Şimdi Ara

(ALINDI) Sıfır Kia Rio benzinli için 43500 fiyat aldım, alınır mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
0
Favori
3.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yaday1925

quote:

Orijinalden alıntı: armadazu

quote:

Orijinalden alıntı: yaday1925

edit: Arkadaslar fiyatta biraz daha dustuler, aksama da teslim ederiz deyince ben hemen okeyledim, sigorta ve kasko ciddi fiyat tuttu onun pazarligini onceden yapmadigim icin pisman oldum, neyse yasaya yasaya ogreniyoruz. Telefondan bu kadar yaziyorum, sorusu olan varsa cevaplarim.

Kia Rio Fancy donanım benzinli manuel,
    Kampanyalı liste fiyatı 45200, bayide son kalan araçmış 43500 fiyat verdiler, yanında park sensörü veriyorlar, başka ne istenebilir?

Genelde aracı tek başıma süreceğim, senelik yapacağım en fazla 15bin km, Kia Rio'nun tasarımı hoşuma gitti. Fiyat aldığım aracın siyah olması da iyi.

Normalde Fiesta bakıyordum ama sorunsuz olması için, servis yüzü görmemek için Japonlara döndüm. Kia'nın 5 yıllık garantisi var. İkinci elleri daha uygun ama ne hikmetse görüştüğüm araç sahipleri sanki VW satıyorlarmış gibi pazarlığa pek yanaşmıyorlar, herkes sıfırına yakın fiyat istiyor.

Alayım mı sizce bu Rio'yu 43500'e?

bu ciddi fiyat nedir hocam kasko için

Hocam 2bin lira tuttu kasko ve sigorta, doğrusu bu kadar tuttuğunu bilseydim almazdım, ikinci eline yönelirdim. İmzayı attım diye vazgeçemedim, pazarlıkta yapamadım, bayideki sigortayla ilgilenen kız ne istediyse çektirmek zorunda kaldım karttan.

Neyse canımı sıkmak istemiyorum, hayırlı olsun diyen arkadaşlara teşekkürler.

boşverin
    hayırlı olsun güle güle kullanın

• Hayırlı olsun hocam araç sedan mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SGM_

Aracınız hayırlı olsun bende 2013 fancy 1.25 modeline sahibim, konuda bazı arkadaşlar alma demiş ancak şehir içi 6.3 lt ortalamayla gezdiğimi duysalar çıldırırlar heralde yaklaşık 7.5 - 8 lt lpg tüketiyorum oda 150 kuruş civarına geliyor :))

standart olarak

+ elektrikli katlanır ayna
    + hız sabitleyici
    + bluetoot (en önemlisi)

bu donanımları b sınıfında değil c sınıfında zor bulursunuz

ayrıca arka koltukta kemer takmayınca bile ötüyor.

Buda benim canavar

(ALINDI) Sıfır Kia Rio benzinli için 43500 fiyat aldım, alınır mı?

Çok zayıf bir motoru var ,kasası değişecek herhalde sinopta yaşıyor olmalısınızçünkü o arabanın dizeline 6 ay bindim 6lt den fazla yakıyor :) kısaca atmayalım
    Şuanda piyasada çoğu b sınıfı araçta bluetooth hız sabitleyici standarttır , hatta ekranlı gelirken rioda çağdışı eski teyp vardır.
    Arka koltuklara kemer takılıp çıkarılırsa ötüyor bidaha atmayalım :)
    Bu tür basit donanımlar her araçta var
    Rio b sınıf içinde ferahtır geriside yalandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airarmada -- 29 Ocak 2015; 23:13:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

quote:

Aracınız hayırlı olsun bende 2013 fancy 1.25 modeline sahibim, konuda bazı arkadaşlar alma demiş ancak şehir içi 6.3 lt ortalamayla gezdiğimi duysalar çıldırırlar heralde yaklaşık 7.5 - 8 lt lpg tüketiyorum oda 150 kuruş civarına geliyor :))

standart olarak

+ hız sabitleyici
    + bluetoot (en önemlisi)

Buda benim canavar

Çok zayıf bir motoru var ,kasası değişecek herhalde sinopta yaşıyor olmalısınızçünkü o arabanın dizeline 6 ay bindim 6lt den fazla yakıyor :) kısaca atmayalım
    Şuanda piyasada çoğu b sınıfı araçta bluetooth hız sabitleyici standarttır , hatta ekranlı gelirken rioda çağdışı eski teyp vardır.

Ankara oturuyorum, ankara trafiğinde kullanıyorum.

1.25 MOTOR dan beklentiniz nedir bilmiyorum yada sürmeden boş konuşuyorsunuz.

Ankarada iseniz birgün gelin araç sürmeyi öğreteyim kimsenin attığı yok burda.

• hayırlı olsun
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

quote:

standart olarak

+ hız sabitleyici
    + bluetoot (en önemlisi)

Buda benim canavar

Ankara oturuyorum, ankara trafiğinde kullanıyorum.

