Şimdi Ara

Yardımlarınızı esirgemezseniz mutlu olurum kararsız kaldım !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sizlerden kullanıp veya kesin bilgi sahibi olduğunuz 3 otomobil arasından karar vermeme yardımcı olmanız 2. el alacağım lpg takılı bana dezavantaj kronik sorun çoğu otomobilde olmayan özellik yani kısacası bütün detayları :)
    araç seçenekleri 2011 lancer 1.6 ınvite , 2006-2007 bmw 3. 16 i ,2010-2011 golf 1.6 bunların içinden birbirine göre avantajlı ve dezavantajlı yönlerinden bahsederseniz sevinirim
    mesela lancerin mıvec motorunu sevdim, bmw yol tutuşunu ve konforunu, golf piyasası olan sınıfına göre kaliteli oluşu bu sebeplerden aralarında gezinip duruyorum :S

• "Elma mı lahmacun mu" gibi olmuş hocam :)
  • haklısınız hocam ama hepsinin klasmanı farklı oluşu beni bu kararsızlığa itti 3.20d düşüyordum hep birileri masraflardan bahsetti ve 2002-2005 arası çok problemli yani kronik problemlerden bahsettiler vazgeçtim bu seferde seçenekler 3 e çıktı :D insanın elma kadar lahmacun lahmacun kadarda elma yiyesi olursa sonuç işte :S
  • Lancer ı tercih etmezdim. Sebebi de mitsubishi olduğu için.
    Bmw hem premium hemde üst segment olacak biraz eski olsun ama bmw olsun diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lancerinde golfinde2.eli iyi ikisde olur

• 1 yılı aşkın süredir golf 6 1.6 kullanmaktayım vw fanatikliğini hiç sevmem
    fakat golfün sınıfındaki ve fiyat olarak golfe yakın araçlara baktığımda gerçekten konforlu ve
    güvenli olduğunu düşünüyorum trendline donanımda 8 hava yastığı var kapı içlerinde kolunuz
    hiç bir zaman sert bir bölgeye değmiyor
    -konfor olarak çok iyi ; ön konsol yumuşacık , kapı cepleri halı gibi bir ürünle kaplı
    - sadece bazı yerler çabuk aşınıyor mesela el freni kolunun derisi , çok ciddi bir şey değil bence
    -yol tutuş çok iyi
    -perfomans yeterli
    -yakıt fazla lpg olarak biraz agresif kullanımda 10 lt yakabiliyorum
    -fiyatı bu konfora göre çok uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf434382

Lancer ı tercih etmezdim. Sebebi de mitsubishi olduğu için.
    Bmw hem premium hemde üst segment olacak biraz eski olsun ama bmw olsun diyorum.

öncelikle teşekkürler neden mitsubishi tercihiniz olumsuz onu öğrenebilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetnavruz

1 yılı aşkın süredir golf 6 1.6 kullanmaktayım vw fanatikliğini hiç sevmem
    fakat golfün sınıfındaki ve fiyat olarak golfe yakın araçlara baktığımda gerçekten konforlu ve
    güvenli olduğunu düşünüyorum trendline donanımda 8 hava yastığı var kapı içlerinde kolunuz
    hiç bir zaman sert bir bölgeye değmiyor
    -konfor olarak çok iyi ; ön konsol yumuşacık , kapı cepleri halı gibi bir ürünle kaplı
    - sadece bazı yerler çabuk aşınıyor mesela el freni kolunun derisi , çok ciddi bir şey değil bence
    -yol tutuş çok iyi
    -perfomans yeterli
    -yakıt fazla lpg olarak biraz agresif kullanımda 10 lt yakabiliyorum
    -fiyatı bu konfora göre çok uygun

sizlerede çok teşekkür ederim çok açıklayıcı cevap vermişsiniz

• VW'de hem parça hem servis bakımından alternatif fiyatlar alma olanağı vardır. Bu sebeple rekabeti vardır, iyi servis ve ucuz parça mümkündür.

BMW'de servisler azdır, parçaları pahalıdır. Daha kaitelidir, ama kompleks mekaniği vardır. Süspansiyonlar yakıt besleme gibi problemler serviste yapılmalı, servis de pek ucuz değil. Mesafelere de bakın, öyle her semtte servisi yok. Eğer BMW tercih edilecekse çok çok temiz olmalı bence.

