Şimdi Ara

Ford Fiesta & bmw 1.16

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba hayatımda ilk defa bir araba alıyorum.Araştırmalarıma başladım bile.Çevremde arabası olan olmayan herkese soruyorum.İlk önce fiesta vardı aklımda.Fiyatları 27-30-35 arasında gidip geliyor.Sonra bir arkadaşım bana '' fiesta'ya o parayı vereceğine 1.16 al hiç olmazsa bmw'ye biniyorum dersin '' demişti.İlk başta mantıklı geldi.Çünkü 34-36 bin tl'ye bulanabiliyordu.Birlikte ilanlarada baktık araştırdık.Tabi piyasada kazasız boyasız araç zor bulunuyor.Dürüst satıcılar mevcut.Benim dayımda taksicidir 1.16 almanı tavsiye etmem demişti.Nedenini sorduğumda bana ;

- Yakıtı
    - Parça pahalılığı
    - vergi
    - ikinci el piyasası ( Geri satıldığında )

Bunlar için yaklaşmadı bana.Sonuçta yıllardır direksiyon başında bir çok araba değiştirdi alım satım bile yaptı.

1.16 için başkalarına bu yukardaki maddeleri saydığımda '' fiesta atıyorum 10 krş yakıyorsa 1.16 20 kuruş yaksın. ''

Parça konusunda'da ucuza bulursun diyorlar.

Bazen hiç bulaşmayıp ford ka alıp araba devrini geçici olarak kapatmak.

Hep fikir alışverişi yapıyoruz araba konusu açıldığında işte c1-c2-c3 al diyorlar.

Diğeri fransızlara bulaşma diyor.

Diğeride polo al diyor kafam çok karışık

Bütce min 28

Max - 32-35 arası zorlayabiliriz.

• Vergi olarak fiestayla aynıdırda yakıt olarak 1.16 araç dizel x5 den range roverdan az yakmayan adeta içmesiyle meşhur bi araçtır, alacağın fiestada benzinliyse belki katlanılır ama biri dizel fiesta diğeri benzinli 1.16 ise aldıktan 1 hafta sonra çok canını sıkmaya başlar yakıt anlamında

Bütçeniz doğrultusunda 2011 modele kadar titanium donanımlı dizdl fiestalar mevcut ya da daha üst modellerde daha çok araçlarda vardır. Hem az yakar hem can sıkmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arabaci_58 -- 29 Ocak 2015; 11:35:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her gün 300km yapmıyorsan benzin çokta dert değil. Bmw al devam et.
  • Bmw 1.16 nın ortalama yakıt tüketimi 6.2 litre
    Fiesta 1.4 benzinlinin ortalama yakıt tüketimi 6.5 litre (fabrika verileri)

Fiesta 1.4 tdci titanyum çok daha iyi bir seçenek olur bence. yakıt-donanım-ikinci el- servis konularında tatmin edeceğini düşünüyorum. Bırakın şu eski arabaları.
  • Fiesta ile BMW 1.16 arasında kalmanıza şaşırmam. Bana da aynı paraya yüksek sınıf bir araç almak daha mantıklı geliyor. Ama alacağınız BMW muhtemelen 2005 ve temiz bir araç olmayacak üzerine ona bütün bütçenizi bağlamış olacaksınız. Bütçeniz 40-42 olsa 1.16 focusa da tercih edilebilir. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Ayrıca yakıtı LPG ile çözebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.