o alete CFW çıksaydı tadından yenmezdi yaw (Pany £ 60 kağıda bu desteği alıyorsunuz bazı serilerine ve 500/700/300 serileri ve sanırım 400 serileri böyle ve benim de ciddi tercihim
    bundan dolayı olmuştu)

++

Not;bana Pio 428XD yi soran arkadaş acilen ulaşsın veya satan kişi tanıyordur beni o da ulaşabilir;her kime nasip olacaksa hemen "kapsın" bu paneli bana da dönsün ltf
    millet abuk paralara hatta 2.el Araba paralarına panel bakıyor hatta alıyor arada böyle çıkan panelleri sakın kaçırmayın,o panbel daha 5 sene havada gider
    karada herkesi sollar

6090 için o soran kişi de bana ulaşsın diyeceğim ama arkadaş vazgeçti yeniden,zira Hanımı ikna etmiş

CAN++
  • Can bey, 9700 ile pany 700 arasında kalınca emmoğlu pany 500 e bi daha bakmamış, 9700 439 euro, pany 700 ise 399 euro imiş, pany nin kumandsasını beğenmemiş ve cihazlardan 9700 daha ağır ve pahalı olduğu için emmoğlu düz mantık kullanıp 9700 ü almış

9700 de ise ben 1,5 tb ext hdd taktım hiç sorun yok kullanıyorum, format oynatma sıkıntısıda yok tabii, yani cep telefonu, fotoğraf makinası videoları gibi abidik gubidik daha önce uydu cihazlarında göstermeyen formatlarıda oynatıyor, ama 2 gb lik olmadığı için elimde deneyemedim. 19,9 gb avatar 3d yi usb den oynatıyor.

Bu saatten sonra fiyatı düşer ise benimde alacağım cihaz STC silver (gümüş renk) olacaktır.
    Görüntü kalitesi yada başka birşey için değil, mevcut technisat dan son derece memnunum (universal kumanda kullanıyorum ama sırf masanın üstünde dursun diye techninin alüminyum kumandasının hem büyüğünden hemde küçüğünden aldım) sırf 9700 de de fırçalanmış alüminyum görünüm olduğu için stc yide fırçalanmış alüminyum kasası ile uyum içinde olsun diye (kumandalarda zaten bendeki alüminyum) alırım, alır isem yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Gökhan selam

-9700 hayırlı olsun ama benim tavsiyem her zaman Pany 500/700 olacaktır

-bir ara konuştuğumuz 2.el Pany BD işi ne oldu acaba? o cihaz alındımı?

-Techni üzerine Receiver tanımam hele de "kayıt" işiyle işiniz varsa,Techni tek geçilir+resim kalitesi+yazılım v.s herşey de en iyisi bu meret
    ben STC işini hala yedekte tutmaktayım,acelem yok ama ilk alacağın cihaz STC olacaktı yine de

-Sağolsun Kamax Hoca 916 yi iyi hale getirdi ama bana göre resim kalitesi olarak zaten çok çok iyiydi no-name veya macera markalar bana yaramaz,zaten uğraşmıyorum
    dolayısıyla bildik-güvenilir markalar dan şaşmam

916 yı da satıştan çektim,CS işine bununla ileri de devam edeceğim

-Kullandığınız panel de resim kalitesi de çok çok önemlidir+SD kriteriniz varsa(benim vardır!)+natural/soft-mat çok daha doğru resim takıntınız varsa benim gibi,panel çok ciddi
    önemlidir,ben her iki Tosh panelim den bu anlam da müthiş memnunum bir çok yere gidiyorum kurulum veya test v.s için(en son Samy 55J75 de denedim)Tosh daki resim kalitesini
    alamıyorum;renkler anime/aşırı canlı/vivid v.s çıkıyor! ayarları kısınca iyice çuvallıyor piyasanın "en iyisi denen" paneller;ama millet acaip abartıyor

-9700 de şöyle bir şey duydum Gökhan o alet 2Tb ext.HDD takınca tanımıyormuş ki sanırım bunu da sitesinde teknik spek.ler de yazıyormuş max.1Tb desteği var diye,denedinmi bu durumu???
    o alete CFW çıksaydı tadından yenmezdi yaw (Pany £ 60 kağıda bu desteği alıyorsunuz bazı serilerine ve 500/700/300 serileri ve sanırım 400 serileri böyle ve benim de ciddi tercihim
    bundan dolayı olmuştu)

++

Not;bana Pio 428XD yi soran arkadaş acilen ulaşsın veya satan kişi tanıyordur beni o da ulaşabilir;her kime nasip olacaksa hemen "kapsın" bu paneli bana da dönsün ltf
    millet abuk paralara hatta 2.el Araba paralarına panel bakıyor hatta alıyor arada böyle çıkan panelleri sakın kaçırmayın,o panbel daha 5 sene havada gider
    karada herkesi sollar

6090 için o soran kişi de bana ulaşsın diyeceğim ama arkadaş vazgeçti yeniden,zira Hanımı ikna etmiş

CAN++

Yanlış olmuş pany 700 bile 9700 ün yanından geçemez. Marvell Qdeo processör 2755 KYOTO G2 dünyanın en iyi resim kalitesine sahip işlemcisidir. Onkyo denon yeni pio bdp ler azur oppo hepsi bu işlemciye geçti.

