Şimdi Ara

Türklere karşı edilen hakarete Riot'un sessiz kalması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konuda riota ticket attım fakat gelecek cevabın hiçbir mantık içermeyen ve tamamen otomatik bir mesaj olacağını biliyorum açıkçası.

Sorun şu ki arkadaşlar bu sunucuda Türkiye Devletinden lisans almış oyuncular da mevcut. Yani bu sunucuda oynayan kişilerin bazıları devlet tarafından tanımlanmıştır. Eğer futbol sahada oynanıyorsa -komik gelebilir fakat- bu da sunucuda oynanıyor ve bu devlet tarafından tanınmış bir durumdur, lisans verilmesinin mantığı bu çünkü...

Şimdi gelelim konuya. Bir kişi oyunda Türklere direk açık bir şekilde küfür ediyorsa bu bir suçtur (http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk_Ceza_Kanunu_301._maddesi )

Bu kişi hakaret ediyorhttp://s22.postimg.org/tdy05754x/Screen11.png

Oyunun gitmesinin tüm sebebi bu arkadaştı buna hem fikiriz 9 kişi olarak. Report ettik çünkü ben oyun bittiğinde ettiği küfürlerin ss ini atacağımı söyledim. Onlar da tamam dedi ve gerçekten attığım ss ile hepsi report etti ( oyun bittikten 2-3 dk sonra çıktılar ) Şimdi sorarım size bu kişinin ban yememesi ne demektir ? Anayasaya aykırı bir hareket. Riot bu konuda suça müsaade etmektedir. Ben bu konudan çok rahatsızım ve bilgi amaçlı ticket attım. Eğer gelen cevap tatmin edici olmazsa iyice araştırma yapıp bu işi mahkemeye taşımayı düşünüyorum. Anayasa mahkemesine suç duyurusunda bulunduktan sonra bu konuda daha dikkatli olabilirler. Ben sadece bu suçun olduğuna dair bir şikayet mektubu yazarsam yeterli olacaktır.

düşünceleriniz nelerdir merak ediyorum. Sizde bu tip hakaretler ile sık karşılaşıyor musunuz? Ben euw da oynadığım sürede sırf bu yüzden orayı bıraktım. Burada ilk defa karşılaştım...

• Hakaretin her türlüsü suç zaten.

Yalnız düzenli aralıklarla birileri Riot'a dava açacağım diyor ama icraat yok nedense.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaş ortalaması bilmem kaç olan bir forumda böyle ciddi şeyler paylaşma. Eğer sonuna kadar giderim diyorsan git derim. Bu bir suçtur ki o kendini bilmeyen ergenler varya, sonunu düşünmeden atıp tutanlar. İşte onlar cezalarını çeksinler güzel bir şekilde..
  • Tam olarak anayasanın hangı maddesıne aykırı bır hareket solesene bu bir

2. olarak galıba ingilizce sevıyen yerlerde cunku turklere degıl sana kufur edıyor
  • yazıyı okusaydık iyiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRTFR

Hakaretin her türlüsü suç zaten.

Yalnız düzenli aralıklarla birileri Riot'a dava açacağım diyor ama icraat yok nedense.

ben dava açacağım demedim ki. Ben şikayet mektubu yazacağım. Bu tip devlet organları ve cumhurbaşkanlığı masasına giden her mektup okunup 14 gün içerisinde cevap yazılmak zorundadır. Ben sadece şikayetimi dile getiren bir mektup yazacağım ve onlar da bu konuda ya inceleme başlatacaklar ya da riottan bir açıklama isteyecekler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NOSCE TE IPSUM

Tam olarak anayasanın hangı maddesıne aykırı bır hareket solesene bu bir

2. olarak galıba ingilizce sevıyen yerlerde cunku turklere degıl sana kufur edıyor

yok kardeşim ana dilm kadar iyi ingilzice bilirim çünkü mesleğim icabı eğitimini aldım. Bu alabildiğim tek ss. diğerlerini oyun henüz kopmadığı için umursamamıştım.
  • guzel kardesım elınde ss olamdan nasıl dava acmayı planlıyorsun,anayasa mahkemesıne suc duyurusunda bulunmak nedir?Konu acmadan en azından ama en azından bıraz google arastırması yapın artık unıversıtelerde hıc mı hukuk egıtımı verılmıyor anlamıyor bu nasıl konu her cumlesı ayrı fail

ya gercekden bu kadar cahılce bır atarlanma gormedım hayatımda umarım dedıgınız gıbı elınde meslegı olan unıversıte mezunu bırı degılsınızdır gercekden durum vahim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NOSCE TE IPSUM -- 30 Ocak 2015; 12:24:24 >
  • Türkiye sunucusunda ırkçılığa izin veriliyor olması ilginç , ne kadar kalitesinin düştüğüne inansam da west de hala kesinlikle yapamazsın . Geçen yıl bir yaptım sınırsız chat banı yedim , bittikçe tazeliyor adamlar takip etmiyorum artık kaç maç kaldığını .
  • Anayasa Mahkemesine şak diye dava acamazsin

