Şimdi Ara

2006 Skoda Octavia 2.0 TDI Elegance Mı Yoksa Ford Mondeo 2.0 TDCİ Ghia Mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar herkese Yeni üye oldum Aranızda yeniyim ilk arabam Octavia 99 model 1.8 benzinli idi arabayı değiştirmeye karar verdim Motoru güçlü bir araç istiyordum Araştırdım hesabıma aklıma yatan 2 tane araç buldum Birisi 2007 ford mondeo ghia 2.0 TCDİ Dizel araç fiyatı 30.000 tl Kilometresi 190 binde Diğeri İse Skoda Octavia Elegance 2.0 TDI 140 Beygir DSG şanzuman triptonik 2006 model 125 binde Octavia ile test sürüşü yaptım Çok hoşuma gitti yol tutuşu hızlanması felan mükemmel Skodayı bugun check up testi yaptırdım pırıl pırıl kazası olmayan motoru ise gayet temiz bir araç en son 34.500 de anlaştık Ama Ford mondeo daha iyi dediler aklım takıldı yarın ikisinden birine karar vermem lazım Aklım Skodadan yana ama alıp uzun süre bineceğim Onun için tam karar veremedim Değerli bilgilerinize Başvurmak istedim SAYGILARIMLA

• Tabiki skoda. Ford Mondeo ikinci eli çok yavaş bir araçtır.öte yandan skoda vw group un bir aracıdır. Tartışmaya gerek yok bence. Sadece Ford fanatiği iseniz mondeo olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ford Fanatiği değilim lk arabam Skoda Ama almışken bir kez alcam Teşekkürler düşünceniz için
  • Mondeo daha iyidir ama kilometresi çok fazla elinizde kalır yada çok ucuza satarsınız.
    Octavia temizse düşünmeye gerek yok.

• İkisi arasında bende skodayı seçerdim.

Bakmak lazım ama sanki ford daha çok tüketim verisine sahipmiş gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 29 Ocak 2015; 1:04:13 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hamdi0555 H kullanıcısına yanıt
    İstanbuldan konyaya 160 tl ile geldim dedi ama ne kadar doğru bilmiyorum ama skodanın içinde sigara bie içilmemiş hasar kaydı sadece sol çamurlukta çizilmeden dolayı boya var oda az birşey
  • Mondeo 2.0TDCI Ghia'dan bahsediyosunuz, ne Octavia'sı.

Ben olsam 1dk. bile tereddüt etmeden Mondeo'yu tercih ederim. 1 yıl sahibi olduğum ve kullandığım bir araç, hala tadı damağımdadır.

Mondeo Ghia'da Xenon far, 6CD Changer'lı Sony müzik sistemi, ESP, elektrikli koltuk ayarları, ısıtmalı ön cam gibi günümüz D-segmentlerinde bile çoğu opsiyonlu olan donanımlar standart olarak var.

Ayrıca Mondeo'daki 2.0TDCI Common-Rail'dir, Octavia 2.0TDI'deki ise PD motor. PD motorların gürültüsü ve sarsıntısı yüksektir ve ayrıca Common Railler kadar akıcı değildir.

Octavia'nın 2006 modelini bilmem ama 2011 modelini kullandım, Mondeo'yla kıyaslanacak bir araba değil.
  • Benzer kondisyonda iki araç olsa tabiki mondeo alınır. Mondeo ile superb kıyaslanabilir. Fakat anladığım kadarıyla sizin baktığınız octi iyi kondisyonda bir araç. Temiz 2nci el olması nedeniyle tercih edilebilir.

• Kesinlikle octavia,mondeo daha büyük olsada octavia küçük bir araba değildir ve a4 kasa octavia dan sonra sizin ihtiyacınızı kesinlike karşılıcaktır,aynı zamanda 65.000 km az değil ve mondeo 1 yaş daha küçük.

