Şimdi Ara

Analiz : Geçen yılın son çeyreğinde akıllı telefon pazarında Apple ve Samsung kafa kafaya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Geçen yılın son çeyreğinde akıllı telefon pazarında Apple ve Samsung kafa kafaya

Uzun süredir rekor akıllı telefon satışları yaparak çeyrek yıllarda zirveye kurulan Samsung, geçen yılın son çeyreğinde önemli satış başarısı yaşasa da tahtını Apple'a vermek üzere olabilir. 

Strategy Analytics tarafından yayımlanan analize göre 2014 yılı son çeyreğinde pazarın en iyisi ünvanı için Samsung ve Apple çekişme halinde. Son çeyrekte 74.5 milyon iPhone satan Apple karşısında Samsung da 74.5 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş. Her ikisinin pazar payı da yüzde 19.6. Pazarda Lenovo ve Huawei ise 24 milyon civarındaki akıllı telefon satışı ile ikilinin arkasında yer alıyor. 

Ancak yıl geneline baktığımızda Apple bir hayli geride kalıyor. Yıl toplamında Samsung 317 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş. Apple ise 192 milyon iPhone satmış. Samsung'un pazar payı yüzde 24.7 iken, Apple'ın pazar payı yüzde 15 civarında. 

Son çeyrekte 380 milyon akıllı telefon sevkiyatı olurken, yıl genelinde 1.3 milyar akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirilmiş. En büyük büyüme ise Çin, Hindistan ve Afrika'da yaşanmış. Akıllı telefon pazarındaki büyüme ivmesini halen kouyor. 

Mobil telefon pazarında da Samsung'un düşüşü sözkonusu. Firma önceki yıl aynı dönemdeki 118 milyon mobil telefon rakamından son çeyrekte 95 milyona gerilemiş. Yıl genelinde toplam mobil telefon satışı ise 405 milyon. Onu 199 milyon ile Microsoft takip ediyor. Nokia'dan devralınan S40 işletim sistemli telefonların bu rakamdaki katkısı büyük. Apple ise üçüncü sırada yer alıyor.  

• Çinli üreticiler, HTC, LG Samsung'un pazar payını ciddi sekilde sarsacak, millet akıllandı artık her yıl aynı tasarımı yemiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biri kaliteli malzeme, estetik ve birkaç modelle, diğeri naylonla, binlerce modelle yarışıyor ama kafa kafayalar...

• samsung düşüşe devam edecek apple da bu trende kalacak
    katılacak

• Şu firmalar mobilde parayı kırdı resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

Biri kaliteli malzeme, estetik ve birkaç modelle, diğeri naylonla, binlerce modelle yarışıyor ama kafa kafayalar...

Binlerce model diyosun da satış yapan sadece 2 model var. Galaxy S5 ve Note4 diğer yok active yok o yok bu tamamen piyasa kalabalığı satış yaptığı falan yok.

• SAMSUNGUN BİR SÜRÜ RAKİBİ VAR LG BÜYÜDÜ F/PDE ÇOK İYİ SONY ZARAR ETSE BİLE PARALI KİTLENİN YÖNELDİĞİ BİR MARKA ÇİNLİLER UCUZ TELEFONLARLA İŞİN İÇİNE GİRDİ APPLE İSE
    ÖZELLİK YERİNE STABİLLİK VE KOLAY KULLANIM İSTEYENLERİN ALDIĞI BİR TELEFON VE KADINLARIN ÇOK TERCİH ETTİĞİ ŞIK BİR TELEFON TEK RAKİBİ VERTU VAR O DA ÇOK PAHALI.

• quote:

Orijinalden alıntı: Masquerade89

samsung düşüşe devam edecek apple da bu trende kalacak
    katılacak

Al bak bi tane daha lg fani allah bilir.

