Şimdi Ara

2015 VW Passat 1.6 TDI DSG Testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
83
Cevap
2
Favori
19.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malumunuz Passat'ın yeni kasası (B8) kısa süre önce piyasaya sunuldu. Araçla ilgili birçok konu açıldı, açılıyor. Umarım aracı araştıranlar için yardımcı olur.

Testi yapan Enes DUYUM (vetenes) arkadaşımız. Araç test aracı değil, kendi araçları... Herkese selamı var :)

DIŞ TASARIM

Dış tasarımdaki en dikkat çekici nokta kuşkusuz ön tampona yaklaşan tekerler olmuş. Araç, önceki kasaya göre yerden daha yüksek. Tavan yüksekliğinde ise 4 cm'lik azalma var.

Aracın arkası ise biraz boş görünüyor, çift egzoz çıkışıyla daha güzel bir görüntü elde edilebilir ama maalesef ülkemizde bu opsiyon mevcut değil. Genel manada yeni kasa, eskiye oranla daya şık ve sportif duruyor.

İÇ MEKAN

Yeni Pasatta kullanılan direksiyon Golf7 ve makyajlı jetta'daki ile aynı. Bunu aracın eksi hanesine yazıyoruz :)

Tanıtımlarda gördüğümüz dijital göstergeler standart değil, opsiyon olarak alınabiliyor.

Malzeme kalitesi gayet iyi, aydınlatma başarılı olmuş. Direksiyon üzerindeki tuşlar işlevsel fakat daha derli toplu olsa iyi olurdu.

Kumaş kalitesi olarak comfortline donanımda eksik bulduğumu söylemeliyim ancak koltuklar oldukça rahat ve vücudu sarıyor.

Iç mekanda kullanılan gri renkli kaplamalar ve analog saat, farklı ve hoş bir hava katmış. Klima çıkışının bütün görünmesi de ilginç bir ayrıntı.

Arka koltuk diz mesafesi eski kasaya göre artmış. 600 litre bagaj hacmine sahip olan model çoğu rakibinden önde. Yalnız dikkatimi çeken bir husus eğilip baktığınızda bagajın üst görünmeyen kısımlarında en ufak kaplama yok. Direkt şase ile karşılaşıyoruz.

YALITIM ve KONFOR

Model, beni en çok yalıtım açısından memnun etti. Yol sesi ve motor sesi duymak çok zor. Tek gördüğüm açık 120 km ve üzeri hızlarda nereden geldiğini anlayamadığım rüzgar sesi alması.

Eski kasada kullanıcıların ve bizim şikayet ettiğimiz konu sert süspansiyon ile konfordan ödün verildiği halde yol tutuşun kötü olmasıydı. Vw, yeni Passat için bu konuda oldukça çalışmış. Konfor gayet yerinde. Süspansiyonların darbe emişi başarılı. Ayrıca oldukça sessiz çalışıyor.

MOTOR, ŞANZIMAN

aracımızda 1.6 dizel 120 hp gücünde 250 nm torka sahip motor yer alıyor. Diğer modellerde 105 hp olarak kullanılan bu motor yeni passat ile 120 hp oldu ancak tork değeri 250 nm ile sabit kaldı. Bunun sebebi ise 7 ileri dsg şanzımanın müsade ettiği torkun 250 nm olması. Ancak bu motor Passat'a yaramış.

Aracın detaylı incelemesine, resimlerine, yakıt tüketim değerlerine kaynak linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak:http://www.arabainceleme.com/2015/01/2015-volkswagen-passat-incelemesi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weycell1905 -- 27 Ocak 2015; 19:16:48 >

• Yeni pug 508 iç ve dış olarak daha başarılı duruyor, fiyat olarak da çok daha avantajlı.
  • piano blackle pek aram yoktur ama bu arabaya şartmış,metalik renk çok sırıtmış sanki
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Sert plastik tam olarak nerelerde var mesela?
  • Kendime alacak olsam dsg'siz alirdim comfortline 150 beygir duz vites verilen para bence hakki oluyor.

B8 iyi oldu ya. B7 cenaze arabasi gibiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jetta yı önden arkadan çekiştirmişler kanırtmışlar gibi aynı

o kasaya 120 bg az değil tam yeruçağı olmuş ama pervaneli
  • Comfortline ve özellikle trendline bana göre son derece vasat oldu.Hem içten hem dıştan albeni sıfır.Highline ise bambaşka bir otomobilmiş gibi hem içeriden hem dışarıdan çok klas duruyor.Hele o trendline evlat olsa sevilmez.Dizel+Dsg trendline 100 bin ve hem içi hem dışı resmen çöp.Yolda dizel otomatik trendline passat görürsem, gidip siyah çelenk bırakmayı düşünüyorum üzerine.
  • weycell1905 W kullanıcısına yanıt
    Paylasim icin tesekkurler.Enes arkadasin guzel testleri vardi.En son Picasso cok yakiyor dedigi icin tatsiz cevaplar aliyordu.O yuzdenmi artik yazmiyor?
  • sen ve passat konusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sierre34

Paylasim icin tesekkurler.Enes arkadasin guzel testleri vardi.En son Picasso cok yakiyor dedigi icin tatsiz cevaplar aliyordu.O yuzdenmi artik yazmiyor?

