Şimdi Ara

(SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
11
Favori
21.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • prof.resimler bir türlü çekemiyoruz,kendim hala makineyi kullanmasını öğrenemediğim için resim veremiyorum! daha doğrusu resim çekiyorum ama sonuç kötü çıkıyor
    halbuki dışarda manzara filan çekiyorum resimler süper yaw

yokmu kardeşim aranızda bu compact-camera lar ile kapalı ortamda özellikle TV den nasıl resim alınır olayını anlatacak vatandaş???

elimde 2 makine var birisi Samy WB35F diğeri de FujiFilm Finepix AV100 olan modelleri(bu makine de pil yeme sorunu var 2 tane AAA sıfır alkaline pil takıyorum 10/15 poz çekiyorum
    pil düşük uyarısı veriyor 20 poz çekince de tamamen kapanıyor) Samy yi Lithium pilli olduğu için almıştım,epeyi süre gidiyor sorun yok ama TV den istediğim resimleri hala alamadım

• albani hocam gerçi burası yeri değil ama TF de bir arkadaş imzanızdaki toshibadan (46sv685) satıyor (1750Tl) bu tvler hangi yılın üretimi acaba teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekiner57 -- 31 Mart 2015; 23:06:25 >
  • tarkansu T kullanıcısına yanıt
    Baya iyi gözüküyor. Güzel upscaling yapmış gibi. İhtiyaç durumunda tercih edilebilecek bir cihaz olmuş.
  • arkadaşlar önümüzdeki hafta uydu cihazı almak istiyorum kafamda iki cihaz var bunlar

opticum actus duo
    Openbox SX9 Combo

sizce hangisini tercih etmeliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

arkadaşlar önümüzdeki hafta uydu cihazı almak istiyorum kafamda iki cihaz var bunlar

opticum actus duo
    Openbox SX9 Combo

sizce hangisini tercih etmeliyim

Abi merhaba,
    Hi-fi sitemini biraz ertelemek zorunda kaldım. Alırken seni tekrar arayacağım.
    Uydu alıcısı konusuna gelirsek, ben de uydu alıcısı alacağım bugünlerde. Üç cihaz arasında kararsız kaldım.
    Kathrein ufs-916
    Openbox SX9 Combo
    Xtrend ET-7500
    Kamaxx hoca Kathrein' de oscamı çalıştırdı. Ancak ne kadar stabil bilmiyorum. Bayadır yazılım güncellemesi gelmemiş. CS işinde günü kurtarır derse sipariş vereceğim. Ilerleyen günlerde mutlaka yazılım guncellemesi de gelecektir. Çünkü yeni bir cihaz.
    Openbox'u forumdan birisi sipariş vermişti sonucu ne oldu bilmyorum. Cihazla ilgili herhangi bir yorum yazılmadı daha sonra.
    Xtrend ET-7500'de kamaxx hocanın onay verdiği bir cihaz. Satking'de bu cihazı tavsiye etti. Vu+, gigablue ve aynı markadaki diğer cihazlara göre fiyatı uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seydibaba -- 1 Nisan 2015; 20:59:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba kardeşim benim c.s işiyle işim yok benim için görüntü kalitesi çok önemli şu anda kullandığım digitürk sagemcom cihazı görüntü kalitesi iyice bozuldu resmen kumlu gösteriyor aslında bulabilirsek kati 913 te olabilir ama artık kimse satmıyor

saygılar
  • CS ile işin yoksa daha çok alternatifin var. Üstatlar kaliteli fta cihazlar tavsiye edebilirler. 913 ün yerine 916 çıktı. Şu an yurtdışında satılmakta. Hm-sat'tan kargo dahil 230'a geldiği söylenmişti. Ve gümrükten geçişte %20 vergi eklenebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seydibaba -- 1 Nisan 2015; 13:37:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekiner57

albani hocam gerçi burası yeri değil ama TF de bir arkadaş imzanızdaki toshibadan (46sv685) satıyor (1750Tl) bu tvler hangi yılın üretimi acaba teşekkürler

kardeş o kişi beni mutlaka tanıyordur,bir sor bakalım neden satıyor diye??

