Şimdi Ara

SteelSeries ''RIVAL'' Gaming Mouse

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
2
Favori
3.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Teknik Özellikler:

- Optik Sensör

- 50 - 6500 Ayarlanabilir CPI

- 1 ms Tepki Hızı / 

- 1000Hz Tarama

- 200  (IPS)

- 50G Hızlanma

- 6 Adet Programlanabilir Tuş

- 30 Milyon Tıklanma

- 128 gram Ağırlık

- Değişebilir Kauçuk Baskılar

Ürünü G502 gibi iki haftalık deneme sürecinden geçirdim. Özellikle geceleri, saatlerce Diablo 3 oynadığım için, test aşamasında iyi bir gözlem oldu. Ürünü hem masamda hem de özellikle siyah yüzeyli mouse pad ile kullandım. Normal masa yüzeyinde G502 kadar iyi bir performans elde edemesem de bu açığı mouse pad ile kapatabildim. Nedense daha atik ve daha akıcı bulduğumu belirtmek istiyorum.

Pad ile daha tutarlı ve akıcı geldi. şimdi kalkıp her yüzeyde akıcı kullanabilirsiniz desem yanılmış olurum.

Özellikle Strateji oyunlarında yüksek cpi değerleri ile oynadığım için, beni tatmin etti. Yine de bazı durumlarda, farklı değerler arası geçiş seçeneklerinin bol olmasını da istediğim oldu.

Mouse, genel olarak performans ve malzeme kalitesi olarak iyi olsa da fiyatına göre daha  fazla ek özellik barındırmasını isterdim

• Herkese iyi seyirler diliyorum, sabah 8 gibi kalkıp sizler için yetiştirmeye çalıştım. Umarım hoşunuza gider, aklınıza takılan bir şey olursa çekinmeyin.
  • Ürün optik olduğu için her yüzeyde sorunsuz çalışması beklenemez zaten bu yetenek biraz daha lazerle bahşedilmiş yetenek. 180 tl biraz yüksek geldi fiyatı bana. dolar kurununda etkisi büyüktür ama yinede çok sağlam rakiplerinin üstüne birşey koymadan öylesine çıkarılmış bi model. fiyat iddasıda yok. markaya sempatisi olan tercih edebilir tabi orası ayrı.
    Birde mouse incelemsinde en çok merak edilen şeylerden birisi kablo yapısı olur genelde. dayanıklımı. bağlantı yeri kırılırmı, kablo kıvrılırmı bu gibi şeyleri çok soruyolar. bir sonraki mouse incelemenize bunlarıda eklemenizi tavsiye ederim

• Kablosunun örgülü olup olmadığına değinilmemiş. Sanırım klasik kablo.

• Bende bunu kullanıyorum gerçekten çok iyi , fakat kaliteli bir ped ile kullanmakta fayda var zira altındaki kaygan plastikler zamanla eriyip gidiyor .

http://steelseries.com/products/outlet/steelseries-diablo-iii-mouse

Diablo 3 oynuyorsan bu fare ile daha zevkli oluyormuş :P

Sezer birde video da en son oynadığın oyunun adı nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hoid -- 31 Ocak 2015; 12:18:53 >
  • Razer naga 2014 ;)

• Fiyatı yüksek geldi bana. O kadar edecek bir mouse a benzemiyor.
  • Fps ve arada moba oynuyorum benim işime yarar mı? Bir de mouse biraz büyük geldi bana, öyle mi?
  • Deneyimlerini aktardığın için teşekkürler. Oyun Dying Light :D
  • 200 TL fareye verip mousepad'siz kullanmak diye birşey olmaz zaten yada isteyen kullansın 2 günde skatezler pert olur, sensöründen tam verim alamazsınız ve akıcı bir kullanım sağlanmaz.
  • İncelme için teşekkürler yalnız 200TL seviyesinde seçenek oldukça fazla, ki ben zaten bu bütçelerde Mouse alacak kullanıcıların öncelikle performanstan öte ergonomiye dikkat etmeleri gerektiğini düşünüyorum. En güzeli deneyerek almak.
  • Sonunda sensörden bahsetmişsiniz. Güzel. Yalnız bahsettiğini CM STORM mouse bundan daha sonra duyurulmuş olması gerek, yanlış hatırlamıyorsam.