Ne Apple dusucek nede Samsung ikisininde fani cok acikca soyluyorum evet ben samsung faniyim baskada telefon almam yada buzdolopi vs evdeki hersey zaten samsung exynos 7 gelsinde bi gorun bakalim yok satcak

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

SAMSUNGUN BİR SÜRÜ RAKİBİ VAR LG BÜYÜDÜ F/PDE ÇOK İYİ SONY ZARAR ETSE BİLE PARALI KİTLENİN YÖNELDİĞİ BİR MARKA ÇİNLİLER UCUZ TELEFONLARLA İŞİN İÇİNE GİRDİ APPLE İSE
    ÖZELLİK YERİNE STABİLLİK VE KOLAY KULLANIM İSTEYENLERİN ALDIĞI BİR TELEFON VE KADINLARIN ÇOK TERCİH ETTİĞİ ŞIK BİR TELEFON TEK RAKİBİ VERTU VAR O DA ÇOK PAHALI.

kadinlarin tercih ettigi derken?istatistiginimi tuttun satilan 72 milyon cihazin..?!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarrusiaF1

quote:

katılacak

Ne Apple dusucek nede Samsung ikisininde fani cok acikca soyluyorum evet ben samsung faniyim baskada telefon almam yada buzdolopi vs evdeki hersey zaten samsung exynos 7 gelsinde bi gorun bakalim yok satcak

herkes bir noktayi atliyor.apple,samsung gibi firmalar bu yarisi 7 sene once kazandilar.akilli cihaz pazarinda kalici olmanin yegane ilk sarti a.b.d pazarinda lider olmak.samsung;un bu dususune ragmen apple'la nerdeyse kafa kafaya satis yapiyorlar apple'in anavataninda.ha kotu satis rakamlari yakaladilar o ayri ama bunu telafi edecek gucu var samsung'un.kotuluyoruz da o kadar da degil ya:)

• quote:

Orijinalden alıntı: assasin34

quote:

quote:

katılacak

herkes bir noktayi atliyor.apple,samsung gibi firmalar bu yarisi 7 sene once kazandilar.akilli cihaz pazarinda kalici olmanin yegane ilk sarti a.b.d pazarinda lider olmak.samsung;un bu dususune ragmen apple'la nerdeyse kafa kafaya satis yapiyorlar apple'in anavataninda.ha kotu satis rakamlari yakaladilar o ayri ama bunu telafi edecek gucu var samsung'un.kotuluyoruz da o kadar da degil ya:)

A.B.D en cok samsung tan memnun kullanicilar bizim turkler ucuz diye lg diyor ama termali berbat dusunce ekran gum performans dusuyor isindigi icin abd de lg sony filan o kadar gerilerdeki cinlilerle ayni seviyede bunu anlamiyor bizim halkimiz herseyde oldu gibi S6 dan ben cok sey bekliyorum acikcasi m9,s6 savaslari olucak bence :)

• Samsung düşüş yaşadığı halde Apple ile kafa kafaya, vay be.

• Yil genelinde 405 milyon Samsung satisi ..

Cok gerilemis her an batabilir

2012 ... 409 milyon
    2013 ... 446 milyon
    2014 ... 405 milyon toplam satis

Kisaca ;

SAMSUNG = apple + nokia + lg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung un s6 ve exynos 7 modelini bekliyorum bu sene gerçekten kanlı bir savaş olacak :D HTC M9 Sony Z5 Samsung S6 iPhone 6S LG G4 gibi bomba modeller var

• eskiden (3-4 yıl önce) herkesin elinde iphone görürdüm, şimdi ise ortalık samsung dan geçilmiyor, gerçekten çok yol katetti samsung.

• iphone6 ve 6+ ve 5s satışlarını s5 note4 note3le karşılaştırmaları gerekiyor,yoksa samsung 300 liradan 2700 liraya kadar ''galaksi'' kadar telefon üretiyor.

• quote:

quote:

katılacak

lg fanı değilim samsungu severim onun cep telefonunuda kullanıyorum bundan sonraki telefonumda bir samsung olacak ama bazı gerçekleri görmek gerekiyor
  • Samsung zaten saçma sapan hatalar yapmayıp güzel işler yapmaya devam etse tek te olur da işte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

SAMSUNGUN BİR SÜRÜ RAKİBİ VAR LG BÜYÜDÜ F/PDE ÇOK İYİ SONY ZARAR ETSE BİLE PARALI KİTLENİN YÖNELDİĞİ BİR MARKA ÇİNLİLER UCUZ TELEFONLARLA İŞİN İÇİNE GİRDİ APPLE İSE

+1

Millet akillandi artik samsung eski satis adetlerini biraz zor yakalar.

• normal çünkü fiyat fayda oranında hiç bir + sı yok firmanın. tek işletim sistemi ve büyüyen ekran ile apple yükselişte.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.