Şimdi Ara

Maddi Hasarlı Trafik Kazası (Araç Değer Kaybı Davası Açtırdım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizin ya da bir yakınızının başına gelebilir maddi hasarlı trafik kazası, benim başıma geçen ay geldi, çok şükür canımıza bir şey olmadı, normalde üstüne düşmem kaza der geçerdim ama araç sürücüsü hem % 100 suçlu hemde dalgındım filan deyince kafam attı, (Ben yine insanlık bende kalsın ara ağızlarını yokla size dava acacağız ne diyorsunuz de dedim avukata, oda aramış rest çekmişler elinizden geleni ardına koymayın gibisinden, # tahmin ediyordum öyle olacağını, #) davayı mahkeme kabul etti bakalım bundan sonra nasıl bir süreç izlenecek neler yaşanacak göreceğiz, sizinlede paylaşıyorum ki arkadaşlar böyle bir durum da kaldığınız yasal olarak haklarınız nedir bilelim,

• çok geçmiş olsun.
    olay esnasında kabalık yada terbiyesizlik yapmış mı yapmamış mı bilmiyoruz ama,
    "--dalgındım" demesi hatsını kabul etmesi bir nevi özür dilemesi diye yorumladım.
    gerçi vurgu ve ses tonu da önemli ama sizin daha sonraki tavrınızı benimsemedim.
    "ara ağızlarını yokla size dava acacağız ne diyorsunuz de dedim avukata" cümlenizi yadırgadım.
    onların avukata ne demesini bekliyordunuz?
    birisi benimle muhattab olmak yerine avukatını göndermesine ben hiç sıcak bakmaz,
    o kişiye karşı hiç olumlu düşüncelerim olmazdı.
    dava sürecini ve sonucu burdan yazmaya devam edin, haberdar olalım.
    saygılarımla.
  • Ben yine insanlık bende kalsın ara ağızlarını yokla size dava acacağız ne diyorsunuz de dedim avukata

şu kısmını açıklar mısınız? herkes bunu soracaktır ki bende anlamadım.
  • lütfen dava sonuçlarını paylaşın. Geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip,merak ettim sonucunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bildiğim kadarıyla zaten para adamdan çıkmıyor sigorta şirketinden çıkıyor.Diğer yıl primi daha yüksek olur.Sizin suçunuz olmadığı kazada aracınızın değerinin düştüğünü göze alırsak bu para zaten sizin hakkınız insanlık bende kalsını felan yok niye aracınız satarken 2-3 milyar kaybedesiniz ki?

Karşı tarafa ister kendi ağzınızdan söylersiniz ister avukatınız aracılığı ile söylersiniz birşey farketmez kimsede size soramaz sen niye gidip yüzüne söylemiyorsun diye.

Zaten karşı taraf elinizden geleni ardınıza koymayın diyerekten davayı kazanacağından emin demek ki davayı kaybetmeniz halinde avukat masraflarını ve dava masraflarını öder çekilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escala

Ben yine insanlık bende kalsın ara ağızlarını yokla size dava acacağız ne diyorsunuz de dedim avukata

Hata % 100 karşı tarafta kaza anında sen suçluydun dikkatsizsin gibi konuştu ardından oğlu damadı bi kaç kişi daha geldi tutanağı değiştirmeye filan kalktılar sonra ne demek oluyorsa oğlu ben inşaat mühendisiyim filan dedi neyse olay oldu bitti ardından ben mahkemeden uğraşmasınlar özür filan deyip kendi aramızda çözelim deselerdi yine uzatmıcaktım davayı, ama avukata da tahmin ettiğim gibi rest çektiler ondan ben aramadım muhatap olmak istemediğim için avukatı devreye soktum,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Hocam bildiğim kadarıyla zaten para adamdan çıkmıyor sigorta şirketinden çıkıyor.Diğer yıl primi daha yüksek olur.Sizin suçunuz olmadığı kazada aracınızın değerinin düştüğünü göze alırsak bu para zaten sizin hakkınız insanlık bende kalsını felan yok niye aracınız satarken 2-3 milyar kaybedesiniz ki?

Karşı tarafa ister kendi ağzınızdan söylersiniz ister avukatınız aracılığı ile söylersiniz birşey farketmez kimsede size soramaz sen niye gidip yüzüne söylemiyorsun diye.

Zaten karşı taraf elinizden geleni ardınıza koymayın diyerekten davayı kazanacağından emin demek ki davayı kaybetmeniz halinde avukat masraflarını ve dava masraflarını öder çekilirsiniz.

Davayı açan avukat tutan benim,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

quote:

Orijinalden alıntı: escala

Ben yine insanlık bende kalsın ara ağızlarını yokla size dava acacağız ne diyorsunuz de dedim avukata

Hata % 100 karşı tarafta kaza anında sen suçluydun dikkatsizsin gibi konuştu ardından oğlu damadı bi kaç kişi daha geldi tutanağı değiştirmeye filan kalktılar sonra ne demek oluyorsa oğlu ben inşaat mühendisiyim filan dedi neyse olay oldu bitti ardından ben mahkemeden uğraşmasınlar özür filan deyip kendi aramızda çözelim deselerdi yine uzatmıcaktım davayı, ama avukata da tahmin ettiğim gibi rest çektiler ondan ben aramadım muhatap olmak istemediğim için avukatı devreye soktum,

tamam şimdi oldu hem suçlu hem güçlü ise herkes sizi destekler yorumlarda bu yönde olur ama bu söylediklerinizi belirtmemişsiniz, ilk mesajınızı düzelterek ekleyin bence.

• Geçmiş olsun sonuçtan haberdar olalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.