Şimdi Ara

Be Quiet Dark Power Pro PSU video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
16.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artık bir sistem için güç kaynağının ne kadar önemli olduğunu üstüne basa basa anlatmaya gerek yok. Zira bilgisayar kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu son 2 sene içerisinde güç kaynağı konusunda titiz seçim yapmaları gerektiği bilincine vardılar. Bununla paralel olarak kaliteli güç kaynağına olan talep artınca ithalatçı firmalar da dünyanın ileri gelen güç kaynağı üreticilerinin ürünlerini ülkemize getirmeye başladılar.

Ülkemize Fireball tarafından getirilen Be Quiet Dark Power Pro güç kaynakları, ATI'nin CrossFire, nVidia'nın SLI sertifikalarına sahip olmaları, sessizlikleri, kaliteli işçiliği yanında zengin kutu içerikleriyle piyasadaki rakiplerinden ayrılıyorlar. Bu videomuzda Be Quiet Dark Power Pro serisi güç kaynaklarından 530Watt güce sahip olan modeli yakından tanıyacağız.

Be Quiet Dark Power Pro serisi güç kaynakları dahili fan kontrolcüleri bulunması, ATI'den CrossFire, nVidia'dan SLI sertifikasını almış olmaları, modüler kablo yapıları ve zengin kutu içerikleriyle beğenimizi topladılar.

Model :

• Be Quiet Dark Power Pro 530W

Genel özellikleri :

• Modüler kablo yapısı
    • Yüksek kalitede kasa yapısı, fabrika çıkışı modlanmış kablolar
    • Intel Core 2 Duo destekli anakartlar dahil piyasadaki tüm PC donanımlarıyla tam uyumluluk
    • P8 bağlantı soketi sayesinde çift işlemcili sunucu anakartlarında çalışabilme
    • Modüler kablo yapısı yardımıyla 12 SATA sürücüye güç sağlayabilme
    • Kasanızdaki kabloları toplamanız ve düzenlemeniz için gerekli bileşenlerin yer aldığı zengin kutu içeriği

Teknik özellikleri :

• 530 W Güç
    • ATX12V v2.2 ve EPS12V v2.91 standartlarına uyumluluk
    • 24pin ve dönüştürücü ile 20pin anakartlar ile çalışabilme
    • 2 adet PCI-Express bağlantısı (SLI ve Crossfire uyumluluğu)
    • 6 adet SATA bağlantısı
    • 8 adet 4 Pin güç bağlantısı (HDD)
    • 1 adet 3 Pin güç bağlantısı (FDD)
    • Soğutma için 1 adet 120mm sessiz fan
    • Aktif PFC desteği
    • P4 ve P8 güç bağlantı desteği
    • 3 adet 3 Pin ve Moleks 12v fan bağlantı soketi
    • Güç çıkışları: +3,3V: 28A, +5V: 30A, +12V 1: 20A, +12V2: 20A, -5V: 0,5A, -12V: 0,8A, +5VSB: 2,5A

Satış fiyatı :

• Yaklaşık 240 YTL

Sayfanın Linki : http://www.firebal.com.tr/asp/listgroup.asp?brand=Be%20Quiet&group=GUC_KAYNAGİ

• Videodaki izleme sorunu giderildi
  • ATI 'ye ye ne zaman "EY Tİ AY " demeye alışacağız acaba .Normalde söylenişi öyleymiş John Carmack 'ın röportajında dinledim.Video izlerken gözüme takıldı.
  • Güç kaynağı güzel
    Bu cihazın güç özellikleri keşke videoda görsel olarak anltılsaydı
    Tamam sertifikalrı var ama görüntülü olduğu zaman daha hoş olurdu.

Donanımhaberin bu görüntülü incelemelerine devam etmesini hatta her ürün için yapmasını isterdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Resident

ATI 'ye ye ne zaman "EY Tİ AY " demeye alışacağız acaba .Normalde söylenişi öyleymiş John Carmack 'ın röportajında dinledim.Video izlerken gözüme takıldı.

Em Pe Üç'e (MP3) em pi three dediğimiz zaman
  • quote:

ATI 'ye ye ne zaman "EY Tİ AY " demeye alışacağız acaba .Normalde söylenişi öyleymiş John Carmack 'ın röportajında dinledim.Video izlerken gözüme takıldı.

normal ati daha güzel ya

bu arada @speedstep

ürünün +12V kombine çıkışı kaç amper acaba?

