Şimdi Ara

Facebook gelirlerde büyük artış yaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Facebook gelirlerde büyük artış yaşıyor

İnternet altyapısındaki gelişmelerin en çok kazandırdığı firmalardan birisi şüphesiz sosyal ağ devi Facebook. İnternete yeni katılan her kullanıcının bir Facebook hesabı açma ihtimali olduğu için firma büyüme konusunda da sıkıntı yaşamıyor. 

Son açıklanan rakamlara göre yıllık bazda yüzde 10 artış yaşayarak 1.39 milyar aylık aktif kullanıcıya ulaşan Facebook, mobil bazda ise yıllık yüzde 80 civarında bir artışla 526 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştı. 

Çin'in nüfusunu geçmek üzere olan firma son dönemde videolu reklamlara ağırlık vermesiyle gelirini artıran firma yılın son çeyreğinde yüzde 48 artışla 3.85 milyar dolar gelire ulaştı. Faaliyet karında da yüzde 34 artış yaşayan firma 701 milyon dolara imza atmayı başardı. Yıl genelinde net gelir ise 2.94 milyar dolar oldu. 

Mobil taraftaki büyük artış gelirin büyük kısmını da bu tarafa kaydırdı. Çeyrek bazda yüzde 69, yıllık bazda yüzde 53 artış yaşayan mobil reklam gelirleri 2.47 milyar dolar oldu. Web üzerinden gelen reklam gelirleri ise 1.38 milyar dolar olarak kaydedildi. 

Facebook önümüzdeki dönemde de interneti olmayan kesimlere altyapı sağlayacak projeleri güçlendirmeyi hedefliyor. Ayrıca anasayfada kullanıcıya sunulan videolu reklamlarda da bir dengeleme yapılacağı belirtiliyor.  

• Kullanmıyorum, mutluyum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaman kaybı olan saçma bir platform.

• Çoluk çocuk yuvası bir sosyal ağ.Hesabım var fakat eski tadı vermiyor.

• Kullanmasını bilene güzel ne amaçla kullanıldığı önemli
  • 2007 yılında üye oldum 2010 yılında kapattım. O kadar salak saçma bir platform olmuş ki en büyük kullanıcı kitleleri; Endonezya, Türkiye, Mısır, İran, Pakistan vs olduğu düşünülünce kalitesinin nasıl olduğunu siz anlayın. Tweet iyiydi artık Türkler orayı da buldu orası da artık ölü. Yaşasın forum en azından insanlar buraları çok keşfedemedi kafamız rahat bir nebze.

Kullanmayın kullandırtmayın.

• Facebook ve twitter gereksiz

• Facebook ve Twitter'ım var fakat ayda yılda bir bakıyorum şu sıralar. Google+'da daha çok vakit geçiriyorum.
  • Sosyal ağ değil sosyal bela bu tarz siteler. Kullanmıyorum kafam rahat.

• Face hesabım var ama bazen öyle girip çıkıyorum resim video felan paylaşmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 30 Ocak 2015; 20:57:12 >
  • Üçüncü sınıf ülkeler olmasa, Facebook 98498494656186846 kez kapanırdı.

• oldum olası sosyal medyaya hiç alışamadım zaten.bana çok gereksiz geliyor.eskiden anasına babasına hesap vermek isteyemen bir nesil şimdi dünyaya hesap veriyor.ne kadar ironik bir durum.eskiden oglum/kızım şöyle böyle diyen anne babalarda facebook tan takip etmeleri yeterli.zaten s.çtığına kadar paylaşır hale gelmiş bu sosyal medya zombileri :D

• Yorumlara bakarsak sanarsin ki baskası kullaniyor bu facebook u. Ayriyetten facebook uygulamadı gördüğüm en leş uygulama adamlar kac milyar nüfusa hizmet ederse etsin. Bir mesaj yazmak icin 'whatsapp,snapchat' gibi bir platform oluşturma Amacıyla uygulamadan uygulamaya geçiyorsun

• Kullanmıyorum ,elalemin fotograflarıma bakmasına ne gerek var.

• Nadir kullandigim bi sosyal paylasim sitesidir kendisi foto mito paylasmam ama millet baya baya vazgecilmezi haline getirmis

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.