fiyat için de bir şey diyemem,sen bu cihazın DH de başlığı vardır,takılırsan oradan okursun durumunu,kendileri 2009 Model dir!
  • Kati 916 da Oscam çalışıyor ama sanırım 913 gibi değil ancak mühim olan çalışmasıdır ve işin içinde çakal Çinliler olmadığı için,bu destek Avrupadan geliyor(Alman/Rus/Polonya gibi)
    dolayısıyla 916 da Oscam işini bu herifler illaki bitirirler,913 gibi olur ama yakındamı olur seneyemi olur orasını bilemem gari,yazılım derken Kati den bahsediyorsanız(org.FW den)
    zaten bunlar zırt-pırt yazılım filan çıkarmazki! 916 çıkalı sanırım 1 sene kadar oluyor benim bildiğim 2 adet FW çıktı 2.0 ve 2.1beta ama ben her üç FW yi de izledim resim kalitesi
    çok çok iyi veya 1.0 biraz daha fazla sharp idi,913 lere göre ama Kati sadece cihaza yönelik FW çıkarır gerek görürse,OSCAM team işi ayrıdır,orasını da bilmem ben,herifler bunu da bir şekilde
    hallediyorlar ama Oscam+Kati hiç bir zaman e2 li CCCam gibi hızlı/stabil v.s olmaz,dalgaya düşmeyin ltf bu meretleri alanların ilk ve tek kriterleri "resim kalitesi" içindir,ben 5 senedir
    912/913 kullandım sıra 916 da gibi,DB/VU/Giga v.s v.s piyasa işi cihazların çalıştığı gibi Kati ler çalışmaz,ıvır-zıvır özellikleri yok,MediaPlayer desteği de çok sınırlıdır hatta çok ilginç WMV leri
    bile okumuyor 916 SmartTV filan olmaz,"SAT>IP" diye bir şey koymuşlar,valla ne işe yarıyor onada bakmadım açıkçası,kısaca bu cihazlar salt resim kalitesi üzerine olup bunu yapıyorlar!

Diğer piyasa işi cihazlar ise(TR de) en başta olmaza-olmaz CS işi yapacaktır,biz de FTA cihaz olmaz veya satılamaz ayrıca SmartTV/IPTV v.s v.s bir dolu da ıvır-zıvır özellikleri olmalıdır
    yoksa yine satılmaz!

"MARKA" cihazlar da bunlar ya hiç yoktur,ya da oldukça kısıtlıdır v.s tamamen resme odaklı FTA cihaz olarak işinize gelirse alabilirsiniz,aksi halde uzak durun+

Mara M9 en beğendiğim CS li cihazlardan idi! Kore malıdır,çok da şıkdı
    TiviAr FTA olarak mükemmel bir cihazdır
    Vantage da öyledir
    Humax ları söylemeye gerek yok zaten
    Kati ve Techni yi hiç saymıyorum bile

Bir de Kamax Hoca nın hem FTA hem de CS işi yapan burada basettiği cihazlar da OK dir
    Lenuss bu arada çok ciddi iyi çıktı FTA dır ama özellikle SD ler de cihaz çok iyi 913 den bir tık bize iyi geldi!

Beyler ya MARKA cihaz alın,ya da markası piyasa işiyse o zaman bilen/anlayan birisinin referansı ile dışardan Receiver alın ki tam macera olmasın!

resim kalitesi+CS işi için 2.el 913 artık pek bulunmuyor! dışarda da hiç kalmadı,ama 2.el bulursanız bence kapın,belki de ben satabilirim,şayet CS işi
    için 916 da karar kılarsam 913 ü o zaman şutlarım 1000 kağıda,Kargo da benden

