Şimdi Ara

Apple bir milyarıncı iOS cihazını sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
1.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple bir milyarıncı iOS cihazını sattı

2001 yılında mobil dünyaya ilk iPod cihazı ile merhaba diyen Apple, 2007 yılında akıllı telefon pazarını, 2010 yılında da tablet pazarını kökten değiştirmişti. Her yıl yeni model ve hizmetlerle tüketici ilgisini üzerinde tutmayı başaran Apple, zaman zaman rekor satışlar yapmayı bildi. iPhone devriminden sonra mobil cihazlarını iOS çatısı altında toplayan Apple, yeni bir rekora da imza attı. 

Tim Cook yaptığı açıklamada bugüne kadar toplamda 1 milyar iOS cihazı sattıklarını bildirdi. Bir milyarıncı iOS cihazı ise 22 Kasım tarihinde satılan uzay grisi iPhone 6 Plus 64GB modeli oldu. Apple bu cihazı Cuppertino'da hatıra olarak saklayacaklarını açıkladı. 

Bu rakam içerisinde cihazların dağılımı bilinmiyor ancak geçtiğimiz Mart ayında iPhone ailesi 500 milyonuncu modeli piyasaya sunduğunu açıklamıştı. Sonraki mali tablolar dikkate alındığında bu rakamın yaklaşık olarak 620-650 milyonunu iPhone modellerinin oluşturduğunu tahmin edebiliriz. Kalan sayı ise iPad ve iPod arasında bölüşülüyor. 

Son çeyreği 74.5 milyar iPhone satışı ile kapatan Apple ekonomi tarihindeki en karlı çeyreğe de imza atmış oldu. Apple saattte ortalama 34 000 iPhone satışı yaptı. Bu satışların büyük çoğunluğu ise ilk kez akıllı telefon kullananlar veya Apple'a geçiş yapanlardan geldi. Zira eski iPhone kullanıcılarından yükseltme yapanlar yüzde 17 civarında kaldı. 

Apple'ın bir milyarıncı iOS cihazını satması yaklaşık 14 yılda gerçekleşti. Ancak bu ivme korunursa üç veya dört yıl içerisinde iki milyarıncı iOS cihazının satılmasına kesin gözüyle bakılıyor.  

• Yok artik. 1 milyar mi

• başlığa cevap, bize ne
  • Helal olsun ne diyelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satılan cihazı nasıl saklıyorlar ? Geri mi almışlar müşteriden ?
  • Haberin can alıcı bölümü şurası;

"Bu satışların büyük çoğunluğu ise ilk kez akıllı telefon kullananlar veya Apple'a geçiş yapanlardan geldi. Zira eski iPhone kullanıcılarından yükseltme yapanlar yüzde 17 civarında kaldı."

Satılan 74 milyon iPhone'un yaklaşık 61,5 milyon adedi iOS ekosistemi dışından gelmiş. Android'den, Windows Phone'dan veya daha önce hiç akıllı telefon almamış kişilerden...

Muazzam bir başarı...

• İphone candır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim ne derse desin Apple

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Haberin can alıcı bölümü şurası;

"Bu satışların büyük çoğunluğu ise ilk kez akıllı telefon kullananlar veya Apple'a geçiş yapanlardan geldi. Zira eski iPhone kullanıcılarından yükseltme yapanlar yüzde 17 civarında kaldı."

Satılan 74 milyon iPhone'un yaklaşık 61,5 milyon adedi iOS ekosistemi dışından gelmiş. Android'den, Windows Phone'dan veya daha önce hiç akıllı telefon almamış kişilerden...

Muazzam bir başarı...

Bunun nesi başarıdır , kendi kullanıcıları bile tekrardan apple ürünü almak istemiyorken bu mudur başarı ?

Reklamla vss işi bilmeyen kişilere dayadılar dandik cihazları işin özeti budur. 1 kez kullanan tekrar almak istemiyor. Benimde arkadaşımda iphone 5 var , 2 yıldır kullanıyor. Adama dedim iphone 6 çıktı değiştirmeyi düşünüyor musun diye sordum. Birdaha iphone almam dedi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• satilan cihazi hatira olarak saklamalari muhtesem olmus

• Troller gelir birazdan..

• Tebrik i hakettiği için tebrik ediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: dedektif_dh

quote:

Muazzam bir başarı...

Bunun nesi başarıdır , kendi kullanıcıları bile tekrardan apple ürünü almak istemiyorken bu mudur başarı ?

Reklamla vss işi bilmeyen kişilere dayadılar dandik cihazları işin özeti budur. 1 kez kullanan tekrar almak istemiyor. Benimde arkadaşımda iphone 5 var , 2 yıldır kullanıyor. Adama dedim iphone 6 çıktı değiştirmeyi düşünüyor musun diye sordum. Birdaha iphone almam dedi

Fan boy olduğu fazla belli ediyosun

• Arkadaşın biri ''dandik cihaz'' diye yorum yapmış. Sanırım yanlış yere fikrini belirtmiş. Kuzenimin note 3 ü ile benim eski iphone 5 ile aynı oyunu yarım saat oynadık, note 3 deli gibi ısındı ve ciddi derecede kasma yaptı. iPhone 5 şu an bile çok iyi cihaz. Burada yorum yapmak kolay tabii ki. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: dedektif_dh

quote:

Muazzam bir başarı...

• quote:

Orijinalden alıntı: furkanta_resmi

satilan cihazi hatira olarak saklamalari muhtesem olmus

Satılan cihazı nasıl olduda hatıra olarak saklamışlar acaba merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: barocker

quote:

Orijinalden alıntı: furkanta_resmi

satilan cihazi hatira olarak saklamalari muhtesem olmus

Satılan cihazı nasıl olduda hatıra olarak saklamışlar acaba merak ettim

Rica etmislerdir 128ni falan vemrislerdir

• Yazım hatası var.74 milyar değil 74 milyon

• Şu an bu yorumu dokunmatik ekranımdan yazıyorsam bunun en büyük sebeplerinden biri Apple'dır, tebrikler Apple.

• çinin 3 te 1 i

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.