Şimdi Ara

Firmalar stok eritiyor..2015 model yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün arkadaşla bayileri gezdik.İndirim euro kuru falan vs durumlar ne görelim diye.Çoğu firmada o donanım yok bu donanım yok (genelde baz donanımlar) gibi cevaplar aldık.Renoda 1.6 dizel fluence'da yok.Skoda'da baz donanım yok.

Sıkı durun ülkemde üretilen Fiat Linea 1.6 dizel 2015 yok.Hiçbir bayide yok bulamazsın ama istiyorsan spotçulara falan bak 2014 model bulursun belki yada 2015 oarak 1.3 var istersen onu verelim diyorlar.Ne zaman gelir dedik gelir gelmez bilmiyoruz dediler.Bayilerde durum bu

• Çok ilginç. Mondeoyu hiç beklemeyelim o zaman :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskisi gibi değil artık bir aracın 2015 model olması için o yıl üretilmesi gerekiyor. şubat ortası gibi gelmeye başlayacak araçlar, bizde bekliyoruz
  • ben de fiat genel merkeziyle bu konu hakkında görüştüm, şu an için freemont'ta bu durumun olduğunu söylediler, önümüzdeki aylarda 2015 modeller eklenecekmiş listeye.
    ayrıca 1.6 105 linea üretimden kalktı. sene sonunda tofaşın yeni modelini göreceğimiz için şu an 1.3 mjet ve 1.4 fire ile yola devam.. Aynı zamanda bravo da listeden kaldırıldı
  • freeman6161 kullanıcısına yanıt
    Hocam sorun orada işte bilmiyoruz diyorlar.Benim anladığım kadarıyla euro mevzusundan tırsmışlar,erken davranıp stok yapmıyorlar araçlar düşük kar marjıyla elimizde patlamasın diye.Hazır elde olan yüksek donanım pahalı satılmayan araçlara var, diğerleri yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaVu!

ben de fiat genel merkeziyle bu konu hakkında görüştüm, şu an için freemont'ta bu durumun olduğunu söylediler, önümüzdeki aylarda 2015 modeller eklenecekmiş listeye.
    ayrıca 1.6 105 linea üretimden kalktı. sene sonunda tofaşın yeni modelini göreceğimiz için şu an 1.3 mjet ve 1.4 fire ile yola devam.. Aynı zamanda bravo da listeden kaldırıldı

O zaman ısrarla 1.3 verelim demelerinin sebebi bu diycem ama benim anlamadığım bu adamlar kendi ayaklarına niye sıksın.Hali hazırda hala makyajsız linea satışına bile devam ederken yeni model gelmemiş niye 1.6 dizel kalkar satıştan ?
  • Eskileri millete dayamak amaç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

Eskileri millete dayamak amaç.

Şöyle düşünüyorum.Şimdi kur farkından şubat sonrası 2015 modeller piyasaya girince eldeki 2014 modeller ne olacak kime satılacak daha pahalı bu araçların maliyeti.2014 modelleri 2015 yanında zararına satacak halleride yok.Öyleyse biraz mantık yürütünce bu sene 2015'lerin gelişini bazı firmalar biraz aksatıp eldeki 2014 modelleri eritip sonra yeni modellerin girişini yapacaklar gibi görünüyor.Bu durumda da sıfır almayı bekleyenlerin bekleyişi uzayabilir.
  • Yani kısaca, 2014 leri yüksek fiyattan iteleyip 2015 te fiyat düşürecekler. Çünkü o eski günler yok artık. Kimse araç almıyor, herkes nakiti biriktirmiş krizi bekliyor.

• quote:

Yani kısaca, 2014 leri yüksek fiyattan iteleyip 2015 te fiyat düşürecekler. Çünkü o eski günler yok artık. Kimse araç almıyor, herkes nakiti biriktirmiş krizi bekliyor.