Tamam pany iyi ama bu işi yapan işlemcide bu dolayısıyla bu işlemciyi kullanan kazanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:21:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamaxx

Sn.setra19,

Yanından bile gecemez gibi cumleler kurmamanızı ve mübalağa etmemenizi rica edicem. :)

Oppo yu tr de ilk alanlardan biriyim.Daha once Marantz da dahil olmak üzere birçok cihaz denedim.
    Yinede video processing de cihazlar arası görüntünün minimal düzeyde oldugunu ve hifi dünyasının pazarlamadan ibaret oldugunu hatırlatırım.

Üst uç grupta Marvel Qdeo,HQV Vida1900 ve Anchor Bay her zaman tercih edildi ama iş deinterlacing ve sd işlemeye geldimi Marvel QDEO nunda eksileri var.Mesela HQV Vida daha keskin ve sd işleme upscaling daha başarılı.Keza Anchor bay da sd de oldukça iyi ama Marvel HD kısmında daha iyi.
    Zaten insanlar blue ray işlemede arada fark göremiyor.Amaç deinterlacing ve en önemlisi düşük kaynaklarda
    PQ iyi olmasından yana.
    Hatta aynı işlemciyi kullanan cihazlar arasında bile driverlardan kaynaklı farklar mevcut.

Mesela bir örnek vereyim.Cambridge Audio Azur ile Oppo Çinde aynı banddan çıkıyor.Aslında board ve bazı componentler farklı olsada(burr brown da dahil olmak üzere) makinalar aynı.

Neyse benim sizden başka bir ricam olacak.

Tesadüfen Toshiba 58,65" 4k tv aldığınızı gördüm.
    Kafamda fikir olması ve alma aşamasında yardımcı olmak isterseniz;

*Toshiba nın zifiri karanlıkta resmini çekmenizi
    *Cihazın boot süresini (toshiba lar linux oldugu için süre uzun olabilir)
    *Özellikle sd kaynaklarla resimlemenizi rica ediyorum.

Kolay gelsin

Tamam kamaxx üstat sen ne diyorsan o görüntü işleme yongalarında ki tecrüben harika bu yüzden sana güveniriz.

Fotoları eklerim mutlaka. Haber veririm.

Bir uydu alıcı alacağım Almanya'dan hiç bir özellik önemli değil benim için önemli olan hd ve sd görüntüsü en iyi hangisi dersen onu alacağım. Görüntü renk önemli benim için.
  • Biz millet olarak çok abartırız veya acaip gaza geliriz

>>Pany 500/700 şayet 9700 ün yanına bile yaklaşamıyorsa,o zaman biz tüm BD lerimizi kırıp atalım yaw Pany nin de adını bile anmayalım

>>9700 çok iyi bir cihaz olsaydı özellikle Avrupa da yok satardı! ama yaklaşık 4 senedir 9700 üstelik oldukça da güzel fiyatına rağmen neredeyse hiç satılmadı ve de tutulmadı!
    bakın size çok enteresan bir şey daha yazayım 9700 nedense Uzakdoğu da ve özellikle Singapur,kısmen Malaysia/Australia da epeyi tutuldu,ancak bu tutulma onu yine de bir yere
    getiremedi! Phil zaten Çin liye de geçtik den sonra hem bu BD leri hem de panelleri bir garip oldu!

>>Pany için 150 defa yazdım,bu heriflerin "tüm serileri" iyi veya çok iyidir 75 den başlayarak tüm serileri her zaman tutuldu ve 500/700 leri de "hala"(bir kaç yıllık modellerdir bunlar da)
    ciddi tutulup satılmaktadır hatta şu anda son iki yıldır,uyanık üreticiler 4k B D çıkarmayı düşündükleri için son iki yıldır neredeyse hiç yeni model veya iyi bir BD çıkarmadılar! piyasa da
    BD işini neredeyse tek başına Pany domine ediyor diyebilirim! USA dan Avrupada ve global pazar da Pany tek tabanca BD işine hakim oldu artık!

500/700 için de sürekli Oppo ile mukayeseleri var ve Pany alanların bir çoğun da Oppo da var veya geçmite kullanmış ama onların anlattıkları böyle bizim gibi "yanına yaklaşamaz" tarzından
    sloganvari tanımlar ile değil de prof.anlam da adamlar olayı çok iyi özetliyorlar ve Kamaz Hocamın da arzettiği gibi ortada aman aman ne fark atacak ne de bir şeyler olacak bir manzara
    en azından Pany cephesin de yoktur!

>>Pany ayrıca en iyi BD satıcısı olduğu gibi kalitesi de resim kalitesi anlamında "Uniphier" kendi işlemcisi ile fark yaratıyor zaten biraz işi bilenler bu farkı Uniphier lehine olduğunu da görmektedir!