• arada arkadaşla chatten türkçe konuştuğumuzda arap diyip arapları aşşağıladıkları oluyor ama sallayan yok tabii konuşmaya devam
  • quote:

guzel kardesım elınde ss olamdan nasıl dava acmayı planlıyorsun,anayasa mahkemesıne suc duyurusunda bulunmak nedir?Konu acmadan en azından ama en azından bıraz google arastırması yapın artık unıversıtelerde hıc mı hukuk egıtımı verılmıyor anlamıyor bu nasıl konu her cumlesı ayrı fail

ya gercekden bu kadar cahılce bır atarlanma gormedım hayatımda umarım dedıgınız gıbı elınde meslegı olan unıversıte mezunu bırı degılsınızdır gercekden durum vahim

Sen acayip boş birisin he. Olay dava açacak kadar olursa zaten onlar o maçta geçen tüm konuşmanın kaydını alabilirler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tien benim oyunuma da geldi.İnglilizce şekilde jungle oynayana küfür edip afk bıraktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: lee12

Anayasa Mahkemesine şak diye dava acamazsin

anayasa mahkemesıne dava acamaz zaten hocam anayasa mahkemesne ancak anayasaya aykırı bır kanun hakkında kanun maddesının ıptali davası acabılır.

yukardakı cocuk gıt bır dene bakalım savcılık alabılıyor mu konusmaları verıyor mu riot?Ne cok bılıyorsunuz bırader
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lee12

Anayasa Mahkemesine şak diye dava acamazsin

anayasa mahkemesıne dava acamaz zaten hocam anayasa mahkemesne ancak anayasaya aykırı bır kanun hakkında kanun maddesının ıptali davası acabılır.

yukardakı cocuk gıt bır dene bakalım savcılık alabılıyor mu konusmaları verıyor mu riot?Ne cok bılıyorsunuz bırader

Aşağıdaki çocuk "Dava Açmak" ile "ANA YASA MAHKEMESİNE" başvurmak o kadar farklı şeyler ki. Her oyunun konuşma kaydı var. Bu memlekette ne boş şeyler için mahkeme açıldı bunun için açılması saçma olmaz öyle değil mi DEHA BEY.

• Boş beleş işlerle uğraşıyorsunuz iş o aşamaya gelirse Türkiye riota bir işlem yapamayacağı için cok cok gider youtube nin kapatıldığı gibi Turkiyeden lole erişim yasaklanır sende nefret edilen adam olursun.
    Anayasa mahkemesi olayinida yeni gördüm o da ayrı bir bomba olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 30 Ocak 2015; 13:51:45 >
  • KhaZiggs kullanıcısına yanıt
    cocuk ne boş konusmaya devam edıyorsun anayasa mahkemesıne basvuramazsın,Sana bıraz genel kultur olsun dıye anlatıyım;

anayasa mahkemesıne ancak su sekılde basvuru yapabılırsın,bır kanun vardır ve o kanunun anayasaya aykırı oldugunu dusunuyosundur anayasa mahkemesıne basvurursun.Bak ne demıs :
    Anayasa mahkemesine suç duyurusunda bulunduktan sonra bu konuda daha dikkatli olabilirler.

riot ne dolandırıcılıkta nede bu tarz oyun ıcı hakaret vb. durumlarında ıs bırlıgı yapmıyor vermıyor yanı hıc bır şey savcılıga.

Tut ki verdi bu tarz ınternet uzerınden ıslenen hakaret vb. suclarında ıspat ımkansız denecek kadar zor

sonuc olarak cahıle laf anlatılmazmıs ama bızımkıde bır caba işte
  • NOSCE TE IPSUM kullanıcısına yanıt
    DAHİ BEY. Anayasa Mahkemesi'ne başvuramazsın dedikten sonra nasıl başvurulacağını anlatman Maşallah ayaklı Kültür

• quote:

cocuk ne boş konusmaya devam edıyorsun anayasa mahkemesıne basvuramazsın,Sana bıraz genel kultur olsun dıye anlatıyım;

anayasa mahkemesıne ancak su sekılde basvuru yapabılırsın,bır kanun vardır ve o kanunun anayasaya aykırı oldugunu dusunuyosundur anayasa mahkemesıne basvurursun.Bak ne demıs :
    Anayasa mahkemesine suç duyurusunda bulunduktan sonra bu konuda daha dikkatli olabilirler.

riot ne dolandırıcılıkta nede bu tarz oyun ıcı hakaret vb. durumlarında ıs bırlıgı yapmıyor vermıyor yanı hıc bır şey savcılıga.

Tut ki verdi bu tarz ınternet uzerınden ıslenen hakaret vb. suclarında ıspat ımkansız denecek kadar zor

sonuc olarak cahıle laf anlatılmazmıs ama bızımkıde bır caba işte

Anayasa mahkemesine anayasaya aykırılık iddaasinda bulunman icin yani kişisel başvuru için önce bakilmakta olan bi davan olacak ve mahkeme heyteti sizin talebinizle konuda görüş birliğine varıp aymye göndermişesi lazım.Yani yüksek mahkemeye oyle hemen başvurumazsin

• KhaZiggs kullanıcısına yanıt
    kultur degıl kardesım hukuk tahsili almaktayım.
    dedım ya cahıle laf anlatılmaz dıye anlatırsan anlamaz.

anayasa mahkemesıne ancak bır kanunun ıptalı ıcın basvuruda bulunabılırsın anayasaya aykırı bır suc ısledıgı dıye ona buna karsı basvuruda bulunamazsın konu sahıbınede bulunamıyacagını sebebınınde bu oldugunu soledım zaten sen hala nee konusuyorsun yavru ya
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.