Aynen öyle hocam.Şurada 60.000 tl'lik bütçeyi nasıl denk getirsemde krizden voleyi vursam diye düşünüyorsak tüketiciler olarak,sanırım milyar dolarlık ceo'larda kriz gelirse eldekileri nasıl kakalayıp zararı minumum yaparız diye düşünüyorlardır.Birde bu dalgalanmalarda ister istemez bayilerinde kar marjında oynama olacak.Onlarda fazla stokla krize girmek istemezler çünkü görünen oki minumum stokla kurun durumuna göre anlık hareket eden olası krizide küçük atlatır

• Olası krizi kimse küçük atlatamayacak. Ama tabi en çok alt tabaka ezilecek ki zerre acımıyorum onlara.

• quote:

Olası krizi kimse küçük atlatamayacak. Ama tabi en çok alt tabaka ezilecek ki zerre acımıyorum onlara.

Alt tabakaya neden acımıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

Olası krizi kimse küçük atlatamayacak. Ama tabi en çok alt tabaka ezilecek ki zerre acımıyorum onlara.

Alt tabakaya neden acımıyorsun?

akp'ye veriyorlar diyedir.
  • quote:

Sen bilir kişi misin ?
    Sen uzman mısın ?
    Sen kimsin ?

Forum köşelerinde malum yerinden sallayan, alt tabakayı küçümseyerek kendini üst tabaka sanan. Mahallende ki dört, beş kişiden daha paralısın diye kendini üst sanan kişi misin ?

Eğer böyleysen biraz ufkunu genişlet, Dünya çok büyük ve çok fazla değerli Kağıt parçaları var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renault zaten epeydir 1.6DCİ Fluence getirmiyor.

Aynı zamanda fiyat listesinde de uzun zamandır yok.

Aracın olmaması sizce normal değil mi?
  • Kısacası ellerindeki 2014 modelleri kakalamaya çalışıyorlar.
  • Boş edebiyat yapıyorsunuz. Neyse...

• İdeolojik olarak mı getirmiyorlar??

O zaman Şubat ayını boş geçirmeyi planlıyorlar.
  • quote:

Boş edebiyat yapıyorsunuz. Neyse...

Haklı.
  • quote:

Şirketteki muhasebeci kızla konuşurken laf maaşlara geldi. Dedim ne kadar alıyorsun? Asgari ücret dedi. Zam istiycekmisin felan derken en son cümlesi "öyle deme asgari ücret güzel para" dedi. O gün bu gündür fakirlere acımıyorum.

O değil de ne çok fakir (zeka-para) varmış. Eksiye boğmuşlar mesajı. Ben fakir düşmanı değilim. Tam tersine herkes eşit olmalı. Ama ben bunu savunurken asgari ücreti savunan bir fakir görürsem acımam. "Bir kişinin lafıyla hareket ediyorsun" diyeceklere de peşinen bunun sadece bir örnek olduğunu belirtiyim.

Bu mesajı da eksileyin fakirler. 😊

ana hatlarıyla katılsam da yaklaşım yanlış, o muhasebecinin maaşına razı olması değil asıl mesele, düşük gelir grubunun zenginlerin ve hırsızların (siyasi olarak değil tüm büyük paraları haksız kazananlar) yılmaz savunucusu olması asıl mesele, bir insan az para kazanabilir ki yaşamını ona göre uyarlayarak belki birçok zenginden daha fazla refah içinde olabilir ama kendi hakkını çalanlara ses çıkarmıyorsa hadi korkabilir o da haklı ama üstüne bir de destekliyorsa ve onun hakkını da korumaya çalışanlara karşı çıkıyorsa işte onlara acınmaması çok doğal, ben de acımam

ha tabi bir de son 20-30 yıldır ülke yapısında da değişme var, eskiler için fakir olmak aslında bir utanç durumu değil aksine fazla malda gözü olmadığından başkasının malında gözü olmadığından bir nevi onurlu yaşadığının sembolüydü, şimdiler içinse çok kolay satın alınabilmenin sembolü haline getirildi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.