Pany aynı zaman da "filimci" dir Hollywood da ve bu herifler "çekim"(Camera)işinde en iyileri arasında en tepedeki yerdedir

>>Kamax Hocamın bazı teknik verilerin de bahsettiği özellikle de-interlace.+yine özellikle "SD" ler de ise bahsettiği negatif durumlar söz konusudur! ama burada her zaman devreye Toshiba
    girer ve "alayına çok ciddi fark atar" slogan atıyor millet az da ben atayım Tosh alayına nal toplatıyor! Kamax Hocam Tosh EP30(veya onda sanırım 1x serisi vardı) HD-DVD den ne demek istediğimi
    anlamıştır

Bugün bir ara aklıma geldi,aşağıya inip deopya attığım EP30 u çıkarıp 42lik panelime bağladım sonra Pany 320 BD yi de bağladım yetmedi Tosh 5400BD yi de bağladım tek tek,HD-DVD "SD-DVD" leri işlemede
    alayını solladı bu durumu bilen bilir ben de bilmeyenler için yazdım zaten! ülen HD-DVD teknlojisi bu kadarmı iyi olur be yaw,SD ler neredeyse bir tek Tosh paneller de ve BD ler demi bu kadar iyi olur be yaw

Ben bu sebebden netden indirdiğim b ir dolu music-clip lerim vardır ve "SD" dir nasılsa hem panellerim ama en önemlisi özellikle iki yıldır MP cihazı olarak kullandığım(sayılı adet de BD izledim bu cihazda)
    Tosh 5400 ile adeta "SD" leri izleme cihazı yaptım be yaw

Pany hikaye bu konuda,diğer markalar da aynen böyle gibi! "MARKA" cihazların(binlerce dolar olanlarından bahsediyorum) Sd ler de durumu pek iç açıcı değil "bilmem ne" Engine olsa bile hikaye
    kalıyorlar hatta HD ler de bile teknik olarak uzmanlar bazı hatalar buluyorlar!

All-in-one cihaz yok,panel zaten hiç yok(belki Pio ları ayırtabilirim hatta ayırıyorum) dolayısıyla "Qdeo" olması tek başına yetmiyor! ayrıca bunu kullanan üreticinin de "çalışması" gerekiyor oturup!
    yoksa git Qdeo al tak alın size referance cihaz olmuyor maalesef! zaten son yıllar da dikkat ederseniz BD işinde bir çok tabular yıkıldı! eskiden kafadan Oppo denirdi veya Pio Elite denirdi ama artık böyle değil!
    insanlar uyandı! haybeye MARKA ya yatırım yapmıyor,zaten artık bu MARKA BD ler ile de "hava atılamıyor"

Ancak ben iyi bir BD ye her zaman açığım ve elde bulunması gerekiyor! ben hala "SD-DVD" izlerim hatta bunun hala hastaları bile vardır üstelik en ileri ülkeler de en iyi sistemleri kullananlar arasında bile!
    böylece hem elinizdeki panel+BD yi veya herhangi bir HD cihazı Test ediyorsunuz hem de falsoları çok daha kolay görebiliyorsunuz!

Adamlar Araba parasına panel satıyor hala 2010 model den daha iyi paneller yok!! ülen bu nasıl iş,4k panel alıyorsun iş daha da sakat,anlayan hemen anlıyor ama anlamayan yokmu yaw 8k panel ve 8k BD cihazı diyor millet de amma para çok,harcayacak yer arıyorlar! caponlar da ise "kafa yok" hereifler Dükkan kapatıyor,bir tek Sony kaldı,Sharp da dün "America" da bitti,Tosh da bugün kapattı

Böyle aç ve bilinçsiz pazar varken sen kalk malını satama!! caponları yatırıp odunla iyice dövmek lazım

El de Un/Şeker/Yağ var Usta da var hem de en alasından ama Helvayı caponlar yapamıyorlar elin çakal Korelisi masaya değil Helva ne varsa yığmış buyur yiyin diye
    caponlar açlıkdan geberiyor,"Harakiri" yapmaya başladılar!

BD leri de son 3 senedir bıraktılar,piyasa yemiyor artık ne MARKA BD leri nede diğerlerini,Pany bence capon ama bu BD işinde herifler süper iyiler yaw
    "Recorder" cihazları olarak ise Pany dünyada tek ve rakipsiz!

Sat-Receiver lar da öyle diye tahmin ediyorum ama sadece bir kişi alıp getişrdi o da sonra bize göndermedi cihazı,ne menem şeydir göremedik,bir sürü para verip de açıkçası ben almam
    ama görseydik bu mereti çok fazla kişiye aldırırdım,ayrıca bizde "kayıt" hastası çok fazla kişi vardır bunlar da TechniCorder alıyor sadece gerçi bu da süper cihaz ama Pany nin ben çok
    daha olacağını tahmin ediyorum

Kayıt hastalığınız varsa son 5 senedir Techni bu işte bildiğimiz cihazlar arasında en iyisidir SD&HD+Record en iyisi olarak Techni,maceraya gerek yok(tek sorun DS deki 10970 frekansı
    açamaması,zaten bu sorunu olmasa TR de Techni çok ciddi patlardı,4/5 sene öncde patladı ardından 10970 falsoru verince bıçak gibi kesildi TR de Techni olayı! DS ile benim gibi artık
    işi kalmayanlar ile hiç olmayanlar için Techni/Kati her zaman en iyi bildik alternatiflerdir!

