Şimdi Ara

Google da son çeyrek mali raporunu yayınladı : 4.76 Milyar dolar kâr

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Google da son çeyrek mali raporunu yayınladı : 4.76 Milyar dolar kâr

Ocak ayının son dönemlerinde şirketler bir önceki yılın son çeyreğine ait mali raporlarını birer birer yayınlarken bu kez mali raporunu yayınlayan şirket teknoloji devi Google oldu. 2014 yılının son üç aylık döneminde 18.1 Milyar dolar gelir elde eden şirket bu gelirin 4.76 Milyar dolarını kâra çevirmeyi başardı. 2013 yılının son çeyreğine göre ise kârda %40'lık bir yükseliş görüldü.

Yayınlanan raporda kazançlar incelediğinde %89 gibi ciddi bir rakamı reklamcılık gelirlerinin oluşturması dikkat çekti. Google Play Store'da gelirlere katkı sağlama noktasında büyük bir artış gösterdi. Youtube servisi ise bir önceli yıla göre 2 kat daha fazla kazandırırken kullanıcıların servisi kullanma süreleri %50 arttı.

Doların değer kazanması ile ABD dışındaki ülkelerde yeniden fiyatlandırmaya gitmek zorunda kalan şirket bu fiyat değişikliğinin 541 Milyon dolarlık bir gelir kaybına sebep olduğunu açıkladı. Ancak Motorola'nın Lenovo'ya satılması dolayısıyla kasasına 740 Milyon dolar koyan şirket Nexus 6 ile ilgili olarak da talebi karşılamakta zorlandıklarını ve stok problemlerini aşmaya çalıştıklarını belirtti

• Çabuk "Apple daha çok kar yaptı zaaa xd xd"ciler gelmeden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google Android platformunda iyi isler yapıyor. Pek de şaşırtacak bir haber değil.

• Şöyle değerlendirin firmaları; Apple olmasa ne olurdu? Google olmasa ne olurdu?

Ben size söyleyeyim, Apple olmasa kimse ölmezdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor_bey

Çabuk "Apple daha çok kar yaptı zaaa xd xd"ciler gelmeden

Apple daha çok kar yaptı zaaa xd xd

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BurayaNerdenÜyeOluyoruz kullanıcısına yanıt

• İki kelime kod yazmayı bilen bile uygulama koyabiliyor şaşırmadım

• Acaba Yahoo Yandex'in kâr durumları nasıl merak ettim. Google'a sadece arama motoru olarak bakmamak gerek tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

Şöyle değerlendirin firmaları; Apple olmasa ne olurdu? Google olmasa ne olurdu?

Google olmasada kimse ölmezdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire_67

quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

Şöyle değerlendirin firmaları; Apple olmasa ne olurdu? Google olmasa ne olurdu?

Google olmasada kimse ölmezdi

Bir çok yayın var mesela adsenseden yararlanan. Milyonlarca youtuber var mesela youtubedan para kazanan. Demek istediğim Apple değiştirilebilir olan bi şey. İşini halledersin herşeyde. Ama Google yok olsa kim sağlayacak bunları?

• Adamlar Bizim ülkeden çok kazanıyor anasını satim.
    Ülkemizin en büyük gelir kaynağı trafik cezaları. :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.