Şimdi Ara

HECO hoparlör kullananlar ve paylaşım başlığı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
718
Cevap
25
Favori
41.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende forumdan tecrübeli arkadaşların tavsiyelerinden sonra heco victa 302 aramaya başladım, sistemi büyütmek için satmak isteyen falan olursa aklında olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayar dan sadece müzik dinlemek adına Heco 302'leri prodigy hd2 ses kartı ve Yamaha R S500 stereo anfi ile kullanıyorum gayet memnunum :) Yamaha anfinin subwoofer çıkışı var, aslında kısık ses de net bir dinleyici olarak biraz daha alt frekanslar için subwoofer eklemeyi düşünüyorum.Önerisi olan varsa paylaşırsa sevinirim :) veya Stereo anfiyle aynı marka olan Yamaha yst sw030 almak mı daha mantıklı olur karasızım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cji -- 20 Eylül 2015; 2:33:06 >
  • Bura çok sessiz bir video ekleyeyim :)
    Yamaha R S500 stereo amp., Heco victa prime 302, Audiotrak prodigy hd2 ses kartı

http://www.youtube.com/watch?v=vw0OkNvpGdo
  • Cji kullanıcısına yanıt
    Hocam selam,
    Çaldığınız dosya nedir acaba? Flac mi? Ses dosyasının detaylarını yazabilir misiniz?
    Bir de pc de hangi programda çalıyorsunuz?
    Video kullanılamıyor diyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: mavera71

Hocam selam,
    Çaldığınız dosya nedir acaba? Flac mi? Ses dosyasının detaylarını yazabilir misiniz?
    Bir de pc de hangi programda çalıyorsunuz?

@mavera71 Selamlar, evet çalan parça flac 810kbps 44100hz.İnternet üzerinden satın almıştım.
    Pc de foobar2000 kullanıyorum.Asio da yüklü fakat ses kartında opamp değişimden sonra kullanmıyorum.

Ses kartı: Audiotrak Prodigt hd2 de(opamplarını değiştirdim. 2xLT1364, LT1361 kullanıyorum)
    Yamaha R S500 stereo amp.
    Heco victa prime 302 (Duvara 25cm mesafedeler)
    Slientwire 1.5mm kablolar
    Oda 9m2
    HTC One M7 ile çektim.Video içeriğinde ses 20kbps olarak geçiyordu :)
    Parça adı: AYO - down on my knees

@JMaharaja Herkese açık video görüntülenmesi lazım.Tekrar deneyin isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cji -- 27 Ekim 2015; 0:03:39 >

Şarkıyı biliyorum üstad, enfes bir şarkı. Hatta o albümün tamamı (joyfull du değil mi?) çok çok iyi.
    Spotify + vsx 924 + magnat 802 de dinlediğimde sizin video telefonla çekilmiş olmasına rağmen arkada duyulan ses daha tatminkar :)
    Sattıracaksınız bana sistemi :)
    Nerden satın aldınız flac albümü?
  • mavera71 M kullanıcısına yanıt
    Doğrudur joyfull. 7digital den satın aldım diye hatırlıyorum ama tam emin değilim :)
    Avr'ye göre stereo anfi çok farkediyor gerçekten.Bir de ses kartında opamp değişiminden sonra detaylar ciddi anlamda değişti diyebilirim.
    Heco nun hakkını da yememek gerekir tabi, dengeli güzel bir karakteri var :)

Edit: Link verebiliyormuyum bilmiyorum ama parçayı 7digital değil de sanırım bir web siteden indirdim.Şuan öyle anımsadım linki buldum burdane ne kadar doğru paylaşmam bilmiyorum da isteyene p.m atabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cji -- 27 Ekim 2015; 20:51:57 >
  • Yeni bir video daha çektim :) Çalan parça 160kbps, youtube üzerinden çalıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=wyn9xfaGG-I
  • Heco victa 701, 1 adet icin amfi tavsiyesi ariyorum ve bilgisayara nasil baglarim.
    SMSL Endstufe Amplifier Verstärker SA-98E böyle bird´sey olur mu.
    Bende de victa 302 prime var, Lepai-LP 2020a var bu amplimi modlama şansınız var mı acaba?

• Merhaba arkadaslar, bu konularda biraz acemiyim yardımlarınızı bekliyorum, yaklaşık 1 senedir pioneer htp-071 setini kullanıyorum.Malum hoparlorleri beni tatmin etmiyor. İlk etapta front ve center degisikligi yapmak istiyorum,ortalama 8-10 m2 lik bir oda da kullanabileceğim Heco victa prime serisinden tavsiye edeceğiniz hoparlör tipi hangisi olabilir ?

Benim dusunduklerim ;

Front :Heco Victa Prime 202
    Center: Heco Victa Prime Center 102

Bunlar uygun mudur ?
  • santosss kullanıcısına yanıt
    Front olarak 302 düşün bence. 202 yi daha sonra arkaya eklersin..

• quote:

Orijinalden alıntı: santosss

Merhaba arkadaslar, bu konularda biraz acemiyim yardımlarınızı bekliyorum, yaklaşık 1 senedir pioneer htp-071 setini kullanıyorum.Malum hoparlorleri beni tatmin etmiyor. İlk etapta front ve center degisikligi yapmak istiyorum,ortalama 8-10 m2 lik bir oda da kullanabileceğim Heco victa prime serisinden tavsiye edeceğiniz hoparlör tipi hangisi olabilir ?

Benim dusunduklerim ;

Front :Heco Victa Prime 202
    Center: Heco Victa Prime Center 102

Bunlar uygun mudur ?

hocam 10mt2 ortamda
    front:heco victa 302
    center:heco victa 102
    surrond:heco victa 202 veya elinizdeki rearları kullanabilirsiniz ama bir müddet sonra anfinizde yeterli gelmeyecektir

• Tabi oda daki esyalar dan dolayı alan biraz dar, 202 düşünmemin sebebi bu biraz da, 202 front olarak tatmin etmez mi arkadaşlar ?
    Tatmin eder etmesine ama 302 daha iyi sonuç verir. Karar sizin tabi, ben fikrimi belirttim.

• Tavsiyeleriniz icin cok tesekkurler arkadaslar, simdilik 202 lerle baslayalım, pioneer s-11 lerden sonra tatmin edecegini dusunuyorum :)
  • bence yanlış bir karar veriyorsunuz başlangıç olarak heco victa 302 daha iyi olur ama konu bütçeyse bizi aşar
  • İşin içinde bütçe de var tabi, simdilik 202 ile baslayıp daha sonra 302 alıp 202 leri arkaya eklemeyi planlıyorum. Ama derseniz ki 202 den iyi front olmaz biraz daha bekliyim.Cunku daha once pioneer s-hm50 kullandım front olarak tatmin etmedi.
    Kesinlikle 302 leri tavsiye ederim. Bende kullanıyorum gerçekten süper. Almışken aradaki farkı daha iyi hissedeceğiniz kalitede bişey alın. Zaten 3-5 ayda bir değiştirmiyoruz bari almışken biraz daha bekleyip daha iyisini almak en doğru karar olacaktır. (:

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.