++

916 yı satmadım,bir aklıma gelen gerekçe de şu oldu;bu cihaz yeni bir özellik vardır>>>"SAT-IP" desteği;bunu epeyi araştırdım,teknik olarak çözdüm gibi ama uygulama yapamadım henüz
    olay kısaca bizim bildiğimiz ve kullandığımız "IPTV" olayının hem "legal" hem de net üzerinden değil de doğru dan Uydu dan alınan sinyalin ilave bir decoder tarzı adapter ile sinyalin çevrilmesi
    suretiyle "internet kullanımı" yerine datanın uydudan alınıp adapter+receiver vasıtasıyla direk panelden görüntünün alınması şeklindedir! böyle net hızı,yok AKN denen zımbırtı yok trafik akışı
    yok kotayı doldurdum sıkıntısı v.s v.is hiç birisi yok bunların+IPTV de resim kalitesi standardı olarak ne SD ne de HD deniyor! ortaya karışık bir şey geliyor! iyi sistemler ise bir sürü para bizim
    Ayberk bu işi yapıyor ama fiyatlarına bakıyorum absürt yaw,abi bende kalite süper diyor adam

Kathrein ve Avrupada bir kaç üretici(KORE malı bunlar) SAT-IP li veya SAT-IP detekli+adapter yardımıyla bu sistemden yayın alıyor! her Receiver bunu yapamıyor!! ya ona uyumlu bir Receiver
    ya da aldığınız Receiver ile uyumlu adapter gerekiyor ve sanırım € 100/200 gibi fiyatları vardır,ben Kati nin uyumlu bir modeli var onu yakın da alacağım ama önce sistemi iyice öğrenmem gerekiyor!
    916 yı bu ve bir kaç başka sebeb yüzünden satmakdan vazgeçtim,kafaya SAT_IP olayını taktım şimdi,bu sistem tam bana uyar,net hızım 24Mb+75Gb AKN var bununla hiç bir bok olmaz böyle stream
    işlerinde zaten! kaldıki Almanya/Fransa v.s için net testim ise 14/16Mb lere düşüyor!

SATIP bana göre direk uydudan olması özellikle net hızı ve kalitesi v.s kısmını ortadan kaldırıyor ve beleş ama bu beleş durumu nereye kadar onu bilmiyorum,incelediğim kadarıyla Avrupadan bazı
    büyük yayın grupları bu işe girmişler bile!

Şimdilik gördüğüm kadarıyla 8/10 mtane kadar marka Receiver da bu destek vardır,ileride ne olur onuda bilmiyorum ama ben sistemi incelediğim kadarıyla bana tam uyan bir sistem gibi geldi

916 bana ilk geldiğinde ilk kurulum aşamasında Tuner seçeneklerin de bu SAT-IP yi görüncü şaşırmıştım,ülen bu nedir diye bende o seçeneği seçmedim zaten bilmediğim için,normal uydu kurulumu yapmıştım
    sonra netden araştırınca olayı epeyi çözdüm ama elimde adapter/decoder cihazı olmadığı için zaten seçsem bile bir işe yaramıyor! ama güzel ve basit bir özellik gibi geldi bana deneyeceğim yakında

Bu optional satılan decoder isterseniz cihazın yanına(evin içinde)isterseniz çanağın yanına konulabiliyor ve gördüğüm kadarıyla elektrik gücü istiyor! ufak bir modem cihazı gibi bir şey yapmış herifler

Avrupa nın en büyük yayıncı kuruluşlarından(Uydu üzerinden) "SES Group" sanırım bunun bulucusu ve öncüsü gibi!

Kamax Hocam bilir SES i ayrıca bu işe bir taban oluşturursa bilgi babında çok iyi olur

www.ses.com
    www.ses.com/satip

yaw bir sürü yeni sistemler var dünyada,bizim insanlarımız ise hiç araştırmaz,bellemişler bir receiver olayını ve illaki "CS" işi yapacak başka bir numara yok anasını satayım
    ne öncülük edenler var nede firmalar veya insanlar var,varsa yoksa "paylaşım" ülen Techni getirip Karaköy de 100/200 kağıda satmak istesem ya dayak yerim ya da kovalanırım
    CS işi yapmayan cihazı kim alır yaw 100 kağıda!!

Forumlar da "boş muhabbetler" mekanı olmuş maalesef,5/10 sene evvel kaliteli adamlar vardı onlar da kalmadı herkes kaçtı gitti,varsa yoksa paylaşımlı cihaz zaten TR de başka bir cihaz
    asla satılamaz!

Kamax Hocam SAT_IP ye olur verirse veya anlaşılır bir dille olayı anlarsak(en azından ben şahsen)hemen o decoder cihazı alacağım,atla deve değil parası! Receiver zaten uyumlu görüldüğü gibi
    gerisini nasılsa getiririm++

CAN
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Biz millet olarak çok abartırız veya acaip gaza geliriz

>>Pany 500/700 şayet 9700 ün yanına bile yaklaşamıyorsa,o zaman biz tüm BD lerimizi kırıp atalım yaw Pany nin de adını bile anmayalım

>>9700 çok iyi bir cihaz olsaydı özellikle Avrupa da yok satardı! ama yaklaşık 4 senedir 9700 üstelik oldukça da güzel fiyatına rağmen neredeyse hiç satılmadı ve de tutulmadı!
    bakın size çok enteresan bir şey daha yazayım 9700 nedense Uzakdoğu da ve özellikle Singapur,kısmen Malaysia/Australia da epeyi tutuldu,ancak bu tutulma onu yine de bir yere
    getiremedi! Phil zaten Çin liye de geçtik den sonra hem bu BD leri hem de panelleri bir garip oldu!

