Şimdi Ara

iPhone yılın son çeyreğinde 74.5 Milyon satış rakamına ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPhone yılın son çeyreğinde 74.5 Milyon satış rakamına ulaştı

Daha önce iPhone satışlarının iyi gittiği ve büyük ekranlı iPhone modellerinin kullanıcıların ilgisini çektiği yönünde bir çok haber yapılmıştı. Apple'ın açıkladığı satış rakamları ise bu haberlerin doğruluğunu kanıtlar nitelikte. 2014 yılının son çeyreğinde büyük çoğunluğunu iPhone 6 ve iPhone 6+ modellerinin oluşturduğu satışlar 74.5 Milyona ulaşarak Apple'ın en çok satış gerçekleştirdiği dönem oldu.

2013 yılının aynı döneminde (Ekim-Kasım-Aralık) 51 Milyon iPhone satışı yapılırken genel analizler 2014 yılının son çeyreğinde ortalama 67 Milyon iPhone satışı yapılacağı yönündeydi. Tahminlerin üzerine çıkarak 74.5 Milyon rakamına ulaşan iPhone 2013 yılının son çeyreğine kıyasla 2014 yılının son çeyreğinde %41 gibi yüksek bir oranda artış göstermiş oldu. iPad kısmında ise düşüş olması dikkat çekti. iPad satışları ise 2013 son çeyreğinde 26 milyona ulaşırken 2014 yılı son çeyreğinde bu rakam 21.4 Milyonda kaldı.

Apple toplam satışları açıklarken ürünlerin satışlara etkisini ise açıklamayı tercih etmedi. Ancak tüketiciler üzerinde yapılan anket çalışmaları 4.7 inç'lik iPhone 6 modelinin iPhone 6+ modeline göre daha popüler olduğunu gösteriyor.

Son dönemde gelirdeki oranı iyice düşen iPod satışları bu kez ayrı değerlendirilmedi. İpod, Apple Tv ve Beats kulaklıklar ile aynı kategoride değerlendirilirken Nisan ayında gelecek Apple Watch'ın da bu kategoriye eklenmesi bekleniyor. Bu "Diğer ürünler" kategorisi ise son çeyrekte 2.69 Milyon satış rakamına ulaşmış gözüküyor.

• apple değişime karşı daha fazla direnmemenin karını gördü. Umarım bu değişim düşüncesi devam eder.

• çok satanlar listesinin başları bunlarla dolu. memlekette zengin ne çok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maksimum karı sağlayıp rekabet üstü olmanın iki yolu var ya fiyatları normal seviyede tutup normal kalitedeki bir ürünü reklamlar ile satarsın çok fazla miktarda ya da normalden biraz daha üstün bir ürünü müşterinin gözünde çok daha üstün seviyeye getirirsin ve yüksek bir fiyattan satarsın.Bu da karı artırır ve aynı kapıya çıkar. Apple hem değerinin çoook üstünde bir fiyata satıyor hem de çok yüksek miktarlar da satıyor ben daha böyle bir satış yapabilen bir tane daha firma görmedim. iphone 5 kullanıyorum ama telefon ihtiyacım olsa gidip 2.849 TL'ye iphone 6 alamam kimse kusura bakmasın.Bu artık algılanan değerin çok daha üstünde bir fiyat bana göre.

• Büyütmenin faydaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctor_bey -- 28 Ocak 2015; 10:37:26 >
  • İphone 7 ile 100 milyonu bulur o zaman.
  • şu rakamı görünce 4.5 milyonluk mac satışı gözümde küçüldü
  • samsungu hala çok üstün ama fark azalıyo eskiden samsung bir çeyrekte 150 milyon satıyordu ama şimdi apple dan o kadar da üstün değil.ama samsung çok satsada apple kadar kar elde edemiyor.
  • Yeni nesil ipod çıkaracak mı bunlar ya? Apple'dan tek beklediğim ürün yeni nesil ipod :)

• Bin liralık malı üçbine satarsam bende o kadar kar açıklarım.

