Şimdi Ara

yok böyle bişi sorunu çözene helal olsun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısaca ev değişikliği yaptım ne olduysa ondan sonra oldu oturduğum apartmanda diji çanağı var. taktım uyduyu
    eulsat aboneliğim vardı kanal hiç yok,
    tuksat kolay kurulumdan tarattım sadece belgesel paketim aktif başka hiç bir kanal çekmiyor ?(paketimde sadece belgesel paketim var ancak normal kanallar kanal d tv8 vb hiçbiri çekmiyor) müştr. telsilcisi çözemedi çözecek babayiğit aranıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: benkellerman

Kısaca ev değişikliği yaptım ne olduysa ondan sonra oldu oturduğum apartmanda diji çanağı var. taktım uyduyu
    tuksat kolay kurulumdan tarattım sadece belgesel paketim aktif başka hiç bir kanal çekmiyor ?(paketimde sadece belgesel paketim var ancak normal kanallar kanal d tv8 vb hiçbiri çekmiyor) müştr. telsilcisi çözemedi çözecek babayiğit aranıyor.

Servisi cagir cozerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müşteri temsilcisi çözse şaşarım.para koklatıcanki işin hallolsun.belki çok basit bi çözümü vardır ama servis gelip illah alıcak o parayı

• benkellerman B kullanıcısına yanıt
    Digiturk çanağı turksat yönüne mi bakıyor Eutelsat yönüne mi? Anladığım kadarıyla çanak turksat yönünde zaten sizde bu sebeple turksat belgesel kanallarını bulabildiniz.Servis çağırıp anteni Eutelsata ayarlattirin.

• Ayrıca kutunuz plus/plus iq değilse mh sen turksata da actirirsaniz kutunuzu( bu yapılabiliyor) Turksat kolay kurulumunda sırasıyla tum turksat kanallarını da bulur kutu

• quote:

Kısaca ev değişikliği yaptım ne olduysa ondan sonra oldu oturduğum apartmanda diji çanağı var. taktım uyduyu

Sorunuzu dikkatlice bir daha okursanız sanırım kendi cevabınızı bulacaksınız. Zira eutelsat aboneliğinizin olduğunu söylüyorsunuz ama kolay taramayı Türksat üzerinden yapıyorsunuz. Merkezi antenlerdeki Digitürk çanakları Eutelsat uydusuna bakıyor. Sizin de madem bu uydu için Digi aboneliğiniz mevcut. Öyleyse kolay taramayı da Eutelsat üzerinden yapmalısınız. Eğer kolay kurulumda sadece Türksat araması yapmanıza izin veriyorsa gelişmiş kurulum kısmından Eutelsat tarattırmaya çalışın.

• Aboneliğiniz Eutelsat üzerindense ve merkezi sistemden kabloyu çekiyorsanız öncelikle merkezi sistemden çektiğin kablo sadece tek bir çanaktan mı geliyor? Zira çatıda konumlandırılmış 3-4 çanak varsa öncelikle senin diseq kurulumu yapman lazım. Digiturkte gelişmiş kurulum altında görürsün..
  • benkellerman B kullanıcısına yanıt
    Eulsatta tarama yaptır sorunun çozulur arkadaşım

• evet arkadaşlar hepnize verdiğiniz cevaplardan ötürü tşk ederim. tek tek cevaplayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugurlu

quote:

Servisi cagir cozerler.

servis ben evde yokken gelmiş yapamadan gitmiş film gibi

• Digitürk çanağı olduğuna eminmisiniz?

Eutelsata bakan digitürk çanağı varsa eutelsat kanal kurulumu yaptığınızda kanalları bulması gerekir normalde başka birşeye ihtiyaç yok.

Cihazınızın marka modeli nedir? Normal vestel-humax hd cihaz mı yoksa sagem plus cihaz mı var?
  • mobilephone M kullanıcısına yanıt
    servis yamadığı için para da almamış
  • gefe16 kullanıcısına yanıt
    merkezi çanak turksat yönüne bakıyormuş diye duydum o yüzden turksat kolay kurulumda diji belgesel kanlları çıktı ama normal kanallar çıkmadı
    bende aradım ben eulsat kaydımın turksat olması istiyorum diye ama hala bekliyorum bi ekşın yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

Ayrıca kutunuz plus/plus iq değilse mh sen turksata da actirirsaniz kutunuzu( bu yapılabiliyor) Turksat kolay kurulumunda sırasıyla tum turksat kanallarını da bulur kutu

biraz daha detaylı yazarsanız belki yapabilrim
  • sanırım ilginç bir apartman burası yönü merkezi çanak turksata bakıyormuş :)
    kolay kurulumda ikiside çıkıyor
  • quote:

merkezi çanak turksat yönüne bakıyormuş diye duydum o yüzden turksat kolay kurulumda diji belgesel kanlları çıktı ama normal kanallar çıkmadı
    bende aradım ben eulsat kaydımın turksat olması istiyorum diye ama hala bekliyorum bi ekşın yok

Türksatta kanal yokki doğru düzgün birşey izleyemessiniz, mecburen çanak taktırmanız gerekecek.

Bu arada hala cevap alamadım cihazınız nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamRiver

Aboneliğiniz Eutelsat üzerindense ve merkezi sistemden kabloyu çekiyorsanız öncelikle merkezi sistemden çektiğin kablo sadece tek bir çanaktan mı geliyor? Zira çatıda konumlandırılmış 3-4 çanak varsa öncelikle senin diseq kurulumu yapman lazım. Digiturkte gelişmiş kurulum altında görürsün..

bi bunu denemedim sanırım olursa haber vercem
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Digitürk çanağı olduğuna eminmisiniz?

Eutelsata bakan digitürk çanağı varsa eutelsat kanal kurulumu yaptığınızda kanalları bulması gerekir normalde başka birşeye ihtiyaç yok.

Cihazınızın marka modeli nedir? Normal vestel-humax hd cihaz mı yoksa sagem plus cihaz mı var?

turksata bakan çanak var diyorlar çıktım baktım diji yazıyor çanağın ucunda ablemi falan var ama yönlerden anlamıyorum
    cihaz hd dijitürkün dt 9102 hd
  • DreamRiver kullanıcısına yanıt
    aboneliğim eulsat üzerinden , merkezi sistemden kabloyu çekiyorum çektiğim yerde 2 çanak var biri diıji biri normal
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Digitürk çanağı olduğuna eminmisiniz?

turksata bakan çanak var diyorlar çıktım baktım diji yazıyor çanağın ucunda ablemi falan var ama yönlerden anlamıyorum
    cihaz hd dijitürkün dt 9102 hd

Bi fotoğraf çekin bakalım yarın sabah görelim :) Bazen digitürk çanağını kafalarına göre hotbirde çeviriyor site yönetimi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.