Mitsubishi, ucuz olsun diye planlanmış ama çok iyi mühendislikleri olan arabalar yapıyor. Kolay kolay bozulmaz fakat parçaları pahalıdır yine. Mesela ön cama taş gelse belki BMW fiyatına çıkabilir orjinali.

LPG'li araç için kesin bilgi sahibi olunmaz. LPG'nin mühendisliği mi var sonuçta... LPG ile parça, montaj, motor kombinasyonuyla yeni bir arabanız olur. İki LPG'li araba birbirine benzemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

VW'de hem parça hem servis bakımından alternatif fiyatlar alma olanağı vardır. Bu sebeple rekabeti vardır, iyi servis ve ucuz parça mümkündür.

BMW'de servisler azdır, parçaları pahalıdır. Daha kaitelidir, ama kompleks mekaniği vardır. Süspansiyonlar yakıt besleme gibi problemler serviste yapılmalı, servis de pek ucuz değil. Mesafelere de bakın, öyle her semtte servisi yok. Eğer BMW tercih edilecekse çok çok temiz olmalı bence.

Mitsubishi, ucuz olsun diye planlanmış ama çok iyi mühendislikleri olan arabalar yapıyor. Kolay kolay bozulmaz fakat parçaları pahalıdır yine. Mesela ön cama taş gelse belki BMW fiyatına çıkabilir orjinali.

LPG'li araç için kesin bilgi sahibi olunmaz. LPG'nin mühendisliği mi var sonuçta... LPG ile parça, montaj, motor kombinasyonuyla yeni bir arabanız olur. İki LPG'li araba birbirine benzemez.

yazdıklarınızda çok haklısınız ve doğru söylüyorsunuz mantıkssa sizin dediğiniz doğru ama işte gönül seçenek çıkardı başımıza :D gönül olarak bmw ama birazda ya dediğimde lancer diyorum ama kararımdan döndürecek sonuçlar oluşursa tabikide karaaarım da değişecek

• vede lancer 2011 bana 4-5 sene gider gibime geliyor sıfır ayarına yakın olacak masrafı olmaz sanırım golf ve lancerin
  • Şimdi tabii iç güzellik kadar dış güzellikte önemli. Lancer tercih etmem ama tarza saygı duyarım. Bmw yaşından dolayı tercih etmem. Golf her açıdan taze ve uygun görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HerkesMemnun

Şimdi tabii iç güzellik kadar dış güzellikte önemli. Lancer tercih etmem ama tarza saygı duyarım. Bmw yaşından dolayı tercih etmem. Golf her açıdan taze ve uygun görünüyor.

aldığım aracı en az 4-5 yıl kullanacağım lancer neden tercihiniz olmazdı ?
  • bmw motor arızası verirse adamın oğanına da komşu köylerede incir ağacı diker
    lancer parça ve usta bulmak zor olur tarz olsun dersen evo olmassa lancerin anlamı yok
    golf fanatikleri kabul etmez her kasaya güncel der ama zırt pırt makyaj yemiş bi araç
    ayrıca çatlak yumurtaya benziyor ama diğer ikisinden daha fazla piyasası var

bence 3 üçünüde sallayıp civic almak daha akıllıca ne arıza yapar ne sıkıntı çıkarır bastın mı gider satmaya kalksan satılır rahatça her türlü ihtiyacı karşılar parasını sonuna kadar hakeden ender araçlardandır tipi de güzeldir yol tutuşuda
  • Dostum kendimi senin yerine koyup öyle sebepleriyle sana olati sunuyim,
    1-oncelikle gelirin ortalama seviyenin biraz altindaysa laner 2011 almani tavsiye ederim yol tutuşu çok iyidir motoruda saglamdir kolay kolay sorun çıkarmaz bi bmw yafa wv degil, onlardaki konfor ve donanimi bulamazsin ama yegâne yedek parcalari daha uygundur bmw ve golfe göre
    2-eger ortalama bi gelirin varsa golf en uygun secenek olacaktir hem konfor hem donanim hemde kabin sessizligi son derece iyidir fakat fsi motorlarin lpgye pek uyumu yoktur hitler motor uyum sağlıyor
    3-eger iyi maasim olsa borcum olmazsa kesinlikle bu 3 araç içinde tercihim bmw olacaktir, gösteriş konfor saglamlik dayaniklilik on numara arac.yedek parca ve iscilikleri diger seceneklere göre biraz fazladir.kronik ariza olayina kulak asma daha dogrusu bu 3 aracla ilgili kronik olayina kulagini tika hesabini kitabini yap ona gore tercihini yap benim gönlüm bmw den yana.yas olayina takma 2007 dizel megane kullandim 1 yil boyunca devamli kullandim tek kusur olmadi yolda birakmadi bende ön yargiliydim fransiz arabasina ama megane beni sasirtti acikcasi.o yuzden kronik olaylara takma

• quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

Piyasası ve servisleri yüzünden.
    Araçları iyi ama hemen satılmayacak araba benim işime yaramaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: fiftycent86

Dostum kendimi senin yerine koyup öyle sebepleriyle sana olati sunuyim,
    1-oncelikle gelirin ortalama seviyenin biraz altindaysa laner 2011 almani tavsiye ederim yol tutuşu çok iyidir motoruda saglamdir kolay kolay sorun çıkarmaz bi bmw yafa wv degil, onlardaki konfor ve donanimi bulamazsin ama yegâne yedek parcalari daha uygundur bmw ve golfe göre
    2-eger ortalama bi gelirin varsa golf en uygun secenek olacaktir hem konfor hem donanim hemde kabin sessizligi son derece iyidir fakat fsi motorlarin lpgye pek uyumu yoktur hitler motor uyum sağlıyor
    3-eger iyi maasim olsa borcum olmazsa kesinlikle bu 3 araç içinde tercihim bmw olacaktir, gösteriş konfor saglamlik dayaniklilik on numara arac.yedek parca ve iscilikleri diger seceneklere göre biraz fazladir.kronik ariza olayina kulak asma daha dogrusu bu 3 aracla ilgili kronik olayina kulagini tika hesabini kitabini yap ona gore tercihini yap benim gönlüm bmw den yana.yas olayina takma 2007 dizel megane kullandim 1 yil boyunca devamli kullandim tek kusur olmadi yolda birakmadi bende ön yargiliydim fransiz arabasina ama megane beni sasirtti acikcasi.o yuzden kronik olaylara takma

celikle cevabınız için teşekkür ederim gelirim orta seviye altı diyorum 1500 tl maaş borcum yok gelen elektrik su faturası dışında allaha şükür kirada vermiyorum yıllık max 15 000 km kullanacağım max bütçem 47 000 nakit alacağım boya takıntımda yok kalkıpda çarpışan arabada almam :D hyundai de pek fena sayılmaz 1.6 blue aslında gizli kalmış diğer seçenek en öne çıkan tercihim lancer yalnız hyundai konusunda tereddütlüyüm kalite konusunda golf yakıt olarak fazla geldi sınıfına göre aslında bu paraya çok güzel civic corolla auris leon ibiza chevrolet gibi bi sürü seçenek var ne bileyim azda bindiğin arabadan zevk almak lazım diyorum saydıklarım standart otomobil hepsi güvenlik ise en öncelikli tercihim sonuçta benim canımı taşıyacak bugün en masraflı araba sana hiç masraf çıkarmaz en masrafsızı ise kronikleşen masrafları çıkabilir sonuçta kul yapısı otomobil almak o kadar karmaşık bi hale geldiki artık :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsimsiz_kar45 -- 27 Ocak 2015; 21:14:56 >

• quote:

quote:

quote:

4-5 yıllık kullanımım olacak yani araba eskimeye başlar gibi oldumu satılacak farklı görüşünüz varsa seçeneklerim dışında onlarıda sizden alabilirim

• quote:

quote:

quote:

quote:

4-5 yıllık kullanımım olacak yani araba eskimeye başlar gibi oldumu satılacak farklı görüşünüz varsa seçeneklerim dışında onlarıda sizden alabilirim

Eski kasa makyajlı corolla elegant modelini öneririm.
    Fd6 civic öneririm.
    Az yaksin derseniz dci fluence öneririm.
    Hatchback olarak golf öneririm.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Eski kasa makyajlı corolla elegant modelini öneririm.
    Fd6 civic öneririm.
    Az yaksin derseniz dci fluence öneririm.
    Hatchback olarak golf öneririm.

yeni kasa auris 1.33 hakkıında bilginiz varmı veya 1.4 dizel

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.