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kati 916 da Oscam çalışıyor ama sanırım 913 gibi değil ancak mühim olan çalışmasıdır ve işin içinde çakal Çinliler olmadığı için,bu destek Avrupadan geliyor(Alman/Rus/Polonya gibi)
    dolayısıyla 916 da Oscam işini bu herifler illaki bitirirler,913 gibi olur ama yakındamı olur seneyemi olur orasını bilemem gari,yazılım derken Kati den bahsediyorsanız(org.FW den)
    zaten bunlar zırt-pırt yazılım filan çıkarmazki! 916 çıkalı sanırım 1 sene kadar oluyor benim bildiğim 2 adet FW çıktı 2.0 ve 2.1beta ama ben her üç FW yi de izledim resim kalitesi
    çok çok iyi veya 1.0 biraz daha fazla sharp idi,913 lere göre ama Kati sadece cihaza yönelik FW çıkarır gerek görürse,OSCAM team işi ayrıdır,orasını da bilmem ben,herifler bunu da bir şekilde
    hallediyorlar ama Oscam+Kati hiç bir zaman e2 li CCCam gibi hızlı/stabil v.s olmaz,dalgaya düşmeyin ltf bu meretleri alanların ilk ve tek kriterleri "resim kalitesi" içindir,ben 5 senedir
    912/913 kullandım sıra 916 da gibi,DB/VU/Giga v.s v.s piyasa işi cihazların çalıştığı gibi Kati ler çalışmaz,ıvır-zıvır özellikleri yok,MediaPlayer desteği de çok sınırlıdır hatta çok ilginç WMV leri
    bile okumuyor 916 SmartTV filan olmaz,"SAT>IP" diye bir şey koymuşlar,valla ne işe yarıyor onada bakmadım açıkçası,kısaca bu cihazlar salt resim kalitesi üzerine olup bunu yapıyorlar!

Diğer piyasa işi cihazlar ise(TR de) en başta olmaza-olmaz CS işi yapacaktır,biz de FTA cihaz olmaz veya satılamaz ayrıca SmartTV/IPTV v.s v.s bir dolu da ıvır-zıvır özellikleri olmalıdır
    yoksa yine satılmaz!

"MARKA" cihazlar da bunlar ya hiç yoktur,ya da oldukça kısıtlıdır v.s tamamen resme odaklı FTA cihaz olarak işinize gelirse alabilirsiniz,aksi halde uzak durun+

Mara M9 en beğendiğim CS li cihazlardan idi! Kore malıdır,çok da şıkdı
    TiviAr FTA olarak mükemmel bir cihazdır
    Vantage da öyledir
    Humax ları söylemeye gerek yok zaten
    Kati ve Techni yi hiç saymıyorum bile

Bir de Kamax Hoca nın hem FTA hem de CS işi yapan burada basettiği cihazlar da OK dir
    Lenuss bu arada çok ciddi iyi çıktı FTA dır ama özellikle SD ler de cihaz çok iyi 913 den bir tık bize iyi geldi!

Beyler ya MARKA cihaz alın,ya da markası piyasa işiyse o zaman bilen/anlayan birisinin referansı ile dışardan Receiver alın ki tam macera olmasın!

resim kalitesi+CS işi için 2.el 913 artık pek bulunmuyor! dışarda da hiç kalmadı,ama 2.el bulursanız bence kapın,belki de ben satabilirim,şayet CS işi
    için 916 da karar kılarsam 913 ü o zaman şutlarım 1000 kağıda,Kargo da benden

913 ve 916 nın oscami enigma2 lerdekilerden çok mu yavaş ?
    bence cccam serverın kalitesi ve internetin kalitesi(ping düşük olması) kriterleri daha çok etkiler hızı

• Bu "yavaşlık" biraz göreceli gibi örneğin benim için kanal geçiş hızı veya servar dan açma hızı ile ilgili olarak bir takıntım yoktur
    çok uzun yıllar Humi 5400 kullandım,bilenler bilir bu meretin kanal geçişleri apırdır veya kimisine göre çok ağırdır ama ben hiç takılmadım!
    veya servar dan açma/emu veya CAM ile açma da ağırdı,buna da hiç takılmadım

Kati ler de istenirse e2 yüklenir(910/912/913 ler için ama 916 için e2 si varmı bilmiyorum ama benim e2 ile de işim olmaz daha doğrusu bizim gibilerin yine e2 ile olmaz işleri)
    o zaman e2 ile bildiğimiz hızları olur ve sorun olmaz v.s