• ekranı büyütmeseydi asla satamazdı bu kadar

• Bu kadar kaliteli tabletler yapınca kimse değiştirip üst modele geçmek istemiyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Masquerade89

ekranı büyütmeseydi asla satamazdı bu kadar

Bi bitmediniz be
  • Apple işletim sistemi ile kazanıyor. Ve kazanmayada devam edecektir. Ayrıca tek bir modelden giderek insanlara daha çok güven veriyor. Daha bir çok nedeni var özellikle işletim sisteminin çok sade ve basit olması. Vede bunu iyi pazarlaması. Birde kalemli bişeyle gelirse note serisini bitirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Masquerade89

ekranı büyütmeseydi asla satamazdı bu kadar

Tamamda samsungta ekranı büyütmese oda satamaz insanlar artık daha büyük ekran istiyor haliyle insanların isteğini karşılayacaksınki satabilesin. Bu apple ile ilgili bir durum değil yani genel satış kuralları gereği müşteri ihtiyacını ve talebi karşılamak. Apple da anketlerle ve tespitlerle bunu gerçekleştirmeye çalışıyor ve toplumu iyi okuyarak her daim çok satıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: AAT.BH

Apple işletim sistemi ile kazanıyor. Ve kazanmayada devam edecektir. Ayrıca tek bir modelden giderek insanlara daha çok güven veriyor. Daha bir çok nedeni var özellikle işletim sisteminin çok sade ve basit olması. Vede bunu iyi pazarlaması. Birde kalemli bişeyle gelirse note serisini bitirir.

+1 Daha önce hiç ios kullanmayan biri olarak 5S aldım geçen yıl ve alışmam sadece bir kaç saati almıştır. Yaklaşık 1 yıl gibi süredir de hiç bir şekilde takılma, kasma gibi bir durumla karşılaşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatates

quote:

Orijinalden alıntı: AAT.BH

Apple işletim sistemi ile kazanıyor. Ve kazanmayada devam edecektir. Ayrıca tek bir modelden giderek insanlara daha çok güven veriyor. Daha bir çok nedeni var özellikle işletim sisteminin çok sade ve basit olması. Vede bunu iyi pazarlaması. Birde kalemli bişeyle gelirse note serisini bitirir.

+1 Daha önce hiç ios kullanmayan biri olarak 5S aldım geçen yıl ve alışmam sadece bir kaç saati almıştır. Yaklaşık 1 yıl gibi süredir de hiç bir şekilde takılma, kasma gibi bir durumla karşılaşmadım.

Bende zenfone 5 aldım üstünede ipad air aldım. iosun verdiği o arayüz sadeliği ve tek bir model olduğu için androide göre çok fazla akıcı geçişi sayesinde cihaz sony gibi markalardan daha kalitesiz malzeme sunsada bunu görmezden geldiriyor. Eskiden ne var bu iosta bu kadar derdim niye bu kadar fanı var falan şuan anlıyorum o işletim sistemine alıştın mı başka bişey kullanamıyorsun. Ortada çevreye hava atma diyede bişey yok. Sonuçta diğerleride aşağı kalır değilfiyat olarak. O androiddeki gibi sağa çek yeni bir menü sola çek başka bişey çok çorbamsı. Apple ise çok basit buda sattırıyor elbette. Misal bi güncelleme geliyor tek geliyor herşey belli. Androidin basitleşmesi lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Odunbey

Bin liralık malı üçbine satarsam bende o kadar kar açıklarım.

Telefon bizde bu kadar pahalı diğer cihazlarla arasında pek bir fiyat farkıda kalmadı. Ayrıca dolar karı yok haberde satış sayısı var. Hem samsung 50 tanede model çıkarıyor fakirden zengine kadar modelleri var apple ise tek bir modelden gidiyor 1 yıl bişey çıkarmıyor.

• Adamlar peynir ekmek gibi satıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.