Şimdi Ara

Donanım Haber: 'GTX 970 bellek problemi, DirectX 12, Klevv bellekler, 130W Mini-ITX soğutucu' ve dahası ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
3.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Donanım Haber bu haftaki bölümüyle yine dopdolu. Bilgisayar ve donanım dünyasının nabzını tutan haftalık programımızda yine önemli gelişmeleri ve konu başlıklarını sizler için değerlendiriyor ve yorumluyoruz. Donanım Haber'in bu haftaki konu başlıkları;

1) GTX 970 3.5GB Bellek Sorunu

2) 4GB GTX 960 Martta geliyor

3) AMD Fiji XT 380X yolda.

4) Windows 10 DirectX 12 desteği geldi.

5) NZXT'den 100$'a Stream Kutusu: Dojo Box

6) SK Hynix'in yeni bellek markası: Klevv

7) Seagate 3 TB 7200.14 serisi bozulma oranları

8) Apacer'dan açıklama: "Bu sene içinde 256GB SSD 70$'ın altında olacak" 

9) ID-Cooling'den 130W soğutma kapasiteli Mini-ITX soğutucu

10) Zalman Z11 Neo fiyatıyla dikkat çekiyor.

11) Kimin kullandığını anlayan akıllı klayve

şeklinde sıralanmıştır, iyi seyirler dileriz. 

• Yerimizi alalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nvidia büyük ayıp etti.

• Donanımhaber video bölümünün olması çok iyi oldu ;))

• 300 W TDP demek ha vay AMD . Hele hele 380 de bu değeler 390 - 390X ler için 1200W PSU almak şart olacak gibi :D

• Video için teşekkürler.

GTX 970 - 3.5GB + 0.5GB V-RAM konusunda değindiğiniz için de ayrıca teşekkürler. Daha detaylı bir açıklama geldiği zaman bu konu hakkında sizden daha detaylı bir video bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 27 Ocak 2015; 2:21:52 >
  • Dojo box değil doko box

• mesut var diye izledim güzel geçti:)

• 970 ekran kartında ben çok ciddi sıkıntılar çekiyorum...
    özellikle ani fps düşüşleri çok canımı sıkıoyr çok araştırdım ama herhangi bir şey bulamamıştım sistemimle çok uğraştım ama hiç bişi fayda vermemişti. demek sorun ekran kartındanmış...
    böyle bir sıkıntı olduğunu bilseydim direk gider bir adet 980 yada iki adet 960 alırdım...:((

• Bende ekranda dalglanma oluyor bazen. Ekranın ortasında görüntü bir aşağı bir yukarı gidiyor. Bellek sorunu mu bu? işitme engelliyim videodan anlamıyoum. biri açıklarsa hayrına :)

• Amd den kart değil yeni işlemciler bekliyorum. Artık sıkıldım hep kartları görmekten gına geldi o ney öyle 300w pehhh gerçi 7970 6gb versiyonu vardı oda nerdeyse öyle bişeydi.

• Veya kurarken seçenek sun .. .. .. Mesut abi: " işlemcin mi yorulsun hard diskinimi.." huahauhuahuahauha :D Kappa , yarıldım gece gece 32:45-32:55

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackSwords -- 27 Ocak 2015; 1:25:06 >
  • Bellek problemine değinmenize sevindim açıkcası çoğu teknoloji Sitesi belki de BAZI KAYGILARINDAN! bu konuda tek bir haber bile koymadılar sitelerine, açıkcası son kullanıcı olarak bu işten zararlı çıkanlar bizler oluyoruz bazıları da işin kaymağında olduğu için çoğu şeyi görmezden geliyor belkide özellikle uyguluyor her neyse ucuz etin yahnisi yavan olur derler kimse babasının hayrına çıkarı olmadan ucuz bir şey satmaz sonuç olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavas yavas kapatalim programi deyip 2 sn icinde kapatiyo

• amd nin ekran kartlarında driver üzerinden olan özellikler neden yok gibi gösteriliyor? twitch yayını ve hdd ye kayıt özellikleri yaklaşık 6-7 aydır var ve düzgün çalışıyor. benim denemelerimde hd 7850 ile dvr kayıt veya twitch yayınını amd gaming evolved (driver ile birlikte kurulan yazılım) üzerinden yapabildim. gerçi benim net upload hızı yeterli olmadığından (ttnet) twtich yayınında takılma oldu evet ama dvr konusunda hiç sıkıntı yaşamadım.

• cok iyi geldi bu saata isini bilen adamlar olunca bide bi okadar daha keyifli oluyor izlemek ve dinlemek

• Video için teşekkürler.
  • Bakalım nasıl.....

• 970'te bellek sorunu olduğundan şüphelenmekteydim ki nitekim öyle bir sorun ortaya çıktı. 3.5 gb seviyesini görmekteydim sürekli ama heralde oyun daha fazla kullanamıyor diye düşünüyordum. Çoğu oyunda grafik olarak az yoğun ortamdan çok yoğun ortama geçmemenize rağmen anlık fps düşüşleri yaşanıyor. Bir şekilde benim sistemimden kaynaklanıyor heralde ya da yazılımsal bir sıkıntı diye düşünüyordum. Bu seviyedeki bir kartta asla görmek istemeyeceğiniz birşey. Grid2 oynarken oynadığınız yarışı restart yaptıkça fps gözünüzün önünde eriyip gidiyor 20 lere kadar. Black flag son ayarlarda full hd'de 30 fps kilitli gibi oynuyordu. Cod Ghostta ve Far cry 4te bahsettiğim teklemeler yaşanıyor.
    Bunların ötesinde Nvidianın 970 özelliklerini yanlış yayınladığı konuşuluyor. Rop sayısının 64 değil 56 olduğu ve L2 cache belleğin 2mb değil 1,75 mb olduğu yazılıyor anandtechte. Ortada dönen yanlışlığa bakar mısınız!
    http://www.anandtech.com/show/8935/geforce-gtx-970-correcting-the-specs-exploring-memory-allocation

Şuandan itibaren ciddi ciddi iade etmeyi düşünüyorum kartı.

• GTX970 çok güzel bir karttı fakat saçma sapan sorunları nedeniyle gözümde şuanda kullandığım HD7950 kadar bile değeri yok.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.