Rival soyulma sorunu olduğunu belirtelim. Fakat steelseries'in şuan en iyi sensörlü mouse modelidir. Optik avago 3310 kullanmasından dolayı.

edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acbold -- 31 Ocak 2015; 22:17:57 >
  • DH Sezer kullanıcısına yanıt
    Hocam G402 ile kıyas yapar mısınız ? Counter Strike oynuyorum Rival var suan ama deli gibi G402 merak ediyorum :)
  • Bim'den 20 liraya logitech aldım idare ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: KonnoYuuki

Fps ve arada moba oynuyorum benim işime yarar mı? Bir de mouse biraz büyük geldi bana, öyle mi?

Elin büyükse iyi bir mouse sayılır, büyüklük olarak Deathadder dan biraz daha büyük, tam olarak Deathadder ın rakibi aynı zamanda.
    Hocam 180 liraya buldum su an kullandigim mouse a4 tech x7 degistirmeye deger mi? Lol, diablo3, fps oyunlari falan oynuyorum genellikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yebrik ederim hocam son günlerde gayet iyi incelemeler yapıyorsun.
    Sende olmasan bu bölüme kimse bakmayacak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

DH Sezer
    Haber Editörü : "Mouse, genel olarak performans ve malzeme kalitesi olarak iyi olsa da fiyatına göre daha fazla ek özellik barındırmasını isterdim"

SS Rival profesyonel fps oyuncularını hedeflediği için ekstra tuşlar bulunmamakta. Rival çıktığı ilk yıl SS sponsorluğunda ki tüm takımlar Rival kullandı.(sponsor zoruyla ya da isteyerek). Steelseries sensör bakımından zowie ve roccat karşısında kaliteli ivme sorunu olmayan sensörlü mouse modeli yoktu. Bu sorun Rival ile çözüldü ve reklam çalışmaları üst düzey tutuldu. Sensei ailesinden sonra Rival en çok satan model.

Rival'de rubber ve kablo tasarımı daha kaliteli halde. Fakat sol ve sağda ki pürüzlü yüzeylerin soyulma şikayetleri var.

Ergonomi olarak. İlk çıktığında resimlerden bakarak bana uygun olmadığını düşünmüştüm. Denediğimde de yanılmadığımı gördüm. Mouse girintili çıkıntılı bir mouse. Sol arka kısmı dışarıda kalıyor.Palm grip oynuyorsanız sorun teşkil edebilir. Denemeden almayınız.

edit: alıntı kodu düzeltmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acbold -- 31 Ocak 2015; 22:24:46 >

• Çok bilen arkadaşlarımız gelmiş hemen. Bu bir FPS mouse'u. Ek tuş zaten olamaz.
    CPI değişmesi maç esnasında istemediğimiz bir durum o yüzden zaten gerek yok.
    Mouse'un yüzeyi terletmiyor. Malzemesi kaliteli.
    Gamer mouse zaten mouse pad olmadan kullanılmaz.
    Sensörü çok stabil. Saçmalamıyor ve her zaman eşit miktarda dönüyor.
    Hızlı kullanımlarda saçmalayan sensörler var bu ise her daim stabil.
    Ergonomi açısından sıkıntısı yok gayet güzel.
    Buyrun bu video'dan daha hızlı kullanabilen varsa o zaman derizki bu mouse yetersiz.http://youtu.be/GC698eJ8UP0

• quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Çok bilen arkadaşlarımız gelmiş hemen. Bu bir FPS mouse'u. Ek tuş zaten olamaz.
    CPI değişmesi maç esnasında istemediğimiz bir durum o yüzden zaten gerek yok.
    Mouse'un yüzeyi terletmiyor. Malzemesi kaliteli.
    Gamer mouse zaten mouse pad olmadan kullanılmaz.
    Sensörü çok stabil. Saçmalamıyor ve her zaman eşit miktarda dönüyor.
    Hızlı kullanımlarda saçmalayan sensörler var bu ise her daim stabil.
    Ergonomi açısından sıkıntısı yok gayet güzel.
    Buyrun bu video'dan daha hızlı kullanabilen varsa o zaman derizki bu mouse yetersiz.
    http://youtu.be/GC698eJ8UP0

Şuan piyasadaki en iyi Fps mouse'u Roccat tyon'un (Link) Ek tuşlarıda var , hatta yanında analog bile var .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vinewood -- 1 Şubat 2015; 13:38:35 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.