1.25 MOTOR dan beklentiniz nedir bilmiyorum yada sürmeden boş konuşuyorsunuz.

Ankarada iseniz birgün gelin araç sürmeyi öğreteyim kimsenin attığı yok burda.

Fabrka verisi 6.3 olan arabaya 6.5 yaktırdın ha :) ben dizelini kullandım şehiriçi 7lt yakıyor.zaten yol bilgisayarıda yalancı bunların hep 1lt eksik gösteriyor
    Sendeki yalanda ordan kalma herhalde :)

• quote:

standart olarak

+ hız sabitleyici
    + bluetoot (en önemlisi)

Buda benim canavar

Şehiriçi 6.3 yakıyorsa size ödül vermeliler, dizelden az yakıyormuş, benim 1.2 16 v reno motorlu araç 7.4 yakıyo ,yoğun trafiğe girmeden çok dikkatli kullanarak.

• Hayırlı olsun hocam.Güzel bir tercih yapmışsınız umarım memnun kalırsınız.

Bu arabanın yol tutuşu Sürüş zevki 0 denmiş.Hadi sürüş zevki fiestanın Altında kalıyor o doğru ama yol tutuşuna laf söylemek eski sahipleri için Pişmanlık,kullanmamışlar için ise önyargı demek.Fiesta ve makyajlı polodan hemen sonra gelir yol tutuşu.Makyajsız Polodan ise yarım tık iyi denebilir.

Arabanın her şeyi dört dörtlük değil tabi ki.Direksiyon elektrik sisteminden dolayı yapay hissettiriyor.Şehir içinde problem değil ama şehir dışında Alışkanlık ister.
    Arka taraf sınıf standartlarına göre geniş ama klostrofobik bir yapısı var.Yükselen cam çizgisi cam Alanları daraltıyor.
    Plastik kalitesi sınıf ortalamalarında.Polo bu konuda bariz şekilde iyi.

Tekrardan hayırlı olsun hocam.2 sene 22 bin km'dir ailede crdi fancy kullanıyoruz.Ziyadesiyle memnunuz :)

• Hocam gule gule binin allh kaza bela vermrsin!!Egerki ilk kaskonsa ve yasin 30 un altinda ve bekarisen bukadar tutmasi normal!!2012 yilinda aracimi(opel meriva 2005 enjoy spor paket)kaskosunu 1250 tlye ve sigortayida 450 tl ye yaptirmistim bu fiyat tutmasi normal!!

• airarmada A kullanıcısına yanıt
    Hocam bi yormlarinaza baktim hep araci kotuleyici asagilayici yorumlardan baska ni yormnz yok,cikin gidin baska yerde yorum yapin insanlarin zevklerine saygi duyun sonderece terbiyeniz eksik yetismissiniz bukadar kustahligin luzumu yok sizi siddetle kiniyorm o gereksiz yorumlRinizi wv sayfasinda yapabilirsunz..

• quote:

Orijinalden alıntı: huso0655

Hocam bi yormlarinaza baktim hep araci kotuleyici asagilayici yorumlardan baska ni yormnz yok,cikin gidin baska yerde yorum yapin insanlarin zevklerine saygi duyun sonderece terbiyeniz eksik yetismissiniz bukadar kustahligin luzumu yok sizi siddetle kiniyorm o gereksiz yorumlRinizi wv sayfasinda yapabilirsunz..

sensin terbiyesiz ne biçim insansınız ,gelip burda yalan yanlış şeyler yazıp milleti kandırıyosunuz. Önce soruma cevap ver aç bak bakalım kianın 2 +3 yıl garantisi nasılmış ? Millete burda 5 yıl garanti var diye sallıyosun.
    Sen git burdan yalanlarınla terbiyesiz insan

• quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz.

Hayırlı olsun hocam.Güzel bir tercih yapmışsınız umarım memnun kalırsınız.

Bu arabanın yol tutuşu Sürüş zevki 0 denmiş.Hadi sürüş zevki fiestanın Altında kalıyor o doğru ama yol tutuşuna laf söylemek eski sahipleri için Pişmanlık,kullanmamışlar için ise önyargı demek.Fiesta ve makyajlı polodan hemen sonra gelir yol tutuşu.Makyajsız Polodan ise yarım tık iyi denebilir.

Arabanın her şeyi dört dörtlük değil tabi ki.Direksiyon elektrik sisteminden dolayı yapay hissettiriyor.Şehir içinde problem değil ama şehir dışında Alışkanlık ister.
    Arka taraf sınıf standartlarına göre geniş ama klostrofobik bir yapısı var.Yükselen cam çizgisi cam Alanları daraltıyor.
    Plastik kalitesi sınıf ortalamalarında.Polo bu konuda bariz şekilde iyi.