>>Pany için 150 defa yazdım,bu heriflerin "tüm serileri" iyi veya çok iyidir 75 den başlayarak tüm serileri her zaman tutuldu ve 500/700 leri de "hala"(bir kaç yıllık modellerdir bunlar da)
    ciddi tutulup satılmaktadır hatta şu anda son iki yıldır,uyanık üreticiler 4k B D çıkarmayı düşündükleri için son iki yıldır neredeyse hiç yeni model veya iyi bir BD çıkarmadılar! piyasa da
    BD işini neredeyse tek başına Pany domine ediyor diyebilirim! USA dan Avrupada ve global pazar da Pany tek tabanca BD işine hakim oldu artık!

500/700 için de sürekli Oppo ile mukayeseleri var ve Pany alanların bir çoğun da Oppo da var veya geçmite kullanmış ama onların anlattıkları böyle bizim gibi "yanına yaklaşamaz" tarzından
    sloganvari tanımlar ile değil de prof.anlam da adamlar olayı çok iyi özetliyorlar ve Kamaz Hocamın da arzettiği gibi ortada aman aman ne fark atacak ne de bir şeyler olacak bir manzara
    en azından Pany cephesin de yoktur!

>>Pany ayrıca en iyi BD satıcısı olduğu gibi kalitesi de resim kalitesi anlamında "Uniphier" kendi işlemcisi ile fark yaratıyor zaten biraz işi bilenler bu farkı Uniphier lehine olduğunu da görmektedir!

Pany aynı zaman da "filimci" dir Hollywood da ve bu herifler "çekim"(Camera)işinde en iyileri arasında en tepedeki yerdedir

>>Kamax Hocamın bazı teknik verilerin de bahsettiği özellikle de-interlace.+yine özellikle "SD" ler de ise bahsettiği negatif durumlar söz konusudur! ama burada her zaman devreye Toshiba
    girer ve "alayına çok ciddi fark atar" slogan atıyor millet az da ben atayım Tosh alayına nal toplatıyor! Kamax Hocam Tosh EP30(veya onda sanırım 1x serisi vardı) HD-DVD den ne demek istediğimi
    anlamıştır

Bugün bir ara aklıma geldi,aşağıya inip deopya attığım EP30 u çıkarıp 42lik panelime bağladım sonra Pany 320 BD yi de bağladım yetmedi Tosh 5400BD yi de bağladım tek tek,HD-DVD "SD-DVD" leri işlemede
    alayını solladı bu durumu bilen bilir ben de bilmeyenler için yazdım zaten! ülen HD-DVD teknlojisi bu kadarmı iyi olur be yaw,SD ler neredeyse bir tek Tosh paneller de ve BD ler demi bu kadar iyi olur be yaw

Ben bu sebebden netden indirdiğim b ir dolu music-clip lerim vardır ve "SD" dir nasılsa hem panellerim ama en önemlisi özellikle iki yıldır MP cihazı olarak kullandığım(sayılı adet de BD izledim bu cihazda)
    Tosh 5400 ile adeta "SD" leri izleme cihazı yaptım be yaw

Pany hikaye bu konuda,diğer markalar da aynen böyle gibi! "MARKA" cihazların(binlerce dolar olanlarından bahsediyorum) Sd ler de durumu pek iç açıcı değil "bilmem ne" Engine olsa bile hikaye
    kalıyorlar hatta HD ler de bile teknik olarak uzmanlar bazı hatalar buluyorlar!

All-in-one cihaz yok,panel zaten hiç yok(belki Pio ları ayırtabilirim hatta ayırıyorum) dolayısıyla "Qdeo" olması tek başına yetmiyor! ayrıca bunu kullanan üreticinin de "çalışması" gerekiyor oturup!
    yoksa git Qdeo al tak alın size referance cihaz olmuyor maalesef! zaten son yıllar da dikkat ederseniz BD işinde bir çok tabular yıkıldı! eskiden kafadan Oppo denirdi veya Pio Elite denirdi ama artık böyle değil!
    insanlar uyandı! haybeye MARKA ya yatırım yapmıyor,zaten artık bu MARKA BD ler ile de "hava atılamıyor"

Ancak ben iyi bir BD ye her zaman açığım ve elde bulunması gerekiyor! ben hala "SD-DVD" izlerim hatta bunun hala hastaları bile vardır üstelik en ileri ülkeler de en iyi sistemleri kullananlar arasında bile!
    böylece hem elinizdeki panel+BD yi veya herhangi bir HD cihazı Test ediyorsunuz hem de falsoları çok daha kolay görebiliyorsunuz!

