Şimdi Ara

Android oyunları karlılıkta iOS'a yaklaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Android oyunları karlılıkta iOS'a yaklaşıyor

Sayı bakımından oldukça ileride olan ve avantajını uygulama mağazasına da yansıtan Android platformu, bununla birlikte korsan oyun nedeniyle karlılık konusunda sınıfta kalıyordu. Ancak bilgiler Android ve iOS arasındaki mesafenin kapanmak üzere olduğunu gösteriyor. 

Yapılan araştırmalara göre kullanıcı başına ortalama gelir konusunda Android platformu yükselişte. Ocak 2014 tarihinde bir Android oyunu değer bakımından bir iOS oyununun yüzde 20'sine denk geliyordu. Ocak 2015 itibariyle ise bu oran yüzde 65'e çıkmış durumda. Bir yıl gibi bir sürede yaşanan artışın oldukça dikkat çekici olduğu belirtiliyor. 

Bunun en büyük sebeplerinden birisi Android cihazlarındaki reklam maliyetlerinin yüzde 20-50 civarında daha düşük olması. Bu bakımdan bazı Android uygulamalarının iOS uygulamalarından daha fazla kar getirdiği ifade ediliyor. 

Araştırmada geliştiricilerin Android tarafına daha fazla önem vermeye başladığı da vurgulanıyor. Daha fazla kaynak ayrılması sayesinde bazı yapımların ilk olarak Android platformuna çıkmasının da önü açılıyor.  

• Apple'in hegemonyasının devam edeceğini düşünüyorum.

• Reklamların belli saniye görülüp kaybolması gerek, sürekli oyunun ya da uygulamanın içinde reklam olması insanların onu alacağı anlamına gelmiyor. Çoğu kişi denemek için indiriyor uygulamaları adam gibi çalışan aklı başında uygulama çok az. Hak edenin ise prosunu alıyorsun zaten.

Aynı zamanda markette rezil rüsva bir sürü fake uygulama var. Herkesin hazır PHP kodu bulup forum açtığı yıllarda olduğu gibi hazır kodlar mı vardır nedir anlamadım, milyon tane park etme oyunu, inşaat simülatörü var hepsi özünde aynı saçma oyunlar ama isimleri farklı. Bir sürü tofaş şahin oyunu vs...

Kategorilerde de kayma var. Bizim sahibinden.com da ilan veren çakallar gibi Türkler her kategoride uygulamamız çıksın diye hepsini seçiyorlar herhalde. Oyunların içinde kuran türkçe meali, hadisler var.

Çıplak gösteren kamera diye bir uygulama var yahu. Ve bunu indirip çalışmıyor diye ana bacı söven insanlar var. Küfür denetim mekanizması getirilmeli acilen.

İzinler mevzusu var birde. Bir çok uygulama saçma salak bir sürü izin istiyor. Bir duvar kağıtları sunan uygulama neden sms erişimi ister ya da her hangi bir oyun ?

Sanıyorum ki Türkiyeden girince bu saçma olumsuzluklarla daha çok karşılaşıyoruz google bunu bilerek yaptı ios'a yetişmek için saldım çayıra mevlam kayıra politikası izledi fakat eski kalitesi kesinlikle yok. MArkette uygulama bulamıyorum o derece. Ancak google a girip araştırıyor ve işe yarayan uygulama adını bulup öyle markette arıyorum. Yoksa bir batarya uygulaması arasam milyon tane saçma program çıkıyor.

Search ayarlarında root izni isteyen ya da istemeyen diye seçenek de olması lazım.

Kısacası google play store da denetim mekanizması sıfır. Bunu fırsat bilen bizim Türkler de iyice at koşturur olmuş gerek küfür gerekse saçma uygulamalar ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Reklamların belli saniye görülüp kaybolması gerek, sürekli oyunun ya da uygulamanın içinde reklam olması insanların onu alacağı anlamına gelmiyor. Çoğu kişi denemek için indiriyor uygulamaları adam gibi çalışan aklı başında uygulama çok az. Hak edenin ise prosunu alıyorsun zaten.

Aynı zamanda markette rezil rüsva bir sürü fake uygulama var. Herkesin hazır PHP kodu bulup forum açtığı yıllarda olduğu gibi hazır kodlar mı vardır nedir anlamadım, milyon tane park etme oyunu, inşaat simülatörü var hepsi özünde aynı saçma oyunlar ama isimleri farklı. Bir sürü tofaş şahin oyunu vs...

Kategorilerde de kayma var. Bizim sahibinden.com da ilan veren çakallar gibi Türkler her kategoride uygulamamız çıksın diye hepsini seçiyorlar herhalde. Oyunların içinde kuran türkçe meali, hadisler var.

Çıplak gösteren kamera diye bir uygulama var yahu. Ve bunu indirip çalışmıyor diye ana bacı söven insanlar var. Küfür denetim mekanizması getirilmeli acilen.

İzinler mevzusu var birde. Bir çok uygulama saçma salak bir sürü izin istiyor. Bir duvar kağıtları sunan uygulama neden sms erişimi ister ya da her hangi bir oyun ?

Sanıyorum ki Türkiyeden girince bu saçma olumsuzluklarla daha çok karşılaşıyoruz google bunu bilerek yaptı ios'a yetişmek için saldım çayıra mevlam kayıra politikası izledi fakat eski kalitesi kesinlikle yok. MArkette uygulama bulamıyorum o derece. Ancak google a girip araştırıyor ve işe yarayan uygulama adını bulup öyle markette arıyorum. Yoksa bir batarya uygulaması arasam milyon tane saçma program çıkıyor.

Search ayarlarında root izni isteyen ya da istemeyen diye seçenek de olması lazım.

Kısacası google play store da denetim mekanizması sıfır. Bunu fırsat bilen bizim Türkler de iyice at koşturur olmuş gerek küfür gerekse saçma uygulamalar ile.

Çok güzel yazmissin. google in acil el atmasi lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Biri bana karlılık ne demek söylesin

• Android iyi yolda ilerliyor fakat iOS un liderliğini ne zaman geçer meçhul

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android'in bana göre en büyük eksisi de kapanıyor demek ki. Ben çok sevindim bu habere.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.