Tekrardan hayırlı olsun hocam.2 sene 22 bin km'dir ailede crdi fancy kullanıyoruz.Ziyadesiyle memnunuz :)

bende 6 ay crdi fancy kullandım , sizinde belittiğiniz bir çok yöne katılıyorum
    direksiyon çok hissiz , sürüş zevkinden kastım birazda buydu
    yol tutuşu bence çok kötü ,yüksek hızlarda savrulma yapıyor çizgi tutmuyor ,rot balansa soktum lastikleri değiştirdim fayda etmedi.
    plastik kalitesi rakiplerinden aşağıda değil polodan 1 tık aşağıda.
    arkasıda önüde ferah ,camlara bakmazsanız insanı sıkmıyor, arka cam çok küçük alışmak gerekiyor.

• buda bazı yalancılara kapak olsun GÖRÜN BAKALIM KİANIN 5 YIL GARANTİSİ NEYMİŞ ?

Binek otomobiller; malın tüketiciye teslim tarihinde başlar ve 2 yıl veya 60.000 km (hangisi önce dolarsa) dir.
    Kamyonetlerde (Hafif Ticari Araçlar); malın tüketiciye teslim tarihinde başlar ve 2 yıl veya 100.000 km (hangisi önce dolarsa) dır.

KIA Özel Garanti Onarım Güvencesi (ihtiyari garanti)
    Binek otomobiller; KIA aracınızın garanti belgesinde belirtilmiş olan, sınırlanan ve/veya hariç tutulanlar dışındaki parça ve aksamları, binek araçlar için aracın ilk teslim tarihinden itibaren 2 yıl veya 60.000 km (hangisi önce dolarsa) olan yasal garanti süresinin dolmasından sonra aracın ilk teslim tarihinden itibaren 5 Yıl veya 150.000 km'ye gelinceye kadar (hangisi önce dolarsa) Kia özel garanti onarım güvencesi altında bulunmaya devam etmektedir.

kaynak:www.kia.com.tr

• Hayırlı olsun hocam bol kmler
  • Hatırlıyorum hocam rio kullanmıştınız yorumlarınızı görüyordum.Fakat yol tutuş ile ilgili büyük bir ihtimal sizin aracınızda problem vardı.Çoğu yol şartında denedim araç kumho kh17 gibi vasat altı lastiklere rağmen güzel şeyler yapıyor.Direksiyon sisteminin aldığı keyfi viraj performansı veriyor.
    Plastik kalitesi ise bariz şekilde düşük değil tabi ki ama polonun yanında aşağıda kalıyor.Bu da zaten polonun en bariz artısı.

Rionun makyajlısı geldiği zaman zaten büyük bir ihtimalle Sınıfta ilk üçteki yerini sağlamlaştıracak.Rakipleri Riodan sonra makyaj gördü buna rağmen makas çok açılmadı.

• airarmada A kullanıcısına yanıt
    Herkez mal degil neyin ne oldunu biliyor
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz.

Hatırlıyorum hocam rio kullanmıştınız yorumlarınızı görüyordum.Fakat yol tutuş ile ilgili büyük bir ihtimal sizin aracınızda problem vardı.Çoğu yol şartında denedim araç kumho kh17 gibi vasat altı lastiklere rağmen güzel şeyler yapıyor.Direksiyon sisteminin aldığı keyfi viraj performansı veriyor.
    Plastik kalitesi ise bariz şekilde düşük değil tabi ki ama polonun yanında aşağıda kalıyor.Bu da zaten polonun en bariz artısı.

Rionun makyajlısı geldiği zaman zaten büyük bir ihtimalle Sınıfta ilk üçteki yerini sağlamlaştıracak.Rakipleri Riodan sonra makyaj gördü buna rağmen makas çok açılmadı.

2012 model kazasız 27binde aldığım aracı rot balansa da soktum ama problemler çözülmedi. Bir de tabi araçtan beklentilerde herkese göre değişiyor. Bana göre çok kayma yapıyordu ama belki size göre bu normaldir. Altındaki kumho lastiklerde haliyle çok ses yapıyor.
    Direksiyon gerçekten çok keyifsiz hissiz , garip bir şekilde kendini topluyor.Rio kalite , ekipman , satış gibi sıralamada hep son sıradadır. Zaten satış rakamlarıda belli..
    Alana satana hayırlı olsun , ben araçtan keyif beklemem , taşısın getirsin götürsün diyenler için ucuz güzel bir alternatif.

• Ya görende varya 3000 cc benzinli araç alınıyor sancak ne bu madem benzinli alıcaksın yok şunu al yok bunu al araç benzinli olunca noluyor sanki bakma burdakilere hocam aklına ne yatıyorsa onu tercih et hayırlı olsun bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amadeus_M -- 30 Ocak 2015; 9:07:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso0655

Hocam bunun gibiler yüzünden forumun tadı kalmadı. Kendilerini sokakta zannediyorlar sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sdrive -- 30 Ocak 2015; 9:11:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

standart olarak

+ hız sabitleyici
    + bluetoot (en önemlisi)

Buda benim canavar

Şehiriçi 6.3 yakıyorsa size ödül vermeliler, dizelden az yakıyormuş, benim 1.2 16 v reno motorlu araç 7.4 yakıyo ,yoğun trafiğe girmeden çok dikkatli kullanarak.

Şüphen varsa gel araba sürmeyi öğreteyim dedim daha niye bu ısrar ?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.