Adamlar Araba parasına panel satıyor hala 2010 model den daha iyi paneller yok!! ülen bu nasıl iş,4k panel alıyorsun iş daha da sakat,anlayan hemen anlıyor ama anlamayan yokmu yaw 8k panel ve 8k BD cihazı diyor millet de amma para çok,harcayacak yer arıyorlar! caponlar da ise "kafa yok" hereifler Dükkan kapatıyor,bir tek Sony kaldı,Sharp da dün "America" da bitti,Tosh da bugün kapattı

Böyle aç ve bilinçsiz pazar varken sen kalk malını satama!! caponları yatırıp odunla iyice dövmek lazım

El de Un/Şeker/Yağ var Usta da var hem de en alasından ama Helvayı caponlar yapamıyorlar elin çakal Korelisi masaya değil Helva ne varsa yığmış buyur yiyin diye
    caponlar açlıkdan geberiyor,"Harakiri" yapmaya başladılar!

BD leri de son 3 senedir bıraktılar,piyasa yemiyor artık ne MARKA BD leri nede diğerlerini,Pany bence capon ama bu BD işinde herifler süper iyiler yaw
    "Recorder" cihazları olarak ise Pany dünyada tek ve rakipsiz!

Sat-Receiver lar da öyle diye tahmin ediyorum ama sadece bir kişi alıp getişrdi o da sonra bize göndermedi cihazı,ne menem şeydir göremedik,bir sürü para verip de açıkçası ben almam
    ama görseydik bu mereti çok fazla kişiye aldırırdım,ayrıca bizde "kayıt" hastası çok fazla kişi vardır bunlar da TechniCorder alıyor sadece gerçi bu da süper cihaz ama Pany nin ben çok
    daha olacağını tahmin ediyorum

Kayıt hastalığınız varsa son 5 senedir Techni bu işte bildiğimiz cihazlar arasında en iyisidir SD&HD+Record en iyisi olarak Techni,maceraya gerek yok(tek sorun DS deki 10970 frekansı
    açamaması,zaten bu sorunu olmasa TR de Techni çok ciddi patlardı,4/5 sene öncde patladı ardından 10970 falsoru verince bıçak gibi kesildi TR de Techni olayı! DS ile benim gibi artık
    işi kalmayanlar ile hiç olmayanlar için Techni/Kati her zaman en iyi bildik alternatiflerdir!

++

916 yı satmadım,bir aklıma gelen gerekçe de şu oldu;bu cihaz yeni bir özellik vardır>>>"SAT-IP" desteği;bunu epeyi araştırdım,teknik olarak çözdüm gibi ama uygulama yapamadım henüz
    olay kısaca bizim bildiğimiz ve kullandığımız "IPTV" olayının hem "legal" hem de net üzerinden değil de doğru dan Uydu dan alınan sinyalin ilave bir decoder tarzı adapter ile sinyalin çevrilmesi
    suretiyle "internet kullanımı" yerine datanın uydudan alınıp adapter+receiver vasıtasıyla direk panelden görüntünün alınması şeklindedir! böyle net hızı,yok AKN denen zımbırtı yok trafik akışı
    yok kotayı doldurdum sıkıntısı v.s v.is hiç birisi yok bunların+IPTV de resim kalitesi standardı olarak ne SD ne de HD deniyor! ortaya karışık bir şey geliyor! iyi sistemler ise bir sürü para bizim
    Ayberk bu işi yapıyor ama fiyatlarına bakıyorum absürt yaw,abi bende kalite süper diyor adam

Kathrein ve Avrupada bir kaç üretici(KORE malı bunlar) SAT-IP li veya SAT-IP detekli+adapter yardımıyla bu sistemden yayın alıyor! her Receiver bunu yapamıyor!! ya ona uyumlu bir Receiver
    ya da aldığınız Receiver ile uyumlu adapter gerekiyor ve sanırım € 100/200 gibi fiyatları vardır,ben Kati nin uyumlu bir modeli var onu yakın da alacağım ama önce sistemi iyice öğrenmem gerekiyor!
    916 yı bu ve bir kaç başka sebeb yüzünden satmakdan vazgeçtim,kafaya SAT_IP olayını taktım şimdi,bu sistem tam bana uyar,net hızım 24Mb+75Gb AKN var bununla hiç bir bok olmaz böyle stream
    işlerinde zaten! kaldıki Almanya/Fransa v.s için net testim ise 14/16Mb lere düşüyor!

SATIP bana göre direk uydudan olması özellikle net hızı ve kalitesi v.s kısmını ortadan kaldırıyor ve beleş ama bu beleş durumu nereye kadar onu bilmiyorum,incelediğim kadarıyla Avrupadan bazı
    büyük yayın grupları bu işe girmişler bile!

