Şimdi Ara

Sony yeni işten çıkarmalara hazırlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony yeni işten çıkarmalara hazırlanıyor

CES 2015 fuarı ile hızlı bir giriş yaptığımız 2015 yılı görünüşe göre işten çıkarmaların yılı olarak da adlandırılacak. IBM'den sonra Sony'nin de işten çıkarma hazırlığında olduğu öğrenildi. 

Gelen bilgilere göre Sony, Avrupa ve Çin merkezlerinde çalışan 1000 kişinin işine son vermeyi planlıyor. İşten çıkarmalar akıllı telefon bölümünde gerçekleşecek. Sürecin gelecek yıla kadar uzaması bekleniyor. 

Sony uzun zamandır bir yeniden yapılanma sürecindeydi ve bu süreç CEO Kazou Hirai liderliğinde yürümekteydi. Daha önce de işten çıkarmalar gerçekleştiren Sony bir ara Tokyo'daki merkez binasını da satılığa çıkarmıştı. 

Tüketici tarafından ilgi gören Xperia akıllı telefonları satışa sunmasına rağmen bu ilgiye güvenerek yılda iki amiral gemisi stratejisi benimseyince işler ters gitmeye başladı. Firma Mart 2015 tarihine kadar Xperia cihaz satışlarında yüzde 55 artış bekliyordu. Ancak bu beklenti şu anda yüzde 30 civarına kadar düşmüş durumda. Amiral gemi modellerinin ise büyümeye katkısı yok denecek kadar az. Bu bakımdan firma halen Xperia Z4 amiral gemi modelini tanıtmadı ve muhtemelen yaz aylarına kadar da bekleyecek. 

Sony'nin yeniden yapılanma sürecinin daha ne kadar devam edeceği bilinmiyor ancak kaynaklar Mart 2016 tarihine kadar toplamda 5000 kişinin işini kaybedebileceğini söylüyor.  

• Htc onem8 e lolipop geldi. Cooookkkkk geridesin DH çoook

• Sanırım xperia elden çıkacak yakın bir zamanda ,gidişat kötü.
  • Sony'nin yılda iki tepe model çıkaracağı haberini bundan 1 yada 2 sene önce ilk okuduğumda belkide saniyesinde seninde burnun htc gibi sürtününce aklın başına gelir diye düşünmüştüm. Ne düşündüysem çıktı. İstersen en iyi telefonu üret fakat o telefon çıktıktan 3 ay sonra yenisinin haberleri dolaşmaya başlıyorsa bu o telefonu alan ve almayı planlayan her insanda hoş olmayan bir etki bırakır. Böyle de oldu.

• işten çıkartmalar çoğaldı bu dönemde birçok büyük firmalar personel azaltmaya gidiyor, umarım ülkemize uğramaz bu kriz ortamı

• Sony, noluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e8 lolıpop geldı kafasında adamlar var,sony z ye 5 verecek senın z zamanında cıkan kac cıhazın androıd5 alacak

• çok güncelleme veren firma iyi firma
  • Sene de 2 amiral gemisi olmaz dedik. Amiral gemisi ve compact modeli yap sür piyasaya kurtul. Diğer işlere girmesine gerek yoktu. Umarım Xperia satılmaz yoksa çok üzülürüm Samsung kullanmak istemiyorum.
  • Kısa vadede iyi ama uzun vadede kötü adımlar. Kaz'a yakıştıramıyorum bu yaklaşımı. Aslında tersine doğru alanlara yeni alımlar yapıp düzgün şekilde büyüme gerçekleştirmeliler. Uygun alanlarda yapacakları yatırımlar şart telefon bölümünde de. Maddi olarak, nakit sıkıntısı olsa gerek ama bunu kısa vadede satışlarla çözsen bile bu sefer zaman içinde tekrar kurman gerekecek şeyler var :(

• quote:

Orijinalden alıntı: filteke

işten çıkartmalar çoğaldı bu dönemde birçok büyük firmalar personel azaltmaya gidiyor, umarım ülkemize uğramaz bu kriz ortamı

ülke zaten krizde ne uğraması

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknode kullanıcısına yanıt
    Kardeş benimde umudum kırılıyor
    Sony mobilden asla vazgeçmemeli. Elbette ticaret bu kazanmıyorsan bırakacaksın, eğer öyle olursa alınacak tek marka kalıyor. Htc
    Bizde ona geçeriz

• quote:

Orijinalden alıntı: se_runtome

Kardeş benimde umudum kırılıyor
    Sony mobilden asla vazgeçmemeli. Elbette ticaret bu kazanmıyorsan bırakacaksın, eğer öyle olursa alınacak tek marka kalıyor. Htc
    Bizde ona geçeriz

Hocam ben HTC'ye de para vermem ya. Neden dersen benim tasarım anlayışıma sadece Sony hitap ediyor düz oval olmayan tasarım. O cihazların çoğunun arkasında tombulluk var nefret ediyorum yani.
  • 2015 de işde çıkarmalar fazla olacak gibi....

• koca firmayı yediler 10 sene içinde...Sony olmazsa olmaz bu alemde.gölgesi yeter plastik ve kurtlu elmanın ensesinde...

• Umarım temizliğe ülkemizden başlarlar hepsi bir iş yapmadan Maaş alan insanlar.

• Sony nin gecmisde yaptigi hatayi simdi appleda yapmaya basladi biz ne yapsak satar mantigiyla buraya kadar apple i bitirecek firmada lg olacak bana gore cunku ios bir gün sisecek androidden beter olacak

• Gereksiz yere çalışan,boş yatan varsa çıkarmaları normal

• Zor bu isler..

• quote:

Orijinalden alıntı: filteke

işten çıkartmalar çoğaldı bu dönemde birçok büyük firmalar personel azaltmaya gidiyor, umarım ülkemize uğramaz bu kriz ortamı

bu isten cikarmalar bir krizin sonucu degilki. piyasadaki degisimlere gore calisan sayilarinin yeniden ayarlanmasi. son 5 senedir mobil piyasa cok hizli buyume icindeydia ma artik doydu, yavaslamaya basladi. bu yuzden samsung, sony ihtiyac fazlasi calisanlari cikariyorlar. turkiyeye gelirsek, turkiye krize girmeye basladi bile. suan petrol fiyatlari dustugu icin biraz nefes alinmaya baslandi ama cogu firmanin mali durumu hic iyi degil, bazi firmalar batti bile.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.