Ancak Oscam ile org.image üzerin den cihazı kullanmak hem doğru bir kullanım olur hem de e2 deki gibi resim kalitesi düşmesi olmadan izlersiniz ki işin bu kısmı
    bizim için ilk belirleyici esprisidir

916 da kanal geçişleri 913 den daha iyi zaten alet daha hızlı bu tip işlemler de! gerek ilk açılma gerekse de kanal geçişleri v.s olarak

Oscam için şimdilik ne desem boş gibi olur,biz geçen hafta Kamax Hoca uğraştı ve Oscam yüklendi ve bana göre gayet de yeterli hız da CS deki kanalları açtı!!
    örneğin şu ana kadar bu konular da 916 bizim için yeterlidir,kaldıki örneğin 916 yı salt CS işi yapsın diye de almıyoruz;FTA olarak gördük,ama CS işini de yapması
    bize "Bonus" gibi gelir ve sunduğu duruma da eyvallah deriz

CCam/e2 v.s bunlar ayrı şeyler Kati nin yanında!

Server kalitesi elbette bir etkendir hatta ciddi bir etkendir! örneğin elinizde bu işlerin en iyilerinden olan(CS işinden bahsediyorum)DB olsun ama dandik bir servar dan
    hizmet alıyorsanız DB nin hızı ne işe yararki

Internet kalitesi-ping için teknik olarak bir şey diyemem ama ben hiç bir zaman sorun yaşamadım!

++

Sanırım Kati gibi bir cihazı bazı kişiler veya böyle bir cihaz hiç kullanmamış olanlar veya tamamen ve ilk kriter olarak CS işini düşünenler ki bunlar e2/CCCam(veya diğer bazı CAMD ler de olabilir)
    takımın dan olup bu kriterlerine göre ya yorum yapıyorlar ya da böyle bir cihaz arıyorlar! bu kapsam da

1-örneğin Kati ler böyle hızlı veya sizin anladığınız anlam da bir cihaz değildir!(org.image+OSCam ile kullanım da)

2-örneğin Kati ye e2+CCCam yükleyebilirsiniz ve o zaman bahsettiğiniz HIZ v.s sorunu hiç olmaz ama böyle cihazlara e2 yüklenmesi biraz garip olur,ama işin bu kısmı kullanıcı tercihidir
    bizi ilgilendirmiyor kaldık ki 913 leri e2 ile kullananlar da vardır!

3-Kati yi bu bağlam da e2/CCCam cihazları ile mukayese etmek ise son derece yalnış oluyor düşüncesindeyim,zaten bu mereti özellikle dışar da insanların çok büyük bir kesimi
    önce "resim kalitesi" sonra da Oscam la da olsa CS işini yapıyor diye kullanıyorlar hızına veya ıvır-zıvır özellikleri yapmasına v.s v.s hiç bakmıyorlar

++

Bizim "Türk işi" bu tür cihazları kullanım profilimiz çok farklıdır! bunu daha önce de defalarca yazmıştım bizim için ilk kriter alet illaki CS işini yapmalıdır,aksi taktir de beş para etmez
    ve satılmaz bile,böyle olunca da Kati ler de yaramaz cihazlar 100 kağıt bile etmez yaw

Ancak son 3/4 yıl da TR de bu tip kullanıcı profili hala çok ciddi hakimse bile salt resim kalitesine yönelik ayrıca CS işini yapmayan ve belki de sadece DSmart(bir ara DTürk de olabiliyordu)
    veya şimdiler de FilBox modüllü üyelik sistemi kullanlar de böyle cihazları aldılar ve almaya da devam ediyorlar! ben Techni ve Kati den bunu çok iyi biliyorum net sayı veremem ama
    özellikle Kati ler bu anlamda geçmişte özellikle 913 olarak çok fazla satıldı,Techni daha az satıldı ama artık böyle bir kesim de var biz de! ama yine büyük çoğunluk bizim Karaköy
    işi mutlaka CS işini yapan cihaz kullanıyorlar,onlar için zaten CS işi ilk ve tek kriterdir