Şimdilik gördüğüm kadarıyla 8/10 mtane kadar marka Receiver da bu destek vardır,ileride ne olur onuda bilmiyorum ama ben sistemi incelediğim kadarıyla bana tam uyan bir sistem gibi geldi

916 bana ilk geldiğinde ilk kurulum aşamasında Tuner seçeneklerin de bu SAT-IP yi görüncü şaşırmıştım,ülen bu nedir diye bende o seçeneği seçmedim zaten bilmediğim için,normal uydu kurulumu yapmıştım
    sonra netden araştırınca olayı epeyi çözdüm ama elimde adapter/decoder cihazı olmadığı için zaten seçsem bile bir işe yaramıyor! ama güzel ve basit bir özellik gibi geldi bana deneyeceğim yakında

Bu optional satılan decoder isterseniz cihazın yanına(evin içinde)isterseniz çanağın yanına konulabiliyor ve gördüğüm kadarıyla elektrik gücü istiyor! ufak bir modem cihazı gibi bir şey yapmış herifler

Avrupa nın en büyük yayıncı kuruluşlarından(Uydu üzerinden) "SES Group" sanırım bunun bulucusu ve öncüsü gibi!

Kamax Hocam bilir SES i ayrıca bu işe bir taban oluşturursa bilgi babında çok iyi olur

www.ses.com
    www.ses.com/satip

yaw bir sürü yeni sistemler var dünyada,bizim insanlarımız ise hiç araştırmaz,bellemişler bir receiver olayını ve illaki "CS" işi yapacak başka bir numara yok anasını satayım
    ne öncülük edenler var nede firmalar veya insanlar var,varsa yoksa "paylaşım" ülen Techni getirip Karaköy de 100/200 kağıda satmak istesem ya dayak yerim ya da kovalanırım
    CS işi yapmayan cihazı kim alır yaw 100 kağıda!!

Forumlar da "boş muhabbetler" mekanı olmuş maalesef,5/10 sene evvel kaliteli adamlar vardı onlar da kalmadı herkes kaçtı gitti,varsa yoksa paylaşımlı cihaz zaten TR de başka bir cihaz
    asla satılamaz!

Kamax Hocam SAT_IP ye olur verirse veya anlaşılır bir dille olayı anlarsak(en azından ben şahsen)hemen o decoder cihazı alacağım,atla deve değil parası! Receiver zaten uyumlu görüldüğü gibi
    gerisini nasılsa getiririm++

CAN

Can abi Sharp hisense ile mi Amerika da yoluna devam edecek. Toshiba tüm Japonya hariç heryerden çekilmiş compal ile anlaşmış.

Bu iki markanın anlaşma sebebi nedir. Televizyon endüstrisinde devlerde neler oluyor.
  • @setra

-Sharp "America" bazı isim hakları(Lisanslar hariç tabiki!!) ve üretim(daha doğrusu montaj için Meksika fabrikaları) dahil Amerika kıtası ile kısıtlı tüm bölgeler için
    anlaşma yapıldı ve devredildi bütün işler HS ye geçti,"Marka" bazın da zaten Sharp ın bir sıkıntısı yok,böyle ufak işlere bakmaz Sharp,bu herifler TFT-LCD teknolojisinin
    tüm üretim tekniklerini kendileri bulup,Lisanslarını da tüm LCD cilere veriyor,dün bir yazı okumuştum,sanırım US kaynaklı ve kısaca TFT-LCD nin "Babası" olarak
    tanımlanan Sharp yine bu işlere devam ediyor,herifler "akıl satıyor" yaw,diğerleri yani Taiwan/Kore/Çin lı üreticiler sadece "Taşeron"

-Sharp 2 sene önce zaten Meksika fabrikasını Çin liye satmıştı,aynı şeklil de Malezya ve Çin deki üretim fabrikalarını da aynı Çin li almıştı,HS ise Amerika kıtası tüm
    Sharp ürünlerini satacak,ama artık HS nin de Marka takıntısı yok,bimiz insanımız bilmez bunları ve biz de Marka hastalığı hala devam eder,halbuki TCL/HS/TPV şu anda dünyada
    TFT-LCD üretim(bakın "montaj" demiyorum) işinde en büyük ana üreticilerdir,diğer uyanık Kore/Caponlar ise MARKA satıyor hala!

Coniler bizim gibi değil,herifler Markaya doydukları için(üstelik çok daha ucuz rakamlara alsalar bile) bu şekilde artık kesilmek istemiyorlar çakal çekik-gözlülere ve en azından
    yine de çekik-gözlüler panel satıyor olsalar bile çok çok daha ucuza panel alacaklar,Çin li uyanık,işe tam nokta atışı Kıta dan başlıyor!;Avrupa çok uyuz pazardır üreticiler için
    zaten bu pazara kalan aç kalır yaw,bugün Asya pazarı(Avustralya dahil) Avrupa dan çok çok daha ileri ve gelişmiştir!

-Diğer bahsettiğin Sharp 80XU30 bir ihtimal X5 gibi(Elite) olabilir ama daha bunu coniler bile çözemedi bu panel ebatı itibarıyla zaten Japan da satılamaz kaldıki hedef de sadece
    USA/Canada olacaktır,Avrupa da almaz bu paneli,ya kulp takarlar ya Uzman denen AVF gibi uyuz yerler sürekli hatalar bulurlar! yarattıkları "algı" ile de insanlara yalan/yalnış
    bilgiler sunarlar! bu herifler LGE/Samy nin adamları oldular,Stewen denen herifi iyi tanırım,benim gözüm de iyi uzmandır efendi adamdır ama artık o da "sallıyor",ciddi incelediği
    paneli ben kurdum(78J95x) ama manzara herifin bahsettiği gibi hiç değil yaw Forumlar Avrupada çok ciddi "sallamacı" ve özellikle en büyük forumlar denen uzman forumları bile
    ciddi sallamacı uzmanlar ile doldu,bunları akıllı adamlar veya kafası biraz çalışanlar veya biraz panel kullanan prof.adamlar v.s v.s iyi biliyor kısaca oralara bakarak şu panel iyi
    bu panel kötü gibi şeylere sakın itibar etmeyiniz