• tebr'kler trd e'lk sanirim video ile review/.Olum adam makyaj yapar cikar
  • Makyaja ne gerek var aa feno benim her halim güzel hahaha
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Em Pe Üç'e (MP3) em pi three dediğimiz zaman

Ben mp3 'e "ME PE ÜÇ " diyorum.Türkçe olarak doğru

• @resident ATI ye Ati deyince Türkçe'de yanlış değilki olaya yabancı gözüyle bak lütfen ama olmuyor
  • evet bana bu güc kaynagı geliyor kargoda firebaldan aldım pazartesi veya salı elimde sanırım ilk deneyim bana ait olcak gelişmelerden haberdar olacagınıza emin olun inşallah silverstone gibi hayal kırıklıgı olmaz yarabbim
  • sayın speed-step,
    eline sağlık haber için. henüz videoyu izleyemedim. en kısa zamanda izlerim. fakat, incelediğiniz ürün ithalatçıda (firebalda) şu an STOKTA YOK.

bu haberini okuyunca firebal hakkında aklımdaki bikaç şeyi söylemek istiyorum... firebaldan bikaç kez alış-veriş yaptım. iyi bir yer. kaliteli parçalar getirtiyorlar ve de alış-verişlerimde sıkıntı yaşamadım . ancak firmadaki bana göre en ciddi problem bu stok problemi olsa gerek. hatta, ana sayfalarında (yani vitrin sayfası) önplana çıkartılmış ürünlerin bazıları STOKTA YOK. bu nasıl iş anlayamadım. hem vitrine koy bir ürünü, hem de stokta yok. stokta olmayan bir ürünün virtin sayfada ne işi var?!!

son bir-iki aydır ikinci bilgisayarıma kaliteli bir psu almak istiyorum ve gözüme enermax liberty nin 500W lık olanını kestirdim ve de bunu almak istiyorum fakat hala alamadım. mütemadiyen bakıyorum firebal'a gelmiş mi diye... ama bir türlü "stokta var" yazısını göremiyorum. çok klasik bir söylem ile tüm firebal yetkililerine burdan sizin aracılığınızla bir çağrıda bulunmak istiyorum:

"lütfen şu stok problemine bir çözüm getiriniz"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcok -- 5 Kasım 2006; 15:26:48 >

• inceleme süper de ah o gömlek hoşuma gitmedi be
  • hakıkaten ne zaman gırer bu urun stoga
  • arkadaşlar ok bu psu güzelde o anlattığı bütün özellikler zaten başka psulardada var kapandıktan sora 5dk fanları döndürme olayı enermaxın bi modelınde vardı bilen bilir boşta kalmış kabloların uçlarını kapatma aparatıda tagandada var eminim kaliteli başka psulardada vardır kablo toplama apratları yine taganda cırtcırtlı olarak geliyor enermaxtada öle bence bu psu nun getirdiği hiç yenilik yok bana göre
  • quote:

Orjinalden alıntı: ultrAslan-BH

arkadaşlar ok bu psu güzelde o anlattığı bütün özellikler zaten başka psulardada var kapandıktan sora 5dk fanları döndürme olayı enermaxın bi modelınde vardı bilen bilir boşta kalmış kabloların uçlarını kapatma aparatıda tagandada var eminim kaliteli başka psulardada vardır kablo toplama apratları yine taganda cırtcırtlı olarak geliyor enermaxtada öle bence bu psu nun getirdiği hiç yenilik yok bana göre

Aslında cevabı kendin vermişsin. Bu güç kaynağı diğerlerinin özelliklerini bir modelde toplamış. Daha ne olsunki?
  • hayır bu dediğim özellikler enermaxın o modelinde zaten vardı kablo çıkartıp takma hariç şahsen ben illede bu özelliklerin hastası olsam o enermaxı alırdım bunu deil enermaxın kalitesine daha çok itibarım var
  • quote:

Orjinalden alıntı: ultrAslan-BH

hayır bu dediğim özellikler enermaxın o modelinde zaten vardı kablo çıkartıp takma hariç şahsen ben illede bu özelliklerin hastası olsam o enermaxı alırdım bunu deil enermaxın kalitesine daha çok itibarım var

mrb arkadasım bende silver 560 kullandım ondada vardı ama sizlere ömür gitti psu ikinci tercih aynı özellikler bunu istedim bende yani bizde biliyoruz aynı oldugunu maksat aynı gücde oldugu icin alıyoruz zaten
  • bu psu'mu daha iyidir yoksa 750 WATT THERMALTAKE TOUGHPOWER GÜÇ KAYNAĞI'MI DAHA İYİDİR.thermaltake 270 milyon.bu psu 240 milyon.benim düşüncem seneye yeni toplayacağım pc'dede bu psu'yu kullanmak.2 veya 4 çekirdek işlemci ve dx10 orta seviye ekran kartını hangisi rahat kaldırır bu psulardan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAKSIMUS

bu psu'mu daha iyidir yoksa 750 WATT THERMALTAKE TOUGHPOWER GÜÇ KAYNAĞI'MI DAHA İYİDİR.thermaltake 270 milyon.bu psu 240 milyon.benim düşüncem seneye yeni toplayacağım pc'dede bu psu'yu kullanmak.2 veya 4 çekirdek işlemci ve dx10 orta seviye ekran kartını hangisi rahat kaldırır bu psulardan.

Güzel bir soru ama gelecekte pc dünyasında güç tüketimi ve optimizasyon adına ne türlü bir değişiklik ( başka deyişle kaypaklık ) olur bilmek çok zor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.