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 1 Nisan 2015; 21:04:00 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:03:04 >
  • İşin Uzman Doktorun dan bilgiler gelirse,işte böyle güzel ve doğru bilgiler ile donanırsınız,Hocam teşekkürler

valla benim cihaz kalsın sen de hocam,yakında 916 yı sen patlatırsın ben nasılsa 913 ile idare ediyorum,en azından böyle yeni bir cihaz için
    işi bilen birisinin el atması da çok önemlidir,dolayısıyla iyi bir cihaz olan 916 bu suretle potansiyel alıcılarına en sağlıklı ve doyurucu bilgileri
    aktarılmış olacaktır

Not;916 alıp da bu işler den çakmayan "Fransızlar" sakın ha böyle işlemleri yapıp da,sonra da yalnış bir şeyler yaparak cihazlarını göçertmesinler!!
    Kamax Hocam da bilir 912/913 ler de böyle durumları bazı kişiler yaşamıştı,şimdi den uyaralım,sonra bunlar yine Kamax Hocaya dönmüşlerdi

anlamıyorsanız ellemeyin!

++

Hocam benim cihaz şimdi bu bahsettiğin SW 2.10b180 mi oldu acaba???

bir de StatusServer dan gördüğüm kadarıyla bizim aktif line 3 adet görünüyor+card sayısı da çok artmış?? ya da Hop1/2 olarak bunlar geliyor başkaların da?
    ayrıca sanırım stapi de bir düzenleme yine yaptınmı örneğin 913 ler gibi,örneğin son oscam ile 913 bayağı hızlanmıştı ama inan bana neredeyse 2 aydır
    hiç bir kanala bakamıyorum yaw 916 da bu seviyeye gelmişse o zaman bayağı hızlı hale gelmiş demek dir,iyi de bundan iyisi Şamda Kayısı olur yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 2 Nisan 2015; 0:38:50 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:04:10 >
  • Hocam geçen hafta cihazı getirdiğim de sanırım bu SW yükle değildi değilmi??

Ben onu Kati nin sitesin den indirip yüklemiştim,ayrıca bu Official Kati nin değil o zaman? veya bunu OscamTeam gibi birilerimi verdi?
    resim de bir değişme oldumu? yaw bunlar benim için önemli değil,mühim olan resim kalitesi gerisi hikaye,ayrıca iş bundan sonra senin eline bakıyor hocam
    oscam ve diğer tüm işleri bundan sonra destekli gelir bu seriye

Hocam emek ve bilgilerin teşekkürler++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:04:44 >
  • ok anladım+

sanırım aynı uygulamaları 913/912 içinde yapıyorlar dı bu adamlar,PQ da bir değişklik yoksa zaten sorun değil hangi SW olduğu pratik de
    zaten heriflerin sanırım şu anda en çok sattığı cihaz da bu olmalı;dolayısıyla hem içeri den hemde dışarı dan çalışılıyor anlaşılan

Kati de BUG hiç bitmiyorki Hocam;bizi veya bazılarını veya çoğu insanı da belki fazla ilgilendirmeği için takılmıyoruz ama bug var tabiki

>config olayını tam anlamadım bu sanırım bizim oscam yüklediğimiz zamanmı oluyor?
    >DS modül olayı Techni de hala devam ediyor veya FBox da yine var,nedense bazı kanallara gelince o malum uyarı penceresi geliyor
    >normal de modüller ile sorun yok açma/izlettirme anlamın da ama zırt-pırt o bahsettiğin uyarı penceresi geliyor

config işi önemli olabilir ama bunu sanırım çözerler+

• kamaxx hocam openbox sx9 için kanal editörü lazım oldu.yardımcı olursan çok makbule geçer.selamlar.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sivord -- 5 Nisan 2015; 20:49:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sivord

kamaxx hocam openbox sx9 için kanal editörü lazım oldu.yardımcı olursan çok makbule geçer.selamlar.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:05:09 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.