XU3x panel de "Pio işi" varsa o iş o zaman bitmiş demektir fiyatı US/Canada/China için hiç önemli değildir o zaman! acaip mal satar bu ülkeler de Sharp

ELITE hala dünyanın en iyi tek panelidir ayrıca bu meret PDP ler den bile daha iyi,sadece Contrast oranı 15bin;1 dir gerisini söylemeye gerek bile yok ama Contrast+FILM izleme de
    en iyisi olan PDP den bile bu panel daha iyidir!

X5 referance olduğu gibi aynı zaman da insanların hem algısın da hem de pratik kullanımında yine referance dır! dolayısıyla panel X5 gibiyse parası hiç önemli değil!
    $ 13/14k yüksek bir rakam ama o panel yine de satar,korkarım kısıtlı üretim olur o zaman fiyat da düşmez,umarım tam tersi olur da $ 5/6k lara kadar düşer ama çok zor

X5x $ 6,5/8k gibi açıldı ama 2 sene içinde çok az düştü zaten mal kalmadı

US için 60" artık Monitör kalıyor! X5 ise 60/70 idi ama artık o raklamlara 60" zaten hiç kimse almaz 70 bile zorlanır,Sharp da her ebat Modül üretildiği için herifler 80 ebatını
    uygun bulmuşlar ki bana göre de güzel bir ebat dolayısıyla panel satar

Olay şu ki "coniler" artık LCD kesinlikle almak istemiyor ve çok ciddi bir PDP talebi olsa da bu da olamıyor maalesef! herifler PDP Dükkanlarını bence çok çok erken kapattılar!
    LCD den artık hiç bir cacık teknik olarak olamaz yaw ama ucuz/basit üretimi sebebiyle paso LCD üretiliyor artık,üstelik HiEnd dedikleri panelleri de absürt rakamlara
    satabildikleri için kim uğraşacak PDP ile!

-Tosh için iki senedir yazıyorum,herifler Dükkan kapatıyorlar diye! adamlar ciddi beceriksiz son 3 senedir L94x paneli üretip piyasaya sunamadılar batsın yaw bu da o zaman
    Sharp Avrupa işi bitti,Tosh da Avrupa dan bir şekilde çekilip gitti,sakın Tosh panel almayın artık! TNB zaten tam hikaye firma idi,Digicom da aynı hikaye gibi oldu,değişim ve sorunlar
    işleri v.s tam hikaye oldu Digi de!

-Çin li sahaya çıktı ama şimdilik "yedekler" oynuyor insanlar gerçi hala Kore malı aldım dese de veya sony capon aldım dese de alayı harbi çin malı yaw bunların,kalite dökülüyor
    ama MARKA felaket güzel satıyor Çin linin A kadro kaliteli adamları henüz çıkmadı sahaya,asıl o herifleri görmek gerekiyor,herifler şimdilik $ 300/500 lık paneller üretiyor(bunlar 4k üstelik)
    bazı yabancı uzman yazıları okudum,herifler o kadar "kazmaki" paneli eleştiriyorlar,ülen bu paneller yedeklerin de yedekleri be yaw,insanlara hala algı oprerasyonları yapıyoırlar,yarın
    HS veya TCL Elite gibi panel çıkaracak bakalım o zaman ne yazacaklar bu kazmalar!

Skyworth/Konka/Chankong ve bir kaç Çin li marka artık "OLED" bile çıkarıyor ama şimdilik sadece Çin pazarına! LGD den Oled Modül alıp takıyorlar! yıllık bir kaç bin panel üretimleri
    var şimdilik ama ileride çoğalacaktır tabiki,Çin pazarı artık USA gibi oldu,halk hala sefil gibi rejim de sakat ama herifler tüketimde felaket hızlı büyüyorlar,düşün şimdi Elite dünyada sadece
    USA/Canada pazarına verildi bir de Çin pazarına verildi kısaca adamlara sunulan paneller kalite ve seviye v.s olarak Avrupadan çok daha iyi!

-Pio da sır hiç vermiyor,ülen açıklasalar güzelce;Sharp a şu desteği verdik veya 80XU pio engine sistemi taşıyor v.s diye ama herifler mal satmasını hiç bilmiyorlar,çakal Koreliler
    sallama ve yalan dolan katalog bilgileri ve uydurdukları "İngilizce" tanımlar ile panel işinde Amerikalı ve İngilizlere İngilizce öğretiyorlar okuyorum teknik Sony ve LGE bölümlerini
    hiç kimsenin bilmediği duymadığı terimleri herifler uyduruyorlar yaw herifler işi o kadar güzel biliyorlar ki,panelin kalitesini yiyeyim,kim bakıyor kaliteye yaw

++
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.