Şimdi Ara

Şarj sıkıntısı çekenler MUTLAKA OKUMALI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
2.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CİHAZ MERKEZİ GÜNCELLENMİŞTİR, BU İŞLEMLERE GEREK KALMADI

Ekran parlaklığınız gece gözünüzü mü yoruyor, Pil tasarrufunda tuş ışıkları mı yanıyor, şarjınız az mı gidiyor? İşe yarar çözüm burada

Bundan 4-5 gün önce şarjım 8 saat civarı ya gidiyor ya gitmiyordu. Bi kaç yerde okuduğum kadarıyla "cihaz merkezi"nden kaynaklı bir bug şarjı daha çabuk bitiriyormuş.

Eğer "Cihaz Merkezi"ni hiç açmadıysanız telefonu sıfırlamaya gerek yok! Direk 2. Maddeden itibaren uygulayın.

1-)İlk adımımız telefonu sıfırlamak. Resim, video, müziklerinizi bilgisayarda yedekleyin. Sonra AYARLAR> HAKKINDA kısmında "Telefonunuzu Sıfırlayın" seçeneğini seçin. Çıkan bildirimleri onaylayın.
    http://i.imgur.com/lAZ7yHm.png?1

2-)Telefon açılınca ayarlarınızı yaptıktan sonra AYARLAR> TARİH+SAAT kısmında otomatik saat tarih ayarını kapatın.
    http://i.imgur.com/5nfxwrE.png?1

3-) Kapattıktan sonra görünen menüde TARİH kısmını açın.
    http://i.imgur.com/SVaSQQG.png?1

4-) Burada Gün ve Ay kısmı olduğu gibi kalsın. Yıl kısmını 2100 gibi çok ileri bir tarihe atın
    http://i.imgur.com/8ugF416.png?1

5-)Şimdi AYARLAR menüsüne geri dönelim. CİHAZ MERKEZİNE dokunun. Karşınıza bir bildirim çıkacak. Kaldırı seçiyoruz.
    http://i.imgur.com/tOcSoxz.png?1o

6-) TARİH+SAATE tekrar girerek otomatik saat ve tarih ayarını aktif hale getirin.

7-) Telefonu ses kısma+ kilit tuşuna basılı tutarak telefonu restart edin

Sonuç; artık ekranın parlaklığı daha kısık bir seviyeye geldi ve tuş ışıkları gerektiği yerde sönmeye başladı,pil tasarrufunda kesinlikle açılmıyor."İşi-Gücü" olanlar için harika bir yöntem ;)

Fotoğraflarda emeği geçen @hardrockmania 'ya teşekkür ederim.

BU İŞLEMLERDEN SONRA;
    -Arka planda çalışan uygulamaların izinlerine dikkat edin, gereksiz olanları kapatın
    -Ayarlardan EKRAN kısmında PİL KORUYUCUSU seçeneğini aktif edin
    -Şarj %100 olduktan sonra bi 10dk kadar daha kalsın şarjda

OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...

Mesajları alıntı yapmadan direk cevaplarsanız sevinirim. Sayfalar uzamasın ,"İş-Güç" sahibi çalışan arkadaşlarımız var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cangunner -- 27 Şubat 2015; 1:27:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende sıfırlayıp cihaz merkezini güncellemedim öyle duruyor. Sadece pil tasarrufu düzeldi o kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resimli bir anlatım eklenirse bu konu tutar.

• FaLCoN^ kullanıcısına yanıt
    Benden geçti biraz Bir daha telefonu sıfırlamayı düşünmüyorum. 15GB civarı arşivim var

Ama telefonunu sıfırlayacak varsa yardımcı olup ekran görüntüsü alırsa, çorbada tuzu olur

• quote:

Orijinalden alıntı: cangunner

Benden geçti biraz Bir daha telefonu sıfırlamayı düşünmüyorum. 15GB civarı arşivim var

Ama telefonunu sıfırlayacak varsa yardımcı olup ekran görüntüsü alırsa, çorbada tuzu olur

Bende sıfırlamaya kıyamıyorum Umarım biri yardımcı olur bu konuda

• Sıfırlamaya gerek yok

• Maalesef gerekiyor :| sıfırlama nedenim buydu zaten. Uygulamayı daha önce açmıştım mecburen sıfırlamak gerekiyor. Uygulamayı açmayanlar tarihi ileri alıp silebilirler ama meraktan bir kere açılmışta olsa çaresi sıfırlama

• Uygulamayı kaldırdıktan sonra neden sıfırlama ihtiyacı duyalım ki ? Uygulamaya ait tüm veriler siliniyor sonuçta?

• Yanlış anladınız. Eğer Cihaz Merkezini hiç açmadıysanız direk cihaz merkezini silin ama daha önce açtıysanız telefonu sıfırlayıp,sıfırlama işleminden sonra cihaz merkezini açmadan silinmesi gerekiyor

• cangunner kullanıcısına yanıt
    Ne demek istediğini anladım da şunu demek istiyorum bug cihaz merkezi uygulamasından kaynaklı ve kaldırınca sorun çözülüyor demişsin, bende açıp açmamak ile alakasını soruyorum yani ha direk kaldırdık ha sıfırladıktan sonra. Sonuçta uygulama siliniyor ve arka planda çalışan bi bileşeni kalmıyor.

• Onu ben de çözemedim fakat ben daha önce açmıştım, sıfırlamadan önce kaldırınca bir işe yaramadı. Sıfırlayıp kaldırdıktan sonra tuş ışıklarım tasarruf modunda kapanıyor.

Tahminim Windows pclerde ki gibi kayıt defterinde bir değeri değiştiriyor,kaldırınca da değer olduğu gibi kalıyor.

• Tuş takımları zaten ortam sensorune göre çalışıyor. Karanlıkta otomatik olarak yanarken aydınlık ortamda ışıklar sonuyor. Bunun cihaz merkezi ile ilgili olduğunu düşünmüyorum lakin denemekte fayda olabilir.

• Belki sıfırlamadan başka bir yöntemi vardır?

• Biliyorum fakat pil tasarrufunda da açık kalıyor. Birde ekran parlaklığı karanlıktayken daha da kısılıyor. Otomatikte olan parlaklık bu işlemden önce yatarken gözümü alıyordu, şimdi daha makul bir seviyede.

• Yarın ilk işim telefonu sıfırlamak olacak 😃

• Hocam glance ekranıda gidiyormu

• osman347 O kullanıcısına yanıt
    Tarihi ileri aldıktan sonra neye tıklarsanız kaldır,satın al seçeneği çıkıyor.

Yani tarih ilerdeyken sadece cihaz merkezini silin. Sonra tarihi otomatiğe alın. Telefonu ses kısma+kilit tuşu ile bir restart atın ki telefon kendine gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cangunner -- 29 Ocak 2015; 8:44:58 >
  • 925 kullanicilarinin deneyimlerini merak ediyorum. Sırf şarj yüzünden 925 yerine 735 aldim

• 525 kullanıyorum genel kullanıma etkisi oluyomu yoksa sadece tuşlara ve parlaklığın yoğunluğunamı etki ediyo bu işlem

• Gerçekten de etkisi var. Alttaki ışıklar yine yanıyor. Bu değişmedi maalesef (lumia 820)
    Edit:Telefonu sıfırlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The white warrior -- 29 Ocak 2015; 12:47:06 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.