Kendisi size çok teşekkür ediyor. Görüşüyoruz sürekli. Bırakma sebebi kendisine yapılan haksız yorumlar. Testleri objektif ancak yaş mevzusundan ve vw de çalışmasından dolayı kendinibilmez üyeler çok kötü yorumlar yaptı. forumdan uzaklaştırdı o da kendini.

@lanciadeltacı trendline donanım olarak gerçekten çok zayıf. Zaten binici trendline tercih etmiyor. Ancak comfortline yeterli bence. Birçok dolu c sınıfı ile donanım olarak aynı. Bu arada highline gerçekten güzel ancak 125 bin çok çok fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weycell1905 -- 27 Ocak 2015; 20:51:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tacox

sen ve passat konusu

Emeklilik yaklaştı be tacox ilgimi çekiyor artık

• quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

quote:

Orijinalden alıntı: Tacox

sen ve passat konusu

Emeklilik yaklaştı be tacox ilgimi çekiyor artık

bence de çeksin , bagajda yedek yakıt ile ne kadar gezeceksin daha
  • Enes kardeşimize hayırlı olsun
    Aracı birkaç defa gördüm.ön taraftaki ızgaralar ve arka stopların Zayıf görünümünden dolayı pek hoşuma gitmedi.
    Araç çok yeni olmasına birkaç defa görmem yine çok satacağının habercisi
    Dış arka görünümde b7 de olduğu gibi b8 dede çok sağlam olmayan görüntü görüyorum.sanki araç yola güzel oturmuyor gibi.eski passatlar sanki yere daha iyi basıyormuş gibi

• Nasıl yalıtımı iyi??

Yahu bomboş plastik araç.

İnan ki Honda Civic daha iyi yalıtımlı.
  • Vitesin etrafindaki kareler dugmemi sayet dugme ise neden o kadar bos :s

• Malzeme kalitesine çok iyi diyemeyiz, tam sinifinin standartlarinda, olmasi gerektigi gibi yani, çok iyi degilde iyi , önceki kasada torpidonun üst kismi sertti, D sinifi bir araca yakismiyordu, Premium'lara yaklastigini söylemek zor, ama söylede bir detay var ön kapi içindeki üst kisimdaki plastik, W205 C180'den daha yumusak DSG ve Dizel farki çok ama çok fazla. Bu araç benzinli ve manuel alindimi denk donanimli dizel otomatik ile arasinda neredeyse bir sifir seat ibiza fiyati kadar fark oluyor. Trendline ve Comfortline jantlary maalesef güzel degil. Ayrica orta konsolda gri renk yerine Piano Black (o da baya tozlaniyor gerçi) daha hos olurmus bence, olumsuz bulduklarim bu kadar Arka diz mesafesi, bagaj, Highline donanimli aracyn tasarimi, A Sütünunun çok ince olmasi, opsiyonelde olsa, hayalet gösterge gibi detaylar çok güzel. Her motorunda otomatik vites seçenegi var, iste bu yüzden rakiplerinden 1 adim önde oluyor ülkemiz sartlarinda.

Autocar dergisi subat sayisinda Araci W205 C180, ve F30 320i ED ile kiyaslamislar, Passat Siyah Highline motoru bilmiyorum adil olmasy açisindan ACT 150 olmasi lazim, Mercedes Lacivert Exclusive (dede isi), 320i ED, fotografta fazla belli olmuyor araç arkada uzakta, ya modernline ya da, 16 jantli TR paketli. Bakalim ne diyorlar ,

Mecburi Edit: ?u türkçe karakter olayyny düzeltin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstraction -- 27 Ocak 2015; 21:39:03 >

• Vitesin etrafinda bir suru dugme var ancak hepsi bos

• Tamam sizi kandiramadik siz almayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

Vitesin etrafindaki kareler dugmemi sayet dugme ise neden o kadar bos :s

Oraya genel de Koltuk ısıtma- Lastik basınçları - Esp falan geliyor ama Esp falan başka yerdedir büyük ihtimal koltuk ısıtma falan filan olsa oralar dolu olur . Kısacası aldığınız opsiyonlara göre .

Araç hayırlı olsun ancak bir heybet yok araçta ne bileyim kendine çeken bir şey yok . Analog saat özentiliği de hoşuma gitmedi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 27 Ocak 2015; 21:54:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Nasıl yalıtımı iyi??

Yahu bomboş plastik araç.

İnan ki Honda Civic daha iyi yalıtımlı.

Konu açıldı forumda daha önce 2.0 tdi passat ile e serisinin iç mekanda desibel seviyesinin aynı olduğu yönde.

Ayrıca yalıtım iç mekandan nasıl anlaşılır ki?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.