Test de etmişsiniz octavia yı alın bir sıkıntı çıkmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Octovia derim

• mondeo ve octavia aynı sınıfın arabaları bile değil. karşılaştırmak bile hatadır. mondeonun yol tutuşu sınıfının en iyilerinden biridir. eğer temizse mondeo alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALOK -- 29 Ocak 2015; 16:17:11 >
  • Kafam karıştı iyice Çevremdekilerde Öle dedi Ben bi kez alcam yanlız mondeolarda temiz bir araç yok yıpranmış hepsi kafamı karıştıran nokta o
  • Bu tarz 2. El alirken su iyidir bu de onemlidir ama oncelik arabanin temizligi hasarsiz olmasi motorun durumu icmekanin durumu olmali ..

• quote:

Orijinalden alıntı: linqs

Bu tarz 2. El alirken su iyidir bu de onemlidir ama oncelik arabanin temizligi hasarsiz olmasi motorun durumu icmekanin durumu olmali ..

Evet haklısın Konyada Ford Mondeo 2.0 TDCi olan araç 1 tane var bugun baktım İçi felan yıpranmış kilometresi 200 bine yakın kazasıda varmış Ama Mondeo daha görkemli duruyo Benim kapasitem 35 bin tl Fazla yukarı çıkamam Bana bu araç 6 sene gitmesi lazım Masrafsız olsun temiz olsun Satarken satabileyim istediğim zaman Ama Mondeo 2. eli ağır belli bulamıyosun temiz birşey
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theceurse

quote:

Orijinalden alıntı: linqs

Bu tarz 2. El alirken su iyidir bu de onemlidir ama oncelik arabanin temizligi hasarsiz olmasi motorun durumu icmekanin durumu olmali ..

Evet haklısın Konyada Ford Mondeo 2.0 TDCi olan araç 1 tane var bugun baktım İçi felan yıpranmış kilometresi 200 bine yakın kazasıda varmış Ama Mondeo daha görkemli duruyo Benim kapasitem 35 bin tl Fazla yukarı çıkamam Bana bu araç 6 sene gitmesi lazım Masrafsız olsun temiz olsun Satarken satabileyim istediğim zaman Ama Mondeo 2. eli ağır belli bulamıyosun temiz birşey

Dizel arac alirken enjektorlerin ellenmemis olmasina dikat edin

• Skoda Octavianın herşeyine baktırdım Hiçbir problemi yok Chec up tan sağlam cıktı zaten 2. sahibi aracın ben olcam Yanlız Mondeo ile arasında 4.500 tl fark var Mondeo daha ucuz Sahibinden baktım ortalama 35 Bin istiyorlar Octavia ya Pahalımı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Theceurse

Skoda Octavianın herşeyine baktırdım Hiçbir problemi yok Chec up tan sağlam cıktı zaten 2. sahibi aracın ben olcam Yanlız Mondeo ile arasında 4.500 tl fark var Mondeo daha ucuz Sahibinden baktım ortalama 35 Bin istiyorlar Octavia ya Pahalımı sizce?

Genele bakarsak butun araclar pahali hocam tam piyasasini bilmiyorum malum sitedeki diger araclarla karsilastirirsaniz bi fikre sahip olabilirsiniz , arac temizse bi kac bin fazla olmasi normaldir ..

• Octavia temiz ise ben octavia derim. Yıpranmamış araç bulmak çok zor çünkü
  • Theceurse T kullanıcısına yanıt
    Ikinci el piyasasındaki artışa göre fiyat mantıklı. Aynı aracın 145 bin kmde olanını 32 bine almıştı bir arkadaş. 2 yıl önce tabi. Şimdi 185 binde 36 bin diyor.

Aracı hem de bir kaç tanesini kullandım. 2.0 tdi 140 beygir performans süper. Bir iki dokunuşla yıllarca vazgeçemeyeceğiniz keyifli bir araç yapabilirsiniz. Önce o direksiyondan kurtulup orijinal 3 kollu spor direksiyon takın. Teyp ve çerçeveyi de değiştirin.

Bu arada mondeoyu da unutun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.